Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

Cortesz

Banda teenagerů se vydává z Ameriky do Irska jen kvlůli tomu, aby tam zašli do lesa na pár hub a pěkně se z nich zhoubovali, hmm už tohle mi přišlo trapný, ale budiž, máme zde nastíněn děj. Ale to co se odehrává potom je naprosto ubohé, předvídatelné, už po prvním snu hlavní postavy jsem tušil kdo bude pachatel, samozřejmě jsem měl pravdu, ale zase jsem se zděsil, jaký měl pachatel dost chabej motiv k tomu, aby všechny vyvraždil, no hlavně, že tvůrci si udělali radost a natočili tento rádoby originální horor s překvapivým závěrem a rádoby originální pointou, která sice originální je, ale rozhodně ne tady. ()

--TMO--

Čisto z vizuálneho hľadiska vcelku zaujímavý ani nie jednohubkový, skôr pol-hubkový film, aj keď silne pochybujem, že režisér resp kameraman majú so spomínanými hríbikmi akékoľvek skúsenosti. Občas rozmazaný a trochu spomalený obraz mne teda na nejaký extrémny trip nepripadajú, a občasné halucinácie zhrbeného puka v pršiplášti tiež nie. A toto nech mi niekto vysvetlí: parta KAMARÁTOV ide na vychádzku do lesa, a väčšine z nich nerobí problém tomu druhému rozmlátit držku alebo nos. Akože, neviem či som dáky zaostalý alebo či mám mozog v rozklade, ale je normálne, že si chcú kamaráti navzájom šukať svoje priateľky a svojim kamarátom lámať nosy? Ja silno pochybujem. Opäť jeden z "potkneme sa o každú paličku" filmov, kde partia poskladaná s maximálne protikladných charakterov zažíva ich odstraňovanie. Ja fakt neviem, niektoré vetvy filmových žánrov by sa mali trochu prefackať a spýtať sa vo vnútri samých seba, či to má ešte nejaký význam. Má, určite má, ale nie tak, že z 20 filmov bude 19 svojou štruktúrou úplne totožných. To už radšej mohli natočiť film, kde by sa pomocou hubičiek naozaj zmenil obraz na totálnu psychedéliu a nemuseli by sme sa tu tváriť akože je to dáky strašný horor. ()

Soubi

Začátek dobrý, námět také, prostředí na trip skvělé. Ale ve chvíli, kdy se ve filmu má objevit "napínací" fáze, která by nás měla přimrazit k sedačce a nenechat vydechnou, film totálně selhává. Je zmatený, útržkovitý, mimo (ale v tom špatném slova smyslu). Nicméně pointa je ... hm, pro někoho absolutně neseznámeného s hororovým žánrem překvapivá, pro mne tedy absolutně nikoli. Navíc záporňáci jsou minimálně slabí, i když je to trošku jinak, než se zdá, jsme totiž na tripu :). Slabé 3* ()

Pitryx odpad!

Nuda čiší z filmu a to nejen první půlhodinu. Pak pár prostřihů ve tmě, rychlé švenky, další rychlý střih... Prostě jsem občas nestihl postřehnout co se to děje. Děj má sice spád, ale je ubohý. Zpočátku jsem se těšil na pořádné úlety a gore a houby. Vlastně, pardon, houbičky. A tak za houbičky houby hodnocení. ()

Mr.nachos

Kdyby mi bylo -náct asi by se mi to líbilo, ale takhle musím říct, že to je tak velký béčko, že to až fyzicky bolí. Jednu hvězdu za odvahu natočit takový teenagerský brak. ()

FandaHoffman

Fakt atmosféricky skvělá záležitost, ale druhá polovina není zdaleka tak dobrá jako ta první. Prví má náběh na čtyři hvězdy a druhá na dvě takže jsem to zprůměroval na 3*. Proč se většinou ta druhá polovina u hororů nepovede?! 6/10 ()

carodejb

Pomerne neznámy horor, ktorého zápletka je desne jednoduchá: banda tínedžerov sa ide do írskych lesov zdrogovať halucinogénnymi hubami. Sprostosť? Možno. Avšak má to niečo do seba! Samozrejme, mali by ho pozerať hlavne tí, ktorí nemajú napozerané tony hororov typu „chata v horách a banda tínedžerov“. Na tých budú Hubičky fungovať stopercentne. Pre ostatných to bude predvídateľné. Čo však nevadí, keďže film je ozvláštnený o írsku mystiku, halucinogénne scény a zaujímavú prácu s kamerou. Vlastne, jediné čo mu škodí, sú slabé herecké výkony. Odmysliac od nich, divák dostane príjemný a netradičný horor, kde klišé veľmi neprekáža, naopak, často je vítané, lebo divák sa v niekedy zmätenom scenári má čoho chytiť. Orientačne: 60% P.S.: Ja som asi typ diváka, ktorému bol tento film určený :) ()

zuzzuli

Možná dávám jen jednu hvězdu, proto, že se mi ten námět nelíbil. Halucinace, zdrogovaní přátellé, které nenapadlo nic jiného než si vyprávět strašidelné pravdivé historky... ()

ac1976

Aj v Írsku žije kopa úchylov? To by bol "génius" Eli Roth prekvapený. Keď sa pár amíkov vyberie do lesa každému musí byť jasné ako to dopadne, keď navyše bez dozoru prášia lysohlávky tak si priam koledujú o poriadny prúser. Ale niektoré scény v lesoch mali príjemne strašidenú atmosféru a dosť ma pobavili, aj keď celkový dojem mi pokazila ďalšia jasná pointa. Naj haluz: hovoriaca krava ☺☺☺, v tesnom závese uletená sexuálna zábavka, ale neprezrádzam. ()

PATWIST

Skupinka mladých ľudí sa vydá do lesa zbierať a vyskúšať hubičky. Po tom strácajú pojem o tom čo je to realita a fikcia. Koniec filmu ma dostal a pridáva hviezdičku. Inak je to slabší film v ktorom je plno rôznych rozmazaných "halucinogénnych" scén, no čo čakať od filmu, ktorého natáčanie trvalo len 7 týždňov. O trochu lepšie ako Záhada Blair Witch (1999), ktorej som dal rovnaké hodnotenie. ()

kelto44 odpad!

Shrooms je úplna úspavačka, snažil som sa na tento film pozrieť viackrát, ale vždy som ho musel vypnúť, keďže som pri ňom vždycky zaspal.. zobúdil som sa len parkrát, keď tam kričali tie ženy.. jediná vec ktorej nechápem, je hodnotenie (50%).. rly? Asi vážne nemám vkus.. /25%/ edit: Po 2 rokoch mením na odpad, prekvapivo hodnotenie 50% ostáva (???) ()

Mamlas odpad!

Zkraje to začalo zajímavě. Pak jedna koza sežrala houbičku a celý zbytek filmu se nesl na vlně fantasmagorie a ztratil jakýkoli smysl. Navíc všechno potmě, žádné explicitní gore, jen náznaky s kamerou bokem , otravný barevný filtr, ... Doklikal jsem to s nechutí do konce , ale koukat to už nešlo. (8%) ()

Nathaniell

Postupem času mi už nedělá takový problémy, věřit američanům jejich demenci. Navíc nejsou tam na pytel všichni a ten příběh má smysl a koule. I když se z něj dalo vytěžit i víc.. Aha. A ono to z USA není. Nevadí... ()

Miloško

Klasický "vyvražďovací" horor,ale zo zaujímavým námetom.Film,ktory však ihned po zhliadnutí vypustíte z hlavy.[DVD] ()

smrtubohem

Velice "fajn" záležitost, opět jeden z těch dobrých, neotřelých hororů. Postava v kápi se sekyrou vážně nažene strach, místy hodně solidní kamera a efekty, konec sice filmu nestojí za moc(závěr se dal natočit stovkou způsobů a všechny by byly lepší než tento), ale čtyři hvězdy rád obětuju ;) ()

Rastman

Očekávajíc roztodivnou pekelnou květenu (mykózu), půjčil jsem si film a uvelebil v křesle. K mému překvapení hráli sice houbičky hlavní roli, ale jakýmsi vedlejším způsobem. Celé dráma se chvílemi zvrtává do poměrně průměrného běsnění mystických postav, které se bohužel ze své průměrnosti vyhrabe až těsně před koncem (a vlastně hlavně na konci). Hodnotil bych asi míň, nebýt pro výrazných a zajímavých charakterů a dialogů (místy) a poměrně pekelné atmosféry, která dá vzpomenout na lesy kolem městečka Blair. ()

bobin

Zmatenost ! Mládežníci se stále honí a hledají po lese , kamera ve zmenšené zornici provádí totéž . Občas Vás z klimbání vyruší dívčí jekot . A to je celý film. Zájemce o snový prožitek snad zaujme jen lysohlávková instruktáž . ()