Televízny film s Radošinským naivným divadlom a jeho hosťami. (oficiální text distributora)

Hombre8

Minimálně do poloviny to vypadalo na vypínač a odpad. Hloupá bezobsažná rádoby komedie s ještě hloupějšími postavami. S nástupem vyšetřování anonymu začal být film přece jen zajímavější a vytrvalci byli jakž takž odměněni. Žádné veledílo to ale samozřejmě není. Hlavně kvalitou zpracování a příšerným zvukem. Jedna hvězda navíc za herce - Lasicu, Štepku a Zednikoviče s půvabným dialektem. ()

nascendi

Čierna ovca je jedna z lepších hier Radošinského naivného divadla. Juraj Nvota sa pokúsil pretransformovať divadelnú hru na televízny film. Nie všetky zmeny, vrátane zmien v obsadení sa mu podarili. Napriek tomu aj televízny film je užitočné vidieť. ()

Autogram

Satira na spoločnosť Štepkovmu divadlu vždy išla, a tak je to aj v tejto satire na socialistického riaditeľa školy. Výborné je aj obsadenie, Štepka urobil dobre, že hlavnú úlohu prenechal Lasicovi, ktorý je na takéto role ako stvorený. –––– Je to tak, v každej rodine sa nájde čierna ovca. –––– Ja by som sa nikdy neponížil k tomu, aby som sa nepodepsal. Ja čo udám, za tým si stojím! ()

Anderton

Televízny slovenský film z 90. rokov, ktorý je lepší, ako jeho slovenskí kino konkurenti. Ale možno je to dané aj očakávaniami. A rozhodne je to dané pôvodom scenára. Hru som nevidel, takže porovnať nemôžem. Skôr úsmevné, ako treskuto vtipné, za to výstižne trefné. Potešil Chudík, obsadený proti svojmu typu. ()

• Film se natáčel v západoslovenských obcích Zohor a Lozorno. (skudiblik)