Tři studenti z Texasu se chystají na výlet do Mexika. Cestují po zapadlých provinciích a poslední věc, kterou  by mohli čekat, je smrt. Bohužel narazí na vyznavače starobylého krvavého kultu zla, kteří neustále dávají svému bohu lidské oběti. Film je natočen podle skutečné události. (LIVINGDEAD)

Nick Tow

Keď som čítal v komente kolegu JASM zmienku o amerických teenageroch a Hosteli, vyhol som sa Borderlandu oblúkom. Lenže potom prišiel jeden večer, keď naozaj nebolo do čoho pichnúť...zrakom...a riskol som to. A dobre som urobil, lebo od Hostelu je tento film vzdialený stovky svetelných rokov. Áno, svojou schémou ho možno trochu pripomína (bližší je mu ale napríklad Touristas), ale Zev Berman prevyšuje Rotha so Stockwellom minimálne o dve hlavy, aj keby si tí dvaja dali rabaka a stáli na špičkách . Mexické pohraničie tu funguje ako nejaká prízračná, démonom posadnutá (a ovládnutá) zóna nikoho a jej znepokojivý duch na vás dýcha z každého políčka, vrátane skvelej zvukovej stránky. Slnko, pot, špina, hnus, horiace sviečky, sošky svätých, ľudské kosti a bizarné kreatúry – šialený dance macabre, ktorý vás postupne vťahuje a rozleptáva. Pohraničie je zóna, kde je hodnota ľudského života zrelativizovaná absenciou morálky, zákonov, pravidiel – nečudo, že príbeh ako tento sa naozaj mohol stať (resp. sa naozaj stal) a pravdepodobne sa jemu podobné naďalej dejú. Okultný rámec dáva filmu príchuť tajomstva, ale oveľa desivejším je fakt, že pod maskou tajuplných náboženských fanatikov sa vlastne skrývajú pašeráci a dealeri drog, ľudia, ktorí možno bývajú vo vedľajšom vchode. Myslím, že to bol Clive Barker kto povedal, že diabol už dávno nemá podobu kozla s rohami a kopytom, diabol súčasnosti sedí v čiernom cadillacu, jeho hladko oholená tvár pripomína fešáka z hollywoodskych blockbasterov, má kvádro od Versaceho a fajčí Davidoff light. Keď som v závere Borderlandu uvidel hlavného „záporáka“, spomenul som si nielen na Barkera, ale aj na televízne správy, ktoré nám podobných novodobých Belzebubov ukazujú dnes a denne, raz v maske úspešného biznismena, inokedy vplyvného politika či tupučkej celebrity. Znepokojivosť tohto filmu je naozaj lepkavá a rozleptávajúca a piata hviezdička je bonus za to, že aj v „torture porn“ subžánri môže človek zažiť okrem horrorového naťahovania na škripec aj poctivú dávku inteligentnej filmárčiny. ()

corpsy

Asi vynechám sociálno-kritický podtext mojej recenzie. Ide o snímok, ktorý vyvoláva očakávania, že sa napokon dostaneme niekam celkom inam, ako si pri sledovaní myslíme. Ale opak je pravdou. Je to len brutálna rezanica o šablonovito podaných yankees, ktorý sa prídu zhuliť, ušukať resp. prežiť lásku svojho života, ktorú treba neskôr v núdzi ochrániť ( aj keď si tá gypsy krv nezaprie ). ()

Astaroth12

Traja chalani cestujú do Mexika za dobrodružstvom a aj ho dostanú, ale škoda, že inač ako očakávali. Lebo jedného z nich uniesli a ty dvaja sa ho pokúšajú nájsť. Je to nekompromisné, niekedy kruté i akčné. Nieje to, čo som očakával, lebo príbeh sa toči okolo nadprirodzena a resp.ľudských obetí. Poviem na rovinu, že príbeh ma nebavil, ale celkové spracovanie bolo docela svižné.To bola banda vyčuránkov, tak to bolo značné, lebo asi desiati na jedného no, to boli machri. Boli tu odseknuté končatiny, vytrhnuté oči a iné ľudské malichernosti, ale tentokrát to išlo mimo mňa, lebo keď ma nebaví príbeh filmu, tak všetko ostatné nemá pre mňa až takú veľkú cenu. Ale čo sa mi najviac páčilo, že všetci záporaci boli zabíjateľný aj hneď na prví raz, tak taký príklad by si mali vziať všetky takéto podobné filmy. Film ma prekvapil, že hlavný King zomrel ako prvý a pre mňa to bolo dosť kľúčové, lebo to sa len tak nevidí, že hlavná záporná postava zomrie ako prvá a tým si u mňa troška vylepšil celkový dojem. ()

mysiak

Obyčajný horor, ktorý kombinuje prvky krváku a lá Saw a trochu voodoo mágie, a je to od tvorcov 3:15 Zomrieš! wow... To nezakryje nedotiahnutý scenár, hrozné výkony, ale na druhú stranu dobre spracované masky a celkom dobrý koniec. Stojí to za pozretie, ale nečakajte nič viac... ()

Vyrida

Na Borderland jsem se vcelku těšil a plný očekávání sledování dalších lidských jatek film konečně zhlédl. Bohužel při naskočení závěrečných titulků jsem věděl, že mé naděje na nadprůměrný film byly až přespříliš a to i přesto, že úvod filmu tomu vůbec nenaznačoval. Poté děj přeskočí na druhou kolej a začne být ne až tak zajímavý. Ani to prostředí Mexika se mi příliš nezamlouvalo a střídání Anglické mluvy se Španělštinou taky na kráse příliš nepřidalo. Kladně bych přeci jen ohodnotil reálny podstavec, který si nehraje příliš na sci-fi obraz ikdyž samotný záměr padouchů je samozřejmě směšný. Jako celek však jde o slabší podprůměr a raději bych se podíval po jiných podobných titulech. ()

stration

Tak to jsem fakt nečekal! Výborný film! Perfektní kamera, herci, filrtry před kamerou, atmosféra. Všem fanouškům doporučuju. ()

kagemush

Nebylo to špatný,spíš lepší(viz.moje hodnocení)-jako osnovu si to vzalo skutečný(možná ne ojedinělý)příběh a trochu se kolorovalo,aby zde zůčastnění si mohli před smrtí trochu víc zařvat (jako námět si to umím představit i pro hodně temný čistokrevný krimi),-ovšem nutno dodat,že francouzi(ale i španělé) mají v posledních deseti letech vo dost větší koule.Nebo menší zábrany.Nebo oboje. ()

gumli

Popravde,film sa mi nepáčil.Dokonca som váhal,či nemám dať len jednú hviezdičku.Vraj je to podľa skutočnej udalosti,no k takýmto tvrdeniam treba pristupovať veľmi opatrne.Je síce pravda že na imdb je tento film hodnotený celkom slušne,no mne nesadol vôbec.Neviem,čakal som niečo iné.Pozrel som ho hlavne preto,že sa tam jednalo o nejaký kult a že sa skutočne stal.No ale neverím. ()

lioncel

Mexiko .. špína .. ponurá zakalená barva .. jakýsi kult hrubého násilí .. ubližování .. mučení a zabíjení nevinných obětí … ach jo, pořád dokola to samé … ()

Chen

Asi se mi nepodařilo zachytit umělecký záměr, jako jiným tady, ale upřímně řečeno, to co je tu vyzdvihováno mně osobně nepříjemně zaskočilo. Úvodní scéna byla nechutná, o tom žádná diskuse, ale pak se neuvěřitelně dlouho "budovala" atmosféra, která na mě vůbec nepůsobila. Hra s kamerou a různé efekty mě spíše otravovaly než oslnily a finále bylo uspěchané a nedodělané. Byl jsem hodně zklamán, opravdu hodně. ()

Martin741

Reziser Zev Berman natocil slusny, ale stale iba priemerny film. Film vychadza z cinnosti drogoveho dealera Adolf De Jesus Constanza a ponuka celkom slusnu vyvrazdovacku. Herci konaju sice mizerne a rezia je len priemerna, ale film v zasade respektuje platne fyzikalno - chemicke zakony a nejde proti nim. To mne k spokojnosti staci. 66 % ()

cariada

No tohle velice pěkně vypadalo ,ale ta skutečnost už je horší. SPOILER-Začalo to velice drsně vyříznutím očí jednoho policajta a pak následným podříznutím na které se musel jeho parták dívat. Pak se děj posune o rok dál. Pak jak jinak než že skupina mladíků tentokrát tři jedou na výlet do Mexica ,jenže jak už to bývá vše se zvrtne když sbalí holky dají tabletky a jeden je unesen kamsi na venkov kde je přivázán ve stodole a nikdo mu nechce říct co po něm chtějí pokus o útěk dopadne blbě. Kamarádi se snaží ho najít ,ale policajti s tím nechtějí nic dělat a tak se snaží sami zjistit co a jak. Až se připletou únoscům do ruky a dopadne jak jinak než hodně blbě aspoň pro jednoho z nich ,kterého brutálně skupina mexičanů rozseká mačetou na kusy. Do děje se vrací policajt ze začátku co přežil a pomáhá vysvobodit uneseného hocha i když ono vysvobození je tam spíš jen symbolické jelikož k němu vůbec nedojde jelikož únosci ho rázem použijí k obětnímu rituálu. Ve skutečnosti je to skupina pověrčivých drogových kumpánů co se snaží obětmi zajistit si neviditelnost ,aby mohli převážet drogy přes hranici.(jak pitomý důvod) Ono obětování je docela síla , záchránci dorazí jak jinak než pozdě což bylo jen dobře a tak si to snaží s únosci vypořádat což se jim možná podaří nebo ne... prý podle skutečné události ,ale kdo ví..... Tvůrci se mohli snažit z toho vytěžit mnohem víc. ()

Jino

Překvapivě zajimavá kamera sleduje dění Za hranící strachu. Pokud člověk uvěří, že se opravdu jedná o inspiraci skutečnými událostmi, získává tímto snímek lépe ocenitelný rozměr. Na rozdíl od tisíce ostatních hororů/thrillerů podle pravdy, tady se mnoho nepřehání, namísto toho je spíše kladen důraz na realističnost celého příběhu. Jen je škoda, že snímek poměrně rychle zabředne do tohoto všedního stereotypu nudného reálu a tu nejakčnější část vystřídají v podstatě vzápětí závěrečné titulky. Do té doby se snímek soustředí jen na občasné výjevy krve a různých náznaků vražedné sekty. 50% ()

Dannysek4U

To je ale prijemny prekvapeni, pravda horor to teda nebyl, ale i tak... jsem potesen. Snad jen skoda, ze si reziser nevybral zretelneji jednu z cest. Takhle to sice neni spatny, ale dost polovicaty, a proto vsechny okultni soucasti pusobej dost vyumelkovane ()

Pajky3

Tak tohle byl přesně horor, kterej se mi nelibí. Ze začátku to vypadalo na nějakou další mutantskou párty, ještě že to dopadlo takhle. Na muj vkus moc krve, málo strachu. Navíc si myslim, že to bylo zbytečně zdlouhavý. ()

Juto

Je to ďalší drsný a brutálny film o mučení. Príbeh je veľmi násilný a názorný a fanúšikom tohto žánru by sa mohol páčiť. V scenári je však veľa chýb a nerozumných situácií, čo ma iritovalo. 5/10 ()

kosta73

BORDERLAND je svinsky brutální působivé dílko s nepříjemně tíživou atmosférou místy připomínající klenot ANGEL HEART. V rámci subžánru je to jednoznačně jeden z nejpovedenějších snímků, co jsem měl zatím možnost shlédnout. ()

COF_666

Absolutně pitomý film. Velmi špatně zahraný, natočený o nějaké gradující atmosféře ani nemluvě. Jediná dobrá scéna je hned v úvodu, pak už je zbytečné na to koukat. ()