Reklama

Reklama

Pacifik

(seriál)
Trailer 2
USA, 2010, 8 h 32 min (Minutáž: 47–59 min)

Hrají:

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Josh Helman, Keith Nobbs, Martin McCann, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, Tom Budge (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

8. prosince 1941, jen 24 hodin po překvapivém útoku Japonska na námořní základnu v Pearl Harboru, vydal Kongres formální vyhlášení války proti japonskému impériu. Napětí mezi Japonskem a USA narůstalo po celé desetiletí, kdy Japonci rozšiřovali své dobyté území o značnou Díl území Číny a Jihovýchodní Asie. Bombardování Pearl Harboru vyústilo v oficiální vstup Spojených států do II. světové války, kterou již třetím rokem spojenci - Spojené království, Sovětský svaz, Čína, Kanada a Austrálie - vedli proti Japonsku, Německu a Itálii.

Armádní náborová místa se prakticky přes noc naplnila tisíci Američany, kteří se spěchali zapsat do armádních sil. Mnozí z nich si zvolili námořnictvo, jehož počty se během šesti měsíců následujících po útoku na Pearl Harbor navýšili více než třikrát.

Minisérie televizní stanice HBO „Band of Brothers“ (Bratrstvo neohrožených) sledovalo zkušenosti jedné posádky armádních výsadkářů na evropské bojové scéně. PACIFIC se zaměřuje na válku vedenou na druhém konci světa, v Tichém oceánu a na jeho ostrovech, včetně Filipín, Nizozemské Východní Indie, Nové Guinei a Šalamounových ostrovů. Miniseriál sleduje propletený příběhy tří mužů z 1. námořní divize: pěchotní divize, přezdívaná „The Old Breed“ (Stará garda), jelikož byla nejstarší a největší divizí, která se aktivně podílela na službě námořnictvu USA. 1. námořní divize byla za podpory svých kamarádů z námořnictva, vzdušné obrany a armády, v první linii mnoha nejtěžších tažení války v Pacifiku.
Vojín 1. třídy (PFC) Robert Leckie, jehož ztvárnil James Badge Dale, vyrostl ve městě Rutherford, státě New Jersey, jako jeden z osmi dětí. Ve věku 16 let se začal věnovat profesionální kariéře sportovního zápasníka za deník Bergen Evening Record. Leckie, jemuž kamarádi v armádě přisoudili přezdívku „Luckie“ (Štístko) byl jedním z těch, kteří se k námořnictvu dali těsně po útoku na Pearl Harbor. Sloužil jako kulometčík u posádky H, 2. praporu, 1. námořního regimentu, 1. námořní divize.

Četař John Basilone (Jon Seda) vyrostl v městě Raritan, státě New Jersey jako jedno z deseti dětí italských přistěhovalců. V roce 1934, když mu bylo 18, se Basilone dal odvést do armády USA a po tři roky sloužil na Filipínách, kde se stal šampionem v boxu. Po krátkém návratu do New Jersey, se v roce 1940 Basilone přidal k námořnictvu a stal se kulometčíkem u posádky C, 1. praporu, 7. regimentu, 1. námořní divize a později přešel k posádce B, 1. praporu, 27. námořnímu regimentu, 5. námořní divize.
Vojín 1. třídy (PFC) Eugene B. Sledge (v podání Joe Mazzella) se narodil do privilegované rodiny v městě Mobile, státě Alabama a jako takový měl na obou stranách rodiny příbuzné, kteří bojovali za Konfederaci. Sledge byl synem lékaře, který sloužil v armádě za I. světové války. 18 let dovršil pouhý měsíc před tím, než USA do války vstoupilo, ale jeho odvodu bránila srdeční zdravotní komplikace a do armády tak vstoupil až v prosinci roku 1942. Přestože jeho rodina usilovala, aby se vyškolil na důstojníka, Sledge se nakonec k armádě připojil jako řadový voják a sloužil u posádky K, 3. praporu, 5. námořního regimentu, 1. námořní divize jako minometník.

V časovém prostoru 10 hodin nám PACIFIK nabízí neohrožený náhled „pod helmu“ zkušeností těchto mužů a jejich spolubratří v boji, z nichž se každý nachází v situaci, kdy bojuje o svůj život na vzdálených úlomcích pevniny, o nichž nikdy před tím neslyšel – Guadalcanal, Cape Gloucester, Peleliu, Iwo Jima, Okinawa. Extrémní strádání ve vysilujícím podnebí a boj proti brutálnímu nepříteli, který raději zemře, než aby se vzdal, přivádí tyto námořníky na pokraj lidskosti. PACIFIK znázorňuje bitvy v rovině fyzické, psychické i emoční a zamýšlí se nad skutečnou cenou, již lidé ve válce platí. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (627)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Spojení Toma Hankse a Stevena Spielberga při práci na dalším válečném miniseriálu ... důvod k radosti? Tentokrát ne! Když tato dvojice spolu s několika režiséry před 9 lety pracovala na seriálu "Bratrstvo neohrožených", který se svezl převážně na úspěchu "vojína Ryana" v jehož vizuálním stylu byl natočen, všichni příznivci válečných podívaných si ho nemohli vynachválit. Syrové pojetí, skvěle zpracované bitevní vřavy a ve své podstatě i slušné herecké výkony. To vše zaručilo "Bratrstvu" úspěch. Tentokrát se jeho duchovní otcové vracejí a evropská bojiště mění za popravdě ne tolik zajímavá bojiště v Tichomoří. Už jen toto poukazovalo, že se úspěch nejspíš opakovat nebude, protože ruku na srdce kolik dobrých válečných snímků z války proti Japonsku vzniklo oproti těm, kde se bojovalo v Evropě. To nejhorší, však přišlo až při samotném sledování. Takovou nudu už jsem hodně dlouho nezažil a doufám, že už ani nezažiji. Jediné v čem tento seriál exceluje je výprava, která je velkolepá a určitě sežrala většinu z !200 megového! rozpočtu. Obsazení je nevýrazné až hanba a díky, neznámému a v ksichtech podobnému obsazení jsem málokdy věděl, kdo zrovna zemřel nebo kdo? s kým? a proč?. Nejhorší však je fakt, že se zde takřka vůbec nebojuje. Ano, válečný seriál, kde se nebojuje. První skutečná bitva přišla až v 6. díle, což při 10 dílech není moc pozitivní. Párkrát se sice vystřelilo i předtím ale vždycky to bylo v noci a kromě záblesků zbraní divák nemohl vidět nic jiného. A popravdě působivost bitevních scén, také není zrovna omračující a slavnému "vylodění" nesahá ani po kotníky. V tomto seriálu se prostě pořád jen kecá a kecá, čas od času souloží nebo ... kecá. Toto se tedy vůbec nepovedlo a pánové Hanks a Spielberg by se k tomu neměli příliš hlásit. Nechápu, kdo zde tuto nudu drží v tak vysokých číslech a proč. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Kto čakal výlučne dychberúce akčné scény v atraktívnom prostredí a naturalistické zobrazenie vojny, ten bol pochopiteľne sklamaný. Nie že by tieto aspekty Pacific nespĺňal vôbec, ale oproti prvotným očakávaniam staršou minisériou zmlsaného diváka kladie dôraz hlavne na postavy a ich psychológiu. Na tento fakt však tvorcovia upozorňovali vopred, nie každý však dokáže stráviť v zásade komornú ľudskú drámu, v ktorej hrá súkromie charakterov výraznejšiu rolu ako samotné boje na fronte. Dokážem to pochopiť, ale prečo kvôli tomu Pacific vyložene odsudzovať a nepriznať mu iné neodškriepiteľné kvality? A nemyslím len bombastickú výpravu, vynikajúcu hudbu a dôležitosti minisérie zodpovedajúce herecké výkony od prevažne menej známych ale skúsených hercov. Ako náhľad do myslí troch vojakov (založených na historických postavách) postupne ovplyvňovaných hrôzami vojny funguje aj v tých najmenších maličkostiach, čo potvrdí záverečným dielom Home poukazujúcim na život po ukončení ťažkých rokov v armáde. Návrat domov totiž nemusí pre každého znamenať aj koniec nočných môr. Možno to znie ako klišé ale logickejšie vyústenie po dieloch ako Okinawa určite nenájdete. ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se dostal i k této klasice. Kupodivu mě to baví víc než Bratrstvo. Přijde mi lepší, že se to zaměřuje víc na postavy a víc to na sebe navazuje. Některé díly jsou vyloženě oddechové, jiné zase brutální. Hoši si v Pacifiku prošli skutečným peklem. Je to fakt jiné kafe než evropská fronta. Opravdu není o co stát. Zanechalo to šrámy zřejmě na všech. Zaměřuje se to i na osobní život skutečných vojáků. Dost se mi líbilo závěrečné shrnutí jejich životů. "Za kolik mi prodáte tu zbraň?" ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Part One - 40%: Hodně nudný kompromis mezi Ryanem a Tenkou Červenou Linii (které přesto seriál nesahá ani po paty). Scény z civilu opět spolehlivě ruší atmosféru. Part Two - 50%: O třídu lepší, hlavně díky noční bitvě. I tak jsou mi stále hlavní postavy narozdíl od BoB naprosto ukradené. Za dilemata nemocného bratra v civilu by tvůrci zasloužili pohlavek a pořádný kopanec do rozkroku. Part Three - 10% Hezký, romantický a absolutně nepodstatný díl, který se do celkového konceptu seriálu ani v nejmenším nehodí. Part Four - 30% Až na pár momentek solidní nuda s nulovou atmosférou a hloupoučkou zápletkou, kterou používá kdejaká jihoamerická telenovela. Part Five - 50%: První polovina je pouze debilní snůška keců o náboženství, bratrství a lásce mezi přáteli. Absolutní ztráta času. Díky následující bitvě, která sice (opět) postrádá jakékoliv pamětihodné momenty, je alespoň poprvé za celou dobu vidět tučný rozpočet seriálu. Vše ale v klidu zruinuje patetické zakončení o nostalgické masturbaci nad americkým Grand Canyonem. Part Six - 70%: Konečně první díl, který nestál za starou bačkoru. Bitevní sekvence na letišti neztrácí ani na chvíli tempo, postavy přestaly pronášet stupidní dialogy a hlavně se jedná první epizodu seriálu, u které jsem na konci nebyl nasranej. Možná to ve finále nebude taková katastrofa... Part Seven - 50%: Šeredně jsem se zmýlil. Poslední díl bitvy o Peleliu sice není tak patetický, jak prvních pět epizod, ale přesto jako dramatická část trilogie o dobývání skalnatého ostrova, zaměřující se na psychiku vojáků, moc dobře nefunguje. Chování hlavních hrdinů je pouze povrchní a hlavně již stokrát viděné. Snaha tvůrců převést do Pacificu prvky z Tenké Červené Linie opět selhává na celé čáře. Part Eight - 30%: What the fuck?! Kvůli tomuhle jsem přetrpěl dobrou polovinu minulých epizod? Po celou tu dobu jsem se těšil na bitvu o Iwo Jimu a místo toho jsem dostal romantický blivajz, v kterém chudáček Basilon balí zprvu nepřístupnou sestřičku? Tři čtvrtiny děje jsou tak naprosto kreténské a nepodstatné. Naopak poslední čtvrthodinka, odehrávající se konečně na bitevní poli je tou nejlepší sekvencí, jakou seriál doposavaď nabídl. Napínavé, hezky přehledné a mistrně natočené. To ale nezachrání holý fakt, že předcházejících 45 minut je... no, prostě je to na hovno. Part Nine - 90%: První a bohužel i poslední díl, který po celou dobu neztrácí dech a má vše, co může divák od válečně laděného snímku chtít. Bojové sekvence jsou přehledné, mají silnou atmosféru. Debilní dialogy už naštěstí tvůrci vyplýtvali v minulých epizodách, místo toho přichází na řada konečně důkladnější pohled do mariňákova „born to kill" nitra. A hlavně je z celého dobývání Okinaway konečně cítit onen válečný feeling ála špína a krev. Konec pak trošku připomíná Jarhead Sama Mendese. Kéž by takto vypadal celý seriál... Part Ten - 20%: Otřesně natahovaný kýč s pár dobrými scénami, které ale nezachrání fakt, že to opět stojí za starou bačkoru a patos z toho smrdí na míle. Sečteno a podtrženo: The Pacific postrádá vše, co dělalo Bratrstvo neohrožených tak jedinečným dílem. K postavám si člověk nemůže vytvořit silnější citové pouto, neboť ani jedna z nich neprojde všemi epizodami a možnost pozorovat psychický růst (či v tomto případě defekt) tím pádem neexistuje. Bitevní scény jsou čistý průměr, který ničím novým nepřekvapí a zmatený střih pouze pojišťuje již tak nízkou šanci na jejich užití. Po hudební stránce opět nic omamného, seriál pouze recykluje několikrát ohrané melodie a když už dojde na tu ústřední, tak ta nesahá svému staršímu bratříčkovi ani po palce na nohou. Největším problémem je (jak jinak) celkový koncept seriálu a vedení děje, které je tak zmatené, jako by sami tvůrci nevěděli, co vlastně chtějí točit. Dvouhodinové porcování Němců kvůli záchraně „nějakého” vojína ještě debilní scénář snese, kolosální mini-série o konfliktu v Pacifiku ani náhodou. Některé bitvy jsou nesmyslně roztaženy na několik dílů, jiné naopak zobrazeny pouze v pár krátkých minutách „bum, bum, bum, zabít jednu postavu a takhle vypadala Bitva o Iwo Jimu / Guadancanal”. The Pacific je zkrátka nehorázný provar, který nepřináší do skomírajícího žánru jakoukoliv inovaci či nápaditost, která by jej odlišovala od ostatních děl. Pokud tedy berete BoB jako vrcholný válečný seriál, tak toto je krok zpět do pravěku. () (méně) (více)

Zeck 

všechny recenze uživatele

Tento seriál budu hodnotit skze to, jak vylíčil tři hlavní postavy. Pozor, komentář obsahuje spoilery. Robert Leckie, ačkoliv se to ze začátku nezdá, tato postava je ze všech nejzajímavější, obsahuje největší rozhled a spektrum proměny vojáka, ukazuje nám "machra", z které se stane "troska" schopná všeho. Ze začátku zapadne mezi další desítkou postav (které jsou mnohdy zajímavější, než on sám), které nám jsou představeny a když divák konečně příjde Leckiemu na chuť, je zraněn a jeho příběh končí, proto zklamání. John Basilone, rovněž ze začátku zcela zapadl mezi své spolubojovníky, potom dostal více prostoru a hned to bylo znát, divák mu rovněž přišel na chuť a ejhle, Basilone na dvě epizody mizí, aby se vrátil, byl představen asi nejlépe z celé série a posléze umírá, opět tvůrci zcela zpackali postavu. Eugen Sledge, stoprocentně nejslabší postava, na kterou se Joseph Mazzello bytostně nehodil. V předposledním díle mě dokonale vytáčel a přál jsem mu zásah, ten nepřišel. Tvůrci ale konečně udělali dobrou práci a Sledgovi se věnovali nepřerušovaně a vývoj jeho postavy byl v pořádku. The Pacific absolutně nemůže konkurovat Bratrstvu neohrožených. Jednak díky méně "hrdinské" válce, kde místo klasického hrdiny s čokoládou a Lucky Strikema, vidíme polonahého blázná, co píchá do mrtvých Japonců. Ano, válka v Pacifiku taková byla a je dobře, že jí tak tvůrci představili, ovšem boje v džungli nikdy nebudou pro evropského diváka tak atraktivní, jako ty v Evropě. Akce seriál moc nenabídne a první čtyry díly se téměř nebojuje, pokud ano, pak ve tmě a divák nemá sebemenší nárok rozeznat Japonce od Američana. Od pátého dílu se vše zlepšuje, ale jde lehce poznat kulisy a celé boje působí hrozně nepřirozeně. Postavy se navíc kupí a jsou představovány nové a nové, aby o pár minut později umřeli a nastoupila další. Bratrstvo neohrožených představilo ucelený obrázek o parašutistech, neodbýhalo od děje a představilo zajímavé postavy skrze zajímavé herce. Pacifik odbýhal sem a tam a nabídl vše, krom uceleného obrázku. Pokud filmaři za každou cenu chtěli představit tři postavy, pak to měli udělat postupně, takto zabili to, co Bratrstvo udělalo - hrdiny. Smutně zabitý potenciál, ovšem méně než 70% se dát zkrátka nedá. ()

Galerie (174)

Zajímavosti (24)

  • V čase 18:27, ve scéně, kde muž pročítá noviny, je poznat, že podle stránek jsou noviny jen jednostránkové, čili ten samý text je na všech stránkách stejný. (Snickors)
  • Rozpočet činí 200 milionů dolarů a vzhledem k počtu epizod se jedná o do té doby nejdražší seriál v televizní historii. (oje)
  • Pro potřeby natáčení bylo vyhotoveno celkem 18 000 kusů uniforem v různých fázích rozkladu. (oje)

Související novinky

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

17.01.2011

Tak jako každý rok, i letos, nám hollywoodští zahraniční novináři připravili nejedno (ne)příjemné překvapení. Pod letošním moderátorským vedením Rickyho Gervaise se stal neúspěšnějším filmem The… (více)

Reklama

Reklama