Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

eoj

Chytrá komedie pro specifickou cílovou skupinu. Pokud si nejste jistí zda do ní spadáte, pak pravděpodobně ne. Komentář mojí přítelky: "no ta scéna jak tancujou na záchodě byla celkem vtipná". ;) ()

lestatos

Jedna Britská krčma, pár čiernych pív, jeden záchod a traja sci-fi rojkovia, ktorí len tak bezcieľne vedú „nerds“ reči. Z tohto minima dokázal režisér Gareth Carrivick vykúzliť neuveriteľné zábavnú komédiu a naviac do nej napchal veľmi prijemným a nenúteným štýlom všetky paradoxy cestovania v čaše. Nenudil som sa ani na sekundu škeril som sa od ucha k uchu celých 79 minúť. Kombinacia britského humoru a slušnej sci-fi zápletky mi zlepšili náladu na cely deň. ()

demoni

Skřípu zuby a dávám dvě hvězdy. Jednu za fakt, že jsem se aspon jednou během filmu zasmál a to když pánové na záchodě tančili podivný teploušský tanec a druhou za další proklatě promyšlené a vtipné scénky, které jsem bohužel bud nepochopil nebo mi nějakým způsobem unikly. Každopádně jsem veliký fanda Trpaslíků a Stopařova průvodce po galaxii( který má mimochodem v hodnocení pouhých 67%) a mohu směle říct, že tahle slátanina kterou zřejmě natočil nějaký britský alkoholik, se ke klasickému a třeba i tomu nejhoršímu sci-fi které jsme kdy viděl, ani nepřiblíží. ()

JancakV

Sci-fi komedie s cestováním v čase. Spousta narážek a odkazů, skvěle to "odsejpá", já se prostě u ní vždy dobře bavím. Nejoblíbenější je narážka na Narnii ve skříni. :D ()

Dexies

příjemná nenáročná komedie na odpočinkový večer ... příběh je jasný, závěr může překvapit, ale proč ne :) Anne to sluší ... ()

sun.eagle

Pohodová, svižná a místy i zábavná komedie, ale rozhodně to není žádná bomba která solí nesmrtelné hlášky nebo scénky které by jste si pamatovali delší dobu. ()

Scoobys

Opět se vracím k mojemu nejoblíbenějšímu žánru komedie ve spojitosti se Sci-fi, což je žánr, který není zrovna můj hrnek čaje. Ale protože jsem tak trochu jako Ray a miluju cestování v čase, tak mě tento film již zaujal názvem a pravděpodobným obsahem. Jediné co mi vadilo bylo posledních pár minut, kde to bylo trochu upřímně¨ú =)'¨ nevhodné, ale prostě to do příběhu asi podle Carrvicka nějak zapadalo. Film půjde do seznamu podívat se znovu, protože to stojí za to a taky uděluji 5/5 hv. :) ()

Jirkacek

Jak prosté ! Snímek Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase jsme si doma pustili zejména proto, že mne baví filmy o cestování v čase. A dá se říci, že mne film v tomto ohledu vůbec nezklamal. Pohybů v různých časových obdobích zde bylo opravdu habaděj. Bohužel se nejednalo o žádnou dokonalou vizuální podívanou, spíše o komorní Sci_Fi příběh, odehrávající se prakticky pouze v jedné hospodě. Do ní totiž vešli tři úplně obyčejní muži a kamarádi, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život. Nemá cenu zmiňovat jména herců, protože mi absolutně nic neříkaly. Jejich filmová jména byla Ray, posedlý cestování časem, Toby zblázněný do filmů a Pete, hrající zde nevěřícího Tomáše. Když Ray v průběhu večera vstal od stolu a šel pro pivo, setkal se s Cassií která mu tvrdila, že je z budoucnosti. On tomu ale neuvěřil, myslel si, že se jedná o žert kamarádů. Později se Pete vydal na záchod, který v celém filmu hrál velmi důležitou roli. Nevzpomínám si, jestli existuje ještě nějaký druhý film, kde by toalety byly tak důležité. Každopádně když se Pete vrátil zpět do baru, našel všechny mrtvé. Náhodou totiž nahlédl do budoucnosti a tato událost odstartovala sérii podobných akcí. Vždy když trojice vešla na záchod a pak z něj vyšla zpět, ocitli se v jiném časovém období a to dopředu i zpět. Bylo zajímavé sledovat, jak tito tři hrdinové, kteří se měli v budoucnu stát velmi slavnými, vše zvládnou a jestli se jim podaří dostat se zpátky do toho svého roku. V tom jim pomáhala již zmíněná Cassie, ale ne vždy se vše povedlo. Navíc trojici hrozilo smrtelné nebezpečí z budoucnosti. Líbilo se mi, že každá změna času přinesla něco nového, ale zároveň se úzce týkala samotného příběhu. Netušil jsem však, co bude a o to bylo sledování zajímavější. Na druhou stranu zde bylo přihlouplé chováni hlavních hrdinů, které nebylo moc vtipné a stále stejná hospodská scéna. Byl jsem tak trochu rád, že film trval jen 79 minut a ne déle. Každopádně se jednalo o velmi zajímavý, netradiční snímek s chytře promyšlenou zápletkou a dokonale do sebe zapadající scénami. To se vám děly na tom záchodě tedy věci ! Jen škoda toho přitroublého konce, ale co už. Zvláštní film by si zasloužil netradiční hodnocení, ale když se vrátím v čase a promítnu si vše ještě jednou či stokrát, vždy mi to vyjde na stejné hodnocení. Film Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase ode mne získal tři toaletní hvězdy ***, ale kdyby to šlo, dal bych jen dva a půl. ()

anicca

Mne sa veľmi ťažko sledovala dejová línia. Nevedela som čo je súčasnost, budúcnosť, kto je na cej strane a ako sa do danej situácie dostal. Fakt vtipný soundrack, nepochopiteľné zvraty a suchý humor. Milovníci sci fi si tu isto nájdu to svoje. ()

Sejkorka

Zábavné téma, ale působí to velmi amatérským dojmem. Kulisy a hlavně herci. Tři hlavní hrdinové jsou slabí jak čaj. Včetně Chrise O'Dowda kterého jako jediného znám z jiných filmů (mj. Piráti na vlnách) Anna Faris (mj. Diktátor) je taky průměrná. Nebyl by emerickej remake ? ()

leafroller

Tenhle film má pro mě dva přívlastky, které by za normálních okolností znamenaly pohromu, zde však naprosto sedí: anglický & komorní. To ovšem nebrání zesměšnění všech klišé, která se s cestováním v čase pojí. Paráda! Narazil jsem na něj čirou náhodou. To ovšem nebrání tomu, aby se zařadil mezi železné stálice typu Waiting... ()