Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

Neotom

Absolutní trapas. Jedno klišé střídá druhé, k odpadu bylo velmi blízko. Zdejší hodnocení je mi záhadou. 15% ()

DannyBoy80

Hodně velká oddychovka a někdy jsem se docela zasmál. Ale nebýt Morana tak skoro vubec, Pegg jako komik mě až tak neuchvátil. Je to spíše film na odpoledne než na večer. No nic za film 2* a za Morana 1* navíc. ()

Prochy38

Budu stručnější. Jo, líbilo se mi to, i když stran počinů S. Pegga spíše slabota. Krásná T. Newton, vtipnej D. Morana a hezoun H. Azaria udělali z této v podstatě hlouposti koukatelnou komedii. Ještě se dalo koukat na dceru pana domácího :). Zasmál jsem se, ale bylo to prostě slabší... ()

J*A*M*A*L

Britové opět válí v této skvělé romanticko sportovní komedii.Aby ne který film se Simonem Peggem není dobrý.V této komedii opět válí.Naprostá senzace.100% ()

Jeržik

Primitivní a strašně jednoduché. Schwimmer není jednoduše žádný nový vizionář, ale ani si na něj nehraje. A žádný z herců se nesnaží sáhnout si na plešouna(a teď tím nemnslím na Pegga;). Otázka je, zda je to k dobru věci. Nu, tak tedy mé jednoznačné ANO! Angažování částečného ánsáblu skupiny Big Train bylo geniální volbou, stejně tak jako obsazení "póvla" jménem Dylan Morana, který navozuje pocit, jako by se právě vrátil ze svého knihkupectví.:-) Je to malý film o malém člověku - a to je ale velký příběh.;) 70% ()

gocatgo

Outsider to zase dokázal. Začal běhat a vyběhal si zpátky ženu svého srdce. Prostě konec co víte už po první minutě filmu. Pegga mám rád, takže mi tu hodinu a půl udělal příjemnější a geniální Moran mě bavil v každé jeho scéně. Jenže na to, aby komedie vyšla z průměru, potřebuje přece jen něco víc, než se jen držet leitmotivu. ()

TeraBum

Miluju Simona Pegga, miluju Dylana Morana a miluju běh, ale tohle prostě nefungovalo. Škoda, kdyby se to vyhnulo typickým věcem které prostě musejí být v každé romantické komedii, mohlo z toho něco být. ()

Phillo

Kokosy na snehu bez snehu a len s jedným, zábavným kokosom (Pegg) riešiacim "vážne" veci. Čudujem sa, že hlavnou chybou béčkového filmu je námet a scenár. Herci sa snažia, ale podobne predvídateľný príbeh tu nebol už dlho. 30% ()

Illy

Spolu s dalším britským hercem Martinem Freemanem je Simon Pegg jeden s budoucích králů komických rolí (podle mě - samozřejmě:)) Stačí mi ho jen sledovat a bavím se... Jeho mimika, gesta - potrhlé pako. Komedie jako řemen. ()

waits

První půlhodina mě ješte bavila, ale komentář k tomu, co proved Schwimmer se zbytkem filmu si nechám pro sebe, má u mě pořád spoustu bodů k dobru z dob Rosse. Simon Pegg mi navíc nepřišel vtipný, a to, že by šmrncovní Thandie Newton uvažovala o návratu k němu mi přijde prostě nemožné. ()

Oxymoron

Další rozpolcená komedie, která jako by nevěděla, jestli má bavit diváky černým humorem, inteligentním humorem, přehnaně stupidním humorem nebo humorem fekálním. Mezi těmito čtyřmi možnostmi válčí jak se dá, ale válku s tím vyhrát nemůže. I tak je to vcelku příjemná oddychovka, ale mohla být lepší, mnohem lepší. ()

Carbo

Docela povedená průměrná komedie.Žádná velká trapárna ale ani nic kvůli čemu by jste tenhle film měli vidět. Potěšili snad jen Simon Pegg(svou mimikou) a Dylan Moran jehož postava hodně připomínala jeho roli v Black books. ()

kowalski

Klasická lovestory, kdy LOOSER se snaží dostat zpět svojí milou poté co jí opustil a uvědomil si co udělal. Ovšem ne až tak klasická v tomto pojetí - v prostředí Londýna a dvěma výtečnými herci Simone Peggem a Dylanem Moranem. Pan režisér příjemně překvapil. ()

Grizzly

Po vsech tech kritikach a prechytracelejch kecech co sem si tu precetl sem necekal nic extra. Nastesti to sou vazne jen kecy, protoze ja koukal na prijemny a usmevny film, u ktereho sem se nenudil a nekolikrat pobavene zasmal. :) Neni to sice nic extra, ale je to nenarocna a mila zabava. Simon Pegg je fajn, ale Dylan Moran opet potvrdil, ze je genialni komedialni ruler. Nemuzu min nez 70%. ()

Rocket

Všetci veľmi dobre vieme, že nieje reálna šanca aby človek ako Dennis podobný maratón mohol dobehnúť, taktiež len rojkovia si môžu myslieť, že podobné životné situácie majú taký koniec aký mala táto filmová. Preto si u mňa tento významnejší režisérsky počin Davida Schwimmera nevyslúžil veľké pochopenie. Celý si totiž zakladá len na hereckých kvalitách (hlavne v oblasti komiky) Simona Pegga a okrem úsmevnej scény v mužských sprchách mi v pamäti neutkvie ničím iným. Avšak aj keď celý film moje hodnotenie oscilovalo okolo 2 hviezdičiek, mám pre sentimantálne závery istú slabosť :) ()