Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

HiddenDragon

Zpracovanim jednoznacne nizkorozpoctovy horurek, klasicka vyvrazdovacka. Skupina amer. studentu se vypravi az do Irska na houby, ovsem z nejakych zahadnych duvodu nemaji spadeno na hriby ani klouzky, nybrz se tam proste jedou "zhulit" :) Smysluplnost takoveho vyletu ponecham asi bez komentare, kazdopadne uz od dob "Zahady Blair Witch" (1999) je jasne, ze parta lidi v lese = krik, volani o pomoc a nejedna mrtvola. Ani tady to nebude vyjimkou, ale je to "ozvlastneno" tim, ze divak presne nevi, jestli se jim to vsechno zda diky tripu, anebo je v lese opravdu nejaky vrah, pripadne vic vrazdicich monster. Uprostred tohoto na pohled odporneho lesika totiz stoji opustena polepsovna pro zlobive deti, o ktere se starali nemeni zlobivi "cerni bratri". Kdovi tedy, co vsechno prirucky pro turisty zatajily, protoze les asi nebude tak uplne prazdny, jak se zda. Vizuelne to moc zajimave neni - krev je podivne rezava, herci jsou pomerne tuctovi, obraz je povetsinou sedivy nebo zeleny a castokrat divaka matou vize, ktere ma hlavni hrdinka. Nastesti je to cele ale dost kratke a ma to opravdu dobrou pointu, ktera vlastne vsechno vysvetli, dokonce i ty zprvu zmatene vize a halušky, jak tomu rikaji (halucinace:). Jinak je tu ale spousta predvidatelnych situaci, takze nic prevratneho. ()

MareT.

Ono je to koukatelne, a je to mistama i originalni, ale nemohl jsem si pomoct, ale myslim si, ze to melo i vyssi potencial a projelo to mnozstvim nudy a proflaknute pointy, kterou uhadnetet az moc brzo.... ()

F.W.Colqhoun

Nápad okořenit sběračský výlet do lesa psychedelickými druhy zní jako dobrý nápad. Shrooms ale připomínají smaženici, do které někdo zapomněl přimíchat ...scénář. Nebo alespoň něco, co by kvalitativně odpovídalo hříbkům, protože na klouzcích se kvalitní pokrm usmažit nedá. Druho-až-třetiřadým druhům odpovídá více složek filmu. Herečky jsou celkem pěkné, ale tak na úrovni sošných babek a z mykologického hlediska to také žádný řev není, i když kameramanovy zdařilé pokusy na horizontální záběry prověšených výstřihů leccos napravují. Když postavy otevřou huby, line se z obrazovky smrad jako z rozkopnuté smrdůtky, sociální dynamika, vajíčkový to žánrového pokrmu, je říďoučký na prahu rozeznatelnosti. Takže jediné, co stojí za pozornost, jsou pohledné houbařské výhledy do barevně přefiltrované krajiny a možná párek houbařících domorodců, představující trefný stereotyp amerických turistů o dekadentních evropských venkovanech. Předvídatelná pointa v duchu "psycholog je mrtvý / všichni jsme Matrix" to tedy věru nevytrhne. Se svými 85-ti minutami pripomínají Houbičky subjektivně spíš tříhodinový sběr neduživých, řídce nařídko rozsetých borůvek. ()

asanakis

Celou dobu jsem si říkal, že je to klasický, lehce podprůměrný vyvražďovací béčko, který má alespoň snahu být originální svým houbičkovým námětem. Jenže pak přišel konec a film byl najednou naprosto zadupán do země! ()

J*A*M*A*L

Hrůza!Tak dobře to vypadalo a tak skvělej příběh a nakonec se z toho zrodí taková blbost která nezná hranice.Poté co jsou všichni sťatý tím svinstvem tak už ani nevíte jestli je to realita a po pár minutách druhé poloviny to člověka zmate a zrodí se z toho španělská vesnice a film je minutu co minutu horší.10% ()

Ricky_CZ

Hororová klasika se z Houbiček rozhodně nestane, už kvůli slabému scénáři a obsazení (spíše, než na nepřesvědčivě vyděšený výraz hlavní hrdinky jsem jí koukal do výstřihu). Ale kdo má s filmovými konzumenty porozumění a ví, co jsou to pořádné halucinace, určitě nebude zklamán. Samozřejmě nemluvím z vlastní zkušenosti :) 55% ()

Yvan

Asi trištvrte filmu je len nuda, mal som dosť problém nezaspať. No, ale ako sa blížil koniec začínalo to gradovať, iba vďaka prekvapujúcemu rozuzleniu na konci to nebola úplná strata času. ()

TheGunner odpad!

Tohle je panečku blbost. Velmi neoriginální, bez myšlenky...Já u hororů neusínám ale u tady tohodle jsem se musel hodně přemáhat, už v půlce jsem si přál, aby už byli všichni mrtví. Je to vážně nuda, škoda 86 minut mýho života... ()

Furmi

Ach jaj to bola hlúposť. Pustil som si to asi len vážne kôli hlavnej téme a to jest že sa partička mladých vyberie na hubičkový trip ktorý ako bol spracovaný ma dosť zaujímalo. Hubičky sa tu spomenú iba pár krát, film ani nieje halucínaciou akoto hlúpim predstavením amatérsky napísaného scenáru a ešte horšej réžie. Takmer nesledovatelný film u ktorého som sa miestami až nudil a nudiť sa u Hororu je hádam ešte väčším hriechom ako sa nudiť u komédii a to je neodpustitelné. 29% ()

Pitrsss

Stačí se podívat na ten šílenej cover a je jasný, o co asi v tomhle filmu půjde. Ano, jsou to ty houbičky, lysohlávky, hřiby, klobouky...no říkejte tomu jak chcete. Když je sníte tak bude sranda. Fakt. A teď už k tomu filmu....když jsme na to na internátu ještě na střední koukali, tak jsme se nejdřív málem uhulili do bezvědomí(alespoň já) a potom to pustili. No, co vám budu vyprávět, byla to jízda...psychotroní nářez s mechatronickodimenzním závěrem. Nevím, jak se ten film chová za střízliva, ale vím jistě, že minimálně je to zajímavá záležitost. 70% ()

Mortemiss

Stačí jedna psychopatická nána a je o zábavu postárano! Už od začátku jsem věděla, jak film sknočí, žádné překvápko se nekonalo. Skupina abnormálně inteligentních študáků přijíždí do irského lesíka, aby si užili rozkošné halucinace s žampioónama ve tvaru bradavek, ale pozor, ty černé jsou smrtelně nebezpečné! Docela zábavný film, který doporučuji vše, kteří mají rádi houbičky. ()

Gastovski odpad!

Retardovaná ošklivost o bandě retardů z USA + houbička s černou bradavkou aneb další perfektní horor, u něhož jsem prožil krásný večer. ()

Gadyn odpad!

Dívat se na to sám doma, místo s bandou feťáků na chatě, tak to po chvíli vypnu. Vlastně ne, doma bych si to nepustil... ()

Lyžař

Shrooms, film, který už od začátku připomíná spoustu filmů, který se natočili před rokem až dvěma..pár lidí jede někam do krajiny nikoho, za prapodivných okolností se zaseknou v lese a postupně umírají. Tenhle film jsem sledoval do konce jenom pro to, že mi byl doporučený, takže jsem vydržel. No a posledních pár minut mě v příjemným slova smyslu překvapilo, což zvedlo moje hodnocení filmu z jedné na tři hvězdičky.. ()

Akana

Docela ambiciózní horor, který si dává záležet na vizuální stránce, ale ztrácí na scénáři. Možná to chtělo pomalejší rozjezd, protože ve druhé půlce jakoby už nebylo z čeho vařit, to honění po lese začalo být fádní a slibně nastolená atmosféra se vytrácela. Rozuzlení se mi celkem zamlouvalo, asi proto, že v tomhle žánru nemám zase tolik nakoukáno. ()