Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Něrpa

Jako počítačová hra to bylo báječné, ale jako celovečerní film (který má stejná pravidla jako měla hra)? Každopádně mi film uběhl příjemně rychle, nemusí se přemýšlet, ale čekal jsem víc. Mohlo být víc a lepších úmrtí. ()

Pauliee

Bol som veľmi zvedavý, že čo pán Paul W.S. Anderson nám prinesie po nie príliš úspešnom filme Alien vs Predator, ale celkom milo ma prekvapil. Pôvodný film som bohužiaľ nevidel takže neviem to porovnať s týmto remakeom. Nečakal som od toho nič seriózne len poriadnu akciu v závodoch na život a na smrť. A presne to som aj dostal. Po nie dlhom začiatku, čiže žadne zbytočné naťahovanie, sa dostávame na Rallye a to nie len tak hocijaké, ale na Rallye, z ktorého prežije len jeden človek. V podstate do konca filmu je poriadna akcia, až na pár tmavších miest. Dej je predvídateľný od prvej minúty, ale tu nejde o dej, ako o formu a tá je výborná. ()

ewing

necakal som vela ale nedostal som takmer nic. bezduche dialogy, priehladny scenar, nuda a zasa nuda. V rovnakom case som videl aj Maximum risk s Van Dammem a musim povedat, ze to je niekolko krat lepsie Becko. ()

Cortesz

Tak tento film mě mile překvapil. Originální pecka z prostředí věznice, skvělá auta, vybavena zbraněmi, drsní frajeři v čele s Jason Statham, a naprosto famózní akce, tak tohle jsem opravdu od Andersona nečekal. ()

Marttas

Trailer mě hodně zaujal, proto jsem se rozhodla na film kouknout a udělala sem dobře. Celou dobu co film probíhal jsem se nenudila ani vteřinu. Byl to opravdu nářez. ()

Mr.Roman

No jo bola to po vizuálnej a z istého hľadiska aj dejovej stránke BOMBA. Škoda len tej do očí bijúcej primitívnosti deja + hlúpučkých dialógov (no išlo by docieliť celkového pocitu s nejakým "oscarovým" scenárom?;) a Joan Allen, ktorá mi neskutočne liezla na nervy a úloha bezcitnej, ziskuchtivej a vypočítavej mrchy jej vôbec nesadla, hoci bolo vidno, že sa veľmi snaží. Trocha mi ešte vadili občasné "sexi" výstupy (z auta, z autobusu...) Natalie Martinez, hoci je mi jasné, že jediným pokynom režiséra k tomu ako to má zahrať bolo "buď sexi", ale zároveň to v takom prípade dosahoval príliš prvoplánovo a jeho vkus sa s mojím nestotožňuje (nieže by nemala niečo do seba, no našiel by som zopár krajších herečiek/modeliek ;). Prečo teda také vysoké hodnotenie? Pretože narozdiel od nich Jason Statham s Tyrese Gibsonom boli vynikajúci a do svojich úloh dokonale zapadali (nielen oni čo sa pánskeho hereckého osadenstva týka) a hlavne ako už som povedal bola to BOMBA :D ()

MarkHoppus

Velice zajímavý snímek, je to zase něco jiného a v tomto případě velice povedeného. Statham je spojován hlavně se svou rolí v Kurýrech 1 a 2, ale po tomto filmu se už nebude říkat: "Statham - Kurýr", ale "Statham - Frankenstein". ()

Blackburn8

Jo Mustang Shelby GT500 to se mi líbilo ze všechno nejvíc, ale jinak skvělí střih,slušná hudba a poměrně dobrý scénář.Moje očekávaní se naplnili, takže jsem spokojen 80% ()

MikyS90

Jason Statham, tohohle týpka mám fakt rád, prostě v Kurýrovi jsem si ho zamiloval. Tenhle film je sice jenom "průjem" dynamických efektů, akčních scén a krve, ale mně prostě dostal, možná právě díky Stathamovi a jeho sličné navigátorce, avšak já ten film "žral" od začátku až dokonce a tajně jsem doufal, že ředitelka věznice dostane taky pořádně do "držky". ()

MrMir

čekal jsem dobré béčko, dočkal jsem se skvělého béčka. Super akce, super atmosféra...jen musíte vypnout mozek.. Jinak nemá cenu film sledovat. ()

Pharlap

Nevím, kde Jasonu Stathamovi agent shání role, ale není možné v jednom roce udělat dva filmy charakteru "Bé". tedy samozřejmě to jde a dokladem je toho mnoho herců, včetně těch nejznámějších.. Ale u něj mně to prostě mrzí, protože je to sympaťák a viděl jsem ho ve filmech, kde bylo vidět, že umí hrát.. A tohle..? Adaptace na Jasona X v závodním autě? Nebo Need for speed ve vězení? Nebo Poslední pevnost se špetkou benzínu a spálené gumy? A nebo snad Pustina, kde se taky mihly vězenkyně, které pak spojily své osudy s vězni.. a mohl bych jmenovat i další filmy, ve kterých se tento snímek inspiroval.. Akčními scénami nabité, ovšem příběhem EXTRÉMNĚ snadno předvídatelné, unylé.. A tím pádem, jednou ano, víckrát již ne :-( A to mně doopravdy mrzí, protože od filmu Wanted, tu zatím dobrá a kvaliitní "akčárna" nebyla :-( ()

Hollister

Jako popcornovej akční výplach nelze než doporučit. Děj určitě ničím nepřekvapí a už od začátku je jasný, jak to dopadne. Jednoduchý a "drsný" dialogy a Jason Statham v plné formě. Když zrovna neřídí auto běhá ve vasilu, případně do půli těla vysvlečenej a nakopává prdel všem, kdo mu přijdou do cesty. BTW někdy kolem roku 1996 byla Death race výborná gameska na PC fungující na naprosto stejným principu jako film. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne