Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Godhaj

,,I am talking to a plastic plant.“ Ze Stalo se jsem poněkud rozčarovaný. Úvod nezačal vůbec špatně, film měl příjemnou mrazivou atmosféru a já byl nedočkavý, co se bude dít. Jenže ono se nedělo vůbec nic. Celá stopáž filmu je věnovaná putování nepříliš soudržné rodinky a tak musí divák doslova protrpět jejich citové výlevy. Scénář tedy stojí doslova za prt. Herecké výkony zdatně sekundují scénáři. Nejpříšernější výkon podala asi Z. Deschanel, které jsem se pro její strnulost ve tváři bál asi nejvíc z celého filmu. Wahlberg je však v těsném závěsu za ní. Opravdu jediná věc, která mě na tomto filmu zaujala, byla původní myšlenka, kterou se však Shyamalanovi nepodařilo vhodně rozvést. ()

FaithZombie

Nápad určitě zajímavý, ale provedení už trochu pokulhává. Celkový ekologický koncept je jistě zajímavý, ale postupem času se stává až trošku vlezlím. Hlavní hrdinové vás postupně přestávají zajímat, jejich chování a hlavně dialogy se stávají nelogickými a ke konci je vám už vlastně jedno co s nimi bude. Když si vzpomenu na starší Shyalamanovi filmy porovnám je s The Happening přijde mi to jako by tento film ani nebyl od něj. Pro mě film zachraňovali především komické chvilky rozkošné Zooey Deschanele a pak děsivá starší dáma která byla to jediné co mi v tomhle "hororu" opravdu nahnali strach. A samozřejmě nesmím opomenout úžasnou hudbu. ()

Knor

Navzdory velký kritice a ne moc dobrýmu hodnocení budu stát při Shyamalanovi. Je to sice zatím to nejslabší co jsem od nej viděl, ale rozhodně nejsem zklamanej. Scény sebvražd jsou děsivý a má to správnou mrazivou atmosféru. Celkovej dojem tu sráží tu a tam debilní a nesmyslný dialogy a závěrečná pointa, od který jsem čekal prostě něco víc. Rozhodně ale nemůžu říct, že by mě to nudilo. Shyamalan je mistr napětí a atmosféry a dokazuje to i tady. ()

Ex_Machina

„Niečo sa stalo.“ Ale nikto nevie čo. Len každý vie, že asi zomrie. Pomerne komorný príbeh o tom, čo vie takmer každý s IQ nad 70. Že ľudstvo je pre zem asi ako vírus pre telo. Kam príde tam sa namnoží, vyrabuje zdroje, všetko zničí a odíde inam. Až niet kam. A tak sa príroda rozhodne zase raz ukázať kto je tu pánom a postará sa o zredukovanie tejto ľudskej záťaže do prijateľných medzí. A keď ide naozaj do tuhého, tak sa znovu potvrdzuje, že nám záleží iba na najbližších a urobíme pre nich všetko. Aby sme my aj oni prežili za každých okolností. ()

departed

Nepamatuju, kdy jsem viděl větší sračku za poslední dobu, ale tady to byla trefa do černého. Ten laciný televizní vizuál bych ještě přešel, asi musel Šajmalan pracovat s hodně malým rozpočtem, ale to nebylo jen tohle. Herecký výkony byly tak divný a nepřirozený, že mi způsobovaly takový to nepříjemně lehtivý škubání v hlavě. V určitých scénách jsem dokonce i váhal jestli se Happening nepohybuje na hranici parodie, ale scéna pokračovala dál a opět zvážněla, takže jsem byl sám zmaten samotným žánrem. Hudba neseděla, lokace obyčejný, close-upy na ksichty vytvářející rádoby dramatický efekt také nefungovaly, tak si tak říkám cože to tady vlastně fungovalo? Námět je sice skvělej, ale v onom případě prachsprostě nevyužit. ()

Najt

Velice hutná atmosféra je triumfem pro tento film. Zajímavá myšlenka, dobré postavy, pěkné prostředí. Takovýto typ filmů já můžu. Ale vadí mě, že jsme se nic nedozvěděli, prostě to jen tak začalo a z ničeho nic i skončilo. Příjemná jednohubka, ale moho to být daleko lepší a rozsáhlejší film. ()

BFG2000

M. Night Shyamalan ve své světlé chvilce. Takhle přesně ho máme rádi. Ta depresivní a tíživá atmosféra, to neznámo, strach. Skvěle! JNH na jedničku. A k tomu všemu výborný Wahlberg a perfektní Deschanel. Už je mně pomalu trapné, na to zde téměř v každé "recenzi" upozorňovat, ale i tento film má naprosto nepochopitelně nízké hodnocení. Tak se nenechte odradit. ()

Homerking

Lidstvo je opět v průseru. Lidé po celé zemi začnou z nepochopitelných důvodů páchat sebevraždy. Učitel přírodních věd Elliot (Mark Wahlberg) a jeho rodina se musí vypořádat s touto děsivou situací. Je lidstvo na pokraji apokalypsy? /// Sebevražedné scény skvělé a originální + chválím slušně neklidnou atmosféru a ekologické posleství jaké film předává. Herecké výkony OK hlavně Wahlberg, suma sumárum průměrná podívaná ale dávám hvězdu navíc za originální námět jen škoda že ho tvůrci nedokázali využít na plno. ()

Ayssan

Tak nevím, nízké hodnocení uživatelů nespíš vyplývá z nadměrného očekávání Shyamalanovi novinky. Film totiž rozhodně není tak špatný, jak by z pohledu na zdejší diskuzi mohlo zdát. Výborná kamera a hudba, dávka napětí a hlavně Zooey mi příjemně zpestřily večer v kině. Děj je celkem svižný, nenudí, což se u většiny blockbusterů říct nedá. A stížnosti na závěr? Nechápu. To má snad Shyamalan povinnost skončit svůj film nějakým nečekaným závěrečným dějovým zvratem? Zapomeňme už na Šestý smysl a přijměme fakt, že autor natočil film o události, která se stala během jednoho běžného dne a který není potřeba zakončit závěrečným dramatickým obloukem. ()

HarveyDent

Debilní ekologická agitka, nic víc v tom nevidím. Narozdíl od skvělého Šestého smyslu, který se vás dokázal dotknout a ohromit skvělou pointou a myšlenkou věčné lásky, uvádí Shyamalan nudné jen občas děsivé záběry z přírody snažící se nás zničit. Žádná hluboká myšlenka, jen výtka, kterou na nás řvou extrémisti při demonstracích a dva povedené vtipy (lékarnice, a rozhovor s kytkou). A neskutečně apatický pár Wahlberg-Deschanel s jejich láskou tam do toho vůbec nezapadá a je jen nazbyt. Vaření z vody. 40% ()

ewing

Ked som prvy krat cital hodnotenia tak som mal pocit, ze to bude uplna hlupost ale opak bol pravdou. Tento film som si hodne uzival aj napriek adolescentom v kine rehotajucim sa na kazdej hluposti. Viem, ze nie kazdemu sedi tato tema a nie kazdy tomu veri ale ja to vnimam ako uplne OK a v podstate s celkovou pointou filmu suhlasim - asi aj preto sa mi to tak pacilo. A Zooey s tym jej hlupuckym nevinnym vyrazom a nebeskymi ocami je jednoducho na zjedenie. ()

courage

je mi jasne ze shyamalan chcel spravit film s ekologickym posolstvom .. ale to mohol radsej natocit incovinient truth 2 - the return :) film ma miestami dobru atmosferu a osobne mi nepripadal vobec vtipny vtedy ked nemal .. ale to nic nemeni na tom ze to stalo 60 melonov bez jedineho vizualneho efektu AND THERES NOTHING HAPPENING ()

Ashlee

Od tohto filmu som očakávala viac. Jediné čo sa dalo oceniť, bolo že sa vždy nejak zaujímavo tí ľudia zabili. Ale aby sa ľudia obávali vetra, tak to je dosť slabé. ()

Maxmilian

Trailer mě do kina táhl s velkým nadšením a očekáváním. BOHUŽEL. 1. minuta filmu = začátek prapodivného umírání, v poslední minutě překvapivě opět začátek umírání. Již ne podivného, už přece víme, o co jde. Ten kdo má rád smrt na všechny způsoby, tak je to film přesně pro něj (Nechat se přejet sekačkou, to není moc pro mě). Scénař by se tak dal shrnout do pár minut se stejným výsledkem. Samozřejmě že se najde i plus. Celý film jsem čekal jak to dopadne a co za tím vězí, takže film mě v kině udržel až do konce. Ale na druhou stranu pro slabší povahy velmi nedoporučuji. ()

dawydx

Žádné zklamání se nekoná, po smršti negativních reakcí jsem dokonce mile překvapen. Film je protkaný tíživou atmosférou strachu z neviditelného nepřítele, který může udeřit kdekoliv. První půlhodinka navnadí, je ale pohřbena následující smrští přiblblých dialogů a vyjevených tváří uprchlíků. Shyamalan si nepěkně nadělal pod nohy svým scénářem a výběrem herců. Wahlbergovi jsem jeho Elliota nesežral ani na minutu, a Zooey? Celou dobu sledovat její vyvalená kukadla je vážně...otravné. Film má pár světlých momentů, bohužel nepřekryjí dějovou prázdnotu a absenci jakékoliv chemie mezi ústřední dvojicí. STALO SE je zkrátka relativně napínavé nic s třešničkou. ()

koudi

I přes slabé hodnocení filmu, po kterém jsem od něj nic nečekal, mě film hodně překvapil. Já věřím tomu, že když my 'jako lidstvo' budeme ničit zapůjčené prostředí planety Země svou čiností, že si to planeta postupem času bude od nás vybírat. Takže proč ne zrovna takto originálním způsobem? Herci nebyli špatní a Shyamalan si zůstal u svého. Nemyslím si, že tento film měl vyvolat strach nebo přivést na svět nějakou převratnou myšlenku, ale chtěl aby se lidé trochu zadumali. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány