Tropická bouře

• Německo

Tropic Thunder

Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Ben Stiller mne prostě v komediích baví. A občas jsem se v Tropické bouři i zasmál. Já ale dávám 4* zejména za skvělé herecké výkony, nádherný čistý obraz a kvalitní zvuk.(26.12.2008)

Dobře, Planoucí draku. Mrdko! Nejdřív udělej pořádný krok zpátky a doslova si vymrdej mozek z hlavy! Nevím, co za panpacifickou habaďůru to tu na mě zkoušíte, ale Asie je můj rajón, takže si to dobře rozmyslete, protože jinak tam budu muset sjet a budu na vás dštít zasraný božský oheň. Budete muset zavolat OSN, abyste dostali závaznou rezoluci, která by mi zabránila, abych vás nezničil! Mluvím o spálení na prach, zkurvysyne! Zmasakruju vás! Úplně vás rozjebu!..... Neskutočný Tom Cruise!!! Jeho postava je najzábavnejšia na celom filme. Ostatní herci však tiež neostávajú pozadu. Plejáda hviezd tu zo seba robí riadnych kokotov. Niekedy (našťastie je to častejšie) veľmi vtipne a inokedy (našťastie sa to deje málo) to zasa až tak vtipné nie je. Nekorektný humor, vulgarizmy a nechutnosti na každom kroku. Alpo, pokud mě pustíš, tak ti ho doslova a do písmene teď vyhulím. Pohoupu koule, potahám klacek, obdělám tyč a a slíznu smetanu. Sem s tím kámo, jdem na to...... Kludne to mohlo byť dlhšie a Ben Stiller sa mohol venovať viac postavám Jacka Blacka a Toma Cruisa. Inak však naozaj zábavná komédia, ktorá si robí prdel z vojnových filmov (Čata, Rambo) ale aj zo seba samej. A čo scenár? Já scénáře nečtu. Scénář čte mě.(22.8.2011)

Nějak nevím, jak si mám film zařadit. Vadilo mně mnoho hluchých míst, po nich ale zase následovaly scény, u kterých jsem vybuchl smíchy. Beru to jako komedii k odpočinku, kde se nešetří vtipem, sprostými slovy a někdy i hodně drsný humorem (scéna s hlavou:)). Jestli se chcete odreagovat, tak si nenechte ujít.(22.9.2008)

Ne Stiller, Ne Downey, Ne Black, ale.... Cruise je největší hvězda Tropické bouře. Starý dobrý "Maverick" se nebojí ničeho a předvedl úchvatný výkon, za který mu osobně přeji oscara nebo alespoň nominaci (ano utopie já vím, ale opravdu by si to zasloužil). Získat si rolí, která má cca 10 minut celý film se nepodaří jen tak někomu. Vedle něj je Ben Stiller, ať je sebelepší parodie na Ramba a jemu podobné, jen malá slepička, kterou Tom odfoukne svou stíhačkou z této planety. I přes podává Stiller skvělý výkon a vedle Cruise vládne ruku v ruce s Robertem Downey Juniorem celému filmu naprosto bez výhrad. Škoda je nevyužitého Jacka Blacka, který předvede své nejlepší kousky na začátku filmu (ten na tom vrtulníku dokázal vyset dlouho...) a pak se vypaří v drogové mlze. Tropickou bouří lehce Stiller navazuje na svůj geniální, ale zapomenutý první pokus o proniknutí do komediální režisérské elity. Mnoho hvězd, jedna velká chytrá parodie, o které se nebudou povídat nechutné vtipy jako o Disaster Movie, Scary Movie a v podstatě všechno ... XXX Movie:). Rozhodně má Tropická bouře i slabší okamžiky, kdy ani geniální postavy, hlášky, vzpomínky na jiné filmy(Četa v úvodu velmi potěší:)) a dokonce ani božský Tom Cruise prostě nedokáží udržet nastavenou laťku po celý film tak vysoko, jak by si diváci(a snad i tvůrci) přáli. Přesto lze tento malý prohřešek odpustit s klidným srdcem, protože na Tropickou bouři budete vzpomínat a o scénách z ní ještě dlouho mluvit. Komedie, která mi po dlouhé době spravila chuť a mé smýšlení o všem americkém s nálepkou "komedie".(5.11.2008)

Na natáčení téhle nevšední komedie musela být prdel ještě větší, než má tato madam. Úvodní trailery mě totálně rozchechtaly a já se pak už musel smát téměř po celou dobu stopáže. Největší zásluhu na mé roztlemené držce měl jednoznačně Tom "Big MotherFucker" Cruise, který si film ukradl pro sebe. Jeho herecký projev (výhružky, hlášky, taneční pohyby) nemají konkurenci (jedna z nejlepších vedlejších rolí vůbec). První půle na mě působila o maličko zábavněji a soudržněji. Oceňuji spoustu dobrých akčních scén a v uších mi vedle desítek bombastických hlášek zní výborný soundtrack. 90% 92 miliónů dolarů(rozpočet)/188 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/4 milióny dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(10.2.2009)