Lovec pokladů Ben Finnegan touží najít poklad zvaný Královnino věno, který se potopil společně se španělskou lodí Aurelia. Zatím se však potýká s finanční tísní, která je stále horší. Dluží peníze gangsterovi přezdívanému Velký Králík. Navíc nestihne rozvodové stání a přijde nejen o manželku Tess, ale také o zbytek skromného majetku. Finn využije náhody, která mu do cesty přivedla milionáře Nigela Honeycutta, pro něhož pracuje Tess jako stevardka. Díky záchraně klobouku jeho dcery se dostane na jeho jachtu a milionáře natolik zaujme, že získá jeho pomoc při hledání pokladu. Ukáže se však, že není jediný, kdo po něm pátrá. Při honbě za pokladem jde o život a Finn se musí rozhodnout, jestli je pro něj přednější poklad, nebo Tess. (TV Nova)

sedm.1 odpad!

Kristova noho. Strašně moc bych tu chtěl na adresu Bláznova zlata zmínit cokoliv pozitivního, něco, co bych nemohl rovnou označit za trapné, nevkusné, nevtipné, nesoudné, blbé a především nudné! Ovšem to je prakticky nemožné. Co tenhle film byl vůbec zač? Co to mělo jako znamenat? Hledám nějaký jeho význam. Jakýkoliv. Zápletka? Postavy? Herci? Nebo snad zábava? Nic. Jedno velké NIC! Neskutečně zbytečné, dlouhé, prázdné. Možná, že si herci ve všech těch kurevsky nádherných lokalitách společně užili při natáčení parádní dovolenou, plnou chlastu, drog a sexu, ale kvalita filmu neodpovídá zkrátka ničemu, za co by si zasloužila byť jen vteřinu pozornosti. Pitomá akce, naivní humor, žádné napětí, jen kopice hloupých, nudných, nicneříkajících blábolů, prostě Bláznovo zlato nemůžu označit za nic jiného, než za filmový plevel. A tentokrát to nezachránil ani charismatický Matthew McConaughey, který tu sice neustále vystavuje své vyrýsované, svalnaté tělo a hází ksichtíky na všechny strany, ovšem krom zjištění, že má větší kozy než mdlá Kate Hudson, tu jeho účinkování nemělo jiný, hlubší smysl. A to jsem si myslel, že už se nemůže zúčastnit ničeho zbytečnějšího, než byla velmi podobně laděná hloupost s názvem Sahara. Takže čistý odpad a nyní chci rychle zapomenout, že něco jako Bláznovo zlato vůbec existuje. ()

Kracken

Vtipný to nebylo, dobrodružný taky ne, akční možná ale nic ohromnýho.....jednu hvězdu za pěkný prostředí :) ()

rozbris

Docela v pohodě film, mě se líbil a to na romantiku moc nejsem:-) Sranda byla a nebyla až tak výtazná jak to dneska bývá, že se člověk ani nezasměje. Kate je sexy a Alexis ty voe to je kus:-) P.S A ta loď bral bych... ()

Wally

Nic moc originální téma o hledání pokladu dvěma různými skupinami...tentokrát ne na poušti, v pralese nebo na divokém západě, ale v příjemném prostředí Karibiku. Příjemná oddychovka na jeden unavený večer. ()

1860

Pokus o komedii, která se velmi nepovedla, dívání se na tuhle frašku pouze stratíte jistě drahocený čas.. NEDOPORUČUJU ani za zlámanou grešli.. ()

dopita

Docela ucházející oddechovka na ospalý nedělní odpoledne. Scénář je sice spíchnutej horkou jehlou, ale když od toho člověk nečeká žádnej zázrak, tak to ani nevadí. Je tam ňáká akce, humor i krásný lokace (mimochodem se natáčelo v Austrálii, která simuluje Floridu). Jo a taky Gemma (Alexis Dzienaová), jedna z nejblbějších filmových postav co jsem kdy ve filmu viděl. Ale ne odpudivě blbá, nýbrž úsměvně blbá. ()

Hanys_

Věčně od pasu nahoru nahý McConaughey, sympatická Kate Hudson, k tomu krásné prostředí a kupa známých ksichtů...a všechen tenhle potenciál zůstal povětšinou nevyužitý. Málo akce (žádná?) a minimum humoru, natož hlášek (přitom Matthew hrál postavu, na kterých je hláškování úspěšně odzkoušeno)...Není to vysloveně nuda, ale žádná letní dobrodružná pecka taky ne...4.5/10 ()

wosho

Začátek svižně jede, divák se baví a vypadá to na zábavnou a profesionálně odvedenou zakázku made in Hollywood. Bohužel asi po třetině filmu začínají scénáristům a režisérovi docházet nápady a s filmem to jde z kopce. Celkově se jedná o bezbroblémově skouknutelný film, který zanechá v divácích po skončení pocit promarněné šance na novou Honbu za diamanten v duchu 21. století. Škoda. ()

Paity

Matthew McConaughey by se měl už na to ustavičné hledání pokladů jednou pro vždy vykašlat. Myslím, že Sahara už nám vše bohatě stačila. ()

ThomasL

Od tohoto filmu jsem očekával jednoduchou, oddechovou a dobrodružnou béčkovou zábavu a to se do puntíku splnilo. Škoda, že se ve filmu mnohdy mihla spousta zbytečných a stupidních dialogů. ()

Haymar

Film od něhož jsem původně nečekal lautr nic, ale nakonec jsem dostal poměrně slušnou porci zábavy. Prostinký příběh (motající se kolem hledání pokladu), vyvažují nádherné lokace tichomoří, charismatičtí herci (McConaughey, Hudsonová, Sutherland Sr., Winstone), působivé podmořské scény a odlehčující humor. Hlavní problém (a důvod, proč nemohu dát víc) je však podivná režie a střih: příliš dlouhý až nudící rozjezd, a především často divná návaznost jednotlivých scén - a jejich nástupy a konce - "useknutí" (až sem měl chvílemi pocit, že rejža se střihačem nebyli tak úplně při smyslech)... Jinak ale pohodový a nenáročný filmek na příjemný, relaxační večer u bedny! ()

Prochy38

No tak mně tahle dobrodružná komedie fakt celkem sedla do noty. M. McConaughey je ve všech rolích stejný a v pohodě. Jak K. Hudson moc nemusím, tak tady jí to jednak slušelo a dvak to s Matehew-em fungovalo. Krásné prostředí, dobré potápění. I když to bylo místy uřvané a záporáci byli spolu s naivní barbie spíše k smíchu, mně se to prostě líbilo. Asi měknu, ale fakt tomu nemohu dát jen 3*. ()

peetriss

Tennantovo selhání plné ubíjející nudy a prázdnoty, které díky neuchopitelné roli nedokázal pozvednout ani Matthew McConaughey. Výsledkem je tak nesnesitelně natažené propagační video lákající na krásy Karibiku, ozvláštněné sice hezkou, ale špatně hrající Kate Hudson. ()

cmenda

Krásná letní komedie která zahřeje hlavně v zimě moc velkou logiku v tom nehledejte je to jen taková relaksačka. ()

Weider

Na celém filmu mě nejspíš nejvíc zaujalo to prostředí. To bylo opravdu pěkné. Jinak nic moc akce a ani legrace. Za celý film jsem se snad smál jenom Nigelovi (Donald Sutherland) a jeho hloupé dcerce Gemmě (Alexis Dziena). Také to podle mě byli nejlepší herecké výkony, jelikož se Kate Hudson a Matthew McConaughey moc nepředvedli. Matthewovi jde hraní blbečků opravdu dobře, takže žádné velké překvapení to nebylo. Celkově bych film označil jako průměrnou dobrodružnou komedii u které je povinností vypnout mozek a jen bezmyšlenkovitě zírat... ()