Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Psycho.R

Shyamalan je jeden z těch lidí, kdo mi dokáže vyvolat zvláštní náladu, náladu strachu. Herci si, myslím, přesně zapadli a námět není vůbec špatný, jak se tolik propírá. ()

Kingjiri

Začátek je docela rozjetej a obsahuje pár efektních sebevražd (stavba nebo zoologická zahrada). Jenže pak dojde na odjezd hlavních hrdinů z města a bezmyšlenkovitý pobíhání po americkejch lukách a hájích, přičemž postav, který vůbec netušej, co se děje, neustále přibývá. Psychobába z baráku bez elektřiny patří mezi nejzbytečnější postavy, co jsem kdy viděl a závěr, kdy se všechno vyřeší samo taky nepatří mezi vrcholy kinematografie. Vysvětlení "epidemie" probíhá jenom pomocí neurčitejch náznaků, takže po projekci má člověk víc otázek než odpovědí. Nebo vlastně ne, protože takováhle podprahová ekologická agitka si hlubší zamyšlení nezaslouží. Aspoň trochu potěší místama funkční mysteriozní atmosféra, krvavější scény a nepředvídatelná úmrtnost hlavnějších postav, dvě silnější hvězdy. ()

Hashirama

Bohužel se To stalo a MC Shit se opět jal prznit celuloid. Konečná fáze rozkladu tvůrčí mysli odražená v bullshitu, ve kterém je všechno epochálně mimo. Od totálně mimózních (anti)hereckých výstupů z jiné dimenze až po kameru, která hercům zalézá div ne do nosu. MC Shit Šulejman s bezradností sobě vlastní nedokáže natočit ani půlminutový dialog, zabírá celky jak v reklamě na pračky z roku 1958, herci se mu do záběru téměř nevlezou a jeho statické desetivteřinové výjevy, jak si někdo lehá před kombajn a čeká, až ho přejede, vyvolávají otázku, zda se člověk nedívá na YouTube fanfilm nebo porno parodii bez porna. Ale nic jiného bych od režiséra Posledního vládce větru ani nečekal. Takže další beďar na filmové tváři Hollywoodu z dílny pandžábského mistra Beana, který je ovšem v realizačních aspektech natolik amatérský a herecky tak nechtěně debilní, že tam člověk musí z pobavení aspoň jednu nasolit. ()

Nix

Tak se to stalo. Mistr tesař se zase utnul. Přitom tak skvělý režisér a další pan hračička, ale ani Mark za to nemůže. Začátky jsou zajímavé, ale pak prostě film přestane zajímat a tak nějak člověk z očekáváni to chce dokoukat. No ale nic mi to nedalo ani jsem si z toho nic nevzal. Takový ten film, kdy si řeknete, že už teda ne. Bohužel. ()

majesty

Trailery pochovali aj to co mohlo este filmu ako tak pozdvyhnut celkove hodnotenie. No lacne dialogy a divne konanie ludi je striedane so shyamalanovymi originalitkami ako nabudit napatie. Tato koliska sa kolise a v zavere dokolise. Zdaleka slabsie ako akekolvek predosle shyamalanove filmy.. ()

fojtas

nemuzu si pomoct, u shyamalana jdu asi proti proudu - jeho uspesne filmy me nechavaji chladnym a ty spatne hodnocene jsou...no pro me asi jako happenning,hodnotim ciste film, ne to co provedl reziser s puvodni knihou.film ve me nechal opravdu hluboky pocit - opravdu, jiz dlouuho se mi nestalo, ze bych se v kine citil tak jako pri tomhle filmu.stale myslim na nektere sceny!padajici lide ze strechy, silene napeti v parku na ulici, u vlaku..proste kdekoli.aspon na me to tak platilo. ()

playboy_05

děj o ničem, nemělo to absolutně žádný úvod, což je u takového filmu podle mě podstatné, postavy byly málo propracované a o hereckých výkonech ani nemluvím...stupidní scény na ve kterých Mark Wahlberg mluví s kytkou nebo muž který si lehá pod obří sekačku byli spíš komické než děsivé...hodně veliké zklamání ()

Lichty

Shyamalan se pouští do ekologické katastrofy a recenzentská obec je naštvaná. A já se narozdíl od ostatních ani chvilku nenudil a pouze se bavil. Motiv lásky je podle mého zvládnutý velmi dobře, přičemž rozhovor mezi dvěma domy na konci filmu na mě skutečně působil. Možná je to nízkým očekáváním, ale už šestý film mého oblíbence Shye na mě zapůsobil kladně a ani Marc Wahlberg, který mi nikdy nebyl nějak zvlášť sympatický, na tom nic nepokazil. ()

Strider

Shyalamene, a já ti tak věřil! ...a ono nic... Do poslední chvíle sem vážně věřil, že všechny ty recenze jsou nějaké pomatené a Stalo se bude další z Shyalamanových skvělých filmů... ale nestalo se a to mi bylo jasné už od prvních momentů filmu. Už jen to jak se ta holka na začátku podřízla bylo natočeno tak neskutečně béčkově, že jsem tomu nemohl ani uvěřit. Škoda, film měl velký potenciál, bohužel ho nevyužil. Jak už bylo mnohokrát napsáno, mezi ústřední dvojicí to prostě nefunguje a zvláště Zooey Deschanel byla podle mě hodně tragická. Jinak celému filmu až na pár okamžiků chyběla atmosféra, naopak zde byla spousta nesmyslných věcí, jako třeba ta despotická baba v tom baráku na konci. Ale co se mnohým nelíbí, a to ten rozhovor s kytkou, mě přišel celkem v pohodě... vy se doma s kytkama snad nebavíte??? :-D Celkově tak 50% ()

chandy10

Tohle bylo to nejslabší, co jsem od M. Night Shyamalana viděl. Opravdu jsem se na tento film těšil. Doufal v návrat filmového genia, ale ten se nekonal. Vesnice se mi ještě líbila, ale tohle... Škoda. Nejpve jsem dal jenom 2*, ale přeci jen si zaslouží víc. Tak tedy za 3*. ()

Threepwood

WTF?Film,který chce ukázat to,že dobrý režisér dokáže donutit slušné herce hrát velmi špatně.Jinak si neumím vysvětlit to,že resisér který donutil Bruce Willise podávat dobrý výkon najednou nedokáže ukočíravat Marka Wahlberga. ()

mimozakon

Celkom zaujímavý pohľad na to, ako by si s nami mohla príroda vybaviť účty. Žiaľ, celý film sa tiahne pomaly do záveru a zaujímavého som tam už nič iné nenašiel. ()

husoko

Film, pri ktorom som zaspal. V závere ma zobudilo hlučné snívanie môjho spolusediaceho. Žeby ďalšia epidémia spôsobená rastlinnými toxínmi?! ()

BaronX

Brutálně znepokojivé. Začátek celého filmu je naprosto brilantní, postupem se sice nastavená laťka rozmělní do několika laciných klišé, ale celkově ten film funguje. A JAK!!! Shaymalan dokáže udržet napětí téměř v každém okamžiku, ať jste ve městě, na vesnici, nebo uprostřed pole, vše navíc doplňuje skvělá hudba.Vytknul bych mu jen to, že měl killnout i hlavní rodinu, pak by ten film dostal ještě děsivější rozměr, ale na to si M.N.Shaymalan netroufl. Nejhorší na tom všem je, že by na tom ... mohlo něco být ;-) Každopádně film stojí za shlédnutí, a pokud Vás donutí zamyslet se, pak splnil svůj účel. ()

adekcz

Několik velmi vtipných scén, pár zajímavých záběrů. Ale nečekejte nic světoborného, spíše průměrný film, kterému dávám o jednu * víc než si zaslouží, kvůli poslednímu rozhovoru s nějakým odborníkem v televizi, tak nějak jsem v tom viděl záblesk budoucnosti. Až ten okamžik nastane, aspoň mi z filmu, na který si už určitě nebudu pamatovat, zbyde neurčité de javu... ()

-henry-

Jako u jinejch jeho filmů mi pořád mi není jasný kdy si doopravdy dělá legraci, kdy to má být doopravdy vážný a kdy jde o pravou neřízenou infantilnost. Přesto je výsledný dojem podivně mrazivý nato, abych film mohl jednoduše odsoudit, navíc výborný nápad. ()

leftfield

No skouknout se to dalo, podle recenzí a hodnocení jsem čekal naprostou katastrofu. Možná, že kdyby to natočil nějaký neznámý tvůrce, byli bychom všichni v hodnocení poněkud tolerantnější. Jenže to byl velmi očekávaný film M. Night Shyamalana, kterému (co si budeme povídat) vážně dochází dech, jelikož námět jako takový měl skutečně pětihvězdičkový potenciál. Takže snad příště (ale neřikali jsem si to u tohoto tvůrce již několikrát?) ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány