Tropická bouře

• Německo

Tropic Thunder

Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Stiller se nezastaví před ničím. Tuny odkazů, tuny akce, dětská verze Tonyho Jaa, neuvěřitelný Downey, roztomilý McConaughey a šílený Cruise. Tolik pošuků co mají v garážích Ferrari jste ještě pohromadě neviděli... bez vydatnější podpory Frat Packu to sice nefunguje tak hladce jako Zoolander, ale neustále šití do vlastních (hollywoodských) řad a parodování válečného žánru vyloudí úsměv i na tvářích největších škarohlídů. Jak říkají Američani, je to klasická "hit'n'miss" komedie, ale když místo rýže sklízíte olovo jako farmář Downey a držíte v každé ruce M4ku, je jasné, že se do něčí bránice trefíte. Moje dostala plný zásah hned několikrát, takže těch pár zbloudilých kulek velkoryse odpustím. Závěrečné titulky s rapujícím Cruisem jsou ale možná až příliš extravagantní.(29.8.2008)

Rozpočet $92miliónovTržby USA $110,515,313Tržby Celosvetovo $188,072,649Tržby za predaj DVD v USA $49,390,674 //počet predaných kusov 2,928,570║ Postavy v tomto filmu sú určite dosť trafené na to aby mohli do sýtosti pobaviť, lenže to by to asi nemohol režírovať Ben Stiller, jeho zručnosť proste nie je na takej úrovni aby z načrtnutého potenciálu mohol vytrieskať viac než v konečnom výsledku je tento film, či že priemer, kde sa striedajú slušné momentky z hluchými miestami, škoda asi som čakal omnoho viac. V podstate už samotné ukážky k imaginárnym filmom čo by mali patrične navnadiť prídu až nepekne plané, z humorom dosť na silu. /60%/(10.6.2009)

Nějak nevím, jak si mám film zařadit. Vadilo mně mnoho hluchých míst, po nich ale zase následovaly scény, u kterých jsem vybuchl smíchy. Beru to jako komedii k odpočinku, kde se nešetří vtipem, sprostými slovy a někdy i hodně drsný humorem (scéna s hlavou:)). Jestli se chcete odreagovat, tak si nenechte ujít.(22.9.2008)

Dobře, Planoucí draku. Mrdko! Nejdřív udělej pořádný krok zpátky a doslova si vymrdej mozek z hlavy! Nevím, co za panpacifickou habaďůru to tu na mě zkoušíte, ale Asie je můj rajón, takže si to dobře rozmyslete, protože jinak tam budu muset sjet a budu na vás dštít zasraný božský oheň. Budete muset zavolat OSN, abyste dostali závaznou rezoluci, která by mi zabránila, abych vás nezničil! Mluvím o spálení na prach, zkurvysyne! Zmasakruju vás! Úplně vás rozjebu!..... Neskutočný Tom Cruise!!! Jeho postava je najzábavnejšia na celom filme. Ostatní herci však tiež neostávajú pozadu. Plejáda hviezd tu zo seba robí riadnych kokotov. Niekedy (našťastie je to častejšie) veľmi vtipne a inokedy (našťastie sa to deje málo) to zasa až tak vtipné nie je. Nekorektný humor, vulgarizmy a nechutnosti na každom kroku. Alpo, pokud mě pustíš, tak ti ho doslova a do písmene teď vyhulím. Pohoupu koule, potahám klacek, obdělám tyč a a slíznu smetanu. Sem s tím kámo, jdem na to...... Kludne to mohlo byť dlhšie a Ben Stiller sa mohol venovať viac postavám Jacka Blacka a Toma Cruisa. Inak však naozaj zábavná komédia, ktorá si robí prdel z vojnových filmov (Čata, Rambo) ale aj zo seba samej. A čo scenár? Já scénáře nečtu. Scénář čte mě.(22.8.2011)

• DaViD´82

Stiller dobře ví, že parodie neznamená kopírovat jednu scénu za druhou "jedna k jedné", jako spíše dobře rozsévat odkazy a docílit toho, aby celek fungoval i sám o sobě. Umět to natočit tak, aby si akce řemeslně nezadala se svými předobrazy. "Anti"hollywoodská Tropická bouře v tomhle nezklamala. Jenže ať se snaží sebevíc, tak není vtipná. Je to strašně chtěné, nikoli přirozené.Jako by Stillerovi scházeli parťáci z Frat Packu a jejich vzájemná přirozená chemie i souhra. Možná se to mělo celé vydat spíše cestou naprosté absurdnosti známé ze Zoolandera či Vybíjené spíše než téhle přisprostlé normálnosti.(18.9.2008)