Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

Georginek

Nejlepsi Seagal. Jeden z prvnich filmu, vybornej napad, prvni dustojnik Krill, krasny spicaky Eriky. To jsem byl jeste malej a nevedel jsem, co se ze Seagala stane za komunistickyho kokota a vykurovace Chaveze, Castra a podobny svoloci. 1Picus, no. ()

Sa.sa

Pomalu se stává klasikou a jeden z mála filmů, který mohu se Segalem koukat... Člověk si musí odpustit ten šílenej patos a nesmysly, ale celkově se na to dá i po letech koukat...Navíc Erika Eleniak má opravdu nádherné kozy i je opravdu krásná, tudíž je radost se podívat ()

galil

Dlouho mi tu svítilo 5* ale po dnešním opakovaném zhlídnutí musím ubrat. Segal je tu v nevětší herecké formě (takže nehraje), scnénář je fajn mixem Top Gunu a Die Hard a kamera se vážně snaží napodobit to první. Jenže nezávazně na tom, jak Jones i Busey chápou, jaká je to kravina, film se tváří příliž vážně. Kdyk oliv si to dám znovu ale prostě tu epičnost už v tom nevidím. ()

motyka52

Tohle je jeden z těch filmů, které si moje pubertální já pamatovalo daleko lepší, než ve skutečnosti je. Předpokládám, že za to můžou ty krásný kozy Eriky Eleniak, který jsou asi na dvě vteřiny vidět. Bohužel, ve zbytku stopáže už má Erika vyvalený jen oči a nic jinýho. Máloco jiného taky nějak zvlášť zaujme. Seagal, Jones a Busey jsou OK, nic víc. Souboje tak nějak pomalé. A celý je to pochopitelně velkej nesmysl, ale stěžovat si na to v akčním filmu z kraje devadesátek je ... nesmysl. Poor man´s Die Hard. ()

Hixx

Teroristé přepadli loď ale byl tam kuchař. Pohodový akčňák z 90tych rokov na palube vojnovej lode s teroristami, Stevenom Seagalom v top forme a Erikou Eleniak vyskakujúcej z torty. ()

CheeseFigure

Expert na všetko Seagal (ktorý má v úvode pár pekných sterov) proti príjemne šialenému Tommy Lee Jonesovi. Ale hej, malo to svoje momenty. Napriek tomu ma to ale nejak nestrhlo a neviem, či by som to označil za najlepší Stevenov film (i keď zase, veľa som ich nevidel). Možno, keby som to videl ako menší, tak by som mal iné, viac nadšené pocity. Týmto by som tento koment aj ukončil, ale musím ešte spomenúť sexi Eriku Eleniak a jej tortový taneček. Tak, a môj príspevok je kompletný. ()

gonzo

Začne to slibně, ale kupodivu od chvíle, kdy začne akce, je to slabší a slabší. Ale pořád to dodá takový ten jedinečný béčkový osmdesátkový (byť je datum výroby 1992) feeling. ()

Rankir

Erika Eleniak vyskakující z dortu je nezapomenutelná, ale tenhle film je celý výborný. Hlavně tím, že si nehraje na nic víc, než čím je - totiž profi udělaným akčňákem, který se nebere až tak vážně. ()

jirik

Za ty roky, co jsem to viděl poprvé, jsem ubral na počtu hvězdiček. Mít ale o 10 let méně,tak potom suverénních 5. Skvělé bitky ... ten kuchař to s noži fakt umí...narozeninový dort s překvapením...jeden nůž v hlavě...vydloubnuté oko...perforované bubínky T.L.Jonese...to mi tehdy stačilo bohatě ke štěstí. Dnes si na více momentů z filmu nevzpomínám... ()

Xavi

Výborný akčný film, o "malom kuchárovi", ktorý robí veľké veci. Naozaj pekná podívaná. Výborný Seagal a ešte lepší Tomy L. Jones. ()

Plomber

Rozhodně jedna z nejlepších segalovek, která se nechala inspirovat Smrtonostnou pastí. Pro mě osobně jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. ()

play@peace

Takový čistý průměr. Seagala mám celkem rád, protože vždy každýho zbije a nikdo pro něj není důstojným soupeřem, jako třeba Arnie nebo Sly. Prostě film je celkem dobrá oddechovka, nic víc nic míň. ()

Bogano

Mám Saegala rád, jako jedinný akční hrdina nemusí nejdřív dostat nakládačku aby pak musel sbírat zbytky sil a zvítězit, on vítězí už od začátku a přes hordy nepřátel se prokousává svým nezaměnitelným stylem. Přepadení patří k tomu nejlepšímu co natočil, Tommy Lee Jones je skvělý záporák a Saegal naplno rozjíždí své umění a využije i vybevení lodní kuchyně. Žádné hluboké myšlenky, jen NÁŘEZ! ()

UjoLenin

Na tomto som vyrastal a keď som sa (ako filmový snob) odhodlal po rokoch na repete, zistil som, že tento film milujem stále. Nič zložité, iba čistá akcia, výborné hlášky, slušné herecké výkony a samozrejme Reibeck a jeho bujabéza :-D Priznávam, že tá posledná hviezdička je z nostalgie.. ()

smilicek

Musím přiznat, že filmy, kde hraje Seagal opravdu moc nemusím. Tento film je z jeho seznamu ten nejpovedenější. Hlavně asi proto, že jsem ho viděla jako první ze všech "Seagalových rvaček" a nevěděla jsem, že ostatní filmy jsou stále ve stejném duchu. = stále obdobné zápletky, z kterých Seagal všechny dostane živé a zdravé a on "hrdina" filmu - nic pro mě. Tento film tedy hodnotím: **** ()

pupidup

jednoznačně nejlepší film Stevena. Možná ještě série s Nicem...od Aljašky to s ním ale začalo jít z kopce:o( ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)