Tropická bouře

• Německo

Tropic Thunder

Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Solidních 75%. Originální střelba do vlastních řad. Downey Jr. je skutečně dobrý, naopak Tom Cruise se trochu minul účinkem. Jedna z nových komedií, na kterou se rád podívám znovu. ** Musim se ted skutečně ohradit proti vyzdvihovanému Cruisovi, ten se do své role absolutně nehodí, ale ke všemu není ani vtipný. Čili na Červeňákovu otázku z aktuální novinky (17.2.), "Čím by byla Tropická bouře bez Cruise??", se dá říct, "Rozhodně o nic chudší."(11.2.2009)

Sympaticky sprostá brutální a nekorektní komedie. A ještě jsem zapomněl: vtipná, což nebývá vždy pravidlem. Víc takových! Herci jsou výborní, Toma Cruise jsem ani nepoznal. Skvělé jsou už úvodní falešné trailery (někde údajně byly nastříhány mezi normální trailery, škoda, že ne i u nás), a "Pekelnou díru" bych rád viděl celý film.(16.9.2008)

Podruhé si Ben Stiller sednul na křesílko režiséra a podruhé natočil ztřeštěnost, šílenost, magořinu, prostě úchylárnu, velikostně objemného formátu, že se na ní nedokáže hrabat ani Klub sráčů. Jenže stejně jako u Zoolendera tak u Tropické bouře se setkávám s něčím, co mě tak trošičku štve, a to hlavně tím, že ten film mohl být lepší, zajímavější, a nemusel si až tak moc utahovat ze všeho kolem sebe, čehož se Tropická bouře netají a hází do kotle všecko co se hodit do kotle dá. Tom Cruise má dost zásadní roli, já bych ho nedokázal poznat, ale nejenom on i Ben Stiller a jeho skvadra dělá zázraky a na herce celkově si nemůžu stěžovat. Komedie je tohle dost možná nejlepší za rok 2008. Smál jsem se jako blázen, ale ty narážky tam byly až moc okaté, hlavně teda začátek mě rozpumpoval a pak to trošičku v půlce ztrácelé grády, i když konec byl zase masakr. Tropická bouře je masakr, hraje si na akční válečňák roku a má pár opravdu nezapomenutelných scén, na ten film mě bavilo koukat, a určitě se na něj kouknu znova. Prakticky je těžké na něm najít něco špatného, ale na pět hvězdiček to opravdu není, ale zábava je to pořádná.(24.12.2008)

Komediálny potenciál Jacka Blacka absolútne nevyužitý, jeho postavu mohol hrať kdejaký neznámy dement a film by tým neutrpel. Ben Stiller vtipný iba keď hrá "týpka, ktorého hral v inom filme". Robert Downey Jr. cool iba vďaka černošskému prízvuku. Na jeden dobrý vtip za 20 minút desať kŕčovitých až žiadnych vtipov. Podobné pocity ako z TROPIC THUNDER som mal pri sledovaní Jakubiskovych komparzistov pri BATHORY. Bezkoncepčné, ťažkopádne. Jediné, čo tu vyčnieva z priemeru a triafa sa naplno do čierneho, je Cruise. Mám rád crazy komédie, paródie, vojnové filmy aj kritiku Hollywoodu, ale sorry, steaky mám rád prepečené. Tými 3* som si nie úplne istý...(21.9.2008)

Hm úlet jak svině, který mi je svým drzým humorem velmi blízký. Plusem je skvělý cásting, někteří herci byli až k nepoznání ( Cruise wtf ? ! S černým Downeym jsem měl také problém), celková zápletka je fajn a svěží, hlášky šílené a Ben Stiller si krade celéj film pro sebe, ještě aby ne, když si jej režíruje. Věřím, že při natáčení byla neskutečná legrace. Skvělá hláška z filmu : načechrám ti kuličky, pohoním klacek, pocumlám fajfku a spolknu sos :D(17.6.2015)

• - Do některých kin byl film přepraven pod názvem Capricorn (kozoroh). (Vikess)

• - Čas cca 9.50 - Když Kirk Lazarus mluví s Tuggem Speedmanem, tak je vidět Tuggova karabina na pravém rameni jednou otočená směrem k jeho krku jednou směrem k jeho rameni. (Musak)

• - Když Lazarus mluví s Tuggem o "Prosťáčkovi Jackovi", vyjmenuje mu, že herci kteří hráli naprosté retardy nikdy nedostali Oskara. Vyjmenuje však i Petera Sellerse (Being There), který nehrál úplného retarda, ale Oskara nikdy nevyhrál. (Musak)