Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jaký otec, takový syn. Navenek vypadá Martin (Eric Stoltz) jako normální zdravé dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Film Moucha II. je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (158)

tron 

všechny recenze uživatele

Tak som si konečne doplnil základné hororové vzdelanie. Žartujem. MUCHA II je taký absurdne zbytočný sequel, že mu to už ani nemám za zlé a bavím sa kúzlom odchádzajúcich 80. rokov, kedy ešte meno maskéra Chrisa Walasa (MUCHA, DEEP STAR 6, ARACHNOFÓBIA) niečo znamenalo. Najhorší na tejto snímke paradoxne nie je nekvalitný scenár (paradoxne na ňom robili samí frajeri - predátorí bratia Weatheovci, Mick Garris a Frank Darabont) ani mizerné herecké výkony (ani schopný Eric Stoltz nemá šancu), ale nuda. Takmer hodinu sa nič nedeje (česť výnimkám, ako je pôrod a pes) a ak sa aj potom diať začne, súvisí to „len“ s gore, ktoré ale nemá šancu prebiť v tomto smere neprekonateľný originál... Ale je to milé. ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Další pohádka z říše hmyzu… Při jejímž sledování jsem se nemohl zbavit pocitu, že zelená luční kobyla z Včelích medvídků se hýbe o fous realističtěji než Walasova Brundloucha. V podstatě jde o zbytečný blábol a hamižnou touhu filmařů vyrejžovat z leptajících zvratků ještě ňákou tu kačku. Jedné pozitivum (alespoň pro mě): v druhém díle už naštěstí nehraje Geena Davis. A to je, přiznejme si, trochu málo. Když už před sebou máte dlouhý večer a nevíte co s ním, oprašte radši starou knihovnu a přečtěte si něco od Sekory. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Další ze zbytečných pokračování úspěšných snímků. V prvním díle Cronenberg zúročil svou oblibu v tělesných proměnách a natočil úspěšný a hlavně povedený horor o vědci, který se po chybném experimentu, mění v otravný, okřídlený hmyz, zmíněný v názvu. Druhý díl si hraje s myšlenkou, která byla načrtnuta už v původním filmu a to je narození potomka. Bohužel to co bylo pouhým snem, se za 3 roky stalo skutečností a nakousnutý nápad se uskutečnil. Co bylo a fungovalo v prvním díle, zde není, popřípadě nefunguje a "Moucha 2", tak je jedním z nejhorších pokračování úspěšných filmů, které jsem kdy viděl. ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Při pohledu na trailer se to může zdát podobné jedničce, ale ta podobnost je čistě obrazová. První díl byl klasický Cronenberg, byla to studie proměny člověka v něco jiného. Jasně, byla tam spousta scén, které byly na pohled nechutné, ale pořád se tam prolínala nějaká ta přesahová myšlenka. Dvojka si vzala v zásadě všechny ty děsivě odpudivé věci, které jsou spojené s gigantickou člověko-mouchou a přidala pár dalších (porod!), přičemž na cokoli přesahového rezignovala. I tak je to ale díky trikům a maskám a všem těm nechuťárnám pořád docela dost zábavné hororové béčko, jaké už se dneska netočí. ()

PabloFuentes 

všechny recenze uživatele

Jaký otec, takový syn. O tomhle filmu se říká, že je o tolik horší, než jeho předchůdce a možná že i je, ale o tolik? Je pravda, že jede úplně podle stejné formule jako jeho starší mušinec. Máme tady opět teleportační zařízení, které úplně nefunguje tak jak by přesně mělo a obrací živé bytosti naruby, máme tady mladou lásku a opět doktora (tentokráte syna hrdiny z prvního dílu), který se mění v co jiného, než v mouchu. Ale prostě ten film i po tolika letech, má stále ono kouzlo a onu atmosféru, která dnešní tvorbě zaměřené hlavně na efekty prostě chybí. Jediné, co bych zkritizoval byl ten podivný závěr, který byl až moc optimistický a přespříliš nereálný. Nějak nevěřím tomu, že po tom veškerém masakru by Martinovi a jeho milé řekli ahoj a pustili je jen tak na svobodu. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (6)

  • Tržby ze severoamerických kin činily 20 milionů amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 38,9 mil. (NIRO)
  • Natáčelo se od 30. dubna do 19. července 1988 v Kanadě a v Kalifornii (USA). (Varan)

Související novinky

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (více)

Reklama

Reklama