Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Kingjiri

Na příběh moc nehleďte, ten je totiž až na poslednim místě. Před nim je slučná porce koukatelně nakroucený akce v podobě zběsilejch honiček s autama vytuněnejma o pořádný kvéry a obraný mechanismy. Jediný, co jsem výraznějc postrádal, bylo větší množství hlášek. Jinak správně ujetý a krvavý béčko bez ratingu, kterejch dneska moc neni. A taky jeden z nejzajímavějších snímku rutinéra Andersona. Čtvrtá slabší hvězda za drsnýho Stathama, bez kterýho by to určitě nebylo uplně ono. ()

kluzo

Nemusím mít každý film jako filozofické cvičení, ale pro přípustnost stupidity mám své limity. Proto třeba mám rád Bondovky, ale už nemám rád Marvelovky. U Death race už byly limity stupidity docela na hraně a místy i za hranou. ()

bakeero

Nuda, nuda, nuda... :-( Nechápu, proč má tento film R rating, když v něm takřka není krev a co si pamatuju, tak se v něm ani příliš často nemluví sprostě (ale ještě mám v sobě Tropic Thunder, takže to berte s rezervou ;-) Je to jen řada pěkných obrázků s ocelovým nádechem. Jinak pointu filmu odhalíte už v traileru a nad logickými dírami v ději se ani nemá cenu zastavovat. Tohle všechno by se dalo přehlídnout, kdyby to prostě nebyla taková nuda... Pro mě rozhodně jedno z nejsilnějších zklamání tohoto roku. Druhá hvězdička je za Jasona. Ten tradičně ruluje! ()

teddinka1

Celkem netradičná zápletka, drsé závody, drsní závodníci, ale hlavní je, že film diváka nejspíš zaujme... Bohužel konec ale potvrdil, že to je film spíše na nižší úrovni, ale spíše pro podvanou (Hudba? Co to bylo? nějakej bárbí doporovod? A ta slečna? Americkej sen?) ()

zberatel

Co maju spolcne filmy transporter,crank a death race ?? Predsa mlaticku Stathama ktory si to rozda s kazdym kto mu stoji v ceste ci uz ide po svojich alebo na styroch kolesach. Dalsia tohtorocna akcna pecka ktora vas nenecha chladnym a vtiahne vas do deja az priamo na sedadlo spolujazca-sedadlo smrti.Priputajte sa a uzivajte si namakane nahanacky a buracky pri ktorych budete otvarat usta. ()

pulDag

nenudil jsem se, to je sice pravda (proto 2*), ale u automobilovych zavodu jsem jen kroutil hlavou... dit maj asi tak milionkrat vetsi potencial. TO jsem snad jedinej, co hral carmagedon, FlatOut ci Burnout??? ...anderson je proste priceless. ()

Poker_Face

Nemám nic proti slušnýmu béčku, ale prostě 80. a 90. léta nastavily takovou laťku, která se překonává velice těžko. ()

Fleak

Ale jo bylo to docela fajn :) . Auta s kulometama mě vždycky braly...člověk to musí brát s rezervou... tři s hvězdičkou ()

LordMysti

Hodně jsem o filmu četl jaké je to překvapení, o to větší bylo mé očekávání, o to více jsem se těšil na 5* nářez, ale pořád je to do očí bijící béčko, ale opravdu velice líbivě zpracované, takže kolem 80% si zaslouží, víc už ne... Tomu by chyběla jen áčková zápletka, jestli by to vůbec šlo... ()

Veseldaa.!

Adrenalinové béčko plné krásných žen, rychlých aut a hlavně namakaného Jasona Stathama. Za zmínku stojí i herecký výkon Joan Allen jako ředitelky věznice.. ona ty mrchy prostě umí.! (viz. Bourne Trilogy) ()

Jeanecek

Skvělé béčko. Easy watching filmík pro náročné i nenáročné. Spousta filmařskýh vtípků, skvělé efekty. Ve svém žánru rozhodně špička. ()

Saimon

Dal bych 4,kdyby se ve filmu neobjevilo toliko zásadních nelogičností. A příchodem Dreada na obrazovku jsem věděl,že tři budou maximum....Kdo by se na tohle dival v televizi,kdyz by vse hralo proti jezdcum? Nakonec snad i ta sledovanost!:) ()

Brady

Akční nářez! Auta, kočky, hlasitá hudba, kulky, mačety a hlavně hodně krve. Absolutně našlapané béčko, které je vlastně ve své vlastní specifické kategorii áčkem. Jason Statham tyto filmy asi vyhledává. A není divu. On se k nim totiž opravdu hodí. :-) ()

Luckyman

Milujem akčné filmy a Jason Statham ukázal, že je zrodený pre tento žáner rovnako ako v Kuriérovi. Veľa akcie všade naokolo a páčilo sa mi ako na konci oblbli systém. Neskutočne som sa pri ňom bavil a niekedy si musím pozrieť aj to Death race 2000. ()

fandalehy

Efekt, efekt a zase efekt. Rally Smrti mne zklamalo. A na tomto webu je nadhodnocené. Statham to táhne, přesto hodně slabé... ()

E lan

Dobrý dobrý dobrý. Tohle je slušná nenáročná akčňárna, která splňuje základní předpoklady žánru: sympatický hlavní hrdina (Statham) nespravedlivě odsouzený, tuna záporáků, který snad každý musí přát smrt, nu a dostatek mrtvých - ten přísun je opravdu poctivý:-) Závěr je dokonce trochu překvapivý, proto beze studu dávám ***. ()

BDMarty007

K tomuto filmu jsem se dostal náhodou, když zaskakující pán v půjčovně přehlédl číslo a do obalu vložil jiný disk. Je to sci-fi thriller, který asi ani nemá žádné intelektuální ambice, ale snaží se být jen vizuálně zajímavou podívanou. Zápletky jsou raději řečeny hezky polopaticky, a pro ty kterým by to nedošlo, tak ještě se zpomaleným záznamem momentu, který ukazuje souvislost. Základní schéma je staré jak literatura sama, ale tady v už hodně bizarním kabátě, kdy gladiátoři budoucnosti bojují v něčem mezi závoďákem a tankem. A vším manipulující šéfka věznice průběžně mění pravidla, jak vyhovuje jejím zájmům. Svalnatí atraktivní herci s bystrými mozky, atraktivní herečky s pěknými zadečky, impozantní vizuální efekty, vysoké tempo. Jako hlavní přednost filmu nicméně vidím stopáž 98 minut. To naznačuje zdravou sebereflexi tvůrců ohledně vydatnosti scénáře a je to přesně tak maximum co to sneslo než by to začalo úplně nudit. A jelikož to odsejpalo, bylo to chvílemi maličko napínavé, nebylo to úplně trapné a včas to skončilo, hodnotím slušnými 3*. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne