Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Najvulgárnejší a najdrsnejší Frat Pack. Takto to Hollywoodu ešte nikdy nikto nenatrel a kto by čakal, že toho budú schopní jedni z najúspešnejších hollywoodskych hercov. Ben Stiller ukazuje nevídanú dávku nadhľadu, sebairónie a sarkazmu a v doprovode skvelého castingu (Robert Downey Jr., Jack Black, Steve Coogan, Tom Cruise!!! a ďalší) pripravuje komédiu, ktorá je už teraz odsúdená na to byť kultovou. Fuck yeah! ()

Boogeyman

Tři až čtyři. Obrovské množství nevyužitých a nevypointovaných vtipů. Je skoro až skličující, kolik nadějně vypadajících scén, které přímo slibují nějaké supervtipné vyvrcholení, vyzní zcela do ztracena. Vedle bezmála geniální Vybíjené Stiller o stupínek klesl. ()

sheen

Spíše zklamání, něž nadšení. Od této hvězdné sestavy jsem očekával rozhodně více. Hlavně, co se týče komediálního obsahu. Začátek byl fakt nářez ale pak to šlo bohužel pomalu dolů. ()

Disk

Rovnou řeknu, že nemám rád Stillera. Ale tady mě překvapil. A nejen. on. Paroduje to všechny válečné filmy o Vietnamu (Četa a spol.) a všechny hollywoodské manýry. A trio Black, Stiller a Downey jr. ruluje. Nesmím zapomenout na Toma Cruise, který si ze sebe dělá legraci (a okamžitě vzpomínám na tanec na gauči). A velkou pochvalu si zaslouží František Fuka. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +WTF? Tom Cruise!!!, báječní herci, zábava jak sviň, paroduje sama sebe, dostal jsem nadílku 8 trailerů před filmem, film nabídne nejlepší závěrečné titulky jaké jsem viděl, parádní hudba -někdy akce mohla být vážnější, pořád se to bere víc jako komedie, a snesl bych i větší válečnou melu/// Na Tropickou bouři jsem se těšil, ale že dostanu nejzábavnější podívanou roku. To jsem nečekal. Je to úžastná akční měla, která ale ještě víc útočí gagy a hláškama. Zdůrazním, že je to pěkně sprostej film. Navíc parádní obsazení, kvůli kterému mě svrbí prsty a chce se mi přidat pátou hvězdičku. To co předvádí Tom Cruise, to nemá obdoby. Jsem spokojenej, bavil jsem se a jdu na jůtubku hledat fake trailery :-)/// Celkem 84%/// ()

Cappuccino

Niektoré scény boli skutočne geniálne, pri ďalších som sa cítil za tvorcov trápne. Ben Stiller a čierny Robert Downey Jr. ale stáli za to. P.S. aj tak to najviac valcoval šialenec Tom Cruise. ()

-OverLord-

Komedie je to výborná. Jen škoda, že se ve filmu střídají naprosto bezchybný scény s tima trapnejma a nudnejma. Takže je to takový půl na půl. Ale kvůli těm dobrejm a vtipnej scénam se to vyplatí vidět a je to děsná prdel. Včetně super herců, hlášek a úplně šílenýho Toma Cruise. ()

S.Quentin QUALE

Tak tady se zřejmě opět projevuje můj zdegenerovaný smysl pro humor, protože já jsem se u toho nasmál jak u málo filmů z poslední doby. Celé si mě to získalo už první scénou a výbuchem smíchu při pohledu na Stillera s rukama rozšklíbenýma alá opečenej špekáček, slibujícího Lazarusovi, jak ho naučí žonglovat...no hotovo! Když komedie, tak aspoň pořádná sračka, tak to má byt. Jinak Tom Cruise by se měl vzpamatovat, tohle bylo už trochu moc, ne? :) Paráda a plnej! ()

Allien.9

Už z úvodní trailerové trojky bylo jasné, že "Tropická bouře" bude těžce nekorektní. S tím bych neměla problém (naopak!), ale nekorektnost tu jde bohužel ruku v ruce s ultimátně fekálním humorem a s tím už bohužel problém mám (a velký!). Můj vcelku oblíbený Ben Stiler se zkrátka stočil někam, kde se cítím velmi nekomfortně a trapně. Jack Black (opět) příšerný a za celý film jsem se zasmála tak 3x. Zklamání a hnus roku. ()

HAL

Komedie o krachujícím natáčení válečného filmu, které se jeho režisér rozhodne dotlačit do konce tím, že nezvladatelné herce vyhodí do skutečné džungle plné skutečně válčících Laoských vojáků a natočí je přitom skrytými kamerami - je to strašlivé maso, myšlenkově nepříliš nenáročně, ale i tak jednoznačně komedie roku. Velkolepější válečné scény jsem snad od Apokalypsy neviděl a když zrovna náhodou něco nevybuchuje, tak si film dělá neskutečnou prdel hlavně z neschopných, excentrických a rozmazlených herců, a paroduje natáčení filmů obecně... a do toho kolem pobíhají nádherně vyšinuté postavy a, protože autoři na nějakou "korektnost" zvysoka serou, hláškují takovým způsobem že i Pulp Fiction je vedle toho neškodným večerníčkem pro děti. Navíc, Tom Cruise tam provádí (a hlavně pronáší) takové věci, že jsem schopný mu z fleku odpustit veškeré jeho šaškování se scientology, od toho uberšovinisty v Magnolii mu nikdo takhle šťavnatou roli nedal. 9/10 ()

DJ Obelix

Škoda, škoda, přeškoda. Tak jsem se těšil na to, až tomuhle dílku dám plný počet, ale moje obrovské očekávání bylo opět zklamáno. Je totiž hrozně těžké se netěšit s tolika nadšenými recenzemi kolem a to dokonce od lidí, kterých si pro jejich vkus vážím. Budu se asi opakovat, ale proč ne. Tu hvězdičku ubírám za několik hluchých míst. Marně jsem totiž očekával, že se budu smát po celou dobu filmu. No, nestalo se tak. Nicméně je to stále jedna z nejlepších komedií za posledních 5 let. Geniální trailery, geniální začátek a samozřejmě geniální konec + Tom Cruise + Simple Jack atd. atd. A nejlepší scéna a hláška z mého hlediska? RDJ převlečený za asijského farmáře s překříženými M4A1 s drsným hlasem pronáší - "I'm a lead farmer, motherfucker!" ()

Vavča

Supr komedie s Cruisem, Downeyem Jr., Jackem Blackem ,Benem Stillerem, tak dlouho jsem se nezasmál jako zde. Parodie filmového průmyslu, citace nejslavnějších scén válečných filmů, prostě nezastavíte svoji bránci. ()

kingik

Nepřišlo mně to tak zábavné, jak jsem čekal. A ani to nebylo tak přesvědčivě ujeté, ale svou oporu to našlo v hercích, kteří v rámci dobrého zesměšnění, zde hrají na sto deset procent a divákovi servírují vtipy tak dobře, že ani ve scénáři to tak kvalitně napsané nebylo. Tom Cruise jako obtloustlý producent, který svým fanynkám přivodí šok, neboť je zde změněn k nepoznání, nemá chybu. Stejně tak Robert Downey a překvapivě Jack Black si říkají o pozornost, své role si užívají, ale scénář nebyl zdatně ukočírován a nuda se rozlévá poměrně víc, než bych od podobného kousku čekal. Závěrečné titulky a pohled na tancujícího Cruise jsou tím nejlepším z celého filmu. 60% ()

dr.horrible

[DC] Pätnásť rokov od premiéry som to konečne videl v kine a ten film je dnes ešte lepší. “Suck my unit” a neskutočné hlášky, a akcenty, ktoré sa v tv reprízach, v dabingu, stratia. Never go full retard je nesmrteľné! 90% ()

InJo

Lehké zklamání, ale to asi proto, že jsem se možná těšil až moc (a to se obvykle snažím vysoká očekávání všemožně krotit). Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že hluchých míst je tu víc než je zdrávo a že skoro všechny 'best of' momenty byly k vidění už ve výtečných trailerech. Naproti tomu formální stránka mou předběžnou představu snad ještě překonala (ta kamera!) - jinými slovy: kouká se na to naprosto skvěle, především veškerá akce a předělové pasáže podbarvené klasickými songy (Rolling Stones, Buffalo Springfield atd.) jsou skutečnou pastvou pro oči i uši. Jenže já jsem nenasyta a chtěl jsem ještě víc - smát se od začátku do konce. A to se bohužel nestalo (tedy v případě onoho začátku a konce by to i vyšlo, bohužel to mezitím už zas taková sláva není). Na Downeyho, parodujícího ceněné herce vyznávající pouze Stanislavského metodu, a ultimativně fuckujícího a kouzelně rapujícího Toma Cruise (s bezva lookem) bych mohl koukat do omrzení, ale... Ale na to ostatní asi ne. :-( BTW Na takhle brutálně nekorektní komedii (už jen těch nadávek a vulgarismů je tolik, že se to snad ani nedá spočítat) jsem v kině fakt asi ještě nebyl. :-) 70 % ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)