Film z dílny oscarového režiséra Petera Jacksona (trilogie Pán prstenů), inspirovaný oblíbeným a celosvětově úspěšným románem spisovatelky Alice Seboldové, vypráví o Susie Salmonové, které bylo pouhých 14 let, když byla v prosinci roku 1973 cestou domů ze školy zavražděna. Dívka po smrti pokračuje ve sledování své rodiny, zatímco její vrah zůstává na svobodě. Uvězněna v kouzelném a tajemném posmrtném životě, Susie je nucena volit mezi touhou po pomstě a přáním, aby její blízcí překonali tragickou ztrátu a mohli jít dál. Co začíná jako šokující vražda, pokračuje napínavým, vizuálně podmanivým dobrodružstvím skrz spojení vzpomínek, lásky a naděje směrem k překvapivému a emočně náročnému zúčtování. (HBO Europe)

HollyMolly

Jsem velikým fanouškem Petera Jacksona a na jeho nejnovější dílko jsem byla táááááákhle zvědavá (ale především jsem se moc těšila). A naštěstí právem! Zklamání se nekonalo - jak už to tak občas bohužel bývá. Na filmu bylo něco netradičního, teď mám na mysli především vize Susieniného nebe, a to mě trochu znepokojovalo, ale jiné věci zase velmi oceňuji. Například to, jak se Susie zamilovala, scéna kdy zachraňovala svého bratříčka, ale hlavně se mi líbilo, jak byl film vyprávěn. Přehlídka Jacksonovy originality. ()

TheTimo

Úvodní cca. třetina filmu měla strhující tempo a chytla a nepustila, najednou se však něco stalo a člověk se téměř začal nudit a chvílemi se zdálo, že od filmu odejdu. Mezisvět Susie mi až nápadně připomínal posmrtný svět Robina Williamse ve filmu "Jak přicházejí sny", ovšem s nudnějším zpracováním. Celkově film nenadchnul, ale nezklamal, ale popravdě jsem od něj čekal mnohem více. ()

Mawete

135 minut. Odečtěte si 30 minut na začátku kdy se jen čeká na smrt a 15 minut na konci, které patří titulkům. A hele máme film o normálním trvání. V jedné scéně je všude mlha a právě mlha je to co vystihuje celý film. Pořád je to takové nemastné neslané skoro jakoby zamlžené. ()

huasca

To byl nejlepší film za poslední dobu! Vítám netradiční pojetí detektivky či napínáku! Protože zpodobuje věci, tak jak jsou. Jsem ráda, že jsem ho potkala až ted, abych ho chápala. Předtím jsem taky nebyla schopná vzdát se "pout - vazeb" a pustit je, abych mohla jít za "světlým stromem" :-), ale zjistila jsem nečekaně, že to může jít, že to asi jde a že kupodivu všichni z minulosti budou jen rádi. Je to můj nový mladý a důležitý poznatek-tak jsem ráda, že jsem narazila na film o tomhle!!! Líbila se mi nádherná vize zářivého stromu, taky růže pod ledem a téma "puštění" lidí mezi oběma světy, aby mohli jít dál. HURÁ!!! Takových filmů více! Mám radost, že to i režiséři chápou a že se pohly ledy a točí se filmy o vnímání smrti a různých světů. ()

danus

Na film jsem se hodně těšila a nezklamal. Někomu se nelíbila postava babičky (Susan Sarandon) - já jsem komické odlehčení uvítala. Dětský svět Susie byl vyobrazen dokonale. Hudba nebyla vtíravá, dobře ladila s dějem. Prostě pro mě neskutečný zážitek. ()

david666

Tento film je rozporuplný a tak trošku roztříštěný. Na jedné straně se Jacksonovi podaří v úvodu vybudovat mrazivou thrillerovou atmosféru, kterou pak utopí ve snových výjevech, které jsou sice nádherné ale napínavé okamžiky rozmělní a otupí. Pak skáčeme z jednoho (fantasy) do druhého (reálného) světa. Já ale pro Jacksonovy výjevy mám slabost, takže dávám o * navíc i přes zvláštní konec, který mě nějak neuspokojil - nevím jak to bylo v knize takže nehodnotím. ()

Khare

Zklamání první poloviny roku ani ne tak proto, že jsem nedostala to, co jsem čekala, ale proto, že to, co jsem dostala, mě nijak neoslovilo. Pochopila jsem, jaké poselství jsem si z toho měla odnést, ale nelíbilo se mi, nelíbilo, nelíbilo. Po první polovině byla ta druhá, úplně o něčem jiném a občas i úplně o ničem, silně neuspokojivá. ()

popo666

JAckson nesklamal, len to uz moc precackal. Prilis vela symboliky, prilis vela efektov. Dej sa casto vlecie, no nakoniec cely film vyznieva ako uceleny, co je u mna velke plus. ()

májovec13

Obyčejně tohle u hodnocení nedělám, snažím se být co nejvíce objektivní, ale když je film založen na empatii a osobním souznění s postavami, tak musím být chtě nechtě subjektivní. Začátek velice dobrý, ale pak už to jde od 10 k 5. Propojení světů nefunguje a závěrečná pointa je mi jednak cizí a jednak je posazena natolik neohrabaně, že ona empatizace nepřichází v úvahu. 3 dávám za povedený začátek, solidní výkon hlavní představitelky a vždy výborného Stanley Tucciho. ()

BinLadin

Nechtěl bych aby "Stanley Tucci" byl můj soused :D Škoda že nedostal oskara,ale Christoph Waltz si ho taky zasloužil a asi i o trošku víc. 75% ()

1mikeF

Otravovala mě postava Susan Sarandon... co to tam dělalo? Nebudu tady mhouřit oči jen kvůli tomu, že to natočil TEN Jackson. Tenhle film mu popravdě nezapomenu. A takhle použitá digitální kamera na poetický a mysteriózní film? Těšil jsem se na mrazivější a hutnější film... a ono to bylo... bylo...to je ono. Já vlastně vůbec nevím, jaké to bylo. Při sledování mě udržovalo těch pár silných scén. No a ten konec! To mělo jako diváka uspokojit v tom, že to vlastně dobře dopadlo i když to dopadlo totálně blbě? Nebo to mělo jakože dopadnout špatně, když to dopadlo takhle dobře. A jako cože? Na chvíli jsem se nad tím snažil zamyslet a hledat v tom... NĚCO... nakonec jsem usnul a ráno už nebylo nic... možná dobře. ()

bonovox

Asi prvý Jacksonov film pri ktorom som necítil potrebnú dávku emócii. Námet je síce zaujímavý ale bohužiaľ nie je dotiahnutý k dokonalosti. Jedinou kvalitou tohto snímku je hlavne mladá talentovaná S.Ronan. ()

zodiak217

Príbeh odohrávajúci sa medzi nebom a zemou. Neviem či je vhodný začiatok k tejto snímke, ale mal som pocit, že to bol akýsi jej live motív. Vždy keď vyčíňa sériový vrah je to hrôza, keď sa o tom natočí film, ľudí to pritiahne lebo chcú vidieť to spracovanie, to všetko čo má držať diváka v napätí, naviac ako ide o skutočný príbeh je to o to silnejšie. Musím sa priznať že Peter Jackson je môj obľúbený režisér a fakt, že sa podieľal na tejto snímke som si uvedomil až pri záverečných titulkoch. Hlavná hrdinka mladé dievča plné snov, ideálov celý život má predsebou a zrazu príde jedno zlé rozhodnutie a je tu stop. Nič sa nedá vrátiť späť. No sila s akou boli poprepájané všetky vzťahy bola dobrým motívom a posolstvom, ktoré treba sprostredkovať divákovi, lenže nemal som pocit, že toto je práve niečo neskutočné, niečo prekvapujúce, čo diváka dostane a odíde s pocitom, že musí rozmýšľať, zamyslieť sa či by aj jeho rodina konala podobne alebo inak. Určite, že tvorcovia sa snažili vyzdvihnúť vzťahy, tragédiu v rodine a všetko ostatné aj koncoví dej, kde spravodlivosť dostihne svojho utečenca bol v poriadku. No akosi ma to nenaplnilo strachom ani pocitom, že rodina je naozaj v troskách a smrť ich zasiahla natoľko že neboli schopní normálne myslieť, žiť a pokračovať. Akosi som im to neveril, aj keď hlavná predstaviteľka ma zaujala...zrejme z nej bude nová Dakota Fanning. Sympatické dievča a jej angažovanie do hlavnej úlohy bolo určite výhrou. Celkovo, ale nemám zlý pocit z tohto filmu, určite to nie je brak a ani nie je zlý. Možno ho len treba vidieť viac krát, alebo sa naučiť postupne ho chápať. Bolo príjemné vidieť aj Susan Sarandon v netradičnej úlohe....ale okrem nej a hlavne predstaviteľky ma ostatné herecké obsadenie nenadchlo. Tiež mi tam absentovala nejaká výraznejšia hudba, ktorá by umocňovala príbeh. Peter Jakson sa ale rozhodne nezahanbil a po trápnych holliwoodskych brakoch je to určite hodnotnejší film. ()

vancho

Polarizované názory na tento film. Podľa mňa je tento film neskutočný gýč. "Život po živote" a dojímavé scény! Istože téma je deprimujúca a bolesť rodičov strašná. Človek vraždiaci dievčatká je psychopat. Ale koľko lepších filmov už bolo na túto tému! Za všetky spomeniem len Šiesty zmysel. Je pravda, že Stanly Tucii s parochňou hrá presvedčivo psychopatického vraha. Ale pre tento film by bola dôležitá predstaviteľka Susan, a tá bola nepresvedčivá. ()

brasek

Snímok je viac ako len farebný... až to prerastá do melanchólie, ale vizuálne peknej. A čo viac? Nuž neviem... ale ako divák som ostal niekde v neutrálnej sfére... sám osobne som nevedel či mám od pána Harveyho utekať a či ostať s ním. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (více)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (více)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (více)