Film z dílny oscarového režiséra Petera Jacksona (trilogie Pán prstenů), inspirovaný oblíbeným a celosvětově úspěšným románem spisovatelky Alice Seboldové, vypráví o Susie Salmonové, které bylo pouhých 14 let, když byla v prosinci roku 1973 cestou domů ze školy zavražděna. Dívka po smrti pokračuje ve sledování své rodiny, zatímco její vrah zůstává na svobodě. Uvězněna v kouzelném a tajemném posmrtném životě, Susie je nucena volit mezi touhou po pomstě a přáním, aby její blízcí překonali tragickou ztrátu a mohli jít dál. Co začíná jako šokující vražda, pokračuje napínavým, vizuálně podmanivým dobrodružstvím skrz spojení vzpomínek, lásky a naděje směrem k překvapivému a emočně náročnému zúčtování. (HBO Europe)

Mya

Vyborny film, mystika spojena s fantaziou. Len by stacilo trochu ubrat tej prehnanej emocionalnosti nakoniec.Co povedat na zaver?Asi tolko, ze na kazdeho raz pride. ()

Sundance23

Nemůžu jinak než plně hodnotit,výborně zrežírovaný film který vás dojme,okouzlí i napíná. Peter Jackson se začíná prodírat do mé top 10ky režisérů,jen tak dál. ()

Eristt

Kýčovité? Určitě. Je to špatně? Ne. Film je naivní přesně do té míry, do jaké je naivní jeho představitelka, které je 14 let. Není proto divu, že její dokonalý svět je pestrobarevný se sklonem k melodramatických výjevům. Celá stylizace filmu efektně ukazuje vstup čistého zla do naivního dětského světa, kterému se dle mého daří z plátna vystupovat a působit na diváka, což funguje za podmínky, že člověk na tuhle hru přistoupí. Škoda konce, který očividně sám neví, čím chce být. A ten rampouch je vskutku směšný. ()

Deywid

Skvelý Stanley Tucci a dve vynikajúco natočené scény (vražda Suzie a SPOILER pátranie jej sestry vo vrahovom dome a následný útek KONIEC SPOILERU) nezachránia túto nezáživnú, nudnú a nekonzistentnú koláž....Až na prvú polhodinu absolútna absencia akýchkoľkvek emócií, množstvo zbytočných scén, postáv a zaujímavých, ale pritom absolútne sa nehodiacich (a chvlíľami naozaj gýčových) GCI krajiniek (copyright by DaViD´82 :))).....A tie kecy čo Saoirse Ronan prenáša (alebo skor prednáša ? :) počas jej cesty do neba, to je neskutočný WTF....Žiadna hlbšia myšlienka, žiadna pointa (teda aspoň ja som ju nenašiel), jednoducho nič....Miestami efektne natočené NIČ....P. S.: Marky Mark by sa už konečne mohol naučiť aspoň trochu hrať..... ()

Salmayo

Krásně zfilmovaný hrůzný příběh, kde PJ dobře balancuje mezi dvěma světy. Už dlouho jsem nepřál hlavnímu padouchovi něco zlého a rybce Susie klidný odchod. ()

Gore

Jeden z filmů, na který se člověk musí naladit a přirozeně nesedne každému. Pro mě jeden z nejemocionálnějších filmů, co jsem kdy viděl a to jsem jich viděl mraky. Kamera a výtvarná stránka je jedním slovem dokonalá, okouzlila mě víc než modrej přechválenej Avatar. Pevné pouto není dokonalý, silný je spíše v jednotlivých momentech a jako celek moc nesedí, ale díky hercům Ronan a Tucci, výtvarné pastvě pro oči, kameře, hudbě, atmosféře a emocím je toto asi moje nej pro rok 2009, kdy sesadil z mýho pomyslného žebříčku australskej animák Mary a Max. ()

Kroupa

Po Pánu Prstenů dosud marně čekám na návrat Jacksona, který natočil Heavenly Creatures. S tímhle Jacksonem asi budu mít problém i do budoucna. Čekal jsem záplavu světla, barev, a silných emocí, ale všeho toho se mi dostalo v míře, která je daleko za hranicemi mého vkusu. Krom toho, že film je dlouhý, je hlavně neobyčejně zdlouhavý. Tedy za předpokladu, že netrpíte na vizuální onanismus, který si nezadá s onanismem Burtonovým nebo Gilliamovým. Triky mi nadto připadají chabé až ubohé. Děj je prostinký, sám o sobě by utáhl tak jeden díl nějakého seriálu. Scénář je tak plný těch neotřepanějších klišé a nadto odkazů na jiné filmy ("Gladiátorská scéna v obilí, hlavní postava jako dvojče Hermiony + pár záběrů jako vystřižených z HP), že nejsem s to uvěřit tomu, že by to nebyl úmysl. Pěkně zvrácený, chce se mi dodat. Takže za co hvězdy? Je to Jackson, jeho práce v sobě má určité kouzlo, které nelze vymyslet, vyfabulovat. Což je mimochodem pro mě jeden z indikátorů génia - udělá film, který tahá za mozek a štve mě, ale stejně si udrží mou pozornost. Když jsem tenhle komentář začal psát, chtěl jsem dát 3*, ale rozleželo se mi to a i přes skvělý výkon Saoirse Ronan nedám víc než dvě. Jedna za Ronan, druhá za těch pár vtípků, které mě spolehlivě rozesmáli (díky, Susan). ()

Illy

Velice dobrý film který v jednotlivých kusech funguje takřka geniálně, IMHO drhne jako celek. Zážitek to ovšem byl. ()

Nexík

Opravdu silný zážitek. Nemohu sice napsat, že to je dokonalý film, protože chyby se zde opravdu najdou, ale i tak se mé emoce dokonale vyřádily. Saoirse Ronan nám pomalu vyspívá do brilantní herečky. Pro mě osobně jsou Lovely bones to nejsilnější, co jsem za rok 2009 viděl. Jen je škoda, že toho z knižní předlohy chybí opravdu hodně. ()

DAVID.LOPAN

Víte co je nejlepší? Podivat se občas na něco bez toho, abyste o tom něco věděli z čsfd. Pak totiž můžete zapomenout jako já, že je tohle film od Petera Jacksona a přistupovat k tomu trošku jinak. Ano, herecké obsazení a hudba jsou moc pěkné. Hlavně Tucci, ale například vrzací scéna je tak uboze nenapínavá. Jackson je pro mě režisér, který je horší a horší. Doufám, že nepadlo jeho poslední slovo. ()

dosig

Nevím, jestli člověk musí být přecitlivělá ženská nebo zažít smrt blízké mladé osoby, ale mě ten film vzal. Když se nad tím zamyslím, je to pořádná slátanina, ale asi jsem pochopila, jak to režisér myslel. "Přednebí" bylo fantasticky, překrásně vymyšlené, bohužel mnohdy přecházející ve strašný kýč. Ale kýči se v umění nevyhneme. Jinak Susan Sarandon tam má sice menší roli, ale byla v ní skvělá! ()

takken

Neviem nejako ma tento film minul zdalo sa mi občas ako keby si tvorcovia dali hrozne záležať na vizuálnej stránke ktorá bola rozhodne zaujímavá no niekedy myslím až prehnaná a gýčová keby sa trocha viac zamerali na príbeh a jeho prerozprávanie mohlo to byt určíte lepšie. Škoda že sa niekde vytratila sľubná atmosféra zo začiatku filmu ktorý mal našliapnuté správnym smerom. Petra Jacksona som videl už aj v lepšej forme čakal som troska viac. ()

Gagner

Překvapuje mne docela nízké hodnocení, tento film je nejen že originální, ale paradoxně vůči svému tématu i moc krásný. Snové sekvence kouzelného světa po smrti mě naprosto uhranuly, stejně tak jako malá herečka, která zahrála fantasticky. Musím příště zhlédnout sám a bude to plný počet :P ()

no2

9/10 - Kdo chce Petera Jacksona bít, hůl si najde... Neříkám, že tento film nemá své mouchy. Ale i jiné výjimečné filmy je mají. Někdy je v takových filmech tolik geniálních pasáží, že mezi nimi musí být i nějaké to "slabší" místo. A to je podle mě příklad Pevného pouta. Chápu všechny ty negativní příspěvky a chápu i to, proč je film v první tisícovce nejoblíbenějších. Já patřím ke druhé skupině - k těm spokojeným. Jsem nadšený z hereckých výkonů (tatínek Wahlberg, maminka Weisz, rozkošná Ronan, odporný Tucci, sympatická McIver) a zatímco u jiných filmů jsem vděčný za jednu dvě nezapomenutelné pasáže, tady je takových několik (jen namátkou - minuty, které tomu předcházely; jízda na kole a focení před jeho domem; rozbíjení lodí; tatínkův střet s ním u lovecké chýše; sestřino odhalení v jeho domě). A samozřejmě "kontroverzní" příjezd babičky Susan Sarandon a její totálně odlišný přístup, který sice působí jako pěst na oko, ale já jsem si tuto část na rozdíl od většiny ostatních ve filmu velmi užil a zcela ji chápu: stále jí totiž zůstali její dcera, zeť, druhá vnučka a vnuk - a život! Jak napsal J. M. Bocheński: Když je tu smrt, nejsme tu my, a když tu jsme my, není tu smrt. Takže nakonec natruc všem "dvouhvězdičkářům" přihazuji ještě půl bodu. PS: Jen to nebe bych si představoval jinak - než jako obrázky ze Strážné věže spíše jako fotografie z divoké Aljašky nebo slunečnou pláž na osamělém ostrově v Tichém oceánu :-). ()

Money_too

Tohle je opravdu rozporuplný film... určitě tu bude hodně lidí, kterým se to bude líbit, ale pro mě prostě postrádal logiku. Díval jsem se na pohádku,detektivku nebo horor?! Je možný že by se mi to líbilo kdybych si dal marihuanu nebo jinej fet,ale jelikož nefetuju,tak si ten film asi nikdy neužiju. (Co je horší,u tohodle filmu jsem usnul a to se mi jen tak nestává :) )Podle mě tento film naprosto ale naprosto o ničem. 2* za výkon Stanleyho Tucciho... ()

JANTAR29

Doporučit film : dívkám ( které otálejí s první pusou ) sourozencům ( kteří si neváží jeden druhého ) babičkám ( aby alespoň jedna vypadala jako Susan Sarandon ) rodičům ( kteří si rádi pobrečí ). ()

gonga

Film pro milovníky Fontány, který mě opravdu, ale opravdu nedostal. Proč nebe ve filmu musí vypadat jak reklama na nějaký strašně sladký pití, to nebyla limonáda, to byl sirup, táhnoucí se jako med, přecukrovaný, barevný, že mě až oči bolely. To si opravdu Peter Jackson představuje nebe takhle? Před filmem jsem se v duchu dušoval, že slovo kýč nepoužiju, ale nemůžu jinak. Kdyby jen kýč, ale prázdný kýč, to je teprve něco.Po druhé projekci: Saoirse Ronan byla opravdu krásná a přiznávám se ,že byly chvilky, které mě dostaly. Zejména v první polovině. Dvě a půl. Dal bych tři, ale Peter Jackson mě prostě zklamal a to má za to! I když je mu to úplně jedno. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (více)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (více)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (více)