Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

Mefistofelle

Partička mladých lidí se vydává do lesa, kde si plánují užít houbičkový dýchánek. Ale jakmile se začínají dít divné věci, není rázem jasné, zda se jedná o halucinace nebo realitu... Musím se přiznat, že jsem dosud neviděla jediný horor, kde by drogy a jejich účinky byly ústředním tématem. Přitom podobné téma toho nabízí dost zajímavého, hlavně co se halucinogenů týče. V tomto případě je ale zužitkováno jen napůl. Některé halucinace a výjevy jsou docela fajn, ale film jako celek postrádá určité důležité atributy. Zejména příběh sám a způsob jeho odvyprávění nejsou moc dobré. Chybí tomu ráz a napětí zde taky moc nenajdete. Samotný závěr, který se dal předvídat už od první čtvrtiny, je dokonalé klišé. Shrooms jako film nejspíš ocení jen pár lidí a u zbytku rychle upadne v zapomnění. Jak je vidět, zajímavé téma dobrý film ještě rozhodně nedělá. ()

KajusaK

Trapný příběh, který chce být strašidelný a moc se mu to nedaří..Hodně špatní herci až na Roberta Hoffmana za toho je 1* .. Druhá je za houbičky a " jiné vidění " .. Podprůměrný horor, který nestojí za nic.. ()

dr.fish

Bohužel je to promarněný nápad. Film je strašně zmatený a asi i mizerně natočený. Ne, že by tam nebylo pár dobrých momentů. To je ale vše. 55% ()

KatanaCZ

A mě se to líbilo! Sám si teď připadám jako blázen, když dávám tomuto filmu 4 hvězdičky a jsem jediný, ale musím. Po celou dobu filmu (vyjma začátek) jsem s napětím čekal co se bude dít, musím říct, že jsem byl docela "podělanej", možná je to tím, že jsou 4 ráno, jsem doma úplně sám a venku je pekelná tma. Les sám o sobě působí někdy dosti tajuplně a strašidelně, ale v tomto podání jde přímo o noční můru. Příběh je originální, nic podobného jsem zatím neviděl. Co se mne týče, film splnil co měl. ()

Radiq

No pizda se nad timhle možná udělá, ale já né. Ten děj byl tak lehce předvídatelnej, že nebude spoiler, když řeknu, že to celou dobu dělá ta, co na začátku sežrala tu divnou houbu. Atmosféru to vidělo jenom z dálky a horor je na tom jedině tak to zpracování a idiotské postavičky. Mrtvoly a krev a smrti bez nápadu a de vidět, že do toho tvůrci nedali srdíčko. Možná nápaditej plakát se může zdát nápaditej snad jenom tomu, kdo vidí místo nosu žalud. No neni lepši se rači než houbama přiotrávit metylalkoholem? Slyšel jsem, že je to poslední dobou v ČR moderní... Aspoň bych oslepl a už bych se na takovou kravinu nemusel divat... ()

StanislachKo

Na dlhšiu dobu zrejme môj posledný pokus o aké-také užitie si nejakého (moderného) filmu žánru HOROR. Lámem nad tým palicou. Všetko je to ukrutne predvídateľné, neustále sa recyklujúce, herci šablónovití, a hlavne atmosféra dokonalo umelá. Typické ľakačky sú nutnosťou (bez ohľadu na to, že už nefungujú ako v časoch keď ich vymysleli - cca 30 rokov dozadu), a nechutnosti krvavého charakteru sa v dnešných časoch dajú vidieť - a oveľa viac vedia vydesiť - aj v iných žánroch, kde aspoň nepôsobia samoúčeľne. Druhá hviezda je za to, že som sa do pointy netrafil paradoxne ani jednou zo svojich cca piatich teórií. :-) ()

HorrFi

Nejlíp to asi vystihnul uživatel pornogrind.. já jenom doplnim, že nejvíc mě na tom zaujala krásná irská příroda, ale jinak je to zvláštní typ filmu kde partička mladejch američanů pobíhá po lese sem a tam.. hvězdičku navíc dávam za mluvící krávu - to bylo aspoň originální.. ()

Estrellita

Dobrá schíza! Správně nesympatické postavy, kterých vám vůbec nebude líto, a perfektní legenda o sirotčinci... Po druhém zhlédnutí musím konstatovat, že když člověk zná pointu, všechno mu to do sebe skvěle zapadne. Forma zpracování byla pro mě taky zajímavá, mínusem filmu je ale lehká nepřehlednost, hlavně ke konci. Ale ta mluvící kráva byla hustá... :) 50% ()

Sfinkter

Zdejší hodnocení až tak nechápu, je fakt, že námět a dějová linie nejsou v podstatě nijak odlišné od jiných teenagerovských vyvražďovaček (které mají ovšem úplně jiné ohodnocení), ale temnou originalitu si film drží velmi statečně a narozdíl od jiných žánrových pokusů mi místy běhal po zádech hodně chladivej mráz. Možná měl film jen smůlu na hodnotitele, mě upoutal poměrně dost. 70%. P.S. Kdyby na to diváci koukali na tripu, možná by všichni dali 90% :) ()

st.verka

Nechala jsem se nalákat, čekala bůhvíco a ono - nic moc. Proč jsem se sakra alespoň jednou nelekla? To chci od hororu tak moc? Bylo to slabé, ale líbil se mi ten les a jeho atmosféra. ()

kinghome

Hodnocení některých šašků tady opravdu nechápu. Dávat ***** uplnejm mrdkám a dát odpad luxusnímu propracovanýmu hororu se skvělim koncem? De vidět že tady hodnotěj opravdu uplný hovada! Fakt hodnocení nechápu. Tenhle film by měl mít určitě nejmín 75%. ()

-dRaGoN-

Houbičky mohly být jedinečná záležitost, pokud by si scénáristé dali tu práci a snažili se docílit něčeho víc než klasického hororového schématu, což se jim navíc moc nepodařilo. Největší slabinou tu je absolutně nelogická sestava postav v partě a jejich přiblblé chování, slabší pozadí příběhu a především..../SPOILER/naprosto nešokující konec pouhosprostě ukradený z Haute Tension./SPOILER/ Fuj! 25% ()

Raven0

Nadprůměrný horor s výbornou atmosférou. Jasně, že halucinogení stav po houbách je zde uzpůsoben hororu, (takže s realitou toho moc společného nemá a občas některé scény působí nechtěně komicky) ale když se přes to ostřílení houbaři přenesou, dostane se jim do rukou skvělý film na vlahou, zimní noc. Celkový dojem kazí jen stupidní konec, který vše degraduje na úroveň debilní Záhady Blair Witch 2. Jinak, z Lindsey Haun vyrostla pěkná, blonďatá kočka :-) ()

Tomasso001

Temný bratr a osamělé dvojče, nářez.... Spousta omáčky nelogických scén a předvídatelné nudy. Čekal sem že to bude film který má s houbičkama něco společného, ale jediný společný je, že tam jsou na pár záběrech. Mmnt vlastně jedna tam byla ostrá, černá a zmašťuje minimálně na týden ()

lennyd

Každej už dneska ví, že hulení není v módě, a tvrdý drogy jsou moc tvrdý - a ideálním kompromisem jsou právě houbičky. A své o tom ví i partička amerických teenagerů, která se vydává do Irska (chtěl jsem říct, do srdce Evropy, ale je to trošku vedle), a zde se ve spolupráci s houbičko-mazákem Jakem vydávají do nejhlubších Irských lesů, kde jsou prý ty nejlepší. Ale tyto houbičky nejsou jen tak obyčejné houbičky, navíc ani les není jen tak obyčejný les, a konec konců, kdo ví jestli je i to Irsko to pravé ... Podle textu distributora jsem se těšil na velmi originální horor, a ikdyž jsem tak nějak tušil, že půjde o béčkový nesmysl, stejně jsem to riskl. A bohužel jsem se moc nesekl - zcela nečekaně "někdo velmi tajemný (velmi originální)" jednoho po druhým odkrouhává (čemuž byla dodána šťáva jedním prastarým případem opuštěného sanatoria (taktéž velmi originální)). Film má určitě výhodu, že rozklepaná ruka kameramana a přitroublé režisérovy nápady se dají omluvit halucinogenním "viděním" našich hrdinů. Hvězdičku dávám jen za to docela nečekané rozuzlení... ()

Jazzzz

I když se tvůrci snažili, bohužel má tenhle film veliké díry a to nejen v logice, ale hlavně i v čitelnosti děje. Nemůžu si pomoci, ale žánrově mi to přišlo až příliš zbytečně řízlé komedií, ale to by tak nevadilo. Co mi vadí je to, že tahle tematika nabízela mnohem více možností a to především kameramanovi... No prostě leč mohl být tento horor dá se říci skvělý zařadil se bohužel k širokému průměru. ()

PiLgRiM

TAk tohle bylo hodně špatné. Tu 1* dávám za jediný zajímavě vtipný moment ( mluvící kráva, připomínající dotyčnému že je sjetý.) tohoto filmového debaklu, který se drží klasických amerických teenagerovských vyvražďovacích hororů, kterých je teď plno. Zajímalo by mě co lidi na takovýhlech filmech tolik vzrušuje, že se stále točí nové a nové...... fakt špatné. ()

PetrPan2

Slabý horor, který do žánru nepřináší nic nového ani nijak zajímavě nezpracovává to staré. Banda sjetých puberťáků pobýhá po lese a jeden po druhém umírá a každému kdo už v životě viděl tak dva, tři horory bude brzy zřejmé kdo je vrah, takže jej závěr nijak nepřekvapí. ()