Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

MarleyCZ

Zajímavé béčkové zpracování akčního filmu od Andersona. U něho totiž nemůžete vědět dobředu, jestli film bude propadák, a nebo se na něj bude dát dívat. Film sbírá materiál s PC her, závody jsou dost akční a napínavé a jak už z názvu vyplývá vše se točí kolem jich. Jason Statham(náš známý z Kurýra) zde stvárnil hlavní postavu a zahrál ji skvěle, tento styl mu prostě sedí. Film je navíc svižný takže rychle utíká. 78% ()

Radek.SCH

Anderson konečně natočil něco, u čeho se nepřemýšlý ne proto, protože by se z toho každá uvažující bytost pozvracela, ale prostě jen proto, že je to "obyčejná" zábava pro náctileté. ()

DHDV

No musím říct, že jsem po první zhlédnutí byl celkem nadšený. Po dalším zhlédnutí vyšly najevo nedostatky tohoto „béčka“… Ale není jich tolik, aby mi to zabránilo dát 4 hvězdy. V tom filmu je prostě taková rovná linie děje (žádné velké citové pozdvižení)….. ()

rekkky

Oko diváka toužícího po akci, násilí, a rychlosti určitě zaplesalo radostí. Krátké dialogy, nadupané závodní auta se všelijakými vychytávkami, svižný střih, krev a řízná hudba. Prostředky k tomu, aby divák plně nasával atmosféru futuristického vězení. Chcete se pobavit a nepřemýšlet při sledování? Pak tedy tohle musíte vidět! ()

Lyžař

Novinka mezi filmovými tématy. Milé překvapení roku 2008 a..Jason Statham opět předvádí, že je excelentní herec a tenhle styl filmů mu prostě sedí jak pr*el na hrnec.. ()

gootchy

Bitches and cars nejsou všechno. Trocha infantilního humoru by tomu jenom prospěla. A toho kamiona měli nasadit až v poslední etapě. A když tam maj všeci navigátorky, proč má ten negr navigátora??? Je snad teplej???? ()

Hapretor

Nebýt Jasona Stathama ani na to nekouknu. Dost poctivě debilní akční podívaná na jedno kouknutí, když se večer nudíte. ()

drankeryth

Nevyzeralo to vobec spatne, ale pre mna je to taky film, ktory sa mota okolo priemeru. Tuctovy dej filmu ma nicim neprekvapil a je to skor taka jednohubka, kde neni nudza o adrenalin. Rychle auta ozbrojene mnohymi druhmi zbrani mali nieco do seba a vystrielanych nabojov bolo vo filme vazene na kila:) To ale neni prilis moc, aby to film nejako specialne ozivilo, skor mi to pripadalo take nemastne neslane v urcitych momentoch. A ten zaverecny kamion ozbrojeny, ako nejaka nedobytna pevnost bol krasny, ale nemal dlhu zivotnost vo filme. Najviac co ma uputalo bolo prostredie, kde sa film odohraval. Efekty boli tiez dobre a pouzite farby filmu do konecnej podoby ja milujem. Tmave farby u mna vzdy vitazili a maju taky nadych atraktivnosti a tajuplnosti:) Takze sup do toho a pripravte si prsty na spuste zbrani. ()

hororwatch

Film, který se už od samého začátku nesnaží ani o to neurážet divákovu inteligenci. Nejdřív tou směšnou zápletkou a později tou akcí. Popravdě řečeno zas jednou nechápu zdejší hodnocení. ()

mourinho

Mega akční náser a jeden z nejlepších Stathamových filmů je prezentován jako remake poněkud bizarního a neprávem už trochu pozapomenutého snímku DEATH RACE 2000, popravdě řečeno je ale inspirace jím tak nepatrná, že bych tyto dva filmy raději ani nespojoval. Vše se odehrává v blízké budoucnosti na ostrově Terminal, kde je jedna z nejtěžších amerických věznic neustále monitorována za účelem internetové reality show, ve které se odsouzení vězni snaží vyhrát svobodu v brutálních automobilových závodech na život a na smrt. A pochopitelně, jak si zvrhlá lidská společnost žádá, čím víc akce, krve a násilí, tím líp. Tak neváhejte, RALLYE SMRTI právě začíná! ()

Adm.Nelson

Jason Statham po x-tý krát znovu za málovravného drsňáka, tentokrát vo variácii á la Shawashank & Rýchlo a zbesilo & Hot Models 2008, v tak debilnom výplachu, ktorý sa nedá ani trochu brať vážne a treba si ho vedieť užiť s vypnutým mozgom. 8/10 ()

Rockerman

Zahoďte hlavy, zahoďte mozky, zahoďte všechno, co vás dělá člověkem, staňte se prasetem. Tento veršík, vypůjčený od Plastic people of the Universe se výborně hodí, jako charakteristika tohoto filmu. Samozřejmě, že jako obvykle je to dějově a dialogově totální shit, ale je to skvěle natočeno a nuda nehrozí. A protože nerozděluji filmy na tak zvané umělecké a ty ostatní, ale jen podle toho, jestli mě baví nebo ne, tak si dovoluji hodnotit tento akcemi napumpovaný film nadprůměrně. Mimochodem výběr herečky na postavu ředitelky věznice Henessy je výborný! Takovou chladnokrevnou, nesympatickou mrchu trefili skvěle! No a ten dojemný závěr? ()

Ombak▼Penari

On tohle prostě Anderson umí. Točí blbiny, ale dokonale zábavně. Nacpe tam všechno, co se divákovi líbí a je to. Vybere správné herce, postaví cool auta a pak už se to jen řeže a řeže. Tak na co si stěžovat, tohle je dokonalý produkt. ()

MickeyStuma

Sice se jedná o remake snímku z roku 1975 'Cesta gladiátorů 2000', ale už od první minuty je jasné, že si šli tvůrci svou cestou a příběh zasadili do přísně střežené věznice, odkud se závod přenáší po internetu v rámci megalomanské show. A megalomanská show je to i pro nás, jelikož v takovémto brutálně efektovém ražení tu zatím ještě nic takového nebylo. Nechme stranou velmi jednoduchý děj, ten by byl odvyprávěn během minuty a zaměřme se na vizuální stránku věci. Tady je totiž linka efektivity setsakramentsky hodně vysoko. Tvůrci neponechali nic náhodě a na všem možném i nemožném se pěkně vyřádili. Akční zábava je naprosto dokonalá. Auta sestrojená podle vzoru ze snímků o Šíleném Maxovi, které jsou za současných možností daleko vice vyšperkovány, vytváří dojem naprosté bitevní dokonalosti. Závody jako takové nenechají vydechnou a když se na scéně objeví onen bitevní kamion, dech je napětím naprosto zaražen. Nic naplat, tohle se povedlo a nevadí tomu ani jistá šablonovitost děje. Ten konec je naprosto předvídatelný. Ale proč si to tím kazit. ()

Rathalos

Rallye smrti je seria,ktora je nabita akciou,takmer vzdy sa nieco deje,takze nuda urcite nehrozi,chvalim aj myslienku filmu,opat nieco nove a aj hudba ma zaujala,dvojka je o nieco slabsia,trojka je tak na urovni jednotky,spokojnost...:-) ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne