Nebezpečná zásilka

Scénografie:

Marek Dobrowolski

Kostýmy:

Kathleen Detoro

Pravdepodobne archetyp všetkých strelených komédií ako napr. Road Trip, kde hrá hlavnú úlohu zastavenie nebezpečnej zásielky svojej vyvolenej, pričom v priebehu bláznivej naháňačky si chalan obyčajne uvedomí čo je naozaj dôležité a u ktorej žienky je to pravé orechové... Musím uznať, že táto 90-ková verzia sa mi páčila najviac, je to milé, správne humorne uletené, napínavé, romantické a hlavné postavy si sympatie diváka získajú už hneď od začiatku. Nemôžem zabudnúť ani na nostalgickú dobovú atmosféru, ktorá sa tu snáď pripomína v každej maličkosti. Veľká spokojnosť. 75/100(13.12.2015)

Zábavná romantická komedie o cestě dvou rozdílných lidí za páskou, skrývající tajemství, které by její příjemce neměl vidět. Pokud jste viděli novější "Road Trip" (který je mimochodem zábavnější a odvázanější) víte co od filmu očekávat, akorát zde je partička kamarádu nahrazena, slaboušským mladíkem a odvázanou dívkou (mladý Rudd a Witherspoonová).(5.2.2013)

Příjemná komedie o vyřešení jedné začínající "podpantoflizace" způsobem trošku drsným, ale fungujícím vždy a všude. Za nádhernou Reese Witherspoonovou o hvězdičku víc :-)(17.2.2003)

Příjemná komedie, příjemná road movie, a především příjemný předchůdce kultovního Road Tripu. Nehodlám tady srovnávat tenhle film s Road Tripem, je možné, že tvůrci Road Tripu se tímto filmem mohli inspirovat, ale Road Trip ve výsledku působí docela jinak než Nebezpečná zásilka, i když náměty jsou podobné, ale cesta za zásilkou, která se nesmí dostat za žádnou cenu k adresátce, je v obou případech dosti rozdílná. Tady jde v podstatě o to, že Wyatt se domnívá, že jeho přítelkyně Kimberly, která je na kolejích někde na druhé straně země, ho podvedla. Tak za pomoci velice sympatické dívky Ivy napíše pro Kimberly peprný dopis, přidá kondom, který se tváří jako použitý, a k tomu navíc přidá fotku s jinou dívkou. To vše odešle expresní poštou, jenže se dozvídá, že je všechno špatně, a tak se za pomoci sympatické Ivy vydává za zásilkou. Tento děj sám o sobě zní docela zajímavě, a když se k tomu po cestě přidají ještě další zajímavé zápletky, jako například když se Wyatt stává rukojmím sériového vraha, když jsou Wyatt a Ivy zatčeni, když jim spadne auto do jezera, to všechno jen znásobuje atraktivitu už tak velice opriginálního příběhu. Navíc je dost příjemným bonusem dívat se téměř po celou dobu filmu na velice netypicky tmavovlasou Reese Witherspoon, které tmavá barva vlasů opravdu hodně sluší. K tomu zde exceluje v hlavní roli Paul Rudd, kterého mám od seriálu Přátelé hodně rád. Takže ve výsledku musím říci, že se mi to líbilo skoro stejně jako Road Trip, a není tedy důvod neudělit stejné hodnocení. Je to ve svém žánru dost originální film, z toho důvodu tedy uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(30.5.2010)

Wyatt Trips jednoho dne zavolá své přítelkyni Kim a její spolubydlící mu oznámí, že je venku s jakýmsi Rickerem.Trips navštíví kamarádku, striptérku Ivy, která mu dá radu a sice pomstít se za zlomené srdce originálním dopisem do kterého vloží fotku nahé Ivy a použitý kondom. Druhý den se ale Wyatt dozví, že jeho dívka nebyla venku s žádným mužem ale se psem. Trips musí okamžitě zachytit a stornovat nebezpečnou zásilku a spolu s Ivy se vydá na cestu kde ho čeká jedno bláznivé dobrodružství za druhým. Komedie veskrze příjemná s trošku větším komediálním potenciálem než nakonec z něj vzešlo a nespornou výhodou také je, že není až tak odhadnutelné jak to celé dopadne.O dobrou zábavu se starají tehdy málo známí a dnes už ostřílení v žánru Paul Rudd a Reese Witherspoon. Od vzniku filmu už uplynulo drahný čas a tak se nějaká ta svěžest postupně vytratila, ačkoliv film jako takový má svá silná a slabší místa, ale celkově pobaví. Mé hodnocení: 60%(26.3.2013)

• - Všichni tři představitelé hlavních rolí - Paul Rudd, Reese Witherspoon a Christine Taylor - se objevili alespoň ve dvou epizodách seriálu Přátelé. (Greg)

• - Je to první film, kde si spolu zahráli Paul Rudd a Reese Witherspoon. Druhým byl snímek Poznáš, až to přijde. (Greg)