poster

Tropická bouře

 • USA

  Tropic Thunder

 • Německo

  Tropic Thunder

 • Slovensko

  Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kOCOUR
  ***

  Prvních dvacet minut nářez, posledních dvacet minut totální nářez. Všechno mezitím na půl ucha a na půl oka. Chápu úmysly, chápu pointy. Ale ta opravdová šťáva, která na mě prýští z plakátů, v tom bohužel není. A skotačící Cruise už je "over the top".(18.9.2008)

 • Cervenak
  ****

  "Pestujem olovo, motherfuckers!" Aby som sa v kine smial tak, že mi až vyhŕknu slzy, sa stáva možno tak raz za 5 rokov. Búrke sa to podarilo. A čo je ešte neuveriteľnejšie, ten záchvat mi spôsobil Tom Cruise. Jeho telefonát s členmi brigády Ohnivý drak je scéna, ktorá vstúpi do dejín kinematografie. Pravda, ten film nie je dokonalý, niektoré fóry (prakticky všetko s Jackom Blackom) sa totálne míňajú účinkom, ale aj napriek tomu je TT neuveriteľne vtipný film a jednoznačne najlepšia komédia nielen tohto roka.(28.9.2008)

 • Fr
  ****

  ..šlo o téměř sebevražednou misi, kterou přežili 4 muži. 3 z nich o tom napsali knihu, 2 z nich byly vydány a 1 má být zfilmována. TOTO JE PŘÍBĚH MUŽŮ, KTEŘÍ SE POKUSILI TENTO FILM NATOČIT…. KRYJTE MĚ KOKOTI ZVADLÍ !!! Film od Stillera, který není trapný, je v něm trocha krve, střev a také jízlivého černého humoru. Jsem příjemně překvapen, protože parodie na Hollywood funguje pomocí všelijakých narážek dobře. A Cruise a Downey – k nepoznání! No tak a teď vážně – na Oscara (ani) z větviček to nebude, ale jestli máte obavy z komedií, kde zvuky a sprostá slova hrají hlavní roli, budete příjemně překvapeni. PŘÍBĚH *** HUMOR **** AKCE **** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? B.Stiller se zhlédl ve válečných filmech, proto bez váhání přijal roli ve snímku Platon. Bohužel se spletl, nejedná se remake hitu Platoon, ale o biografii jakéhosi filosofa.(21.2.2009)

 • ORIN
  ****

  Trailerový úvod geniální, to je bez debat. To potvrdí určitě každý, kdo film viděl. Další děj je už přinejmenším problematické hodnotit. Odkazů na (proti)válečné filmy přehršle, od Čety, Hamburger Hill, přes Apokalypsu až k Rambu IV a Zachraňte vojína Ryana, navíc Steve Coogan parodující sám sebe a konečně scientisticky "odporný" Tom Cruise. Prostřední pasáž putování vojáků džunglí patří k nejslabším částem, zde Stiller film příliš nezvládá. Nucené, nudné a téměř skoro zbytečné dialogy sráží film do průměru, aby ho pak v závěru akční sekvence vysvobození opět vytáhla do nadprůměrné podívané. Stiller ví, Stiller zná, ale po scénáristické stránce občas stojí za vyhul brko. Svůj komentář mohu vyhodnotit jako mírně zmatený, stejně jako Stillerův v pořadí čtvrtý celovečerák.(26.9.2008)

 • Jossie
  ****

  Já mám s humorem Bena Stillera docela problém, protože mi nepřijde nijak extra vtipný. Ale zase se mi ty jeho filmy dost líbí dějově a tohle byl vyloženě střelený dobrodružák střihnutý trochu válkou v nádherných exteriérech a docela mě to bavilo. A Robert Downey Jr. jako černoch byl vyloženě dokonalý.(5.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace