Hra na utrpení

Tabitha. Shelby. Lisa. Jsou to dávné kamarádky, každá z nich však kráčí svou cestou. Budou ale sdílet tentýž hrůzný osud, neboť se vrací zdánlivě nevinná událost z jejich školních let, aby je naplnila hrůzou. Cosi – kdosi – chce odplatu: zvrácenou... rafinovanou... výsměšnou, drtivou, vražednou pomstu. Tři ženy a další oběti musejí v kamenné síni, plné vězeňských cel, podstoupit krutý boj o přežití. Kdo bude žít? Kdo zemře? Vše se děje pro čísi zábavu. Scenárista Jake Wade Wall (Stopař) a režisér John Simpson (Mrtvolka) podnikají nový filmový nájezd do říše hororu: ztlumte světla – a zesilte strach. (oficiální text distributora)

The Viper

Nejzajímavější příběh byl rozhodně u Tabithy. Vražedný klaun s děsivým xsichtem vyděsí snad každé, určitě pak ty, kteří mají z klaunů hrůzu. Příběh Shelby mi připomíná jeden anglický thriller (Umlčení) a proto byl dosti neoriginální a celkem i nezajímavý. Příběh Lisy byl takový průměr, ikdyž první polovina hodně nudná a ukecaná, po šipce určitě velmi napínavý a atraktivní boj o život. No a ty postele, perfekto ! UPOZORNĚNÍ: Prozrazuje průběh filmu následující text..... Dále se osvědčila dvě hororové klišé: Oběť černé kůže nepřežije a dále, že oběť (žena) , vždy přemůže/zabije vraha (muže) . Pro mě určitě skvělá podívaná, výborně sem si to užil a bavil se u toho. Určitě mě dosti šoklo, jak může šikana cca 11ti letého chlapce z něho udělat zrůdu, která svůj dětský zločin promění v dospělácký, brutální masakr. Malá role Tada Hilgenbrinka mě potěšila, protože se mi moc líbil ve filmu Hory zalité krví a mrzí mě, že si nestřihl zajímavější a větší roli - nejlépe vraha. ()

sedm.1

Nevím co se během natáčení tedy stalo,ale buď došli filmařům finance,čas nebo nálada,ale takto utnout rozjetý film není normální.Navíc utnout film,který je od samého začátku opravdu velmi napínavý,má spád,má neokoukanou zápletku a po celou dobu i slušně budovanou atmosféru.K tomu jsem pak ještě v onom nevídaně urychleném závěru naprosto nepochopil,jak se celý děj,postavy a prostředí přemístí z jednoho místa na druhé,(že by mi něco uniklo?),ale ať už je to jak chce,takový závěr si tento napínavý snímeček prostě nezasloužil.Nutno ale přiznat,že režisér je poměrně šikovný filmař,neboť ačkoli pracoval po elou dobu s osvědčenými postupy a dost okoukanými prostředky,stejně se mu podařilo natočit poutavý a neustále napínavý film,který v několika scénách dokázal i překvapit a rozhodně ani na vteřinu nenudit.Mě Hra na utrpení zkrátka bavila a nebýt toho divného a uchvátaného konce,šel bych s hodnocením možná ještě výš. ()

danca044

Hra na utrpení je béčkový horor s předvídatelným dějem. Ano, je zde pár lekacích scén, které ovšem nestojí za nic. Příběh na sebe mnohdy nenavazuje a člověk někdy musí kroutit hlavou nad těmi nesmysly. Také se mi po tomto filmu znelíbili klauni, kterým se odteď určitě budu vyhýbat. Zkrátka podprůměrný horor. ()

Lencha

Dost mi tenhle film připomínal Valentine...podobnej námět - parta malých holek proti jednomu klukovi a ten se pak v dospělosti rozhodne pomstít za újmu, kterou mu podle něj způsobily tyhle malý holky. Takže nic novýho, ale je fakt, že jsem se chvílema bála lekaček. A bylo tam pár momentů, který nebyly až tak špatný ;-) Jo a ten klaun, ten byl fakt děsivej...nesnáším takovýhle klauny (asi od té doby, co jsem viděla film "TO"). ()

NICOX

Trochu mi to připadalo, jako kdyby měl někdo pár dobrejch nápadů, ale nedokázal to rozvést do aspoň 80 minutovýho filmu, tak to prostě vymyslel jako 3 jednotlivý přiběhy, který na konci spojí. A nebo to byl skutečně původní záměr. Ať tak či onak, mě se to docela líbilo. Jen by to možná chtělo nakonec trochu dovysvětlit důvody chování toho magora. Jako jedna věta mi prostě nestačí... I hate fucking clowns!! 60 % ()

korndaddy

Chcete říct, kdy by hra na utrpení byla daleko větší? Kdyby snímek měl stopáž o deset minut delší. To by teprve bylo utrpení. Takhle prostě nic. Žádná novinka, žádný výkony (nepočítám hrudník hlavní postavy) a žádná zábava. Prostě další z řady filmů kdy jedinej plus je krátká stopáž, která i tak je dost dlouhá. ()

iXtr3m3

Slabučký poviedkový film z doby, kedy to frčalo, ale žiaľ už vtedy bol neúspešný a teraz som sa k nemu po rokoch dostal, že si ho zhliadnem, aby som vedel, či si ho ponechať, alebo vymazať a druhý raz som to už nedal. ()

MareT.

Rámec příběhu je celkem prokouknutelný hned po úvodních titulkách, ale samotné 3 příběhy nepostrádají napětí i šmrnc (hlavně druhý s klaunem se povedl na 100 procent). Jinak neurazí ani nenadchne a největší klad filmu je vlastně hrdnika druhého příběhu a mix napětí a komornosti...(auto, dům, starý dům). ()

Holina

Nic nového pod sluncem. Snaha šokovat diváka si bere za rukojmí logiku chování postav i samotného příběhu. A přitom jde vlastně o jednoduchou záležitost, ale i na tak malém placu umí film nasekat chyby... ()

cmenda

Celkově slušný ale děj byl dost roztáhlej takže než sme se dozvěděli jak jsou postavy spojeny tak už bylo půl filmu pryč navíc jsme se ani nedozvěděli jak maniak utekl nebo se zbláznil ,a bylo i hodně hluchých míst která se dala pěkně vyplnit. ()

sona123

Český název to vystihuje dobře, takový byl přesně celý film (pro diváka), anglické amusement je v tomto případě matoucí. To utrpení spočívá v tom, že se po celou dobu (plus je tu rozhodně přijatelná stopáž) míhají na plátně/obrazovce řady postav, především sličných slečen, jejichž příběh kdesi začíná a vzápětí končí...závěrečná snaha dát to pak celé do kupy byla hodně násilná a nevěrohodná. Ale co mě štvalo nejvíc, byla absence jakékoliv logiky!!! To, co by neudělalo ani pětileté dítě, neb má rozum a pud sebezáchovy, tu dělá každý, kdo se ve filmu jen mihne. Abych byla i pozitivní, jsou tu asi 2-3 scény, kde jsem se lekla, nebylo to nijak zvlášť nechutné a jednotlivé minipříběhy docela odsýpaly. Na úplný odpad to není, ale k průměru to má taky ještě daleko. ()

cskomando

Krásný konec avšak celý film se to táhlo bez krvavých efektů... možná vrah v masce klauna působil hrůzostrašně, ale jinak zbytek stál za cvoka z blázince, který manipuloval s dívkami. ()

Skarface

Byl to po dlouhé době jeden z mála hororů který mě zaujmul a tím padém zapadl mezi mé oblíbené , jestli ale čekáte že se budete bát tak na to zapoměňte ()

Ronaldo79

Na horor vizuálně poutavé se slušnou creepy atmosférou. Na druhé straně logiku postrádající chování postav už od úvodního konvoje, není nic, co by zvýšilo šance na lepší hodnocení. 6/10* ()

Heero

Velmi příjemné překvapení. Hned od začátku si mě získala trojice micro příběhů a vlastně by mi ani nevadilo, kdyby to tak bylo po celou dobu. Stačí nějaká krátká zápletka, jeden krásnej, vymazlenej Kill a máme tu krásný 20-ti minutový příběh. Zde se tedy osudy tří dívek spojily dohromady, aby mohl chorobný smíšek ještě jednou rozjet svoje hry. ()

MIMI.kry

Amusement má i lepší chvilky, jeden dva dobré nápady, pár pohlednějších herců a místy i správnou, trestuhodně nevyužitou atmosféru. Zajímavější mi přišla druhá polovina filmu. První polovina filmu včetně klišoidního strašidelného klauna naprosto nezajímavá a tisíckrát omletá. Mnohem zajímavější je ztracená kamarádka, "hotel" ve starobylé vile, eklhaftové zašívání živých obětí do matrací, zhroucená holka v potrhaném triku a strašidelné vězení s množstvím cel na konci filmu. Nejotřesnější na Amusementu je jednoznačně odbytý scénář bez originálního příběhu, podivně poslepované krátké příhodičky a absence základní logiky. Přišlo mi, jako by někdo při vytváření příběhu nějakému amatérskému psavci řekl: "Je to horor, nemusí to dávat smysl, prostě něco rychle sepiš, hlavu si s tím nelamej." A on si nelámal. Takže holka s mobilem v ruce vidí zaměstnance celého od krve před hotelem, kde se ztratili její přátelé a nezavolá na policii, ale tajně tam vejde a jde je na nebezpečné místo hledat. Nebo důvod pro mstu je tu demonstrován naprosto nepochopitelným příkladem (řeknete někomu, že týrat zvířata není legrační a on po vás kvůli této minipříhodě půjde po celej život, dokud vás úplně nezničí? Na konci je ještě jeho důvod k pomstě laxně "dovysvětlen" jednou větou). To je ovšem to nejmenší, film působí nesoudržně a má jedinou myšlenku. Objevují se podivné, naprosto zbytečné postavy, které záhy zmizí, aniž by v lobotomickém, podivně poslepovaném příběhu několika dívek sehráli roli. Nedotažené, odfláknuté, naivní, ještě jednou silně nedotažené, hodně odfláknuté a nedomyšlené, škoda, škoda té atmosféry a jistého potenciálu, který by film při lepší práci přece jen měl. Škoda, že si s příběhy někdo více nepohrál, nevychytal ty originálnější nápady, nezdůraznil je, nezkusil se chvíli nad papírem s tužkou zastavit a trošičku popřemýšlet nad tím, co píše. A v ideálním případě nedal dokonce postavám trochu hloubky a uvěřitelněji rozpracované motivace k určitému jednání. Ještě něco málo k hercům. Ti záporáci občas působili nechtěně směšně až na hraně parodie, jednu chvilku jsem si vzpomněla na Růžového pantera a jeden z jeho převleků. :) Alespoň ostatní herci OK. Poselství filmu však nakonec přeci jen v něčem vidím: posmívat se zdánlivě slabším nebo odlišným jedincům se může šeredně nevyplatit a kdyby si to ti rádoby lepší, VIP osobnosti, co nad zvláštními lidmi ohrnují nos uvědomili, mohlo by být na světě líp. Když už nefunguje etika a empatie, jemnější nátlak na utlačovatele není nad věci, když se to nepřežene. Smůla v tomhle příběhu je jen ten, že údajná šikana tady není vůbec ukázaná, jen nepřesvědčivě zmíněná a pomsta je tudíž neadektvátní i na uvažování a poměry na kritiku přecitlivělého, těžkého psychopata. Byla to vesměs nedotažená blbina, nicméně trošičku pobavila. ()

sNeDy

Přehlídka nelogičností, vykonstruovaných situací, dementního chování a pěkných holek. Nuda to nebyla, ale za 14 dní už si při vyslovení názvu asi nevzpomenu o čem to bylo. ()