Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

Martrix

Britský humor a sci-fi. Kdo to má rád, ten si to užije. Kdo považuje třeba Červeného trpaslíka, nebo Pána času za stupiďárnu, bude otrávený. Já si to užíval. Jediné, co se pokazilo, byl trochu uspěchaný konec. ()

Juto

Dej je veľmi jednoduchý traja kamaráti idú do krčmy a neúmyselne uviaznu v časovej slučke, ktorá bezpochyby zničí život na planéte, pokiaľ nebude opravená. Film je dosť zábavný, traja hlavní hrdinovia sa dobre dopĺňajú, a vytvárajú komediálne situácie s istým nebezpečenstvom a drámou. 7/10 ()

Icefist

Jako komedii bych to teda rozhodně neoznačil, z několika scén mi naopak bylo dost ouzko. Pro milovníky sci-fi asi super počin, ale mně to přišlo dost uhozený a tak nějak se mi to moc nepozdávalo. Za celou dobu se tam vlastně ani nic moc nestane. Herecky sice žádnej propadák ale rozhodně ani zázrak. Zklamání, čekal jsem víc. 50 % Oblíbená část- Peteovo první navrácení ze záchodu ()

Šimpy

Tak tenhle film jsem objevil naprosto a čistou náhodou, tuším, že tady v diskuzi na čsfd..a po shlédnutí si říkám, wtf? Jsem fanouškem "science-fiction" miluju cestování časem a komedie. A tohle je všechno dokonale namíchané. Je to vtipný a přitom ne laciné, ale inteligentní. Můžete se smát britskému humoru, já se však nejvíc lámal, při konfliktech v důsledku cestování časem, které parodují vše, co do tohoto subžánru patří a přitom v průběhu vyprávění není ve scénáři chyba a vše dokonale sedí a pasuje a navíc se to dá i stíhat vnímat a přemýšlet o jednotlivých skocích a jejich důsledcích. A hlavní postavy jsou fakt sympatičtí, ze začátku loseři a pak příjemní nerdi, kterým není problém fandit a případně se s nimi ztotožnit. Vždy jsem snil o cestování časem a teď už bych se do toho asi nepouštěl s takovou odvahou. Geniální film, kde konec jen vršil smích přes smích. Kdoví, pánové, co nás čeká na Dámách? ()

forsythia

Už nidky nejdu v hospodě na záchod! Vynikající zábava na mé oblíbené téma. Rozhodně spraví chuť pokaženou časocestovatelskými slátaninami a jinak všelijak nepovedenými filmařskými počiny. ()

Jermann

Tak na tohle anglány užije .. akce, dobrodružství, romance, časové paradoxy, cokoli .. jen když nemusí vytáhnout paty z knajpy. ()

Larushka

Zábavný nízkorozpočtový film. Nemám jedinej důvod dát jiný počet hvězd než pět. A opravdu, britské hospody toho mají hodně do sebe (viz taky Na konci světa). Anna Farris ani moc nebolela. ()

Medwídek

Příjemné překvapení... rozhodně to není film, který by měl za cokoliv dostat Oscara, nicméně pro partu lidí u televize, s pivem po ruce je tento film příjemným a vtipným zážitkem :) ()

tomeek

Velice solidně natočená komedie s "IT" Crisem O'Dowdem. Nenapadlo by mě, že se dá tak šikovně zpracovat cestování v čase v prostorách jediné hospody :) Za poslední minutu chválím, zachránila zbytečně nastavené akční zakončení příběhu. ()

Scratt

Výborně promyšlené cestování časem (opravdu do sebe všechno perfektně zapadá) okořeněné britským humorem. Už to samo o sobě je velice dobrý základ. Když se k tomu navíc přidají sympatičtí herci, tak vznikne pohodová, inteligentní sci-fi...pardon science-fiction :-) komedie, která rozhodně stojí za vidění. 90% P.S: Vyčítat efekty filmu, ve kterém o ně vůbec nejde je docela mimo. ()

Prcin

Sci-fi brané trošku jinak a přesto originálně. Tato výborná komedie patří v tomto žánru určitě mezi špičku a rozhodně se u ní zasmějete. ()

Doudis19

Komorní sci-fi komedie o fanoušcích science fiction, pro fanoušky science fiction, a především jak z názvu patrno cestování v čase. Přestože je humor spíše konverzačního charakteru a efektů se prakticky nedočkáte, snímek nevypadá lacině a scénář je natolik vyvážený, že i když film neoplývá nějak hódobóžovou pointou, či šokujícími zvraty snad i díky pětasedmdesátiminutové délce ani na moment nenudí. ()

Script

Je to hrozná kravina. Je tam více scén, které mě vadí než těch, které mě baví. Jsem si na snímek zase vzpomněl a nedávno mi došlo, že ho vůbec nemám rád. 2 hvězdy (předtím 3). ()

baruss

Bonnie Tyler - Total Eclipse of the Heart And I need you now tonight And I need you more than ever And if you'll only hold me tight We'll be holding on forever And we'll only be making it right Cause we'll never be wrong together We can take it to the end of the line Your love is like a shadow on me all of the time I don't know what to do and I'm always in the dark We're living in a powder keg and giving off sparks I really need you tonight Forever's gonna start tonight Forever's gonna start tonight Once upon a time I was falling in love But now I'm only falling apart There's nothing I can do A total eclipse of the heart Once upon a time there was light in my life But now there's only love in the dark Nothing I can say A total eclipse of the heart ()

Johnny.ARN

Správne britsky suché, ale dokázalo to zaujať. Síce je to trochu ako paródia na všetky time travel filmy. Má to však nejaké svoje pravidlá, príbehy do seba postupne zapadajú a dívák sa do konca nenudí. A je to aj rozumne dlhé. 3 z 5 ()

Lachtaan

Jsem zarytým fanouškem cestování časem a smlsnu s touto tématikou kdejaký formát. A právě díky tomu jsem při listování seznamem filmů na HBO narazil na postarší komedii s názvem, který už jsem pochytil velmi dávno, ale nikdy jsem se nedopídil toho, o čem tahle kratší věc pojednává. Obsahuje velmi prosté poselství, ze kterého si nic zvláštního neodnesete. Na kus deštivého odpoledne ale poměrně zabaví. [viděno na HBO GO 25.9.2020] ()