Tropická bouře

• Německo

Tropic Thunder

Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Hm úlet jak svině, který mi je svým drzým humorem velmi blízký. Plusem je skvělý cásting, někteří herci byli až k nepoznání ( Cruise wtf ? ! S černým Downeym jsem měl také problém), celková zápletka je fajn a svěží, hlášky šílené a Ben Stiller si krade celéj film pro sebe, ještě aby ne, když si jej režíruje. Věřím, že při natáčení byla neskutečná legrace. Skvělá hláška z filmu : načechrám ti kuličky, pohoním klacek, pocumlám fajfku a spolknu sos :D(17.6.2015)

Ne Stiller, Ne Downey, Ne Black, ale.... Cruise je největší hvězda Tropické bouře. Starý dobrý "Maverick" se nebojí ničeho a předvedl úchvatný výkon, za který mu osobně přeji oscara nebo alespoň nominaci (ano utopie já vím, ale opravdu by si to zasloužil). Získat si rolí, která má cca 10 minut celý film se nepodaří jen tak někomu. Vedle něj je Ben Stiller, ať je sebelepší parodie na Ramba a jemu podobné, jen malá slepička, kterou Tom odfoukne svou stíhačkou z této planety. I přes podává Stiller skvělý výkon a vedle Cruise vládne ruku v ruce s Robertem Downey Juniorem celému filmu naprosto bez výhrad. Škoda je nevyužitého Jacka Blacka, který předvede své nejlepší kousky na začátku filmu (ten na tom vrtulníku dokázal vyset dlouho...) a pak se vypaří v drogové mlze. Tropickou bouří lehce Stiller navazuje na svůj geniální, ale zapomenutý první pokus o proniknutí do komediální režisérské elity. Mnoho hvězd, jedna velká chytrá parodie, o které se nebudou povídat nechutné vtipy jako o Disaster Movie, Scary Movie a v podstatě všechno ... XXX Movie:). Rozhodně má Tropická bouře i slabší okamžiky, kdy ani geniální postavy, hlášky, vzpomínky na jiné filmy(Četa v úvodu velmi potěší:)) a dokonce ani božský Tom Cruise prostě nedokáží udržet nastavenou laťku po celý film tak vysoko, jak by si diváci(a snad i tvůrci) přáli. Přesto lze tento malý prohřešek odpustit s klidným srdcem, protože na Tropickou bouři budete vzpomínat a o scénách z ní ještě dlouho mluvit. Komedie, která mi po dlouhé době spravila chuť a mé smýšlení o všem americkém s nálepkou "komedie".(5.11.2008)

Vlažnější 4*. Robert Downey tady není zas takový terno, jen je to in ho vychvalovat poslední dobou všude možně. Mně se naopak hodně líbil opomíjený Jack Black. Jinak jde o ten třeskutý humor, který na mě ne vždy funguje, poslední dobou se víc vezu na té apatowovské vlně vztahového humoru ze života. Takže jsem zvědav jak dopadne souboj s Pineapplem.(20.9.2008)

Komediální bomba od Frat Packu s tunou nápadů, odkazů, cameo roliček a naprosto přesných nekorektních fórků. A akce! O Tomu Cruisovi nemluvě :)(25.9.2008)

Whoa ...(19.10.2008)

• - Čas cca 9.50 - Když Kirk Lazarus mluví s Tuggem Speedmanem, tak je vidět Tuggova karabina na pravém rameni jednou otočená směrem k jeho krku jednou směrem k jeho rameni. (Musak)

• - Čas cca 47.08 - V záběru je Jeff, jak drží svou M60 v pravé ruce. Hned v dalším záběru je vidět, že ji drží v obou rukách a má ji zavěšenou na karabině. (Musak)

• - Les Grossman (Tom Cruise) nosí hodinky značky Panerai PAM 63 GMT. (dyfur)