Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Folky

Parádní béčko, kterému bych skoro dokázal dát plné hodnocení. Funguje totiž přesně tak, jak chce a zábava je to skvělá. Časem si hodnocení ještě rozmyslím. ()

illy.cz

No zatím velmi rozporuplné dojmy. Filmy většinou z nějakých workprintů nesleduji, ale prostě na tenhle jsem se hrozně těšil a do listopadu bych to nevydržel. Teď nevím, jestli jsem udělal chybu nebo ne, ale každopádně si to ještě jednou zopakuju v kině. Andersona mám rád, dobře natočené béčko taky, stejně tak jako Stathama. Jinak automobilové honičky jsou celkem obstojně natočené a celkově to má ten správný nádech. Čekal jsem sice pořádný masaskr a plno krve, což se nedostavilo, takže tu máme celkem normální béčko, na které si po skončení titulků ani nevzpomenete. To je určitě škoda, protože Anderson by si zasloužil konečně nějaký film, který by mohl nést nálepku ,,kult" a potenciál tu určitě byl. S hodnocením počkám až do premiéry, ale podle prvních dojmů to vidím na slabší tři. Na druhé zhlédnutí si mě ten film celkem získal, ta béčková radost a pitomost z něho přímo teče. A než blbé áčko, radši béčko, které je točeno s radostí, což Rallye smrti skutečně je. Takže ve finále jsem to zvednul o jednu hvězdičku...slabší čtyři. Po třetím zhlédnutí přidávám ještě jednu hvězdičku...naprostý nářez, který jsem si zamiloval. Scéna se zničením kamionu je dokonalá... ()

Jeand´Boa

Zvažoval jsem hvězdička jen tři, ale nějak jsem se rozmyslel a kliknul na čtyři...není to nic moc extra-kvalitního, ale nemohu říci, že bych se u toho ošíval a trápil se...nikoliv, celkem jsem si to vychutnal...poměrně jednoduchý filmík pro chvilky odpočinku a zábavy...A k tomu: mám Stathama prostě rád... ()

darkreider

Aj DVD nosič s týmto filmom musí byť z ocele a predávať sa s krabicou nábojov. Akciou nadupaná adrenalínová paľba s riadne nasraným Stathamom. Nepreberné množstvo zbraní veľkého kalibru a scény typu NFS určujú vražedné tempo. Každý milovník rýdzo akčných filmov musí vidieť. ()

Harts

Skvělá předělávka kultovního filmu, napínavý děj, který nebyl předvídatelný, akce, surové prostředí, drsní hoši, rychlost, krev, herci úžasní. ()

Grimlok

Od Andersona nikdo asi zázraky nečeká, ale tohle se mu povedlo. Nečekal jsem, že by u takovýho filmu, byl nějakej příběh. Ale tady příběh je a i když je klišovitej, neni zas tak úplně špatnej. Máme tady auta v tuningu, zbraně, krev, intriky, ženský, namakanýho Jasona Stathama a to na dobrej film stačí. Původně to měl bejt asi Bčkovej film, ale já ho zařadim vedle Ačkovejch titulů. Krása, jen tak dál Andersone. ()

chaotic

105 minut nudy, jež skvěle vyplňuje potenciální hluchá místa. Nebýt Jasona Stathama spadl by film do propadliště Bčkového zapomění, takhle přesto jak je film hloupý a nezábavný (špatný) dostane za Stathama za ** místo odpadu. Na spravení chuti si raději znova pustím Crank. P.S.: Může mi někdo vysvětlit proč je dle hodnocení ten film tak úžasný? ()

bif

Jak to napsal Isherwood s tím kamionem,to je opravdu pravda, nečekal jsem, že by se dala bouračka kamionu natočit lépe než v DK, ale povedlo se a tohle je bezesporu nejlepší béčko jaké jsem kdy viděl. ()

Xatrix

Testosteronový Speed Racer plný špíny a rotačních kulometů.. Zábavné béčko s neskutečnou náloží zajímavých prvků a nápadů, nebýt zbytečného závěru a krapet zběsilého střihu, mířil by si to Death Race na pozici nejvyšší. I přes své chyby je však DR zatraceně solidní podívanou, kterou si dám s chutí znovu.. 7/10 ()

Blaogranas

No proč ne?! Stokrát omýlané téma zabité manželky, "unesené" dcery, zavření do vězení, pomsty a útěku v nejnovějším obalu. Předem je jasné jak to všechno dopadne, ale o to tu SNAD neběží. Jde přece o tu show, o tu akci. Jason je jedním z nejlepších akčních típků této doby a že to umí s autama, to už dokázal nejedenkrát. Je to celkem nářez a obvzlášť scéna s tirákem je fakt povedená. 70%. ()

sumperacek

Jason Statham je krutý hošan a přitom morální vzor. Je chudý, je to velký pracant a bije se jen když je to nutné, zato vydatně. Má ale smůlu že jezdil v autě, a tak musí jezdit zas. Vyšperkovaná rychlá adrenalinová jízda, ale děj přímočarý a prvoplánový. Vhodné na odreagování ()

Raaavenek

Absolutne predvidatelna blbost s dejovymi "zvraty" ma urovni Esmeraldy. Kdyz se nezavodi je film uplne o nicem, kdyz se zavodi je k uzoufani nudny. A k tomu rap a kozate holky. Mozna kdybych nosil o sest cisel vetsi triko a cepici s rovnym ksiltem, dal bych o hvezdu vic. Takhle to byla zabita hodina a pul. ()

lxbch

Předtím, než jsem tohle viděl, jsem se bohužel nechal ovlivnit přívlastkem poctivé béčko. Měl jsem smíšené pocity, které se během projekce rozplývaly s každým přitlačením pedálu na podlahu. Zápletka plytčí než somálský talíř, ale provedení stojí za to. Statham podává standardní výkon nas***ého vězně a ta jeho kočička rozhodně pomohla dotlačit hodnocení na 4. ()

pepa3rd

Velmi slušně ubíhající akční béčko, kde sice po pár minutách dovedete nastínit zbytek děje, ale upřímně, v podobných filmech ani nikdo žádné nenadálé zvraty nečeká a filmaři se o ně (v tomto případě ku prospěchu věci) ani nesnažili. Vše od hlavní zápletky až po létající kulky ubíhá hezky po předem načrtnutých linkách, tedy samozřejmě s výjimkou aut, kroužících po oválu, kterým dráha přinese nejedno brutální překvapení. Co oceňuju je realativní uvěřitelnost, minimálně ve srovnání s Dath Race 2000 z roku 1975. Film na jedno podívání, ale i tak 70 % a to především díky výbornému Jasonu Stathamovi. ()

Kryat

Fíííha, to byla ale jízda. Na tenhle další film s Jasonem Stathamem jsem těšila a dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Super akci. Samozřejmě to mělo nějaké mouchy, hlavně co se týče už tolikrát někde jinde viděného příběhu, který mi asi ze všeho nejvíc připomínal Running mana, který ale narozdíl od tohoto snímku moc nemusím, především z toho důvodu, že je to strašné zohavení mé oblíbené knížky od Stephena Kinga. Ale jinak musím říct, že ty závody opravdu stály za to a nemohla jsem odtrhnout oči od monitoru. A to jsem ten typ člověka, co automobilové honičky obvykle přetáčí, abych je měla rychle za sebou:). 80% ()

aR3Zz

Zběsilá a nekompromisní jízda! Šílená spousta akce a brutálních záběrů. A na pozadí toho všeho můžeme skoro vysledovat i nějaký ten děj! Jasonovi Stathamovi tento žánr naprosto padne a působí přirozeně jako ryba ve vodě. 70% ()

asfalt

Chcel som vidieť rýchlu akciu, neprekombinovaný dej, postavu s ktorou by som sa stotožnil a druhú ktorú by som najradšej odpálil niekde na mesiac a toho všetkého sa mi dostalo v plnej miere. Film sa na nič nehrá a tak to má byť. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne