Nebezpečná zásilka

Scénografie:

Marek Dobrowolski

Kostýmy:

Kathleen Detoro

Excelentní romantická teenage road movie, která staví na podobně scestném jádru jako Trojská Válka s Jennifer Love Hewittovou...na jedné straně máme pitomoučkou blonďatou mrchu s potřebou někoho ovládat a na straně druhé bezkonkurenční tmavovlasou Ivy Millerovou alias Reese Witherspoon alias holku od rány a skvělou kámošku, která má neuvěřitelný smysl pro sarkasmus. "Hlavním hrdinou" je Wyatt Trips alias Paul Rudd alias Phoebein pošahaný přítel:P Zápletka je celkem solidně popsaná v textu distributora, ale kdo neviděl Reese jak diktuje onen "originální list" po tom co celý večer poslouchala Tripsovy nářky, ten si tuhle ženskou doopravdy nezamiluje:) A abych vás navnadil ještě trošku víc, Reese tady své půvaby předvede opravdu okouzlujícím způsobem;) a navíc se předvede jako nejlepší roztleskávačka jakou jsem kdy v životě viděl...a to předvede jen tři písmena:) A když ke vší té romantice a legraci zahraje pohodová muzika, může divák konstatovat, že tímhle rozhodně čas neztratil. V daném žánru rozhodně doporučuju, 70%.(22.11.2003)

Reese je prostě přírodní úkaz. Ani sebestupidnější scénář jí nezabrání předvést slušný výkon, díky kterému vydržíte až do konce a nebudete to ani zpětně považovat za ztracený čas. V tomto případě navíc tvůrci ze seznamu žánrových klišé vybírali střídmě, klasickou love story pojali jako ujetou road movie a hrdince namísto sladkého image předepsali striptýz. Škoda, že stejnou péči nevěnovali i jejímu mužskému protějšku, který je na povrchu hnusný a uvnitř retardovaný. Jak k němu mohla bystrá Ivy pocítit něco jiného než soucit, zůstává záhadou.(25.3.2013)

Příjemná komedie, příjemná road movie, a především příjemný předchůdce kultovního Road Tripu. Nehodlám tady srovnávat tenhle film s Road Tripem, je možné, že tvůrci Road Tripu se tímto filmem mohli inspirovat, ale Road Trip ve výsledku působí docela jinak než Nebezpečná zásilka, i když náměty jsou podobné, ale cesta za zásilkou, která se nesmí dostat za žádnou cenu k adresátce, je v obou případech dosti rozdílná. Tady jde v podstatě o to, že Wyatt se domnívá, že jeho přítelkyně Kimberly, která je na kolejích někde na druhé straně země, ho podvedla. Tak za pomoci velice sympatické dívky Ivy napíše pro Kimberly peprný dopis, přidá kondom, který se tváří jako použitý, a k tomu navíc přidá fotku s jinou dívkou. To vše odešle expresní poštou, jenže se dozvídá, že je všechno špatně, a tak se za pomoci sympatické Ivy vydává za zásilkou. Tento děj sám o sobě zní docela zajímavě, a když se k tomu po cestě přidají ještě další zajímavé zápletky, jako například když se Wyatt stává rukojmím sériového vraha, když jsou Wyatt a Ivy zatčeni, když jim spadne auto do jezera, to všechno jen znásobuje atraktivitu už tak velice opriginálního příběhu. Navíc je dost příjemným bonusem dívat se téměř po celou dobu filmu na velice netypicky tmavovlasou Reese Witherspoon, které tmavá barva vlasů opravdu hodně sluší. K tomu zde exceluje v hlavní roli Paul Rudd, kterého mám od seriálu Přátelé hodně rád. Takže ve výsledku musím říci, že se mi to líbilo skoro stejně jako Road Trip, a není tedy důvod neudělit stejné hodnocení. Je to ve svém žánru dost originální film, z toho důvodu tedy uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(30.5.2010)

Jak už naznačil uživatel Looser, tak tento film zřejmě posloužil jako inspirace tvůrcům Road tripu. Road trip je ovšem podle mě mnohem zábavnější, takže pokud bych si měl vybrat z těhle 2 filmů, tak je moje volba jasná. Největšim kladem tohoto filmu tak zustává krásná Reese Witherspoon.(26.10.2006)

Dobré. Veľmi dobré. V rámci teenagerských komédií ("Prcičky" ale nečakajte) priam výborné. Videl som to už dávnejšie, preto by som si to rád opäť zopakoval. Sympatickí herci, zaujímavá zápletka, dobré vtipy. Odporúčam...(22.8.2007)

• - Je to první film, kde si spolu zahráli Paul Rudd a Reese Witherspoon. Druhým byl snímek Poznáš, až to přijde. (Greg)

• - Všichni tři představitelé hlavních rolí - Paul Rudd, Reese Witherspoon a Christine Taylor - se objevili alespoň ve dvou epizodách seriálu Přátelé. (Greg)