Příběh se točí kolem japonské legendy o samurajovi, který se postavil bratrům – démonům hromu a blesku, aby ochránil život své milované. Démony porazil a jejich moc se přenesla do “meče bouřek”. V soudobém Japonsku je profesor Sakai po otevření starodávného svitku posednut démony, kteří chtějí získat mocný meč a nabýt zpět hmotné podoby. Jenže dotyčný artefakt se řízením osudu dostane do rukou Hellboyovi, kterému nezbývá, než se vydat na strastiplnou cestu tajemnou, nebezpečnou krajinou plnou duchů, démonů a monster, aby zachránil náš svět před blížící se hrozbou…

První animovaný snímek o démonovi s uřezanými rohy a kamennou pravačkou producentsky podpořil režisér Guillermo del Toro a k tvorbě přizval i původní herce, s kterými natočil film HELLBOY. Na příběhu se také podílel Mike Mignola, autor komiksové předlohy. (Yojimbo)

Blaogranas

No, čekal jsem teda něco lepšího. Hraný Hellboy je přece jenom lepší. Ale zase na druhou stranu musím uznat, že Ron Perlman válí, i když zní pouze jeho hlas :-) ()

Lorge

Tady bohužel musím dát o hvězdičku méně než druhému dílu, protože chybí ona "děsivá" atmosféra. Přesto Hellboyova "cesta" a boj Liz a Abeho s vodním drakem stály za to. A "originální" hlasy jsou velice příjemná třešnička na dortu :) ()

voloda1987

Musím povedať, že Hellboy je úžasná postavička. Každopádne, na jeho škodu, zatiaľ nemá moc dobré adaptácie. Filmy boli síce podarené, ale trocha im vadí istá fantasy príchuť a prílišná farebnosť (najmä v dvojke). Tento animák mal silný potenciál, najmä čo sa týka príbehu a originálne znenie, s hlasmi z hraného filmu mu mohli veľmi pomôcť. Napriek tomu, je priemerný. Možno je to tým, že som čítal, asi najlepšiu zbierku poviedok o Hellboyovi, Melouchy a som teda dosť ovplyvnený. Čo zatiaľ na plátne Hellboyovi chýba, a na tom by mala byť táto postavička hold vybudovaná, je hororová atmosféra a silný mysticizmus. Snáď sa do budúcna polepšia a my si budeme môcť konečne pozrieť dôstojnú adaptáciu. ()

Eonex

Animace na mě působila tak nějak šedivě, chyběly mi barvy. Hellboyovy nožky mě na první pohled rozesmály a dějová linie se mi zdála zbytečně rozvleklá. Oproti tomuto dílu je ten druhý mnohem zábavnější díky troše napjetí a tajemna navíc. ()

blondboss

Animovaná verzia Hellboya je síce niečo pekné pre fanúšikov tohto komiksového hrdinu, ale nakoľko mňa nebavil ani samotný film nejako veľmi, tak ani tento príspevok nie je nič, čo by ma odzbrojilo. Animácie sú ladené tak do Japonska a aj samotný dej čo to prezrádza z japonskej kultúry. Celkovo ale zas v podstate to isté, čo vo filme, takže za mňa len slabý podpriemer a trošku zbytočné. 40 % ()

spawnxp

Vynikající scénář, animace jednoduchá ale neruší (chvilkama výtvarně až skoro jakoby Mignola). Rozhodně lepší než hraná dvojka. ()

prcko

Čo povedať? Taká hodinová animovaná rozprávka. Animácia obyčajná, ale neurazí. Časovo ani veľa ani málo. A pokiaľ ide o tú rozprávkovú časť, príbeh lásky, príbeh samuraja, to je omleté asi ako extra-hladká múka špeciál – tisíckrát dokola. Nuda? V podstate nie, ale zase napätie sa od Hellboya, ktorý na každú príšeru a monštrum povie niečo v zmysle „crap“, akože zase ty alebo „who cares“ a „whatever“, veľmi očakávať nedá. Takže na zabitie hodiny času tak akurát, ináč spánok vyjde lepšie. Ťažko hodnotiteľné, ale v slabej chvíľke slabé 3* a cca 50 %. ()

zdendap

"Krev a železo" se mi líbilo víc, přeci jenom upíři jsou nám blíž než samurajové. Ale zase hláška: "A ty nejsi obyčejný člověk!" "Čím jsem se asi prozradil?" je nezapomenutelná! ()

cartyci

Samurajské obdobie spolu s Pekelným chlapcom v animáku.Vydarené poňatie ,avšak spomínané nohy Hellboya, sú hrozné. ()