Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiální text distributora)

KatanaCZ

Tak tohle je pro mě velké zklamání. Když jsem o tomto filmu slyšel prvně, byl jsem v úžasu, trailer ještě dodal grády a já se těšil jako malý kluk. Čas plynul a já se ani nevšiml, že je Franklyn již přes rok na světě. Nechápal jsem, jak se to mohlo stát, že jsem si nevšiml, po shlédnutí se už nedivím. Ono město budoucnosti s originálním nápadem tvoří tak malé procento stopáže, že ani nestojí za řeč, ostatní dějové linie (ty v reálném světě) stojí po většinu času za bačkoru a posledních 5 minut celého příběhu snímek ještě víc podkope. Ach jo...ty dvě hvězdičky za to málo z onoho smyšleného světa. ()

vesper001

Franklyn je typickým příkladem aplikace Cimrmanovy frustrační kompozice do filmu – napětí je neustále stupňováno pravidelným střídáním fází očekávání a zklamání. :) Chvíli to vypadá na hodinku kritického myšlení („Bez náboženství je těžké někoho ovládat.“), pak na sci-fi nižší cenové skupiny (animované Meanwhile City a nevěřící fantomas) a pak zas na cestu do hlubin neurotické duše. Eva Green je ovšem v roli nepochopené umělkyně tak vynikající, že uhraje třetí hvězdičku, kterou si snímek jako takový nezaslouží. ()

eye candy

Ve světě počítačových her by byl Franklyn mysteriozně laděnou akční adventurou. Akční pokud budete hrát za Ryana Phillippa, mysteriozní vyberete-li si Evu Green (moje volba, nejen díky tomu že je pokoukatelná) a adventura v případě že si zvolíte Sama Rileyho či Bernarda Hilla. Celé toto podivné dobrodružství se totiž táhne napříč několika žánry a hlavní postavy jsou svým způsobem každá z jiného světa. Ve finále tyto reality splývají v jednu a i když od začátku možná tušíte pointu, je těžké odhadnout jak to dopadne. Rozuzlení by mohlo být sice o něco dramatičtější a celá ta romantická část možná malinko skřípala, ale jinak na debut moc povedený. Snad v budoucnu Gerald McMorrow neopustí vody fantasy na úkor klasických thrillerů. Slabší 4* ()

Cedr

Čekal jsem stylovou sci-fi dystopii, ale nakonec jsem viděl nudné psycholigické drama. Škoda. Kdybych nebyl zklamán tím, že film není tím za co se na první pohled vydává, tak hodnocení mohlo být vyšší. ()

Kamkon

Můžeme zde vidět prvky různých (za)motanin typu (teď následuje UPOZORNĚNÍ, že tohle není přirovnávání mnohdy zboštělých děl, které se mi některé taky líbí, ale ne všechny, ale pouze náznak podobnost) Ztráta paměti, Hranice života, Čistá duše či Šestý smysl nebo i Memento atd. atd. je jich hodně, doplňte si sami-je hooodně moc zajímavý, že podobná možnárádobydíla povyšujete a CHÁPETE v pohodě, přitom základ je to samý smíchaný těsto.... Zde je to jen zasazené do ulic Londýna a většině podle ohlasů vadí nebo chybí, že tam není něco víc rozvedeného a propracovaného nebo prostě to není ono. Jistě, propracovanější psychologie nebo 2 linky, z nichž jedna může být zbytečná, ale celkové závěrečné spojení je pro mě krásný konec, který však nesedne každému. Super je, že jsem se v tom neztratila, což se mi u podobných děl často stává a jednotlivé niace jsou umě poskládané a také hudba hodně dělá, pomáhá a doplňuje. Spíš tam mohl být ještě jeden nebo 2 vtipy na způsob Manikérek, to bylo hodně dobrý. Je těžké popisovat děj, protože tím se prozradí hodně, o co je pak divák ochuzen. Eva Green jako nešťastná mladá holka skvělá ve své rozervanosti a hledání správného směru, Ryan Phillippe krásně bojující a pronášející monology, Sam Riley spíš do počtu a vzehledem je to typický nezajímavý Brit (fanynky promiňte) a Bernard Hill jako zoufalý otec. Příjemný film na odreagování, přemýšlení a možná nalezení nového. ()

Mrkvič

Vypadá to dobře a polovina příběhu má i hodně zajímavý námět. Jenže ty kecy by zabily vola. O příběhu ze současnosti nemá vůbec cenu nic psát, protože ten mě nakonec uspal. Ryan Phillippe by byl ve své roli dobrý, ale by mě musel bavit celý film. Bohužel to trefování se do náboženství bylo zajímavé jen prvních pár minut. ()

Johnny.ARN odpad!

Keď je premiéra zároveň aj derniera. Príbeh sa na konci spojí a dá zmysel, ale neverím, že to niekto do vtedy vydržal. ODPAD! ()

galba

Na tento film jsem narazil náhodou a bohužel s českým zvukem i tak mě ale velice zaujal, na to že je to debut.... ()

KimmyJ

Natočeno to bylo velice hezky a nelituju, že jsem shlédl, ale ani dobrá filmařská práce nezmění to, že byl film dějově naprosto o ničem. ()

Vodou

Film je postavený na určitém nápadu, který záměrně neříkám. Ten nápad ale ničí možnost divákovi si byť sebemenším způsobem něco s hrdinou prožít. A taky jsem měl pocit, že 90% příběhu je jenom jeho expozice, pak přichází určité rozuzlení. Pořád dostáváte nové a nové informace, které se neskládají tak, jak by si režisér přál. ()

Guzo

Odpad dávám vždycky jen silně nerad s tím, že na každém filmu se najde něco alespoň trochu hezkého. U Franklyna to je vizuální stylizace jednoho příběhu a skvělá hudba. Tak a tím to končí, jinak je to opravdu nudný (nudně podaný) film, na který jsem se hodně těšil, o to víc jsem zklamaný. ()

Soweek

Je neuvěřitelné co všechno se dá natočit za tak malé peníze. Franklyn toho ale chce až moc a na to, aby hrál vysokou ligu prostě nemá. Solidní start McMorrowa ale určitě v budoucnu nakopne producenty a věřím tomu, že jeho další dílo rozhodně nezůstane opomenuto. ()

DavidS.

V popisku žánru u tohoto debutu stojí - "Drama / Fantasy / Romantický / Thriller"... A tato kombinace je malinko problém, protože mně osobně by stačila bohatě fantasy linka v Meanwhile City, které bylo přitažlivé zeména svoji architekturou, kde gigantické sochy prorůstají budovy a vyplňují obzor... I když ani tento svět (minimálně v osobě hlavního hrdiny) nepobral příliš originality a evokuje například Vendetu či Strážce... Linka obyčejného Londýna s jednou sebevražedkyní, jedním hochem s imaginární přítelkyní a jedním zoufalým otcem už tak přitažlivá nebyla... Tři hězdičky jsou hlavně již za zmíněnou výtvarnou stránku filmu, za chvilku přemýšlení nad tím, jak se obě "reality" prováží a za rusovlasou Eve Green... ()

jondoe odpad!

Ja fakt take filmy ako bol tieto nemusim. Po prvych 35 minutach ma na filme absolutne nic nezaujalo. Vipol som to a pochybujem ze sa ktomuto filmu este niekedy vratim. 0% ()

Seti

Jediná zajímavá věc na tomhle filmu byla vizuální stránka a prostředí Meanwhile City, jinak se jednalo o čirou nudu a krystalickou zbytečnost. Finální propojení všech tří příběhů by docela ušlo, pokud by vám ovšem na aktérech nějakým způsobem záleželo. Jejich osudy byly totiž tak strašně letmo a hrubě načrtnuty, že nebylo možno si k nikomu vybudovat jakýkoliv vztah. Popravdě mi bylo totálně jedno, jestli se Eva Green kdykoliv zabije nebo jestli Bernard Hill najde svého syna, hlavně ať už ta šeredná kokotina skončí. Kdyby režisér radši natočil temný thriller ze špinavého gotického města budoucnosti s tajemným mstitelem v hlavní roli, tak by to určitě dopadlo o hodně líp. ()

Michelle75

Bohužel mě to nebavilo ani napodruhé, ale už jsem to dodívala... a přitom zezačátku to vypadalo tak slibně. Za zajímavý námět a příjemnou směsici herců dávam za 3*...jo, a ta maska nebyla vůbec špatná. ()

Herráček

Nutí to neustále udržovat pozornost kvůli tomu, abyste se neztratili v něčem, co se vlastně nakonec vysvětlí samo... Až na to, že vlastně nechápu motivaci postav, samotný konec, kdy se dva z hlavních hrdinů potkají a logické díry během Meanwhile city... Jinak mi to hodně připomíná Iñárritovi kousky... Samozřejmě s drobným (a samoúčelně zbytečným na jednu stránku, ovšem okouzlujícím a smysluplným na tu druhou) využitím fantasy... A jestli někde použili typického zoufalce, tak Milo mu byl rozhodně nejblíž... ()

killjezor

Zajímavý pohled člověka, který utekl před realitou jinam. Ve své podstatě to není nic světoborného, ale podání je nevšední a dává divákovi možnost rozvíjet vlastní scénáře. Konec vás ale vrhne přímo k pochopení, které stejně poslední třetinu víc než tušíte. Nicméně se na to velice dobře kouká a některé momenty jsou nádherné. ()