Tropická bouře

• Německo

Tropic Thunder

Tropická búrka

Akční / Komedie / Dobrodružný / Válečný

USA / Německo, 2008, 102 min (Director's cut: 121 min)

Solidních 75%. Originální střelba do vlastních řad. Downey Jr. je skutečně dobrý, naopak Tom Cruise se trochu minul účinkem. Jedna z nových komedií, na kterou se rád podívám znovu. ** Musim se ted skutečně ohradit proti vyzdvihovanému Cruisovi, ten se do své role absolutně nehodí, ale ke všemu není ani vtipný. Čili na Červeňákovu otázku z aktuální novinky (17.2.), "Čím by byla Tropická bouře bez Cruise??", se dá říct, "Rozhodně o nic chudší."(11.2.2009)

Ben Stiller mne prostě v komediích baví. A občas jsem se v Tropické bouři i zasmál. Já ale dávám 4* zejména za skvělé herecké výkony, nádherný čistý obraz a kvalitní zvuk.(26.12.2008)

Úplně každý fór či gag nevyjde, ale těch 100 minut jsem se velmi dobře bavil. Robert Downey Jr. je samozřejmě boží (a ne že ne, Robe).(22.9.2008)

Ben Stiller mě konečně přesvědčil nejen o svém hereckém ale také režijním talentu. Na film Tropická bouře se dobře kouká a je v něm spoustu scén při kterých sem se skutečně popadal smíchy. Musím se ale přiznat že ke konci filmu mě přepadla nuda a to snímek není zrovna z těch nejdelších. Hodně jsem váhal mezi 3 nebo 4 hvězdičkami. Když ale vemu v potaz, že na film bych se už asi nikdy nepodíval, dávám nakonec pouze 3. U tohoto filmu mi tak trochu sedí dodatek: Film o ničem a poněkud zbytečný. 60%(29.10.2008)

Prvních dvacet minut nářez, posledních dvacet minut totální nářez. Všechno mezitím na půl ucha a na půl oka. Chápu úmysly, chápu pointy. Ale ta opravdová šťáva, která na mě prýští z plakátů, v tom bohužel není. A skotačící Cruise už je "over the top".(18.9.2008)