Hra na utrpení

Tabitha. Shelby. Lisa. Jsou to dávné kamarádky, každá z nich však kráčí svou cestou. Budou ale sdílet tentýž hrůzný osud, neboť se vrací zdánlivě nevinná událost z jejich školních let, aby je naplnila hrůzou. Cosi – kdosi – chce odplatu: zvrácenou... rafinovanou... výsměšnou, drtivou, vražednou pomstu. Tři ženy a další oběti musejí v kamenné síni, plné vězeňských cel, podstoupit krutý boj o přežití. Kdo bude žít? Kdo zemře? Vše se děje pro čísi zábavu. Scenárista Jake Wade Wall (Stopař) a režisér John Simpson (Mrtvolka) podnikají nový filmový nájezd do říše hororu: ztlumte světla – a zesilte strach. (oficiální text distributora)

predators

Tři příběhy, tři děvčata a tři zabijáci. Teda, zdálo by se, jenže.... Propletenost příběhů je dosti nelogická a ještě teď pátrám, co vlastně znamenaly a jak k čemu došlo. Celkově jsou ale některé hrátky zajímavé a nenudí... Zajímavosti: ... a pak, že není možné, přežít pád z dvaceti metrů?! :-) 60% ()

SOLOM.

Tak i já se přikláním k těm, kteří zůstali na konci docela zklamáni. Začátek filmu měl až neuvěřitelně zajímavou atmosféru, která snímku vydržela zhruba do seznámení z druhou dívkou, potažmo hlavní hrdinkou. Od té chvíle se však jakoby scénář vydal úplně jiným směrem a já se začal nudit. Což bylo varovným signálem, že tomu tak bude až dokonce a moc jsem se nemýlil. Vrah měl sice šílený smích, ale jinak už potom toho zas až tolik neukázal. Napětí vyšumělo do ztracena a stala se z toho zase jen obyčejná průměrná podívaná, které už ani úplný závěr moc nepomohl. Je to celkem škoda, protože jistý potenciál to určitě mělo. Ještě že tu hrály alespoň ty pěkné baby! ()

eraserhead666

Strašně nesourodý film, chvíli mě to bavilo, chvíli nudilo, přesto jsem skoro celej film vydržel, páč mě zajímalo, jak to všechno zapadne dohromady. Zapadlo, ale bylo to spíše zklamání. Je tu spousta ani ne nelogičností, ale tak nějak mi spousta věcí nesedí dohromady a dvě věci (kamioňák a psycholožka) jsem nepochopil vůbec, teda smysl jejich objevení se ve filmu a jak do celé věci zapadaly. Na druhou stranu, klaun byl naprosto vynikající a ta sekvence s ním byla fakt skvělá. Zpočátku film nevypadá vůbec špatně, ale čím více se blíží ke konci, tím slábne a je to čím dál větší zklamání.... Hlavně na to, co se celý film děje a vy nevíte, která bije, je ta pointa hodně laciná. ()

Karamanlis

Spočiatku ťažko zrozumiteľný zlepenec troch príbehov, vezúci sa na americkej "sawovskej" vlne. Horor, ktorý síce vyslovene nesklame, no človek naň do týždňa zabudne. ()

kajda.l

OBSAHUJE SPOILERY-Ten smích byl vážně odporný!!.. A teď k filmu, který se skládal ze čtyř kapitol a bohužel jen druhá scéna s klaunem na mě zapůsobila a hororově fungovala, což je trošku málo. První a třetí postrádaly napětí, byly nedotažené a spousta věcí, postav postrádala logiku.. A poslední čtvrtá, která to měla celé slepit dohromady do fungujícího celku, tomu nasadila korunu..ty nesmysly a nelogičnosti doslova bily do očí..útěk Shelby a Tabithy před vrahem po cca 100 metrových stoupajících schůdkách a následný pád(dvou osob), výtah, labyrint cel atd..ale kde se to celé vzalo(nacházelo), to to bylo vše ukryté někde hluboko v podzemí, pod tím malým polozbořeným baráčkem??..kde nakonec bylo vše ukončeno.. A co postavy psychiatričky, řidiče kamionu, toho blázna..prostě jako celek naprosto nedotažené a nefungující. Bohužel, za jen jednu ze čtyř povedených kapitol nejsem schopný dát ani průměrné hodnocení..promarněný potenciál,škoda.. ()

ARI50

Je to dobrý námět na film a má slabší chvilky ale ty silnější jsem postrádal větší maso to chce a lepší atmosféru a hlavně herce. ()

MáŠa

Je to takový spletenec několika kratších napínáků, které autoři dali dohromady pochybným příběhem o jednom magorovi. Když nad vším přemýšlím, co mi to dalo, tak odpověď je, že nic. Smíchem, který sem tu v dabingu slyšel, se snad ani žádný magor smát nemůže a ten závěrečný komentář, který pronese hlavní hrdinka, je taky na kulku mezi oči. ()

Morholt

Tři povídky, které, kdyby byly jen lehce rozpracovanější, by fungovaly i samostatně a nemusely by se slévat v jednu, což filmu kapánek uškodilo, protože zpětně mi to občas nedávalo smysl. Navíc zápletka, byť vcelku ohraná, tady byla už trošku přes čáru. Ale i tak se na to koukat dalo, protože díky povídkovému formátu se pořád něco dělo a navrch tu učinkovala trojice hezkých holek na čele s Katheryn Winnick a zejména díky ní se občasné scénáristické boty daly skousnout. 55% ()

Caelos

Od Hry na utrpení jsem očekával mé utrpení, ale nakonec to nedopadlo tak špatně. Člověk se v tom ze začátku trochu ztrácí, ale pak to do sebe tak nějak zabadne. Začátek s "konvojem" se mi líbl, záporák byl fajn, protože se pořád šíleně smál, jak se mi to lbí. Bizarní závěr je také povedený. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Vybral sis špatnej konvoj, kámo !!" ;) Za tu scénu s obrovským klaunem bych dal Amusementu klidně i šest hvězdiček, ta totiž patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí, a to nejen tento, ostatně jako kraťas by totiž měla těžko v rámci žánru konkurenci, nicméně dál už je to horší.. Mimochodem klauni mi vždycky připadali spíš opravdu děsiví než legrační !! No, a teď už všichni víte proč..;) Celá Hra na utrpení prakticky neznámého režiséra Johna Simpsona však až takovým duševním utrpením není, stojí na třech zdánlivě nesouvisejících příbězích, které se v tom posledním sbíhají v jedno naprosto bizarně a vykonstruovaně působící rozuzlení, přičemž první dva, řekněme třeba střet se záhadným kamionem a noční můra s klaunem se mi opravdu dost líbily, byť vše již hororů znalý divák jistě viděl jinde, některé scény skutečně dost bezostyšně až prasácky vykrádají jiné podařenější kousky, abychom se dostali až ke třetímu, kde si tvůrci s trpělivostí diváka dost zahrávají, právě zde jsem měl velké nutkání Amusement vypnout a přemýšlet o odpadu, nakonec jsem rád, že jsem vydržel až do závěru.. Scénář totiž činí film nechutně nepřehledným, ačkoli ve skutečnosti jde o prachobyčejný slasher s vymazleným padouchem v podání Keira O´Donnella, jehož šílený smích si budu pamatovat ještě dlouho, neustále vám něco vrtá hlavou, byť je o pár chvil později vždy vysvětleno, nicméně když budete trvat na srovnání, pak mi vše dost asociovalo například sérii Saw, k níž má však Amusement stejně daleko jako osel ke koni a celkově do sebe nakonec vše příliš nezapadá a zůstává víc zásadních otázek než vysvětlení.. Na druhou stranu snímku rozhodně neschází snaha pobavit, v čemž vidím i primární cíl tvůrců, skvostná hororová atmosféra ani napětí podpořené dalším parádním soundtrackem Marca Beltramiho, všechny čtyři příběhy překvapivě dobře drží pohromadě a film prakticky ani chvíli nenudí a když vezmu v úvahu fakt, že na mě Amusement dělal dojem hororových historek vyprávěných u táboráku, nemám s ním zásadní problém.. [ Dabing 7/10 ] Velmi podařená práce Tvůrčí skupiny Josefa Petráska pro Magic Box, zejména Jan Vondráček se překonává.. ()

Litsarch

Podivné. Od začátku do konce. Když už se v prvním příběhu začne něco dít, tak je střih a příběh druhý. Musel jsem se v tom momentě kouknout, zda nekoukám na něco jiného. S utvrzením že ne (bohužel) jsem se konečně setkal s klaunem, na kterém jsem myslel, že je snímek založený. Naivně. Střih, příběh třetí, který je některým chováním postav až komický. No co. Problém ale nastává, když divák zjistí jednu věc. Kouká na film již 50min a vlastně se nic neděje a to co se děje mu v té chvíly nedává logiku. "Logika" přichází až za dalších 10min, kdy se dozvídáme že slečny jsou dávné kamarádky a díky jedné scéně si lze domyslet jak to všechno je. To se potvrdí a člověk jásá, že nyní konečně přijde aspoň pár minut napínavého děje. John Simpson na diváka ale sere a hodí mu tam utíkání před magorem, který má jeden z nejdementnějších smíchů, co jsem slyšel a člověk ztlumuje hlasitost, jelikož se to nedá poslouchat a děsivé to není. Pár keců, nějaká menší "akce" aby se neřeklo a zase utíkáme jinam. Trochu akce a křiku "Néééé", nějaký ten konec a šmitec. Titulky a divák lituje promarněných 80min života. ()

Terva

SHELBY: Film začíná otázkou slušné jízdy a hlavně jízdy v konvoji. Tohle umění je v čechách totálně neznámé. Kam až je do dovede, je jiná otázka. Svět je plný šílenství, je to civilizační nemoc. Tato část filmu mohla být lépe zpracována, ale dám za 4. TABITHA: Další zajímavost: snad poprvé jsem v americkém filmu viděl zhasínat světla v pokojích. Tím nemyslím jen "Děti dobrou noc a cvak", ale úplně přirozené obcházení pokojů a jejich přípravu na noc. Pokoj z klauny byl sám o sobě dost strašidelný, Pennywise by byl v ráji. Tato část filmu je za 5. LISA: Již podprůměrně zpracovaná část, se spoustou přirozených chyb, které se zvrtne v holou snahu nezemřít. Pusť mně ven!!! A pak střih a byla venku, no co se dá dělat, za 3. Celkem docela zdařilé a tak dám za 4. ()

corpsy

Spočiatku výborne vystavaný thriller, s jednou výnimočnou scénou ( sekvencia s klaunom patrí medzi to najlepšie, čo som mal v poslednom čase možnosť vidieť v tomto žánri ), si v poslednej tretine sám stína hlavu hlúpo nastavovanou kašou a kazí všetko to, čo na začiatku tak dôkladne budoval. ()

sidzej

Ajajaj. Toto je strasna skoda. Prve 2 pribehy mali obrovsky potencial, zvlast pri druhej prihode s klaunom perfektne mrazilo ale oba pribehy pochoval zbrkly zaver. Najhorsie vsak znasam skutocnost, ze treti pribeh je zo vsetkych najslabsi a dostal najviac priestoru. Vystrihnut tretiu cast a zvysne dve roztiahnut na celovecernu stopaz s efektnejsim ukoncenim, bolo by to kludne aj za 4*. Takto su to ciste 3* pretoze samotne vyvrcholenie stmelujuce vsetky pribehy bolo hrane az privelmi na efekt pricom atmosfera fungovala len na pol plynu. P.S: Na psychopaticky smiech v ceskom dabingu tak skoro nezabudnem. Pocuvat ho este dalsich 30 minut asi by som si odrezal usi. ()

fcreading

3 nenavezujúce príbehy ktoré nie sú ani dokončené, z niektorých srší aj amaterizmus, nepríliš presvedčivé výkony niektorých zúčastnených ale poteší sem tam nejaká brutalita. Všetky príbehy sú spojené tromi dievčatami, z ktorých jedna prežila. Prvý príbeh je o zamilovanom páru, ktorý cestujú autom po silnici, až sa nezastavia na benzinovej stanici kde si to dievča všimne, že v kamione je žena, ktorá volá o pomoc. Všetko sa to dobre viezlo až po kým neprišiel ten otrasný koniec, z ktorého neviem čo si mám myslieť, nedotiahnutý a príšerný 30 percent. Druhý príbeh je už o trochu lepší, jedno dievča má stráviť noc s dvoma detmi v byte svojej kamarátke. V izbe na stoličke sedí klaun, ktorý z ničoho nič ožije a začne sa naháňačka na ktorú sme zvyknutí 70 percent. 3 príbeh je strašne dlhý a spojený zo všetkými dievčatami ktoré sa stratili a 2 z nich drží v nejakom dome šialený maniak, uviazané reťazami, ich kamarátka ich pôjde hladat až narazí na nich a oslobodí ich ale nie na dlho, pretože si to ten maniak všimne a dve z nich zabije. Tvorcovia očividne chceli za každú cenu šokovať, a tak ten koniec už prehnali 50 percent. Keď si mám vybrať ktorý príbeh bol lepší, jednoznačne príbeh druhý o klaunovi, takže keď to spočítam, vychádza mi čistý priemer 60 percent. ()

Zayl

Tři příběhy, tři děvčata a zábava bez záruky. Inu, myšlenka ucházející, na atmosféru bohaté, stejně tak, jako na frustrující sled nelogičností. První příběh je nejslabší a vlastně k uzoufání nudné čekání na cokoliv. Naštěstí přijde druhý a také nejlepší příběh, klaustrofobicky dusivý, nápaditý, s efektivním využitím síly okamžiku (scéna s klaunem), nevhodný pro kardiaky. Následuje slabší, ale přesto poměrně řemeslně zvládnutý příběh třetí, jen s malou poznámkou, vypněte mozek, prosím. A to doslova! Co naplat, že krev stříká, když absurdity bijí do očí v každém záběru. Ale abych přestal s kritikou, určitě bych jej neodepisoval. V deštivém dni ideální. ()

mysiak

Tento nudný horor nezachráni ani slušné finále od toho aby som si ho druhykrát pustil....mal som pocit, že sa strácam v "jednoduchom" deji...ale smrť vraha bola fajn krvavá:) ()

Freemind

Tak tohle byl hodně strmý pád. Prvních pár minut jsem byl téměř nadšen - po prvních 10-15 minutách jsem si říkal, že jsem snad svědkem zrodu nového talentu, zajímavě načrtnuté postavy i zápletka, silné citace z Duelu mladého Stevena S. ... Těšil jsem se, co bude dál. A dál byla katastrofa. Scénář spíš připomínal sestřih scének z horrorového seriálu bez hlavy a paty, celou dobu jsem seděl a důsledně opakoval svou mantru "WTF?". Naprostou perlou byl ale hlavní zloduch - tak příšerného herce jsem neviděl za celý (na tupé filmy bohatý) rok 2008. Všechno bych pochopil, ale mrsknout v roce 2009 do krvavého horroru antagonistu, který se směje zlodušským "Bua-ha-ha-ha-ha" jako vystřiženým z filmů o šílených vědcích z 50tých let ... Zkrátka - u některých filmů mám pochyby, zda jsem idiot já, nebo režisér. Tady jsem měl velmi brzy jasno. ()

Gorehound

Nad prvým prepojeným príbehom pokrčíte plecami a poviete si O.K. Potom prijde najväčší trumf filmu a to príbeh druhý. Atmosferický, strašidelný, s perfektným klaunom v hlavnej úlohe. V treťom a poslednom príbehu začne presvitať asi najväčší nešvar filmu a to neskutočne nevýrazný a vyslovene protivný ( nie v tom horrorovom zmysle slova ) hlavný záporák, ktorý príbehy spojuje. Takémuto individuu neuveríte nič z toho, čoho sa vo filme dopúšťa. Škoda, film sa smerom k záveru zmení v čosi najviac pripomínajúce námetom SAW, mínus drsnejšie scény. Spracovanie je pritom slušné, kamera výborná, aj farebné ladenie v niektorých momentoch má čosi do seba. I hudba je vyložene skvelá. Je to premrhaná príležitosť, film svoje klady má, ale mohol byť oveľa lepší, tvorcovia na to majú. ()