Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

hanagi

Střízlivě natočený film bez ozdob a kudrlinek, téma podané bez patosu a citového vydírání, postavy nejednoznačné a živoucí (cha, i když jednou nohou v hrobě). Hlavní hrdina je hajzlík, kterého jsem měla chuť nakopat do rozkroku! Jeho postupná proměna není násilná, působí logicky, stejně jako jeho motivace - obyčejný pud sebezáchovy. Jde mu o život a udělá pro to cokoliv! A že se ze záchrany života dá udělat slušný byznys? A že tím opravdu může lidem i pomoct? To už je jen vedlejší produkt...Pořád jde o jedno, přežít! Herecké výkony jsou zvláštní kapitola. Fyzická a psychická přeměna hlavního hrdiny je naprosto dokonalá (ano, tak zoufale hubený a voskově bílý může být umírající člověk). A postava jeho parťáka za nim v ničem nezaostává (způsob jakým mluví, jeho gesta i chůze). Po dlouhé době důvod hvězdičkami nešetřit! ()

Tereszka33

Matthew McConaughey byl vždy můj oblíbený herec a v tomhle snímku mě v tom ještě více utvrdil. Výborný herecký výkon. K Jaredovi mohu říct to samé. Nejen že je pro mě výborným zpěvákem, ale také i hercem. Pánové máte můj obdiv. Mám ráda filmy tohoto žánru. A ať si říká každý kdo chce, co chce, ale takhle to v dnešním světě funguje. Lidská bezohlednost, pouhá touha po penězích a zvrácený systém. ()

uhlajz

Myslel jsem, že takovej srdcař, co přibírá a shazuje kila a hraje neskutečně tyhle role, je jen Christian Bale. Nicméně Matthew je ted možná nejlepší herec vůbec a je to fakt nádhera se na ten výkon koukat... Krutej film o tom, jak si s náma farmaceutickej průmysl dělá co chce... ()

anglanek

Cucpera nemam moc rad ale tahle tematika je urcite dobře, ze se zase vraci....prislo mi posledních par let,ze to az tak s prevenci celosvetove upada. Film vybornej a hlavne Mc Conaughey a Leto jak jinak nez za 5 hvezdicek ()

hroubek

Hodně moc jsem se na tento film těšil a proto mě mrzí, že musím říci, že jsem byl lehce zklamaný. Jde o to, že moje očekávání byly až moc velké a výsledky Zlatý glóbů k tomu přispěly. I přesto si nadále budu stát zatím, že Klub poslední naděje je velmi dobrý film. Bohužel film má tu smůlu, že vychází podle skutečných událostí(poslední dobou je takovýchto filmů čím dál víc) a má pevně dané hranice příběhu, který chce vyprávět. Dalším větším problém je to, že film zaobírá velký časoví úsek, čím se museli jisté věci ve filmu zjednodušit nebo urychlit. Režisér Jean-Marc Vallée natočil film velmi vkusně. Ví co chce vyprávět a ví jak toho dosáhnout a nepotřebuje k tomu dlouhé geniální záběry bez jediného střihu, šílené kamerové hrátky a další různé technické postupy. Matthew McConaughey podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Jeho postava je ze začátku nesympatická a svým způsobem ho ani moc nelitujete. Ale po několika desítkách minut se misky vah začnou naklánět na druhou stranu. A konečná proměna není vycucaná z prstu, ale působí reálně a rozumně. Jared Leto je i na menším prostoru parádní. I on dokáže svou postavu prodat a jeho tělesná transformace je obdivuhodná. Jennifer Garner má mnohem menší roli, ale i tak se dokáže zapsat do našich pamětí. Filmu možná trochu ubírá jistá přímočarost, která je dána, že je film podle skutečných událostí. Klub poslední naděje je velmi povedený snímek, který vypráví svůj příběh sice přímočaře, přesto jinak než by jsme na první pohled čekali. ()

Eleanor05

Na čisté 3* to nemá jen z důvodu, že už bych to nemusela vidět znovu kvůli pomalému tempu. Jinak je námět originální, ačkoli si už od začátku můžete domyslet, jak to asi skončí, a herci hrají na vysoké úrovni. Obzvlášť Matthew McConaughey, který je tu tak famózní, že nevědět, že je to ten chlápek z pitomých romantických komedií s Kate Hudson, vůbec ho nepoznáte. Upřímně doufám, že vyfoukne Oscara DiCapriovi. Za zmínku rovněž stojí Jared Leto ve své roztomilé travesti exhibici. ;-) ()

JohnSmith

Klobouk dolu před výkonem McConaugheye a před jeho obětováním se tomuhle filmu. Stejně tak výborný je i Jared Leto, kterého jsem opravdu nepoznal. ()

OliverCZ

Velmi zajímavý film, kde to táhnou hlavně herecké výkony a silný příběh. Matthew McConaughey ten boj se životem zahrál tak věrihodně, že bych mu uvěřil že ho to potkalo doopravdy. Myslím si že by filmu slušelo více (dobré) hudby. ()

Yoda sama

Zaujímavá dráma o prostej troske ktorá sa zmenila za cieľom zachrániť seba a pozdvihnúť morálku ľudí ohľadom ojebávania na chorých ľudoch. Pragmatické, fajn natočené, perfektne zahrané a príjemne ťažký film ktorý je v podstate typická oscarovka, ktorá nemá šancu získať nič viac, než možno sošku pre ústrednú dvojicu. 7/10 ()

chubaka

Plnou palbu už si to zasloží jen zá výkon J. Leto a M. McConauhey. Celkově výborný film ať už kvůli zmíněným hereckým výkonům, tak žívotem napsaný scénář o boji s větrnými mlýny farmaceutického byznysu. ()

Brain-D

Opravdu silná konkurence pro Philadelphiu, která byla v duchu stejného tématu. No uctihodná je přeměna McConaugheyho a hlavně jeho herecký výkon, kterým se jistojistě zařadil do čela nejlepších herců současnosti. Navíc miluju filmy, které nějakým způsobem zpochybňují nefungující společnost. Zde z hlediska medicíny, jde vidět, že to, co vám doktoři předepíší nemusí být pro vás vždy dobré ba naopak. Někdy si prostě musíte pomoct sami a když máte srdce, tak se nebát pomoci dalším. ()

Slider

McConaugheyho brilantné herecké kreácie z posledných filmov vrcholia práve v Dallas Buyers Clube a aj keď film nie je dobrý iba kvôli nemu, iba kvôli nemu sa určite oplatí vidieť. ()

harryy

Akoby sa McConaugheyho postava skutočne stracala v priamom prenose a niektoré scény môže byť nepríjemné pretrpieť. Keďže infekcia AIDS v 80-tych rokoch ešte len vstupovala do histórie je od začiatku zrejmé, že sa hrdina vyliečenia nedožije. Na rozdiel však od iných filmov sa tento nesnaží lacno citovo vydierať. Ak aj niekto umrie, tak mimo záberu a bez pohrebných monológov. Tvorcovia sa sústredili na realizmus a preto spracovanie pripomína skôr amorálnu reality show s dobovou hudbou, kde hlavný účinkujúci môže umrieť v každej scéne.McConaughey predvádza asi najlepší výkon aký som v tomtu roku videl. „Chudol som štyri kilá každý týždeň, čo malo svoj systém. Nebezpečnejšie bolo znovu pribrať,“ povedal McConaughey 86% ()

sheldonka.

Zajímavé téma se skvělou ústřední dvojicí. Jareda a jeho práci obdivuji už nějaký ten pátek, co tady předvedl je neskutečné. On zahraje opravdu všechno! Ovšem moji celou pozornost na sebe v průběhu filmu strhl McConaughey. Poslední dobou hraje famózně a těším se na další filmy s ním. Výborná podívaná založená na skutečnosti. Co víc si přát? ()

Ceres

Vyjímečný film, nejen o této smrtelné nemoci, ale hlavně jde o tu nosnou myšlenku, že zmrdská vláda pomocí svých regulací chce lidem nutit formy léčení, které jsou úplně nefunkční (v tom lepším případě), hlavně že autoři léku inkasují tučné prachy. Tohle samozřejmě platí v reálu úplně ve všem. No a pokud člověk není vymytý socialistickou propagandou (což v 99,9 % případů není), tak asi těžko by mohl někdo říct, že tohle je "milostný dopis kapitalismu" (že Kiddo), je to právě úplně naopak - právě ten poukaz na nesmyslné regulace svobody v neprospěch socialistických manýrů, dělá z tohoto filmu prvotřídní záležitost. Díky, že někdo měl ty koule to takhle po očku ukázat. Spousta lidí si ale toho vůbec nevšimne a bude vynášet úplně jiné věci, bohužel. ()

VanTom

Těžko začít něčím jiným, než skvělými výkony McConaugheyho a Leta (a nejen kvůli tomu, co provedli se svými těly). Svérázné charaktery totiž závažné téma NErezignace před pomalým umíráním na AIDS překlápějí ve vkusnou, svižnou a citově nevydírající skoro až tragikomedii. ()

dANo

Je to síce veľmi obohraná téma, ale tento film patrí určite k tomu najlepšiemu, čo sa týka zobrazenia problematiky AIDS a takisto nekalých praktík farmaceutických firiem. A to najmä vďaka hereckým výkonom! Matthew je v poslednej dobe v kurze a musím priznať, že sa veľmi rýchlo zaradil medzi mojich obľúbených hercov. ()

VasaX

Sólo pro Matthwa. DBC je takové cvičení a sebeprezentace jednoho znamenitého herce, kterému však hrozí tunel filmových rolí na základě jednoho jediného výrazného stylu. Nechci uvést v omyl, McConaughey si tu pořád jede tu svou, ale zároveň zkouší trochu jiné směry i hloubky. DBC není zase takový zázrak, ale kvůli němu to za shlédnutí stojí. A kvůli Letovi a jeho ztvárnění Rayon. Dále? No snad jen že skoro dvě hodinky jsou poměrně dlouhé, ubrat by neškodilo. A taky to, že film nemá pořádné finále, spíš takový dojezd. Ale nad tím se dá přivřít očko, přeci jen v životě máloco chodí podle filmových šablon. Samotný DBC není nic extra, ale McConaughey se zde opět vytáhl. Takže když se přivou oči, čtvrtá hvězda ihned vyvstane na mysli. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm