Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

tubera

Opravdu milé překvapení! Trailery byly skvělé , a proto jsem se velice obával konečného výsledku.Naštěstí Ben Stiller dokázal, že má opravdu talent a film má skutečně co nabídnout. Začátek je naprosto geniální (Chyť mě za ruce! :) ) a konec snad ještě lepší. Dialogy vedené při průchodu džunglí nedosahují kvality těch ze začátku a konce,ale i přesto se mnohokrát zasmějete. Rapující Cruise na závěr jen podtrhuje celkově skvělý výsledek. 8,5/10 ()

winniefred

Od tohoto filmu jsem nic nečekala, takže jsem ho shlédla jako odpočinkový a sem tam vtipný film. Určitě to nebude film, ke kterému se budu v budoucnosti častěji vracet, ale líbily se mi výkony obsazených herců, kteří filmu dodali ztřeštěnou atmosféru. ()

geedee

Ben Stiller opět režisér? To mne trochu poděsilo, ale výsledek stojí za shlédnutí. Brutální fórky, vynikající hudba a mnoho dalšího (už jenom úvodní rádobytrailery byly pekelně povedené). Byl jsem zkrátka nadmíru spokojený a překvapený, že Stiller dokáže utáhnout takový ansábl hvězd, které si do tohoto filmu pozval. ()

Danielitto

Akce! Vtip! Parodie! Stiller se nebojí obout se do kohokoliv a čehokoliv! A do Hollywoodu samotného už vůbec ne! Nebojí se použít typický americký filmový patos, šílené herce hrající jiné herce a špekatého Toma Cruise, aby nás k smrti pobavil! ()

da_silva

Geniální nápad proměněnej v celkem vtipnou komedii. Strašná spousta filmovejch narážek, hafec camea, stillerovská politická nekorektnost, naprosto fantastickej Downey Jr. a naprosto nejlepší (taky jediná dobrá) filmová role Toma Cruise a Tobey Maguire v Satans Alley - to jsou klady (dohromady tak za šest hvězdiček). Trochu problémem je, že prostředek filmu je propěchován spíše úsměvnými než vyloženě vtipnými situacemi a snaží se být někdy moc sofistikovaný ve chvíli kdy by mohl přitlačit na (komediální) pilu. A taky je to někdy prostě už moc velká kravina. Celkově ale dost štědrá porce zábavy, kde člověk nestačí zírat co všecko Theroux se Stillerem vymyslí. Jo a Fuku by měl konečně někdo zapíchnout, ty titulky, to byla tragédie. Btw: Dost nesouhlasím s kritickým komentářem od POMO - tohle je snad první hraný film, kde mi Jack Black nevadil, právě proto že je držen v mezích scénářem. Pokud je myšleno Blackovym "komediální potenciálem" trapné exhibování, ke kterému tady parkticky nemá příležitost, tak jsem rád že byl jeho potenciál nevyužit :) ()

Pute

Některé okamžiky jsou neuvěřitelně vtipné, další k uzoufání nudné. Kdyby udrželi tempo tak by to byla jedna z nejlepších komedií / parodií poslední doby. I tak to ale určitě stojí za shlédnutí. ()

(=LIFTY=)

Jak rád bych napsal "Komedie roku!" ale používat klišé k tak originálnímu snímku by bylo značně nefér! Proto snad jen: Stillerův nejlepší režijní a herecký počin s dokonalým soundtrackem, famózním akčním začátkem a koncem, nádhernou kamerou, tunou nezapomenutelných hlášek ("Já nečtu scénáře, scénáře čtou mě" !!!) a filmových narážek a hlavně se skvěle napsanou a zahranou hlavní pěticí (Downey Jr - netřeba komentovat:) + Nolte, McBride (ohňostroj na Silvestra jedině od něj), Cruise (opravdu vtipný), McConaughey, Maguire...! Rozesaklo mě to jak nášlapná mina vy víte koho! ()

yamaotoko

Sú to ale rozhodne slabé tri hviezdy. Par dobrých momentov, ale celkovo velmi velmi priemerna tuctovka. Hlavne Tom sa vo svojej role našiel, mohlo ho tam byt viac :) ()

chiara

jedna hviezdicka za scenu s otrhnutou hlavou. Cakal som dobru komediu, ale dostal som nudnu komediu. Nechapem ako to moze mat tak vysoke hodnotenie. Nudaaaa! Neznasam Toma Cruisa ale aspon toto bol jediny film kde sa mi pacil. ()

bonovox

Komédia roku. Stiller po Zoolanderovi opäť na režisérskej stoličke a opäť je z toho perfektná zábava. Vynikajúci casting je samozrejmosťou aj keď mi tu dosť chýbal O.Wilson. Je tu však skvelý Cruise a Downey Jr. ktorí držia film na veľmi vysokej úrovni.Škoda málo využitého Blacka bolo by to ešte viac cool, no i tak dávam plné hodnotenie pretože som sa skvele zabával počas celého filmu. ()

esmoke

Úvod je docela sranda, jenže utahování si z Hollywoodu a jeho hvězd se po několika munutách vyčerpá a pa kuž je to jen nuda a trochu menší buda. Na parodii je to málo parodické, na komedie málo nápadů. Možná si na fil po nějaké dob vzpomenu, ale maximálně na to že si herci utahují z jiných herců, rozhodně to není tak vtipné, jak jsem si podle hypování předcházajííc filmu představoval. ()

em.redrum

Bomba!! Musím uznat, že takhle jsem se dlouho nepobavil! Tím "pobavil" nemyslím křeče smíchu, ale ten film mě zkrátka bavil, a o to přece jde:) Trailery a začátek naprostá špička - úžasný konec.. Hlavně však ústřední čtvečice, nejvíce Rob a jeho negr..Dále pak Platoon a spousta dalších odlazů..Ben v roli retarda byl taky a Tomův kůl boss neměli chybu..Pokud někdo čeká od komedie, že se bude lámat od začátku do konce, dejte si nějaký brrčko a ono to půjde samo, ale srážet body filmu jen proto, že se někdo nechlámal furt, je celkem škoda...Pro mě od Borata jednoznačně nejlepší komedie:) ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)