Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

HarlanWade

Vítězství formy nad obsahem. Rallye smrti je docela dobře vymyšlený film, který nenáročně naladěného diváka rozhodně potěší i svým vizuálně bombastickým zpracováním, které částečně zakrývá i časté mezery ve scénáři. V celkovém součtu ale velká spokojenost, protože jako akční film to působilo nadmíru dobře a uvolněně. ()

Jara_II

Nevím jak to ten chlap dělá, ale Rallye smrti je další béčková záležitost s Jasonem Stathamem kterou jsem si patřičně vychutnal... i když je ten film o ničem :) ()

miki68cz

Hezky udělaný ale obsahově mizerný film s ne úplně dobrým hereckým obsazením. Já i moje žena jsme v půlce usnuli, což značí, že nás film opravdu moc nevzal a stává se to velice řídce. Český název - příšerný překlad. Tři hvězdy za snahu ale jinak slabota a až dopíšu tenhle komentář tak se mi smaže tento film nadobro z paměti. Takže to je vše - DELETE ()

vaclaw

Anderson si zřejmě zavzpomínal na mládí a rozhodl se zfilmovat postarší hru Death Rally, kde z hora viděná auta konají na chlup to stejné, co závodníci ve filmu. S dějem si hlavu moc nelámal, vězeňské prostředí se vyloženě nabízelo, stejně jako neradostná budoucnost, spravedlnost a pomsta, to už jsou potom jenom takové okrajové ingredience aby se neřeklo a divák mohl hlavnímu drsňákovi patřičně fandit. Film slušně odsýpá a Statham je jako obvykle výborný, jenom ten příběh občas překáží, na druhou stranu je skvěle béčkový, takže co víc chtít, jasné béčkové 4* ()

HuDiator

myslím , že podobný film by ste v tejto dobe museli hľadať dosť dlho , Statham zase v roli šoféra podobne ako v kuriérovi , ešte , že nezabudol za ten čas svoje jazdecké umenie a myslím ,že tržby sú celkom dobré takže si na seba zarobil tým pádom to nebude až taký ,,shit´´ako niektorí vravia . rozpočet : $45 million otvárací víkend : $12,621,090 tržby celosvetovo : $74,947,577 ()

Dinsberg

Vykrádačka Running mana jako vyšitá, ale o co slabší je děj o to lepší vizuální stránka. Dobře je, že nerovnováha dějxvizuál není dohnaná do takových extrémů jako u druhých Transformers. Jason Statham do své role potřeboval jen dva výrazy, ale co dělá tenhle film tímhle filmem je fantastický look závodních sekvencí. Jako kdybych hrál Death Rally. Paul W. S. Anderson se opět pochlapil s adaptací počítačových her. BRrrrravo. ()

ratpile

Áčkově zaplacené, velmi zručně natočené béčko s výborným Stathamem. Závody jsou adrenalinové, atmosféra věznice taktéž funguje na výbornou. Škoda jen, že Anderson nešel víc na dřeň podstaty béčkových filmů a musel zakomponovat spoustu klasických berliček, které by tahle špinavá rallye vůbec nepotřebovala. ()

Bartex

Zajímavý nápad, hezké momenty, "napínavé", ale předvídatelné. Důležité je, že to, co jsem od filmu očekával, jsem od něj dostal. 4 * ()

Bigfuckman

Audiovizuální pastva pro diváka. Ale jen o efektech dobrý film není. Nicméně vcelku dobrý snímek srovnatelný se sérii rychle a zběsile. Všsak i někteří herci jsou stejní. ()

Nessos

Ano, ano, ano a stokrát ano. Výborná akční smršť. Pravda, místy trochu přehnané, nadsazené, ale na druhou stranu perfektně natočené. Ani na chvilku jsem neodtrhnul oči od obrazovky, což se mi u jiných filmů nestává v poslední době moc často. ()

Scelleton

Podle mě dost vydařené. Smyslná sci-fi myšlenka, to správné vizuální zpracování, nápaditá akce a ani nějaká ta lepší hláška na konci nechybí. Možná jsem si přál lepší zakončení, které by nemuselo být až tak utopistické. ()

Havala

Viděl jsem verzi s českým dabingem který je otřesný, a film sám o sobě pouze tupá řežba, s občas dobrými akčními sekvencemi, celkově to působí strašně trapně a uměle. Jasona Stathama celkem můžu, ale toto byl jeho velký úlet, ikdyž je to jistě jeho žánr. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne