Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

kinej

Vlastně moc nechápu, proč si čeští producenti dali tu práci s dabingem a distribucí tohoto filmu. Slabá animace by mi ani tak nevadila, ale problém je, že v 75 minutách je toho k zasmání opravdu málo. Film je sice úsměvný, ale ne vtipný. Hlavní pozornost tak na sebe paradoxně strhává mnou vždy zatracovaný dabing. A to by asi být nemělo. ()

LiVentura odpad!

To snad není ani možné, asympatická animace o naprostých bezduchých blbostech, ani na uvolnění neexistuje, špatné, sprosté, debilní, hnusné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-(((((((((((((( ()

juta

Deset let a tenhle dánský animák zestárl díky své grafice daleko víc, než jiné filmy ze stejného, nebo i dřívějšího roku. Malinko sprostý snímek ale svým obsahem bude nadále trochu vybočovat a to je dobře. ()

paascha

Není to zas tak drsné, jak jsem čekal, ani tak cool, jak se zdálo. Je to takové...takové, hm, no...takové...maminka byla dost suchá, to je fakt:-)))) hvězda dolů za ten hip hop a pak zas zpátky za sen o hřbitově:-) ()

lamps

Terkel má problém má ten problém, že není ani moc vtipný a nebojácný, aby výrazně zabodoval u mladšího publika, ani extra společensky provokativní a satirický, aby vzbudil zájem u dospělých. Všechno je to jen bláznivá přehlídka sprostého humoru a předpotopní animace, kde občas vyvstane nějaká ta dobrá hláška, ale většinou se nudíme u hloupého příběhu a navíc proklínáme český dabing, který mi tentokrát vůbec neseděl. South Park, přestože mu také nijak nefandím, byl přeci jenom daleko kreativnější a účinnější. 50% ()

Pepinec

Kdybych byl průměrný puberťák dnešní generace odkojený sprostotou, asi bych měl Terkela na penálu, na batohu, na povlečení a na plochách všech svých ajfonů a ajpedů. Že jsem ale slušně vychovaný...ježiši, co to kecám... Za tři a šlus, vole. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Animace 4/10/// +ty kokso, valím bulvy, tohle by opravdu neměli vidět děti, výborný český dabing, včetně zpěvu, černý humor, hlášky a krev na všude stříká -hodně slabá animace a neříkejte, že to byl záměr/// Tak tento počin se dá hodnotit buď dvěma nebo čtyřmi hvězdičkami. Já bych se nejraději přiklonil k tomu lepšímu hodnocení. Protože když se oprostím od slabé animace na kterou jsem si po čase stejně zvykl a nedělal mi problém, tak je to hustej nářez. Tohle tady v animovaný podobě ještě nebylo. Jaká že je přístupnost? 15 a výš? Děti by tímto filmem utrpěli duševní a psychickou újmu ale já se dost dobře bavil./// Celkem 69%/// ()

Ruut

Ono se to strašně dobře rozjíždí a má to vtip. Jenže všechno co bylo na začátku načrtnuto se pořád dokolečka opakuje a jak je známo opakovaný vtip přestává být vtipem. Terkel je mix sprostých nadávek bez scénáře. Možná 20-ti minutový kraťas by byl super, ale toto! ()

Allien.9

DOKONALÉ písničky, skvělý černý humor a cool animace... Co víc si přát? Snad jen o něco málo propracovanější pointu, protože identita "šílence", který Terkela neustále terorizuje, se dá celkem lehce odchadnout. Jinak je ale tenhle dánský počin úžasně zábavný a Terkelova sestřička rulez!XD ()

Vančura

Dost zběsilá záležitost na jednorázové pobavení, čekat od toho víc nemá smysl. S tím, že výsledný dojem se asi hodně odvíjí od míry otrlosti, jíž jste vybaveni. Divákům, kteří trpí po této stránce deficitem, bych Terkela asi moc nedoporučoval, na to je to příliš přisprostlé a nekorektní. Pokud si v tom ale libujete, můžete se docela dobře pobavit - osobně jsem se místy chechtal více než dost. Zábavu ale bohužel hodně sráží dolů příšerná animace, na kterou je skoro utrpení koukat. Plus děsný český dabing - sehnat to v originále se mi nepodařilo. Nakonec bych to viděl asi na 3 hvězdy, s tím, že je tenhle film ale možné skoro hodnotit libovolně - chápu lidi, kterým to nesedlo, i ty druhé, kteří si to prostě užili - já jsem asi někde napůl. ()

Sobis87

Dánští režiséři Fjeldmark, Christovffersen a Andersen mají problém. Toliko se snaží přiblížit se kultovnímu South Parku, avšak nemají dostatek nápadů a zásobu kvalitních vtipů na to, aby se divák po několika málo minutách nezačal kousat nudou. Ohavnou vizualizaci vem čert, ta by se dala při vyšší kvalitě ostatních aspektů oželet, ale, bohužel, film Terkel má problém nevyniká snad v ničem. Je pouze podprůměrnou napodobeninou jednoho kultu a těch pár dobrých fórů celý film rozhodně nespasí. ()

Anderton

Terkel má problém má problém. Alebo skôr viacero problémov. Každopádne sa jedná o čistý dadaizmus, čo sa týka uvedenia do českých kín, snáď to nešlo v multiplexoch. Animácia po technickej stránke nič moc, ale práve to filmu pridáva body navyše. WTFuckovosť animácie mi pripomenula nevydarený maskot z olympiády v Atlante, kde asi tiež išlo o iróniu, ktorú nikto nepochopil. Terkel sa snaží byť husto cool, ale nie je, lenže aj tá snaha mi pripadala ako niečo, čo z filmu robí niečo, čo nie je vôbec na škodu vidieť. Len škoda, že to nie je dobrý film sám o sebe. ()

Frajer42

Velmi milé překvapení z Dánska. Potěšilo mě zejména to, že film je skutečně vtipný, a to docela dost. Terkelův strýc byl úžasný. Terkelův kamarád byl úžasný. Terkelův učitel byl úžasný. Jen samotný Terkel stál za hovno, což je docela škoda. Velké ocenění si zaslouží i skvostný český dabin, který film povyšuje na ještě vyšší úroveň. Krásné 3*. Nebudeme přehánět. ()

swamp

Pro děti moc drsné, pro dospělé moc infantilní..a žádný zlatý střed nemůžu najít. Citace z časopisu Respekt (ročník XVIII, číslo 23): "Jako hlavní hrdina díla Terkel i knibe jim -autorům- posloužil žák šesté třídy, dítko západní konzumní společnosti, jeho kamarád, dva šikanující spolužáci, jejich obézní oběť a nový učitel. Poskládali slabomyslnou a pohromadě nedržící dějovou linii, a aby bylo dílo dostatečně atraktivní pro zvolenou cílovou skupinu, přidali sprostá slova. Navíc se rozhodli v duchu South Parku bojovat proti moralistním podtónům klasických pohádek: stereotypizaci a dětskou krutost berou jako hotovou věc, takže když obézní spolužačka, kterou nikdo nemá rád, spáchá sebevraždu, všichni si svorně oddechnou, že mají od tý tlustý krávy pokoj. Ve srovnání s Pixarem a podobnými studii navíc nedisponovali Dánové ani zdroji, ani know-how, takže trhaná animace a nezvládnuté fyzikální modely kazí divákům vkus stejně jako ostatní složky filmu." ()

Campbell

Heh. Prapodivný animák pro dospělé. Co se animace týče je to pěkenj hnus, a ze začátku jsem měl celkem problém na to koukat. Ale postupem času jsem si zvykl sedl si nalil pivo a čuměl co na mě tenhle film vyvrlí. A nakonec ono to nebylo vůbec špatné, jen občas film nemile uklouzl s pár scénama. Terkl byl sociál kterýho šikanovaly. A nezitím se rozehraje vícero zápletek a nějaké jsou uplně zbytečné. Čekal jsem něco více do stylu South Parku, jediné co to má společné se SP je sprostá mluva, kterou se tady nešetřilo. Poměrně dobrý dabing udělal pár celkem pěkných chytlavých písniček. Film sám o sobě vůbec nic nenabídne jen prvoplánovanou sposťárnu, která není pro každého ale já se celkem bavil. ()

Slarque

Moje představa o humoru se diametrálně odlišuje od toho, co pod tímto pojmem zřejmě rozumějí tvůrci tohoto filmu. Sprostý a slangový slovník dětí už dnes nestačí. Příběh o šikaně kombinovaný s nejpřiblblejšími klišé vyvražďovaček také není zrovna cool nápad. A animace byla prostě divná – ale ne zajímavě divná jako třeba u South Parku nebo Distriktu. ()

dopitak

Deštěm se šíří SARS! Patrně se někdo v Dánsku zamiloval do South Parku, patrně někdo, kdo to neměl v hlavě zcela v pořádku. Scénárista musel být úchyl, jiné vysvětlení je jen těžko možné. Příliš lacině hrubé, vulgární, nesmyslné, aby to bylo vtipné (nebo aby to bylo cokoliv jiného). A jak píše Gr!mReefer chvalozpěvy o originálním znění - dost možná, ale anglická verze je až na písničky naprosto strašná. ()