Vojenský veterán Hank Deerfield se snaží spojit se svým synem, který by měl být zpátky na základně po návratu z mise v Iráku. Dozvídá se však, že zmizel a nikdo netuší, kde by mohl být. S tím se ale Hank nechce smířit, a proto sám pátrá po synovi. Čeká jej však poznání, o které možná ani nestál. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Acrobat

Nemal som vo vojne. Nebol som vo vojne. Hĺtam len TASR, CNN, Reuters a Gazetta.ru. Vraj su zmanipulovaní. Vraj je vojna zbytočná zhovadilosť, že ktosi o kohosi prišiel. Čo tu jačíš, keď denne zomiera množstvo anonymných ľudí? Prečo tak neforemne sedím na stoličke a neustále sa vrtím?...do čerta....americkú vlajku mám aj v zadku...priam neústupčivý Tommy. Skvelýioto...čo? Ešte aj z úst vyťahujem americkú vlajku.... ()

netWoor

Akorát mi není jasný, proč mladej s sebou neměl telefon. Ale asi bychom přišli o zápletku. Na jednu stranu pěkná "obyčejná" detektivka, na druhou stranu pasáže k zamyšlení. Docela pěkný ... ()

bono22vox

Mírně rozvleklé, ale silné drama o tom, že válka je hnus a ztráta dítěte bolí. Není to vůbec snadná podívaná, vyžaduje trpělivost a dobře vám z ní nebude, patří však k zážitkům, na které se jen tak nezapomíná... ()

gemi

Hodně silné tři, nebo slabší čtyři. Pod vlivem trojkombinace se přikláním ke čtyřem. EDIT: 13. 3. 2023, druhé zhlédnutí. Jasně, není to akční spektákl, ve kterém se střídají scény plné digitálního bordelu až oči přechází. Je to pomalu se odvalující detektivka s přesahem. A musím potvrdit, že je to za čtyři, přičemž jsem to opět sledoval pod vlivem trojkombinace! Možná to s trojkombinací malinko přeháním, ale spíš je to slušná haluz. ()

boni

Tommy Lee Jones je takový Clint Eastwood z Wishe, ale reálně, vadí to někomu? Kvalitní psychologický snímek, který, i když to tak chvílemi vypadá, nikdy nesklouzne k prvoplánové protiválečné agitce a svým pomalým tempem nás provede nástrahami toho, že ve vás může zanechat lehčí trauma, když občas pod koly svého obrněného vozidla "zapomenete" nějaký ten míč... s nějakým tím dítětem... ve chvílích, kdy zrovna tisíce mil od domova bráníte a budujete demokracii. 72% je pro takovou kvalitu - a v kontextu mnohých obdobných kritiky do nebe vychvalovaných pohádek - strašně málo. ()

Nix

Je to taková pomalá, temnější kriminálka, která mne přišla ničím nevybočující z tohoto žánru. Jak bývá zvykem, ústřední dvojice se tu sešla výborná a podává skvělý výkon. Ale příběh mne moc nešokoval ani nějak se mnou nezacloumal. Opravdu takový na jedno podívání. ()

keane

5/10 Tenhle film mě prostě neoslovil; jako výpověď o zemi zasažené válkou je to jistě zajímavé, ale je to příliš klidné, bezkonfliktní a jen Jones asi může za to, že jsem se nezačal nudit; být američan, asi to prožívám mnohem víc ()

Looka

Zajímavé krimi drama, to je dnes už díky TV záplavě skoro protimluv. Tommy už tu vypadá sice hodně starý, ale to k roli zdrceného otce sedí. Celý příběh pátrání po synovi je hodně napínavej i když někde v podvědomí nám stále hlodá, že radši ani nechceme vraždu rozluštit. Susan Sarandon je tu v roli matky spíš jen dopočtu. ()

flu

Do you know what it means when a flag flies upside down? It´s an international distress signal... aneb výstižná zpráva o stavu a charakteru současné Ameriky. Film, který jsem v sobě musel nechat chvíli uležet, ale nakonec je to za plný počet. Mimochodem, skutečný příběh, kterého se Haggis poměrně věrně držel a původní reportáž Marka Boala (btw též autor scénáře k "The Hurt Locker") jsou k nahlédnutí tady. ()

Čiban

Tommy Lee Jones pátrá po zmizelém synovi a to v nejlepším filmu co se týče deziluze z války v Iráku. A v Iraku se tento film ve skutečnosti ani neodehrává. ()

Magoor

Ty tři hvězdičky jsou za to, že to byla docela zajímavá a napínavá kriminálka. Ale základní myšlenka příběhu byla obyčejná propagandistická sračka! Zvláště ta nechutnost s vlajkou na začátku a na konci! Tommy a Susan, jak jste jen mohli?! ()

dydl1

Moc amerických vlajek,ale potěšilo mě,že někdo natočí film,kde je vidět jaký jsou zelený hlavy vypatlaný a za velkou louží dvojnásob.Zápletka byla fajn. ()

TommyDiamond

Veterán ve výslužbě Tomy Lee Jones přijde za podivných okolností o syna, který se právě vrátil z mise v Iráku. Pro zjištění pravdy se musí sám vložit do vyšetřování. Pravda ovšem bolí víc než by čekal….. Pro mě příběh nebyl šokující, ale překvapující. Kdo by ve třech přece někoho takhle rozřezával??? T.L.Jones. oscar 2007 HR-nominace (zasloužená) ()

Clark_Kent

Průměrná kriminálka, která mě osobně nudila svým velmi pomalým dějem. Ovšem co se týče Tommy Lee Jonese, ten se drží jako vždy nad vodou. ()

zly.dvojce

Hodně drsné, hodně zajímavé. Film, při kterém se mi občas otevírala kudla v kapse ("nikdy bych to předtím neřek, ale měli tam hodit atomovku" - myslím dokonale ukazuje demenci úhlu pohledu mnoha američanů na válku kterou rozpoutali jejich mocní a díky níž bude ještě mnoho lidí krvácet jak na těle tak na duši). Jedná se o civilně natočený snímek, nicméně ten jenom dává další dimenzi jeho syrovosti. Velice dobře natočené a zahrané. Můžu říct, že Tommy Lee Jones je za tohle zralej na Oscara, on tím řízným tatíkem prostě byl a Charlize Theron mi ukazuje že umí i hrát. POZOR decentní SPOILER!! Celkově jsem to viděl na čtyři hvězdičky až do samotného konce, ten mě ve své civilnosti absolutně dorazil. Ano, Amerika je opravdu v řiti and they do not have prayer in hell to save themselves. A komu to nestačí ať si chvíli počká, takovej náser ironie jako "For the childern" při odmlce za první titulkovou písní jsem fakt nečekal ()

stephano

Kdo mi bude tvrdit, že T.L.Jones umí hrát něco jinýho než je tenhle potichu mluvící rozumbrada, tomu řeknu ee. Ty pointy se tam vůbec nehoděj. spíš 3,5 ()

Mr.Roman

Veľmi silným dojmom na mňa zapôsobil tento film, aj vďaka vynikajúcej ústrednej dvojici, či nešťastnému osudu, ktorý sprevádzal každú postavu v inej forme. Charlize Theron je síce zmenená k nepoznaniu, no sekne jej to aj tak ;), no a ako vždy výborný Tommy Lee Jones, k tomu nemám čo dodať, snáď len to, že nabudúce by to chcelo už nejakú zmenu čo sa týka výberu role. ()

Bigfuckman

Ani mi celkem nevadí stárnoucí, no spíš už pěkně starej Tommy Lee Jones, jenže když se dá dobrej herec do špatnýho filmu je tu jen malá šance na úspěch a ten se dle mého nekonal. Ani zrudička :) Charlize Theron film nevyzvedává. Tento film je jen pro skalní příznivce US army a americké vlajky, jenž ve finále visí opačně. Víc jak 50% si film nezaslouží. ()

PeterJon

Nenápadný, civilný film, inšpirovaný skutočnými udalosťami sa odohráva v malom meste - žiadne ozrutné rozpočty alebo nákladné zábery. Paul Haggis oproti svojmu režisérskemu debutu Crash už neútočí tak intenzívne na city diváka. V údolí Elah je náročnejší na pozeranie, vlečie sa, pomaly rozvíja a ukazuje, ako vojna mení ľudí. Jedná sa o nie príliš pútavú armádnu vyšetrovačku, podobnú napr. snímke Generálova dcéra. Zvláštnosťou je, že herec Josh Brolin (Americký Gangster, Táto krajina nie je pre starých) sa zjaví asi na minútu. Ďalšou postavou do počtu je manželka Hanka Deerfielda - Susan Sarandon (Elizabethtown, Thelma & Louise). Obaja prvotriedni herci sú vo filme viac-menej zbytoční, neušlo sa im dostatok priestoru. Lee je hranou postavou starého veterána, kedysi slúžiacieho u vojenskej polície veľmi podobný postave v nedávnom filme Táto krajina nie je pre starých - tvár poznačená skúsenosťami - starnúci, unavený, ale stále oceľový. V údolí Elah - psychologická dráma, kritická voči USA, kde Haggis vložil svoje anti-Bushovské posolstvo, ukazujúc na dopad naťahujúcej sa vojny v Iraku - patrí skôr medzi priemerné filmy, ktoré sa bez veľkého povšimnutia vytratia. ()