Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

zdenur

Cestování v čase ještě nikdy nebylo tak zábavné. Spolu s Doghouse je tohle letos jedna z nejlepších komedií. Humor je vymáčknut opravdu ze všeho, chvílema sem málem neudržel některé tělesné tekutiny. ()

D@ve

Hodně příjemné překvapení, parádní britský humor. Původně jsme si tento film pustili ve škole, jen abychom zabili čas, ale trefili jsme se velice dobře. :) ()

Salmayo

Vždycky když jdu o víkendu do hospody, tak tajně doufám, že se mě s kámošema stane něco podobnýho. Chytře propletený ale zároveň smysluplný děj, k tomu spousta humoru v každé časové trhlině a nakonec krásnoučká Scarymovieačka Anna Faris, kterou jsem teda v černý paruce nepoznal.***Co teď budeme dělat Ray, v tomhle se vyznáš! V tomhle ne, vyznám se v sezení na prdeli a čtení knížek o těhle sračkách, né v nich bejt :-)*** ()

bambusacek

Další ze skvostných kousků od HBO. Nemyslím si, že mi že mi zodpověděl opravdu všechny otázky co jsem kdy chtěl vědět o cestování v čase, ale přesto mě tenhle snímek pobavil a potěšil i díky jeho stopáži, která je na toto téma více než dostačující a i přesto se člověk dokáže i v těch 70 minutách dokonale ztratit v čase :) Nabízí se zde srovnání s veleslavnou trilogii BTTF, ale mě to stylově přišlo podobné spíše Stopařovi průvodci po galaxii, už díky tomu geniálnímu suchámu britskému humoru. Je fajn vědět, že lze vytvořit zajímavý film o cestování v čase i bez zbytečných prostorových portálů a podobných zbytečností. Snímek není delší než průměrné pitomé seriály běžící na českých obrazovkách a přesto pobaví a poučí mnohonásobně více. 75% ()

AndreyCSFD

Příjemná komedie s mírně přitroublým koncem. Jde o klasickou nízkorozpočtovou britskou komedii, ze které je cítit taková ta typická britská atmosféra (jako z Fixlování a Penelope - zejména to přátelské prostředí v hospodě), kdy dva nerdi a jeden polonerd objeví časoprostorovou trhlinu tam, kde by ji nikdo nečekal. Příběh se sice odehrává víceméně v jedné lokaci, ale i tak se mu daří budovat slušnou atmosféru a pochvalu zaslouží i zdařilé kombinování jednotlivých scén. Tyhle nízkorozpočtovky z UK by měly být učebním materiálem pro naše filmaře, aby pochopili, že i za málo peněz lze udělat dobrý film, jen mít ten příběh. Protože slovy jedné z postav - příběh je to nejdůležitější. BTW asi si koupím mikinu s kapucí. ()

Frgy

Začátek mě docela nebral, ale potom se to příjemně začalo rozjíždět....a k celkové délce filmu filmu to byla solidní jednohubka! a Chris O'Dowd...umí! ()

jandula00

Asi jsem nebyla ve správný náladě, ale tohle mě fakt nebavilo :( mám ráda filmy o cestování v čase, mám ráda Chrise O´Dowda, ale nějak mi to dohromady neklapalo...Celý mi to přišlo jako až moc laciná komedie..Doufám, že po druhém shlédnutí svůj názor změním.. ()

zahadum

Inteligentná sci fi komédia o tom čo sa stane ak v nesprávnom čase prejdete dverami z pánskeho ( ale aj dámskeho ) wc v jednej krčme :) Vo filme som sa nestrácal a potešilo ma,že film mal presne trafenú minutáž...ani veľa..ani málo... ps: titulky filmu pozerajte celé :) ()

Bozvav

Naprosto geniální britský filmový počin, jenž nemá jedinou chybu. Snad jen závěr byl trošku klišé, ale nebudeme hledat mouchy všude, že ano. Skvělý scénář, dialogy i vynikající herecké výkony a hudební doprovod. za mne plný počet. ()

merigieren

Tři chlápci běhají tam a zpět časem, občas se setkají s hezkou dívkou z budoucnosti. Vtipu to moc nepobralo, spíš si to slovíčkaří s děním, které se stane, stalo, prostě se zuby nehty snaží aby to cestování mělo smysl, To jediné se povedlo, škoda že mě to nudilo. ()

nikolafojtu

Nápad sa cení a Gareth Carrivick to dobre vie, preto sa dočkáva pozitívnej odozvy od širokej skupiny divákov. Dokázal, že aj s nízkym rozpočtom (teda aspoň myslím, na tom filme nemalo byť čo drahé) sa dá natočiť komédia, ktorá vás strhne a nebude nudiť, lebo neviete, čo sa stane v ďalšej minúte.. Dĺžka filmu to len zdôrazní a čo sa týka záveru, ten je presne taký ako má byť ;-) ()

Olík

Co lepší se může stát dvojici sci-fi nadšenců a jejich skeptickému příteli než na hospodských záchodcích najít trhlinu v časovém kontinuu. A nebo to zase taková výhra není? Škoda, rozběhlo se to jako originálně nápaditá komedie se současným anglickým humorem, skvěle zahranými party a nerdími dialogy (minimálně za čtyři hvězdičky). Bohužel v průběhu času film stagnuje až k nedotaženému závěru. I tak příjemné nízkorozpočtové pokoukáníčko. ()