Tropická bouře

• Německo

Tropic Thunder

Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Těsně po zhlédnutí jsem byl docela nadšenej, ale po několika dnech to celé vyšumělo. Nic zvláštního.(18.10.2008)

Dobře, Planoucí draku. Mrdko! Nejdřív udělej pořádný krok zpátky a doslova si vymrdej mozek z hlavy! Nevím, co za panpacifickou habaďůru to tu na mě zkoušíte, ale Asie je můj rajón, takže si to dobře rozmyslete, protože jinak tam budu muset sjet a budu na vás dštít zasraný božský oheň. Budete muset zavolat OSN, abyste dostali závaznou rezoluci, která by mi zabránila, abych vás nezničil! Mluvím o spálení na prach, zkurvysyne! Zmasakruju vás! Úplně vás rozjebu!..... Neskutočný Tom Cruise!!! Jeho postava je najzábavnejšia na celom filme. Ostatní herci však tiež neostávajú pozadu. Plejáda hviezd tu zo seba robí riadnych kokotov. Niekedy (našťastie je to častejšie) veľmi vtipne a inokedy (našťastie sa to deje málo) to zasa až tak vtipné nie je. Nekorektný humor, vulgarizmy a nechutnosti na každom kroku. Alpo, pokud mě pustíš, tak ti ho doslova a do písmene teď vyhulím. Pohoupu koule, potahám klacek, obdělám tyč a a slíznu smetanu. Sem s tím kámo, jdem na to...... Kludne to mohlo byť dlhšie a Ben Stiller sa mohol venovať viac postavám Jacka Blacka a Toma Cruisa. Inak však naozaj zábavná komédia, ktorá si robí prdel z vojnových filmov (Čata, Rambo) ale aj zo seba samej. A čo scenár? Já scénáře nečtu. Scénář čte mě.(22.8.2011)

Sice jsem to viděl v hrozný kvalitě a navíc s holandskejma titulkama (nic lepšího jsem nesehnal), takže jsem asi úplně všechny vtipy nepochytil, ale přesto jsem se skvěle pobavil. Ben Stiller dokáže zahrát sebevětšího magora s naprostou samozřejmostí. Výbornej je i Jack Black, Robert Downey Jr. a dokonce i Tom Cruise, kterýho jsem v první chvíli ani nepoznal (má pleš, plnovous a brejle). Docela začínám uvažovat o tom, že na to vyrazim do kina. Jinak Simple Jack je naprosto brutální.(5.9.2008)

Úvodní trailery jsou totálně bez chyby. Ale pak mě to po prvním zhlédnutí nenadchlo, tak jak jsem čekal. Jenže co ten film mám doma, tak si ho pouštím často a rád. A fakt příjemně se u toho zasměju.(24.9.2008)

Whoa ...(19.10.2008)