Vojenský veterán Hank Deerfield se snaží spojit se svým synem, který by měl být zpátky na základně po návratu z mise v Iráku. Dozvídá se však, že zmizel a nikdo netuší, kde by mohl být. S tím se ale Hank nechce smířit, a proto sám pátrá po synovi. Čeká jej však poznání, o které možná ani nestál. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Romeo5

Tak toto opravdu nechápu. Takové dobré hodnocení filmu, který je bez napětí, bez strhujícího obratu s tuctovým jednoduchým a snadno předvídatelným dějem jsem snad ještě neviděl. Mě ve filmu rozhodně jeho dobré obsazení nestačí a bolest rodičů nad roztrhaným tělem svého syna vojáka (feťáka) mě nedojímá.Nic mě nepřesvědčilo dát víc než 2 body. ()

Akana

Slušný thriller, který zdobí hlavně výkon Tommy Lee Jonese. Jeho postava, bývalý voják, přichází o své vlastenecké iluze díky vyšetřování smrti svého syna, který měl jít v jeho stopách, ale stal se obětí morální destrukce, kterou irácká služba v řadách US Army působí. Dlouho se zdráhá uvěřit, že i z "jeho chlapce" se v Iráku stal někdo jiný a že na takovou změnu může být těžko pyšný. Natočené je to civilně, bez patosu, někdy ale až příliš nevzrušivě. 70% ()

Puol

Smutné, pomaly plynúce krimi z vojenského prostredia, kde sa postupne s vyšetrovaním odhaľuje hlavne americké trauma z vojenského konfliktu v Iraku. Tommy Lee Jones je ako gumák v dôchode presvedčivý spolu s podceňovanou vyšetrovateľkou v podaní výbornej Charlize Theron. ()

drankeryth

Zahadna smrt okolo jedneho vojaka, policajtka, otec mrtveho vojaka a patranie okolo brutalnej vrazdy sa odohrava v tejto drame, ktora bola miestami zaujimava, ale dlzka filmu len dej zbytocne natahoval do necelych dvoch hodin, co aj bola troska moc. Z filmu som sa poucil, ze vojna k nicomu nevedie, pretoze ludom vymyva mozgy a potom im z toho riadne hrabe v hlave. ()

Fridecka

Z poměrně napínavé detektivky se náhle stalo drama o morálce současných amerických vojáků. Na jedné straně otec, voják s jasnými a pevnými zásadami a pravidly pátrající po ztraceném synovi a po tom co se stalo. Na druhé straně američtí vojáci z Iráku jež by měli být na straně dobra. V očekávání usvědčení toho správného pachatele se dočkáme neradostné studie generace mladých vojáků, která se zmítá v nejistotě a jedná zřejmě podle jiných pravidel než předchozí generace. A v takové situaci to snadno vyústí v chaos a nepředvídatelné chování a činy. A zjevně i sám otec by možná raději nevěděl co se stalo než se by se srovnával s takovou pravdou. Čehož je myslím důkazem jeho čin v závěru. A kdože je ten Goliáš v údolí Elah? ()

janouch

Skvělý a citlivý snímek s atmosférou, která neustále držela mé smysly v pozoru. Někdo tady psal, že nesmírná tíha, kterou sebou T.L.Jones musí nést, je patrná z každého záběru - absolutní souhlas. Nedoporučuji těm, co očekávají klasické drama či detektivku. ()

Gixian

Dobře zahráno, dobře natočeno, tematicky mě blízké, s kvalitním obsazením... ale prostě mě to prostě nechytlo. Celkově to nějak vyznělo hrozně prázdně, do ztracena, konec byl celý takový neuspokojivý. Lepší 3 hvězdičky, ale nic co bych potřeboval ještě někdy vidět. ()

emdvojka

Životom unavený starý seržant Hank Deerfield je vojnovým veteránom hľadajúci svojho mladšieho syna, ktorý po jeho šľapajach obliekol zelenú uniformu a vyrazil do Iraku bojovať za svoju vlasť. Po návrate do spojených štátov však bez stopy zmizol z vojenskej základne niekde uprostred púšte. Hank, ktorého si strihol starnúci Tommy Lee Jones je človek pevný ako skala, a tak ho nezlomí ani pohľad na rozsekaného synátora v miestnej márnici. Čo sa vlastne stalo a prečo je otázka, ktorú sa pokúsi rozlúsknuť práve on v klasickej dráme, kde okrem dialógov a smutných odhalení sa vlastne nič nedeje. Je to taká sonda do ľudskej duše poznačenej krutou realitou novodobých konfliktov. Ak máte chuť pozerať na málovravné vyšetrovanie utrápaného otca, ktorý s pomocou miestnej detektívky odhalí postupne pravdu, ktorá nikoho neprekvapí tak kľudne do toho. Celé mi to pripadalo tak trošku ako malé ospravedlnenie a hľadanie odpovede, prečo niektorí ľudia robia zlé veci a, čo ich k tomu vedie. Na mieste je určite pradávne porekadlo, ktoré tento príbeh celý len vystihuje, a to znie: Zlo plodí vždy len zlo! ()

Dan

Hmm, asi mi trošku uniklo, o co šlo. Tedy kromě chvály Ameriky a americké armády, proti které by se dal film mnohokrát krásně vypointovat... Ale to bych ve své protiválečné povaze chtěl asi mnoho... ()

jda23

Tych 80 az 83 % si film zasluzi,opat silne, nasilne a vynalozene vsetko usilie. Uz dlhsiu dobu viem, ze Svet nieje prekrasne miesto na zivot, ale az ked clovek uvidi na vlastne oci, zapne sa prachom schovany ventil a vtedy je to citit v tele, na dychu, na tepe a v myslienkach. V cloveku sa prebudza obludne zviera z pred pravekych cias, ktore sa, vymika dobovej kontrole. Prekvapivý koniec, ale nie neočakávaný. Jasné, že takýmto filmom len málokedy dajú Oscara. ()

waska

Armadá není už taková, jak si jí veterán Tommy Lee Jones pamatuje. To je to, co postupně zjišťuje pří pátrání po příčině smrti svého syna. Film se sice vine pomalu, ale určitě nenudí a nutí diváka zapnout mozek a přemýšlet. Určitě to není nějaká další levná oddechovka, ale kvalitní drama doplněný o tentokrát ne zrovna dokonalý ( krásný ) obličej Charlize Theron. ()

lickerman

Velmi zajímavý kousek.. Od počátku se film i pátrání zasmušilého Jonese drží spíše v poklidných vodách.. Diváka čeká pravidelný přísun indicií, které mu dost možná trochu brzy napoví jak to tedy vlastně bylo .. Děj předvídatelný a rozuzlení očekávané, ale právě atmosféra a Jones s Theron drží úroveň ve slušném nadprůměru .. ()

Charpy

Dalo by se říct: 'Ještě že válka existuje', protože by svět kinematografie byl ochuzen jak o válečné, tak i poválečně-dramatické výtvory. V každém případě si můžeme být jisti, že válka změní každého z nás. Ted jen záleží jak se stím každý vyrovná po svém. Propadnutím alkoholu, odcizením se od ostatních nebo vraždou. ()

mdouglas

Po skládačce Crash přišlo komorní drama In the Valley of Elah. Zajímavý detektivní příběh a více méně komorní drama odehrávající se nepřímo v Iráku. Otec hledající svého syna na základě postupně získávaných indicíí. Pár věcí mi tam zcela nesedělo. To ale nedělá tolik, abych snímku nedal 75%. Příjemná podívaná. ()