Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Billy.3

Není to zas takový propadák jak jsem četl ve většině recenzí, ale že by to bylo nějaké světové dílo tak to vůbec. Dá se to v pohodě dodívat a ani to nehctete v žádné části filmu vypnout, protože chcete vědět co bude dál. Sice některé scény vypadají až směšně a to samé s některýma stupidníma dialogama, ale ta pointa není špatná - vir který napadá velké skupinky lidí. S filmama od Shyamalana mám ovšem jeden takový problém. Vůbec nechápu kam vráží prachy, které dostává na své filmy. Tenhle film že stál 55 milionů dolarů? ()

kaapaa

...zatím nejslabší Shyamalanův film. Nepovedlo se téměř nic - hrozné herecké výkony, chabý! scénář (spoil: proč ta šílená bába?, proč vytahování nějakého tiramisupřítele?, atd, navíc některé dialogy jsou opravdu perly). Nejvíc ale znepokojivé pro mě je to, že tam, kde jsem se měl aspoň trochu bát, jsem se zrovna nejvíc smál.... 2 * za první půlku a všechny možný typy sebevražd, víc opravdu ne. ()

_-0-_

Nuda, která si hraje na Sci-Fi horror, zatížená módně ekologicko-stupidním náhledem na možné (ač krajně nepravděpodobné) dopady působení člověka na přírodu. Nablbloučký příběh beze stopy gradace a zjevně nízký rozpočet - to je jediné, co si má smysl zapamatovat - pokud vůbec něco. Po důkladné práci střihače a několika dotáčkách by z tohoto výtvoru mohl být podprůměrný díl Outer Limits. ()

Cortesz

Výbornej námět, ale poněkud zvláštně zrealizován. Film bych přehlédnul a zapoměl na něj, ale nejde to, protože v kolonce režie je jméno Shyamalan, tvůrce kultovní záležitosti šestý smysl, nechtělo se mi to ani uvěřit. Celý film se jen utíká před něčím, dialogy jsou prázdné a většinou naprosto mimo, čekal jsem nějakou závěrečnou pointu, zvrat, který je typický pro tohoto režiséra, a který vyvodí mrazení po zádech, ale nedočkal jsem se ničeho. Film začne z ničeho a skonči nikde. Plusem je snad jen hudba a obstojné herecké výkony především ze strany tahouna celého filmu Marka Wahlberga, který patří mezi mé oblíbence a ještě bych vyzdvihl některé sebevraždy, které vypadaly efektně. Jinak je to další šlápnutí vedle pana Shyamalana, sory chlape, ale tohle ti opravdu nevyšlo. ()

Pai-Mei

Pointa bola od štvrtiny filmu príliš jasná. Teda keby nešlo o film tohoto režiséra, nevadilo by to, ale v Šiestom zmysle, Osade alebo Znameniach nás Shyamalan napínal do samého konca a keď potom pravda vyšla na javo, stálo to za to. V Happeningu hneď na začiatku nejaký botanik vysloví myšlienku, že ide o rastliny čím len potvrdí domnienky snáď každého diváka. Aj niektoré nešťastné zábery toho dosť prezradili. Záber na ľudí v parku. Dvíha sa vietor. Záber na stromy, tajomná hudba a záber na kamenných ľudí. Toto sa Shyamalanovi nevydarilo. Škoda. ()

schunjo

Chvilami som rozmyslal, ci je to skutocne tak zle (na urovni lacnej TV dramy) alebo ma "herectvo" a dialogy hlavnych postav nejaky hlbsi zmysel.. Ako vidno na hodnoteni, nakoniec zvitazila prva moznost. ()

Landier

Proč ?! P. Shyamalane, proč jen jste to tak zmršil ?! Námět dobrý - vraždící "něco" - všichni umírají, vše v pořádku, ale tím to také končí... Scénář jakoby psal někdo zasažený tím údajným "virem", atmosféra na Vás dýchne snad jen u scén s vyšinutou starou paní a ona ekologická propaganda - to měla být parodie ? ... nevím čím to je - jestli Shyamalanovi dochází pověstná šťáva - měl skončit ještě dobrou Vesnicí ? Tenhle film ale jen potvrzuje klesající tendenci v jeho filmovém umění... ano, co by za to jiní režiséři dali, ale od Shyamalena se prostě musí čekat víc a pokud bude pokračovat takhle dál, může se rozloučit s titulem skvělý režisér. ()

Burrows

Je sice pravda, že Shyamalanovi se v poslední době nedaří, ale nemůžeme od každého jeho filmu očekávat zázrak. Po přečtení zdejších komentářů jsem čekal průměrný až podprůměrný film. O to víc mě potěšilo, že The Happening mě přesvědčil o opaku. Jedinou jeho slabinu bych viděl ve slabších dialozích a ve věčně utrápeném výrazu hlavního hrdiny (Marka Wahlberga). Vše ostatní funguje přesně tak jak má – sebevraždy jsou originální (skákající dělníci z mrakodrapu a sekačka - wow) , hudba a tajemná atmosféra (aspoň já to tak cítil). Mrazivých scén je zde poskrovnu, ale když jsem se některé dočkal, nemohl jsem ji vypudit z hlavy. Shyamalan nám ukázal, že příroda má stále moc, na kterou je člověk stále ještě krátký (a krátký bude?) .. Ne nejde o převratné dílo, to v žádném případě, ale uznávám, že M. Night Shyamalan odvedl dobrou práci, za kterou se nemusí stydět. 3 ½ * ()

R.O.man

Mna Shyamalan dosť sklamal, určite som čakal viac. Síce sa to s Osadou alebo Znameniami porovnať nemôže, pozerať sa na to určite dá. ()

lusa

Hneď od začiatku ma dej vcucol, žiadne siahodlhé maznanie a predohry, ktoré (okrem "toho":)) ja osobne nemusím. V duchu som sa pýtala, prečo je to tak slabo hodnotené, čo diváci teda chcú? Veď to má celkom slušný spád, jedna sofistikovanejšia sebevražda za druhou, hlavní hrdinovia putujú, premýšľajú, odhaľujú. No keď som si asi po hodine už sedemnásty krát zívla a poznala pointu, ktorou nám bohužiaľ Shaymalan tentokrát ani trochu nevyrazil dych, tak mi došlo vo co gou. Stagnácia a nuda, bez štipky prekvapenia a šoku, skrátka, žiadne "waaau" sa nekonalo. Trápny happyend, kde sa všetci zídeme raz v jednej posteli, to sa od režiséra takého formátu, ktorý si sám nasadil latku veľmi vysoko, rozhodne nečaká. ()

miki68cz

Krátká stopáž, tichá hrůza, náznaky smrti. Dokonalá ukázka řemeslného umu. Nesouhlasím s většinou, mě se film moc líbil, jako povídka ne román, vždyť povídky mohou být krásné ne ???? Fantastická hudba navozující klid a zároveň napětí, výborný nápad a dobré herecké výkony Marka a krásné Zooey. Pan režisér se v mých očích vyznamenal jednoduchostí a pouhými náznaky hrůzy jakoby ve stylu pana Hitchcocka (snad neurazím opravdové znalce). Komu se film nelíbil, tomu doporučuji aby jej skouknul podruhé, užijete si to, věřte mi. ()

Dragonessa

Není to tak úplně nejhorší... A Mark Wahlberg je pro mě opět velmi přesvědčivý. Každopádně doufám, že nás něco takového v budoucnu nečeká... ()

Mincek

Este jeden film z dielne Shyamalana a citim ODPAD. Az sa mi nechce verit, ze tento pan ma na svedomi 6 zmysel a vyvoleneho. Obrovske sklamanie a totalny trapas. ()

Leničkaaa

Tak tohle ne. Nápad? Prospěl (sice k vyznamenání má daleko, ale prospěl). Zpracování? Neprospělo. A herci? Tak ti už vůbec ne. Nějaké emoce se u hlavní ženské postavy (Zooey Deshanel) ukazují pouze v míře vykuleností jejích očí. A ten chlápek(Mark Wahlberg)? Naprosto nezajímavý a nesympatický. Scénáristi si asi neuvědomili, že když do celého filmu vloží jeden (dejme tomu vtipnej) monolog ke kytce, bude to vypadat nuceně. Když už chtěli, měli mu napsat scénář přetékající sarkasmem. Když už nic jinýho, bylo by to aspoň vtipný. ()

Bigfuckman

Velmi chabé! I když jistý "Shyamalanový" pocit strachu z neznámého nám byl servírován byla to hodně malá porce na to čeho jsme si od tohoto režiséra zvykli. Finále bylo už jen nahnilou třešničkou na ne zrovna dobrým dortíku. ()

zly.dvojce

Začíná mi vážně unikat hodnocení některých rádobyznalců. "Nemá to pointu jako šestý smysl" má být argument pro nízké hodnocení. Bože na nebi. Také konstatovat, že příběh trpí nelogičnostmi v takto obecné rovině je jen ubohá obezlička. Schválně jsem si počkal, tak jak to dělám u dosti filmů, o kterých si říkám, že by mohli být zajímavé, abych se vyhnul jak hysterickému nadšení, tak idiocké hromadné snaze něco poplivat. Sám za sebe mohu říci, že jsem potěšen, že se konečně někdo nebojí opřít do civilizace a naznačit nám, že začínáme být pro tuto planetu hrozba. No a jako se člověk dokáže vyléčit z chřipky, je dosti dobře možné že i větší živý organismus, jakým planeta bezesporu je, se dokáže otřepat z té otravné infekční vyrážky, která si říká lidstvo. A myslím, že to je hlavní důvod toho, že film byl takto strhán, většina lidí nerada vidí realitu, pokud se jich týká a nejsou v ní za ty hodné a vše okolo v růžových barvách a už vůbec se jim nelíbí realita toho, jak malí vlastně jsou a že stačí jedna kvalitní pandémie a problém jménem lidstvo přestane existovat. Jsme tu v geologickém vnímání času jen okamžik, tak si držme palce, aby to tak nezůstalo. Velice zajímavý nápad a kvalitní interpretace, kdy některé scénky (dobývání se do zabarikádovaného domu, americká variace na starou hodnou babičku) jsou vpravdě úderné a ty ostatní vytvářejí dobrou atmosféru napětí. Čtyři hvězdičky bez keců. You deserve this! ()

--TMO--

Vôbec nerozumiem, prečo má tento film také malé hodnotenie a každý do neho vyslovene jebe. Na mňa atmosféra (podľa mňa veľmi dobrá) pôsobila dokonale a vôbec som neriešil, či sú to rastliny, ufóni alebo teroristi, skôr naopak, keby je to niekde na konci toho filmu VYSVETLENÉ, bol by som viac-menej sklamaný. Nemyslím si, že týmto filmom Shyamalan sklamal, skôr naopak: z filmov typu Signs, ktorý tu má vysoké hodnotenia som sa zväčša iba vysmial, pretože práve tam bol patetický a hlúpy (dobre mu tak v Scary Movie 3). Neviem čo priemerný čitateľ resp registrovaný člen ČSFD od filmu čaká, ale občas mám dojem, ako keby tu hodnotili ľudia už iba podľa nejakých šablón. Do prdele, čo vlastne chcete? Musí byť v každom filme superinteligentná ultimátna myšlienka alebo supertemná neuchopiteľná evil monštrum sila na to, aby ste boli spokojní? A viete čo? Dávam najvyššie hodnotenie už iba z toho dôvodu, ako tu do tohto filmu každý kope. Podľa mňa s minimom dosiahol maximum, neviem pri akej príležitosti ste ten film pozerali vy, či ste pri tom chľastali, alebo sa muckali s partnerkami, ale ja vravím: tento film má výbornú atmosféru a na mňa osobne zapôsobil oveľa viac ako hociaké veľkorozpočtové primitívne tisíckrátopakovanéklišovité scifi zo súčasnosti. HOWGH. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány