Vojenský veterán Hank Deerfield se snaží spojit se svým synem, který by měl být zpátky na základně po návratu z mise v Iráku. Dozvídá se však, že zmizel a nikdo netuší, kde by mohl být. S tím se ale Hank nechce smířit, a proto sám pátrá po synovi. Čeká jej však poznání, o které možná ani nestál. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Antek

Pošlete děti do války a ty se naučí zabíjet. Hagissův nekompromisní zářez do tváře Ameriky, jejíž jizva se jmenuje Irák. Tommy Lee Jones jako otec, který ztratí úplně všechno -- syna, i hodnoty, na kterých stavěl. Trpké vystřízlivění je pronášeno bez patosu a podbízení -- o to je však působivější. Každá postava má svou scénu, každá scéna má svůj smysl. Haggis dokáže říct jednou situací o svých postavě vše potřebné (jedna z prvních scén z vlajkou) a navíc dokáže příběh rozvíjet do šokujících (ale logických) závěrů ... závěrů které mají svůj základ v realitě. ()

JohnSmith

Celkem zajímavé,slušně zahrané.Hlavně Jones je vynikající.Jen to nijak zvlášť nevybočuje od ostatních filmů na téma trauma z války. Čekal jsem, že vyšetřování zločinu bude trochu zajímavější,hlubší. ()

blackJag

Krimi drama v pomalém, ale zajímavém tempu s výborným Tommy Lee Jonesem v hlavní roli ( i zbytek hereckého obsazení skvěle hraje své party - někdy velmi malé - v širším záběru pak utkví především civilní Theronová ). Stoické, ve své obyčejnosti působivé záběry dokreslují bezvýslednost, ke které se film dopracuje i ve své pointě a neokázale tak komentuje i samotnou válku v Iráku. Polopatické instrukce v závěru působí trochu nad rámec a zbytečně. ()

MI-380

Kolik ztracených válečných generací měla Amerika jen za posledních sto let? Kolik psychicky zlomených se vracelo ze světových válek, Koreje, Vietnamu, Iráku, a kolik se jich vrátilo v rakvi? Jak tohle permanentní válčení ve jménu svobody a demokracie poznamenalo myšlení celé Ameriky? Nebo snad platí teorie o tom, že jedině společnost, která je stále připravena k boji, přežije a naopak kdo nebojuje, ten zdegeneruje? Pod těmito levely najdeme velmi kvalitní thriller s přesně navozenou pochmurnou atmosférou a prvotřídními hereckými výkony: Tommy Lee Jones podává životní výkon a Charlize Theron mu velmi dobře sekunduje. 90%. ()

Ravi

Námět a hlavní myšlenka filmu mrazí v zádech, když si uvědomíte, že tu nejde o fikci, ale běžnou praxi. Bohužel. Film je to bezvýhradně skvělý. Pokud máte rádi poslední Eastwoodovky, filmy s T L Jonesem a vyšetřování s vojenskou příchutí ameriky, jděte do toho. Film, který hledí sám do sebe. 85% = 4/5 ()

mirec88

Ďalší výborný film, o akom sa bude dlho hovoriť. Aspoň u nás doma vyvolal búrlivú diskusiu. Nastoľuje otázky ako, prečo, kde, kedy a podobne a odpovede necháva na divákovi. Neuveriteľný príbeh aký vie natočiť len Haggis, ktorý ma opäť úplne dostal. A ktomu plejáda skvelých hercov od Tommyho Lee Jonesa, cez Charlize Theron až po Susan Sarandon. Mňa osobne najviac dostalo, čo si musel myslieť otec o svojom synovi, keď sa kadečo dozvedel. A prečo to vlastne takéto veci tí vojaci vlastne robili. A mnoho iných otázok. Fakt super film, ktorý si nájde čestné miesto v mojej filmotéke. ()

Philoun1

Přesně ten případ kdy by se hodila 3a1/2 hvězdička. Rozhodně musim pochválit Charlize Theron, která se opravdu snažila, ale jinak mi film nepřišel celkem v ničem zajímavej. I když byl podle skutečných událostí tak se mi ta událost zdála nezáživná, bylo tu pár lepších scén (hlavně z mobilní videokamery), ale taky spoustu hluchých míst. Taky sem cítil závan americkýho patriotismu (bojujeme aby ste žili lépe), no a hlavně obrácená vlajka na konci to Amerika volá o pomoc? docela by ji potřebovala ()

jenik71

Zdařilé dílo, které stojí a padá s výkonem Tommy Lee Jonese. Zdárně mu sekunduje i Charlize Theronová. Zajímavý a působivý děj posouvá tento film mezi lepší dramata. Já to vidím na 75%. ()

Pecival

Docela hezká detektivka s válečným podtextem. Nicméně nebyla natolik napínavá jak bych si představoval. Také závěr mě přišel poněkud rozvleklý. ()

Soweek

Pravdou je, že Haggis si po oscarovém Crashi může dělat co chce. Tento film není tak za srdce chytající jako zmiňovaný Crash, ale pod detektivní pokličkou se nakonec skryje emocionální překvapení, které ve vás zanechá různé pocity. Musím uznat, že jsem se mýlil, když ještě před rokem jsem považoval Tommyho Lee Jonese za vyhořelého herce, protože návrat v No country for old men a následně v tomto filmu je velkolepý. Za občasnou zdlouhavost strhávám hvězdu, ale rozhodně to není tak velká ztráta, která by vás měla odradit od druhého Haggisova filmu. ()

ZkuKol

Film silnej jak noha u prdele, omlouvám se ale líp a slušněji to vyjádřit nedokážu. Není lacině patetický, skvěle zahraný a minimalistický styl vprávění dělá z Paula Haggise mistrovského režiséra již po druhém filmu (alespoň pro mě). ()

ArdathBay

V příjemně pomalém tempu plynoucí kriminální příběh o otci, kterému opravdu záleží na tom ,aby se dozvěděl, co se stalo jeho druhému synovi, který mu ještě zbyl. A vyplývá z něj obecná pravda, že co si člověk neudělá sám.... T.L. Jones společně s nádhernou a stejně charizmatickou Theron se pravdy nakonec dopátrají, je však hlavně pro otce tak zdrcující, že naprosto radikálně změní své dosavadní uvažování. Vyzvednu scénu branou z vrchu na manželku Jonese S. Sandon, sedící u rozsypaných křupek a shozených květin, rozlité vody, vyčítající Jonesovi fatální věc (nechci spoilerovat.) Velmi inteligentní scénář s psychologicko-filozofickým přesahem je netypickým příspěvkem do amerických moderních válečných vod a netuctový divák za kterého se považuji (vím trochu to smrdí) je spokojen i když rozrušen. ()

Looser

I přesto, že tenhle typ filmů přiliš nemusím, tak musím dát 4 hvězdy. Herecký výkon Tommy Lee Jonese i Charlize Theron za to stál. Takže i když nesnáším válečná dramata, tenhle film doporučím. ()

sedm.1

Velké zklamání.Od režiséra,který mi dal jeden z nejúžasnějších filmových zážitků(CRASH,2004) jsem čekal vzhledem k námětu další emociální pecku,která mě strhne jak dějem,tak atmosférou a třešničkou na dortu budou pak oslnivé herecké výkony.Bohužel,V údolí Elah mě ale krom té třešničky,tedy úžasných herců,v ostatním dost zklamal.Především samotný příběh mi přišel dost slabý a nevýrazný a čím více se blížil k závěru a pak i k samotné pointě,která je jinak neuvěřitelně natahována a ve skrze i dost slabá,tím více se celý film topil a smažil ve vlastní šťávě.Sice se tu dočkáme i několika velmi silných scén,které opravdu dokáží s divákem zacloumat,ale ty se velmi často střídají s těmi nudnými a nezáživnými pasážemi,kterých tu též není zrovna málo.Ani atmosféra mě pak nedokázala oslovit,prakticky jsem zde ani vlastně žádnou nezaznamenal,napětí se zde sice objevuje,ale ani to nemá příliš údernou sílu a nedokázalo mě vtáhnout do děje.A tak jediné,co mě opravdu dokázalo zaujmout a chvílemi i strhnout je herecké duo Lee Jones-Thoren,kteří vážně excelují a drží film nad vodou.Paul Haggis zkrátka na mě po svém filmovém diamantu nazafungoval a vinu nevidím ani tak v jeho práci,jako spíše ve výběru látky,kterou přenesl na filmové plátno.Velice slabé 4*!!! ()

LuciusWlk

Krásný a procítěný film, nad kterým se již dnes nemusíte moc zamýšlet. Vlka v Iráku byl průser, což je dnes názor velkého množství lidí. A tak se servírují jeden film za druhým, některé přímo s fronty, jiné, jako tento, se zákulisí lidských pocitů a provinění. A když to někdo umí napsat a natočit, je s toho parádní film. Herci si to střihli na úrovni a bylo zajímavé sledovat, jak se z hrdého otce "hrdiny s Iráku" stává nalomený muž, poznávající skutečnou tvář jednoho vojáka. Shodou okolnosti, svého syna. Podtext celého snímku, už každý pochopí sám. ()

SG-1

"Víte, co znamená, když vlajka visí vzhůru nohama? Říkáme tím: Jsme v bryndě, zachraňte nám prdel, protože my už se můžeme jenom modlit." -Hank Deerfield- ()

Maynard.

Od týpka, kterej natočil totálně napínavej kousek Tři dny ke svobodě a Crash, sem čekal daleko víc a hlavně uplně něco jinýho. Dyť tohle byl celý film skoro o ničem. Jo, ze začátku to vypadalo na slušnou zápletku, na takovou klasickou vyšetřovačku. Ale pak to začlo tak strašně nudit, že sem byl na konci hodně rád, že už to mám za sebou. Nepomohl tomu ani T.L. Jones, kterej prostě plytkej příběh nemohl víc nakopnout. Závěrečná pointa? Jako kdyby tam žádná nebyla. Tohle už nikdy více, tak přísaháme! :o) ()