Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

flawi.f

Dallas Buyers Club je pro mě velkým překvapením hlavně z toho důvodu, že to v žádném případě není laciná citová vydíračka, kterou jsem očekávala. Představovala jsem si trpícího muže, který na smrtelné posteli polemizuje o životě, Bohu, s flashbacky z radostného dětství, vše doprovázené tklivými melodiemi symfonického orchestru. Opak je však pravdou. Klub poslední naděje se dostane pod kůži a tak moc silně zapůsobí právě tím, že nic z toho v něm není. Každá emotivní scéna je maximálně uvěřitelná, přirozená a skoro až syrová, že její sledování se může stát až nepříjemným, s absencí jakékoliv hudby. Obrovský podíl na tom samozřejmě má výborné herecké obsazení. Je radost vidět, jak se McConaughey vymanil ze škatulky hrdinů romantických komedií a vyrostl ve skvělého charakterního herce. Zde ztvárnil roli, o které bych ještě před pár lety věřila, že jí nemá šanci zvládnout. Jareda považuji za skvělého herce už dlouho, tady to jen potvrdil. Jsem ráda, že jeho výkon nesklouzával k parodii, ale byl naprosto přirozený. Přála bych si, aby se zase vrátil do filmového průmyslu. ()

Qitek

Ano hraje to na osvědčenou notu. Ano, může tu z Vás více jak polovina bulet a prskat, že tohle je klasická oscarovka, ale na to se dá říct jedno. A co?! Tak je! Celej svět čeká na Vaší zkurvenou verzi vašeho dokonalého filmu bez vad na kráse. Největší síla snímku tkví ve dvou věcech. Ve dvou lidech. McConaughey. Leto. To co nám tu předvádí Matthew je dozajista hodno minimálně oscarové (už pár let zasraně nudné) nominaci. Ale že ve stejné palbě nám tohle nabídne i Leto, ze kterého jednoduše nejdou spustit oči a vyloženě baví a kochá jeho přítomnost na plátně (konečně zpět tam, kde ho mám nejraději-ve filmu), to už jsou přímo druhé vánoce! Herecký koncert pro diváky, v naprosto nenásilném představením jednoho muže, co to vzal po svém za své. Proč ne vy smradi. ()

Tosi

Matthew McConaughey, plážový sunnyboy, nebo Ten, jehož jméno přivádí povrchní diváky do kin...Ovšem rolí Rona Woodroofa má u mě vyžehlíno na pár let dopředu. Jeho transformace do nezdravě vyhlížejícího, na kost vyhublého elektrikáře Woodroofa byla totiž obdivuhodná a předpokládám, že nominace na Oscara ho nemine. Když vám v osmdesátých letech lékaři sdělili že máte AIDS, tak vám jedním dechem dali maximálně třicet dní života. On ale našel cestičku, jak přežít o něco déle...ilegálními výlety do Mexika, odkud od jednoho doktůrka bez licence vozil do států krabice neschválených léků a tam je dále protizákonně prodával těm nemocným, kteří si zaplatili členství v jeho Klubu poslední naděje. Žádná postava z vás nemačká zbytečné emoce, a to ani když zemře jeho spojenec proti všem, transsexuál Rayon, kterého nádherně ztvárnil Jared Leto...film vám pouze bez zbytečného sentimentu ukazuje boj jednoho člověka, který nechce zemřít odevzdaně.... (McConaughey i Leto museli kvůli roli zhubnout kolem dvaceti kilo a celý film byl údajně natočen za pouhých 23 dní) ()

Honzek

Že je Matthew McConaughey výborný herec dokazuje snímek od snímku. Naposledy se představil ve Vlkovi z Wall Street, kde si sice střihl jen menší roli jako mentor Leonarda DiCapria v jeho začátcích, ale už tam dokázal mnohým divákům ukázat, že hrát umí. Zde hraje obyčejného chlápka, který má kromě ježdění na býčím hřbetu rád i hromadný sex a právě ten jej dostane do situace, se kterou bude po celý film bojovat. Tou věci není nic jiného než nemoc AIDS. Doktoři mu dají měsíc a on se rozhodne jim dokázat že s umem jemu vlastním dokáže nemožné, protože si sežene svoje léky a začne se o sebe starat sám. Kromě toho, že v nemocnici kde měl zůstat, jim vezme všechny pacienty na svoji stranu, ale ještě medicíně a místním lékařům dokáže, že měsíc je na něj příliš krátká doba. Velmi příjemný a emotivní snímek, který nakousne nejednu vaši mozkovou buňku. A Matthew? Výborný jako vždy! ()

KanjiVital

Nikdy jsem nevěřil, že pití dietního čaje (viz zajímavosti) může mít nějaké účinky, ale v případě tohoto filmu, a především hereckých výkonů (!), i blahodárné! Teprve teď jsem totiž mohl uznat herecké schopnosti Matthewa McConaugheyho a jeho krkolomné jméno (přesněji řečeno příjmení) se mi tak konečně nesmazatelně vrylo do paměti. Obdobné pocity ve mě zanechal i Jared Leto, který byl v roli transsexuála natolik skvělý a přesvědčivý, že jsem ho vůbec nepoznal a jeho pravou identitu odhalil až zpětně v přehledu herců na internetu. ()

PeterNet

Dobrý životopisný film. Velmi dobrý. Chybělo mi ale grandiósnější vyvyrcholení - jak jsme zvyklí u Formanových, či Scorseseho filmech. Každopádně Matthew McConaughey vinikající a bude na Oscarech DiCapriovi vážným konkurentem. Taktéž Jared Leto byl vinikající a pro mě je hlavním adeptem na Oscara za vedlejšák. ()

LiborGondek

Ten příběh se mi líbil velmi, co všechno je člověk schopný udělat/naučit se/poznat, když jde do tuhého, že? Ale stát se z elektrikáře lékařem? No, evidentně to lze také. Ale film jako takový mě nijak moc nebavil. Je to škoda. 4* za příběh (zase jsem se dozvěděl něco nového), 2* za ten zbytek --> z toho nám vychází 3* a lehce nadprůměrné hodnocení 70% pro celek. ()

Johnny.ARN

Ako povedal Osťo Smartovi, páči sa mi ten tvoj minimalistický štýl. To isté by som povedal aj ja tvorcom, plus by som dodal, že sa mi páčil aj strih. Asi som to už niekde písal a budem sa opakovať, ale McConaughey je ako víno. Čím starší, tým má lepšie úlohy, lepšie produkcie. Preto aj ten Oskar raz musel prísť a dovolím si povedať, že zaslúžene. Leo mu síce bol konkurent, ale proste tak ako on utiahol celý film, akú charakterovku ukázal, to Leovi kapánek chýbalo. Pri zhadzovaní váhy mohol kľudne skočiť za Baleom, on ma s týmto bohaté skúsenosti. Leto zaujímavý, dosť dobre sa v úlohe pohyboval. Garnerka potešila. Netreba hľadať nejaké efekty a podobne, treba sa len zamerať na príbeh a to podanie. Vallee si u mňa trochu napravil reputáciu po jeho poslednom filme. Škoda len, že niekde od polovice to stratilo tempo a nastal taká dobrá dvadsaťminútovka, kde sa nič nedialo, nikde sa nikam neposunul. To trochu zamrzelo, lebo do vtedy to bolo celkom svižné. Ako som povedal, dejovo skvelé, herecky tiež. Film podľa skutočnej udalosti, plný myšlienok a hlavne inšpirácie pre každého. Nikdy sa netreba vzdávať, ani keď máte 30 dní. V posledný deň si spravte výlet do Mexica ... 4 z 5 ()

skrblik007

Výborně odvyprávěný historický / životopisný příběh (záměrně píšu příběh, nikoliv film) kombinující autentické drama jednoho člověka, který prochází zajímavým vývojem, s výraznou příměsí čehosi mezi krimi thrillerem a politickým dramatem se zamyšlením nad problematikou farmaceutického průmyslu, vývoje léků, trhem s léky a především pak právu člověka (pacienta) být objektivně informován a svobodě zvolit si léčbu dle vlastního uvážení. Nutno podotknout, že film toto téma podává rozumně a s liberálním poselstvím autora se ztotožňuji. O excelentním hereckém výkonu Matthewa McConaugheyho nemůže být sporu, opravdu klobouk dolů! Jak už jsem zmínil, scénář je také velmi kvalitní. Bohužel ale kvůli nemastné-neslané režii (ačkoliv z řemeslného hlediska se také jedná o kvalitní snímek, ale jaksi bez tvůrčí invence) nebyl potenciál scénáře plně využit a celkově tak u filmu Dallas Buyers Club nemůžu hovořit o nějakém extra ternu. Tenhle film by zasloužil důkladnější filmologický rozbor (a určitě už to někdo někde udělal), ale ono úplně postačí, když budu konstatovat, že to za zhlédnutí rozhodně stojí. ()

Mrkvič

Hodně zajímavý příběh o praktikách farmaceutických společností a vývoji léků na AIDS. Akorát že bych radši viděl dokument než vyzáblého nesympatického McConaugheyho. U filmu jsem neusnul, protože jsem byl zvědavý, jak která situace dopadne. Předem jsem o filmu takřka nic nevěděl, tak byl i překvapen dějem. Stejně mě ale film nijak extra nebavil a ani nevím, komu bych ho případně doporučil. ()

Sfinkter

Poctivá filmová práce, u které vám stačí perfektní námět a oscaroví herci. Pokud netlačíte na pilu, vznikne kvalitní dílo. ()

Lachtaan

Drama, které předchází jeho silné figurování na Oscarech 2014, se zaobírá opravdu nepříjemným tématem, na které ale nepohlíží slzopudně, nýbrž mnohdy až optimisticky. V Americe se s touhle silně problematickou epidemií dokázali alespoň částečně popasovat už v 80. letech, zajímalo by mi, zda by Woodroofova snaha porazit AIDS skrze drogy zafungovala i dnes v tak zasažených oblastech, jako jsou státy jižní Afriky. [viděno na Netflixu 17.4.2022] ()

noriaki

Tak se zase jednou dostal do Oscarových nominací životopisný snímek o hrdinovi, který hrdinou nikdy být nechtěl. Dallas Buyers Club ale není typická Hollywoodská áčková produkce. Na to je příliš nepatetický, nemoralizující a skoro až odtažitý. To poslední vyvážil vynikající McConaughey, který emocionální složku utáhl s přehledem sám. Stačilo aby se jednou usmál do zrcadla a z deprese se stal příběh o nezdolnosti lidského ducha. Hodně tomu pomohl Jared Leto, který svou bizarní postavičkou a výborným herectvím dodal potřebný nadhled a životnost. Od poslední třetiny filmu jsem ho už vnímal jako ženu. Komise bude mít letos při udělování sošek složitou volbu. ()

rockwoman

"Někdy mám pocit, že bojuju o život a nemám čas ani žít." ...Dum spiro, spero. Dokud dýchám, doufám.Tak nějak jsem vnímala celý ten boj Rona Woodroofa, který ukecal tu nelítostnou dámu s kosou o dalších 7 let svýho života a během toho všeho stihnul uskutečnit pár zajímavých věcí aby se na něho jen tak nezapomělo. ()

venison

Každopádně je to zajímavý příběh a tím to tak nějak pro mě bohužel končí.. Celkově na mě film působil velmi vlažně, nedramaticky (na drama dost blbý) a suše.. Čekala jsem mnohem víc, obzvlášť díky drastickému hubnutí hlavního hrdiny, o kterém se mluvilo měsíce dopředu.. Chápu, že někteří herci chtějí opravdu vypadat a prožít a vcítit se do postav, které ztvárňují, ale u mě hraje velkou roli hlavně herecký um a talent.. Věřím, že řada herců by zahrála elektrikáře Rona mnohem lépe aniž by zhubla jediný gram (přiznám se, že předlohu neznám).. Navíc s mám všeobecně problém s Matthewem McConaugheyem - netvrdím, že nehraje dobře, ale sedí mi na jiný typ filmů (toporné snobské právníky, kteří najednou procitnou a konají dobro viz. "Obhájce" či "Čas zabíjet" nebo mírně nadsazeného podivína viz. "Killer Joe"), on si možná ty emoce prožívá v sobě, ale divákovi je neukáže.. Voskovej panák a žádná mimika.. Za mě jen slabší odvar "Erin Brockovich " :-( ()

danoo

Ak už pre nič iné, tak sa to oplatí vidieť pre doslova nadľudské výkony Matthiewa McConaugheyho a Jareda Leta. Je pravda, že DBC je trocha plochý, zdĺhavý a peripetie sa často opakujú, napriek tomu vie klásť naliehavé otázky. Celkom naliehavým spôsobom. ()

Pavlínka9

Matthew McConaughey doufám, že obdrží v roce 2014 Oscara za tuhle roli!! Jeho neskutečná proměna v člověka, který je nakažen virem HIV je na maximum prožitá a jeho odhodlání do něčeho takového je neuvěřitelné! Jared Leto, jako můj životní vzor již 14 let -u něj mě to nepřekvapilo, když jsme celý rok sledovala přípravy na film a poté celý průběh až do konce natáčení...Ale jejich dvojice ve filmu je bravurní a doufám, že Akademie to patřičně ocení. Boj o život, ale především pomoc ostatním ve chvíli, kdy zjistíte, že pomoc, která je jim poskytována není ta správná a obrácení svého života vzhůru nohama...to Vám v tomhle filmu otevře oči..A zamyslet se nad tím, co máme a nemáme a co je prioritní v životě a co jsou totální blbosti, které řešíme...Film je hodně depresivní, intenzivní, úsměvný a tragický zároveň. City, kterých je tam sice minimum, ale když jsou, tak jsou prožity na maximum tak, že jsem se nemohla udržet a soucítění s člověkem, který má posledních pár hodin života, to my vrhnulo slzy do očí. Herecké obsazení úžasné, prostředí bohužel reálné a skvělá ukázka toho, jak to ve společnosti funguje či nefunguje.. Na tomhle filmu je zajímavé hlavně to, že i beze slov, jen pomocí letmých záběrů či střihů,pochopíte mnohdy více, než kdyby vám to někdo několik minut vysvětloval... ()

terunka003

Silné, emoční, AIDS, léky, vychrtlá těla, drogy, klobouky, knírky, rodeo. Bála jsem se že budu plakat, ale nebylo tomu tak. Silný příběh o nemocném AIDS, který se rozhodl se léčit svými léky a rozjet to ve slušný business. Samozřejmě tím poruší nějaké ty zákony a pravidla. Herecké výkony excelentní, podle mě Matthew pořád roste, a do role dal vše už tím, že ze sebe udělal de facto chodící kostru. Film, který rozhodně neurazí a za poslední dobu konečně nějaký ten kulturní zážitek. ..tak já se asi půjdu nechat otestovat, pro jistotu.. ()

elanius

(30/2014) / Na jubilený 30-ty kus tohto roka som si odložil film od ktorého som očakával dávku poctivej klasickej filmárčiny. Matthew ako hlavná hviezda. Bolo jasné, že v tomto ohľade budeme úplne spokojný. Zážitok z herectva hlavnej star nesklamal, ako bonus sme dostali ešte a skvelého Jareda. Popri hereckých esách tu máme samozrejme aj neortodoxný, pikantný príbeh. Viac menej hodinu a pol som o plnej pálke nepochyboval. Bohužiaľ ku koncu trošku režisér potreboval aj viac klasických émocií pre mainstreamovejšie publikum a originálne poňatie trošku ustúpilo. Aj tak bude ale Dallas Buyers Club v tohtoročnej nádielke vyčnievať. (8/10) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm