Film z dílny oscarového režiséra Petera Jacksona (trilogie Pán prstenů), inspirovaný oblíbeným a celosvětově úspěšným románem spisovatelky Alice Seboldové, vypráví o Susie Salmonové, které bylo pouhých 14 let, když byla v prosinci roku 1973 cestou domů ze školy zavražděna. Dívka po smrti pokračuje ve sledování své rodiny, zatímco její vrah zůstává na svobodě. Uvězněna v kouzelném a tajemném posmrtném životě, Susie je nucena volit mezi touhou po pomstě a přáním, aby její blízcí překonali tragickou ztrátu a mohli jít dál. Co začíná jako šokující vražda, pokračuje napínavým, vizuálně podmanivým dobrodružstvím skrz spojení vzpomínek, lásky a naděje směrem k překvapivému a emočně náročnému zúčtování. (HBO Europe)

esmoke

Pro me byl nejvetsi problem filmu v tom, ze velice jednoduchy dej se ve vysledku roztahne na neuveritelnou delku. A tim jednoduse nastanou nudne a nic nerikajici chvile, ketre se stridaji s vybrousenymi okamziky. Kizni predlohu neznam, tak nemuzu soudit jak se povedlo ji ralizovat. ()

gpx

Pevné pouto má jednoduchý příběh a přihlouplé zvraty. Ale i přesto Jackson vytvořil film, který vás pohltí svojí atmosférou, oslní neskutečně výrazným vizuálním zpracováním a zaujme velmi uvěřitelným hereckým výkonem Tucciho jako hlavního záporáka. PS: Představa, že oběť násilného trestného činu se smrtelnými následky jde rovnýma nohama do nebe, je velmi zajímavá teorie, která dává naprosto nulový smysl. Jako by autor chtěl říci "Vražda vás očistí od všech hříchů". Nějací zájemci o očištění? ()

kamikk

Je už to určitě pár měsíců..a já se ve svých myšlenkách vracím k tomuto filmu..je hodně filmů, které na mě v poslední době zapůsobilo..ale tento je něčím ojedinělý.."pan Harvey", "dům, který skrývá pravdu a všichni si kolem běhají, chodí, jezdí v autech", "strom života a smrti", "keř s růžemi", "loďka v láhvi", "pouto mezi otcem a její sestrou", "cesta přes pole", "trezor"..zanechalo to ve mně pocity - bezmoci, zhnusení, agrese, zmaru..film, který na vás dýchá atmosférou ztrátou dítěte min. v 90%.. ()

Scaevola

Trochu jinak pojatý film o klasickém neklidném duchovi a jeho touze o pomstě - to jsem alespoň předpokládal. Ale pak se "kriminální" zápletka začala ovíjet vizemi pseudo-nebe, které bohužel již v druhé sekvenci nudily, a konec filmu zachránila pouze odvážná dívčí výprava pro vrahovy zápisky. Z herců byla sice S. Sarandon skvělá a s přehledem převýšila tentokrát nijak výrazný herecký výkon R. Weisz, ale trochu mi uniklo, proč se ve filmu vlastně postava babičky objevila. M. Wahlberg odehrál jako vždy dobrý minimalistický výkon, leč všemu vévodil S. Tucci a jeho nejpříjemně obyčejná postava. S. Ronan se úžasně skvěla ve všech záběrech, ale nevím, jestli opravdu hrála nebo jen kulila ta překrásná očka. - Na závěr se jen otážu, proč se vlastně objevila scéna finálního trestu? Pokud opravdu šlo o nenaplněnou lásku jakožto překážku v klidném spočinutí mrtvé, proč je nutné ukazovat nepravděpodobnou mrazivou odvetu "prozřetelnosti"? Aby se divákovi lépe spalo? Či jen proto, že film má mít šťastný konec? ()

Rendyco

Podivný snímek zanechávající silný zážitek.Fantazie je zdáse nevyčerpatelnou múzou,v tomto světě plném násilí a stále procházejících zločinů je tento snímek velmi výstižnou vizitkou dnešní či zdánlivé minulé doby. Přesto má (skoro) šťastný konec.Tento film si zaslouží uznání… ()

davella

Neuvěřitelně silný příběh. 3/4 filmu jsem probrečela. Jediné co mě trochu zarazilo, bylo území mezi zemí a nebem. To mi přišlo jako ukradené z nějaké pohádky, a proto dost odfláknuté na takový film. Ale jinak téměř bez chybičky. ()

gipper

Pevné pouto ve mně vyhrabalo spoustu emocí. Obrovské očekávání, když mělo dojít na první pusu, kterou jsem Susie opravdu moc přála. Protože umřít a nikdy nikomu nedat pusu, to je fakt smutný. Taky jsem byla dost znechucená ze slizkýho hnusnýho pana Harveyho, ten by zaloužil něco mnohem horšího než pád ze skály, to měl příliš jednoduchý. Dokonalý svět mezi nebem a zemí je pro mě lákavý, vím uplně přesně, jak by vypadal ten můj. Představa nebe podle Petera Jacksona není vůbec k zahození, působí na mě plně, klidně a svobodně. ()

Mad.Lady

Saoirse Ronan je v tomto filmu nádherná, Stanley Tucci patřičně úchylný. Úplně nejlepší jsou ty barvy - radost pohledět! :) Peter Jackson se dobře popral s propojením posmrtného a normálního života, minulosti a přítomnosti. A první pusa až po smrti? Proč ne... Ach, krásný dojemný film! ()

AceDandelion

The Lovely Bones / Pevné pouto - Příběh začíná vyprávět samotná 14ti letá Susie Salmon (ztvárnila přirozená dětská herečka Saoirse Ronan - herečku,která by to zahrála lépe si neumím ani představit ) o tom,jak byla brutálně zavražděna, když si jednou zkrátila cestu domů přes pole. Zatímco se policie i samotní člené Susiiny rodiny snaží zjistit , kdo je vrahem , Susie to všechno sleduje ze zvláštního avšak dokonalého světa mezi nebem a zemí, kde na své pouti postupně poznává ostatní oběti jejich společného vraha. Pevné pouto patří k mým nejoblíbenějším filmům, proto dávám za sebe plný počet bodů. Pan Jackson pro nás připravil film, díky kterému se nám naprosto podlomí kolena, vrhnou slzy do očí a zasadí myšlenka do hlavy na dalších pár dnů. ()

Dagoun

Trochu mě překvapuje velké množství průměrných a podprůměrných hodnocení Pevného pouta. Tenhle film mě v mnohém příjemně překvapil - příběh který mě vtáhl do děje, přesvědčivé výkony herců, dobře provedená kamera... Pravda, možná toho kýče tam bylo o něco víc, než by bylo záhodno a závěr mě trochu zklamal (přišlo mi, jako by některé podstatné scény byly vystřiženy). Ale film můžu doporučit ()

kolodej1

velmi dobrý film, který skvěle funguje v reálném světě, kýčovitý posmrtný svět to trochu sráží. Tahle část se dala trochu osekat o některé nezáživné scény a i celková délka filmu by pak byla lépe vyhovující. Na druhou stranu měl film moc dobrou atmosféru a zajímavou kameru (reálný svět), i samotný příběh se povedl. Citlivý, na emoce nabtý film. Já jsem si to užil ()

beruskaska

Příšerně zdlouhavé, překombinované a místy k uzoufání nudné. Snové obrazy dobře natočené, herecké výkony slušné, přesto jako celek působí uhátaně, rozvlekle. ()

Donutss

Co se děje když zemřete? A zaleží jak zemřete? V tomhle filmu na tom záleží, protože Susie byla zavražděna, nemá ani po smrti klid, protože je vrah na svobodě. Promyšlený snímek se skvěle zahranou rolí otce - Mark Wahlberg. Jediné co mě u tohoto filmu zarmoutilo, byl konec. Vrah spadl z útesu, kde ho nikdo neobjeví. To si Susie nezasložila. Měli ho chytit a usvědčit z vražd všech těch dívek. A jak dopadlo její tělo? Pohrbené v hnusné díře plné harampádí. Zasloužila by si pohřeb. ()

kacer4

Peter je pán režisér ale asi len vďaka tomu, čo dokázal s LOTR. V reálnom svete bolo síce niekoľko bulshitov, napr. nešťastný pád na konci, ale v porovnaní s medzipriestorom to bolo dobré. Tu to bolo plné nezmyslov a chaosu. Možno som to nepochopil, ale skôr to bol len výplod Petrovej fantázie. ()

mucho3

film ,kerý se zarývá pod kůži, Stanley Tucci jako vrah 14leté Susie odporný,režisér Peter Jackson v jiné poloze,než jsme zvyklí,přesto tímto filmem dokázal,že umí točit i takovýhle žánr . ()

TheMe

Asi jsem zvrácený, ale tohle prostě nejsou filmy pro mě. Hledám pointu. Hledám děj. Hledám nějaký smysl celého dvouhodinového díla. A největší thriller pro mě bylo čekání, kdy už konečně bude konec! ()

moriero

Asi mi tento snímek nesedl, nebo jsem na něj nebyl dostatečně naladěn. Ač z duše nesnáším mánii kolem masových vrahů, do momentu Suziiny smrti jsem měl úplně stažený krk. Film očividně splnil účel. A potom se to semlelo do sentimentálního abstraktního mišmaše - něco mezi deníčkem puberťačky, rodinným dramatem a řeckou tragédií. Herecké výkony mých oblíbenců Weisz & Wahlberg & Sarandon nezklamaly, to nepopírám. I Tucci byl nádherně odporný - jako správný Helmut z východního Německa, do nabízí před školkou bonbony. Jediný kdo tedy zbývá - je hlavní hrdinka samotná. A v tom je asi ten průser. Nevěřil jsem jí zhola nic (tedy mimo okamžiky těsně před smrtí). Láska, nenávist, pomsta - nic nebylo dotaženo do konce. A i onen abstraktní posmrtný svět se mi ve filmu "Jak přicházejí sny" líbil mnohem víc. Tam měl aspoň nějakou formu. Tam měl Ráj podobu místa, jak si ho duše zemřelých představovaly ještě za svého života. Každý individuálně. V tom jejich konkrétním případě to byly nejčastěji obrazy, které milovali za života. Nebyl to nějaký strom v poli, kde se všichni sejdeme v nějaký okamžik, ke kterému nemá nikdo ze zemřelých žádný vztah. Navíc ani Suzie - žádné objevení jejího těla, pohřeb, setkání s tatínkem v kómatu. Prostě se tam všichni potkali a že společně půjdou do Nebe. Měl jsem pocit prázdnoty a nenaplněnosti. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (více)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (více)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (více)