Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

x_ander

Zklamání. Ačkoliv jsem z recenzí tušil, že žádný zázrak se nekoná, pořád jsem doufal alespoň ve fajn stylovou (ikdyž bezmyšlenkovou) akční jízdu. Bohužel jsem se nedočkal. Vizuálně nic moc, se Sin City se The Spirit nemůže rovnat, ale poslední hřebík do rakve je naprosto hloupý scénář. Jak může někdo vymyslet takto stupidní dialogy, to nechápu. A už vůbec nechápu, že herci kalibru Samuela L. Jacsona ze sebe nechávají dělat takové blbce. Není to dobré ani jako parodie. Jednu hvězdičku dávám za nehorázně sexy Evču Mendes. ()

Plague.

Tenhle film je těžké správně ohodnotit. Na jednu stranu tady máme skvělé herce, výborné efekty (a o mi komiksovost často vadí), někdy výborné hlášky a super kočky (obojího typu). Ale pak zničeho nic vybafne plno "WTF momentů" (nacisti, skákací noha apod.), chvílemi jakoby nedomyšlenost příběhu. Jo a ta černo-červená grafika už tady jednou byla, takže vyznívá trochu trapně. Nakonec dávám 4* s přimhouřenýma očima, ale nebýt jmen "SOS" "ADIOS" a "AMIGOS" tak nevím nevím. ()

sirrgulo

Největší slabinou snímku je samotný Spirit, jeho hlas zní sice dobře, ale to je asi jediné co může nabídnout. Není tím hrdinou, kterého by člověk hledal. Film pro mě byl zajímavý díky několika zajímavým černobílým scénám, které mi připomněli Sin city. Děj by taky ušel a hlavní záporák společně se svou pomocnicí jsou důvodem, proč sem u filmu vydržel. Je až neuvěřitelné kde všude se Samuel L. Jackson objeví, tady je bezpochyby hlavním tahákem snímku. Jinak zklamání a nic na tom nezmění ani několik vtipných scén, které se však v nekonečné nudě Spiritova osudu ztratí jako zrnko písku na poušti. ()

Ygan

Bez vlastního nápadu zkopírované obrázky z komiksu, které napovrch blyští a zabaví, ale jako film moc nefungují. ()

Dr.Loomis

Asi hodně lidí si bude říkat,že jsem tomuto filmu nasadil velkou latku,a proč taky ne když se mi moc líbil. Neříkám že z toho filmu jsem byl unešený jako ze Sin city nebo 300. Ale mě to fakt nadchlo. Od až do Z.At si každý udělá svůj posudek sám. Já jsem z toho filmu nadšený.. Za mě 80% ()

PeterMC

:( vsetky tie pekne obrazky sme uz videli v sin city a tak pre tento film ostala len prevarena voda, navyse kamera bola tak nechutne digitalne hladka (a to pritom som velmi velky fanda silnej postproddukcie, ale vsetko treba s citom, aj prehanat je potrebne vediet) tak hnusne umela, zabery bez pozadia iba s lucom svetla mozno v komixe vyzeraju fajn, ale film possobil tak sterilne, ze som mu neveril ani jeden zaber ... dej sa mi ani neche komentovat, ten ma v podstate ani nezaujal ... takze mame tu jeden pokus o noir comicskrimi bez stavy, ktory vyzera ako chutne ovocie, ale po zakusnuti je to umelinaaaaaa ()

Paladin25

Forma nadradená obsahu. Tak by sa dal charakterizovať tento film. Po vizuálnej stránke je určite veľmi zaujímavý až fascinujúci, ale načo je to všetko dobré, keď príbeh nestojí ani zato aby to človek dopozeral? ()

3KAVKY

Takové solidní Béčko. Image Sin City tomuto filmu občas i slušela, hudební doprovod mě při sledování nerušil a herecké obsazení bylo vcelku kvalitní. Samotná story byla ovšem nezajímavá a musel jsem se přemlovat, k tomu abych ji sledoval. I přesto, že tento film byl zcela jistě myšlen jako lehčí a úsměvný, vtip se v něm vyskytoval spíše spora, než dycky. Je to dílko, řekl bych tak na sobotní odpoledne, kdy je člověk příjemně unavený po dobrém jídle, neboť mu nebude líto, že půlku filmu prospal. Doporučuji jej také jako kulisu k nějaké práci, např.: hraní monopolů, pletení svetru, nebo žehlení. Dávám tři hvězdičky, protože jsem fanda Samuela L. Jacksona. ()

katvond

Vizuálne skvelo spracované, atmosféra skvelo zachytená, celé to sála "coolovosťou", no len vizuálne. Zo screenshotov by bolo možno pekné pozadie na PC a to je asi najlepšie využitie filmu, keďže scenár úplne zlyhal. Podľa tohto filmu by som povedala, že Miller namá šajn čo je to psychológia postáv, aspoň teda nemá potrebu ju na plátne divákovi priblížiť. Samotný príbeh mi prišiel nudný a nezaujímavý, jediné nad čím som si pri pozeraní potrápila hlavičku bolo uvažovanie o tom, prečo dokelu tie postavy robia to, čo robia?! Odpovede som sa však z filmu nedočkala a tak som sa len usmievala nad toľkou nezmyselnosťou. Možno bol film zameraný na diváka znalého komixovej predlohy, ktorým ja niesom - škoda? ()

Stanmi

Autor veleznámých komiksů Sin City a 300 Frank Miller se rozhodl usednout na režisérskou židli a převézt na plátna příběh Spirita, který kupodivu není podle komiksu od páně režiséra, ale od Willa Eisnera. Už od úvodních titulků vám v hlavě blikne jediné - Sin City. A ono to opravdu vypadá jako Rodrguezův spektákl, máme tu i tajemného hrdinu, který je zároveň i vypravěčem. Tím ale veškerá podobnost končí, Miller nám předkládá snímek, který toho příběhově má co nabídnout, ale využívá toho prachbídně. Naštěstí jsou tu další aspekty, které film neposilájí do horoucích pekel. Jednak je to samotná stylizace, která nemá chybu, někdy mi připadala snad ještě lepší než v Sin City, další dámské obsazení Scarlett Johansson, Jaime King a především Eva Mendes, jsou potěchou pro káždé pánské oko a jako poslední musím vyzdvihnout výkon Samuela L. Jacksona, který si s chutí zahrál hlavního záporáka Octopusse, především jsou výborné jeho kostýmové stylizace ať už je to samuraj nebo důstojník SS. Spirit je filmem, který měl docela slušný potenciál se stát podobným hitem, bohužel zůstalo jenom u toho potenciálu, snad příště Franku... ()

CrazymanM

Ať jsem se snažil sebevíc,tenhle film mě prostě nezaujal,byl blbej jako prase,na jiné komiksové zpracování prostě nemá(třeba Sin City)!Jediná pozitiva bych viděl v postavách Samuela Jacksona a Scarlett Johansson,ti se mi opravdu zamlouvali,své role si užívali,jinak slabota!!! ()

lucccaso

Frank Miller při natáčení Sin City spíše dělal asistenta opravdovým režisérům(dělal kávu a doplňoval toaletní papír).Je jasné hned od začátku, že tento film je úplně někde jinde než již zmiňovaný film.... ()

kacir odpad!

Videné v krčme s kamarátmi. Ja mám sánku dole ešte stále a citujem ostatných: Čo je toto za pičovinu?!! ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)