Než někoho pohřbíš, ujisti se, že je opravdu mrtvý! Manželky jsou vždy nespokojené. Té Clintově se hnusil venkovský život a rozhodla se spolu se svým milencem Cortem k návratu do víru velkoměsta. Jenže v cestě jim stojí nejen Clint, ale i nedostatek peněz. Za pomoci malé lahvičky jedu se tedy rozhodnou zabít dvě mouchy jednou ranou. Jenže život skýtá nejedno překvapení a to největší proradné milence teprve čeká. Ne nadarmo se říká, že pomsta nejlépe chutná podávaná za studena... (Řitka video)

Rocky62

Tenhle film je rozdělen na 2 části, v první se můžeme těšit na pohodový dramatický thriller, v té druhé na místy hrůzunahánějící horor, ve kterém lze velmi dobře pozorovat, jak se člověk může změnit, když nemyslí na nic jiného než na nelítostnou pomstu, 3* je pro tento film málo a 4* zase moc, takže dávám těch 3/5* ()

klerik

Že vraj Darabont... Film pôsobí zastaralo, je vizuálne strašne škaredý, kamera často ako v sitcome. Rozoberá zaujímavý nápad, ale je to neriginálne ako hrom. Aspoňže to ako tak odsýpa... Ako napisal Tron, vyslovene si to pýta upravenie na verziu pre PRÍBEHY ZO ZÁHROBIA... ()

korbitch22

no každej sme nějak začínaly že jo:-D průměrný thriller,který má s hororem pra málo společného.téma i děj nabízeli spoustu možností,nějaké totální psychické deptaní od znovu obživlého manžela,jenže režisérsky se všechny možnosti totálně utopili,zničen byl moment překvapení i hororová podstata věci,škoda no.spíš podprůměrná záležitost. ()

SOLOM.

Přestože jde asi o nejslabší režisérovo dílo, tak jde taktéž o nadprůměrný film postavený na dobře promyšleném scénáři a tajemné atmosféře. Děj rychle odsýpá a pocit nudy se téměř nedostavuje. Je zde totiž vsunuto několik komických prvků a hlášek, které jsou v dnešní době již nesmrtelné. Některé z nich si totiž Darabont vypůjčit ze známých filmů a seriálů, ale kdo by si nevzpomněl na nesmrtelnou větu: ,,Miláčku (zlato) jsem doma‘‘. Máme možnost sledovat proměnu v chování hlavního hrdiny, kdy se z milujícího manžela stane bezcitný muž, který chce pomstít svou ‘‘smrt‘‘. Přiznejme si, koho by nepoznamenalo procitnutí v rakvi a zjištění, že vás žena chtěla zabít kvůli penězům a milenci.Tento film se tak může stát pěknou inspirací pro vdané ženy, které by se chtěli efektivně zbavit svého manžílka. Stejně tak je to varování pro muže, protože probudit se ve vlastním hrobě asi nechce nikdo. ()

Thomick

Prvotřídní psychologická hra s geniální pointou. Už při svém rozjezdu Darabont moc dobře věděl, kde může prorazit a na co se v budoucnu bude moci spolehnout - a sice na schopnost vybudovat neopakovatelně tísnivou a "svěrací" atmosféru a na vrozenou filmařskou zručnost. I když neměl k dispozici tunu peněžního materiálu, dokázal stvořit tak malý a zároveň velký film, že nad tím vším zůstává rozum stát. ()

eraserhead666

Na televizní snímek je to docela povedené. Hlavně mi to přišlo napínavé. A nijak nudné. pořád jsem si říkal, co se tam ještě může dít a pořád se něco dělo. Herci jsou fajn, Jennifer Jason je poměrně zvláštní herečka, líbila se mi, jak tady byla oplácaná :-). Toho herce, co hrál doktora nesnáším, ale své role hraje dobře (i když jsem hot edy viděl jen v rolích kde hrál to samé - hajzla). Místy mi to přišlo i nápadité, Clintovy krvavé prsty byly docela realisticky nepříjemné. Slušná podívaná. Možná bych měl napsat, že to chtělo více krve a nahoty, ale není třeba. ()

Karamanlis

Celovečerná režijná prvotina Franka Darabonta. Na to, že ide o hororovo ladený thriller, natočený pre televíziu, to celkom ujde a filmu nemožno odoprieť zopár zaujímavých momentov, aj keď nápad s prebudením sa v rakve nebol nijak novátorský - s touto myšlienkou sa už desať rokov pred Darabontom pohrával napríklad Lucio Fulci. ()

matestlust

Moc hororu bych v tom neviděl, ale thriller je to perfektní. Hodně dobrá houstnoucí atmosfera, která se ke konci filmu dá krájet, navíc samotný nápad mě moc pobavil. Moje první seznámení s géniem Frankem Darabontem. ()

JASON_X

Tenhle třicet let starý komorní televizní film strčí do kapsy spoustu mnohem mladších kriminálních dramat. S odstupem času bych ho zařadil do stejné škatule s některými nevážně vážnými coenovkami aj. Pomsta mrtvého muže je řádně propečená do křupava a podávaná za studena, jak to mají Klingoni nejraději. Ale na můj vkus je až příliš komplikovaně vykonstruovaná. Nepochybuju, že domácí kutil Clint byl šikula, ale pochybuju, že by přes noc zvládnul práci pro partu řemeslníků na týden. Každopádně nadprůměrné divácké uspokojení, mimo jiné i z výkonu J. J. Leigh, která bývala v podobných rolích úžasná. ()

BoPo

Je to televízny film, taký pocit z toho aj človek má. No ak by všetky TV filmy mali takú kvalitu, bolo by nám hej. Darabont ukázal už v začiatkoch, že potenciál rozhodne má. A všetci sme radi, že dostal príležitosti ho naplniť. ()

Dale

Aj režiséri najlepších filmov všetkých čias nejako začínali. Darabont ako hororový nadšenec si pre svoj debut vybral samozrejme tento žáner, aj keď žiadne hororové scény tu nenájdeme, opäť mi to prišlo skôr ako čierna komédia. Veľmi jednoduchý dej plný klišé s milým humorným záverom. Je tu samozrejme veľa nezmyslov ako že v truhle bez prístupu vzduchu by sotva niekto dokázal prežiť niekoľko hodín a že v USA asi pochovávajú 5 cm do zeme, lebo stačí vystrieť ruky a ste na povrchu. Postavy J.J. Leigh a Athertona sú hrozne naivné, dajú sa akceptovať len ak prijmete ako fakt, že je to komédia, nie thriller. Zaujme len vynaliezavosť Mathesona, ktorý pripravil pekné bludisko pre svoje obete. ()

corpsy

Skvelý námet, odfláknutý scenár. Možno si mal Frank pre svoj režijný počin naklepať na stroji vlastný dej a dialógy. Ostatné je poplatné televíznej produkcii, kde sa herci a technici veľmi z reťazí netrhajú. ()

Tryskomyš

Na tento film jsem narazila náhodou, když jsem si prohlížela biografii Williama Athertona. Jsem dost spokojená. Je to dobrý film i s odstupem 30-ti let. ()

slunicko2

Černá komedie 1)  nemá s hororem (a vlastně ani s thrillerem) nic společného._____ 2)  Naprosté nesmysly ve scénáři (pohřeb, přežití v rakvi, stavební úpravy v domě) i v provedení spolu s naprostou předvídatelností děje (předem jsem uhodl snad všechno, co film ukázal) mi neumožňují dát více než dvě odbyté hvězdičky._____ 3)  31letý režisér Frank Darabont očividně klame tělem. Koho by napadlo, že autora tak moc odbytého snímku čekají Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle nebo seriál Živí mrtví. Mě tedy ne._____ 3)  Výstižný koment: Dale**. ()

L_O_U_S

Příjemný televizní thriller s lákavým tématem. Dále budou spoilery. Zrovna, když si řeknete, že samotnému pobytu v rakvi je věnováno příliš málo času, rozjede se celkem zajímavá hra na kočku a myš. Postavy přehledně napsané (jasně rozlišené dobro a zlo) a sympaticky zahrané. (1 276.) ()

Diamant odpad!

Pomsta nikdy nie je správnym riešením! Keď hlavný hrdina Clint uväznil vinníkov v pivnici, mal ideálnu príležitosť ich odovzdať spravodlivosti. Okrem toho vo filme narážame aj na logické problémy. Keď žena svojmu mužovi leje jed do pohára, bolo to stvárnené tak, že skôr si to mohol všimnúť ako nevšimnúť. Šerif príde vyšetrovať nečakanú smrť a nevšimne si na zemi prázdnu nádobku od jedu? Keď šerif stretne v závere filmu pri hrobe Clinta, nespozná ho? Veď sa kamarátili, chodili spolu na ryby! A ak ho spozná, prečo mu to nepovie, prečo ho nezoberie do väzby? ()