International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

Phillo

Prekvapivo umelecký, inteligentný podvod, kde sa hrá falošnými kartami a mne to vôbec nevadí. Tykwer dokáže skvelou kamerou udržať pozornosť pri konverzačných témach a potom všetko pointuje v dvoch dokonalých akčných. Prvá šokuje prehľadnosťou, nápadom a prevedením a tá druhá, skromnejšia na guľky, dôstojne završuje to predtým povedané (a obrazovo to zhmotňuje do perfektnej metafory). Quantum of Solace bol príťažlivejší, no strácal sa v šablóne bondovky ako takej. International je skromný, neoriginálny no má väčšiu výpovednú hodnotu. 75% ()

Gore

Výtečná přestřelka v Guggenheimově muzeu, ale jinak je film dot ukecanej, postrádá sem tam logičnost a slušelo by mu 15 minut zkrátit. Jinak jako jednohubka víc jak obstojné. Je to přesně případ pro 3 a půl hvězdičky. ()

MIKESTEIN

Herec Clive Owen má postavi,ktoré stvárnil vo svojich fimoch prvdepodobne naozaj rád a preto je celkoví dojem príjemný. On proste zbožnuje tajomních chlapíkou v oblekoch ktorý sa na prví pohlad zdajú zanedbaný,pustý, neoholený a celkovo robia dojem drsních mužou s temným pozadím v ich živote,ktorý sa ženú za svetskou cestou dobrodruha. On má rád pravdepodobne postavi u ktorých sa nedá presne určiť dobro a zlo v krvi-teda má rád postavy ktoré mu čo najviac pripomínajú bežného človeka s všetkým dobrým aj zlým čo v sebe nosia. Snímok International je o skorumpovanosti, zločine a velkých mocních zložkách tohto sveta,ktorý v tom majú svoje prsty. No a samotný Clive Owen sa ich snaží všetkých dolapiť a domáhať sa spravedlnosti. Aký zlatý... ()

Pavelos

Vůbec ne špatný thriller, celé to pořád tak nějak gradovalo a gradovalo až se to řádně postřílelo v muzeu.. Ale to bylo tak všechno.. Bohužel mě to přišlo trochu nudné.. Spousty dialogů a nových informací.. Možná je to mnou, že jsem je nedokázal všechny tak rychle vstřebávat:-( ()

maty39

Asi půjdu trochu proti proudu, ale mě Tykwerův nový opus velmi líbil (a to Tykwera kromě Loly moc nemusim). Fandil jsem hrdinům, bál jsem se o ně a užil jsem si i jedinou přestřelku ve filmu. 90% ()

Kratoc

Není to žádná pecka, osobně takovým filmům říkám kriminálka na nedělní odpoledne. Jeden proti všem. Clive Owen odehrál už lepší role, ale zase bych křivdil, kdybych řekl, že ten film je propadák. Není. Je to docela dobrý průměr, zápletka není nic, co by vám zavařilo mozkové závity, akce se koná také jenom občas. Kdyby to měl být akční film, tak by tam muselo být více té akce. Kdyby to měl být thriller, tak zase by to chtělo více konspirace. Takhle to zůstává někde na půl cesty. ()

Illy

Tykwer je výborný režisér a proto nechápu proč vsadil na tak průměrný scénář. Včetně Owena - herce jedné role (zmuchlaný drsňák). Prostě 55%, viac nie. ()

Ad4mson

Jedna za hudbu, druhá za výbornou přestřelku...Pak už zbývá jen idiotsky překombinovaný scénář, který posílá všechno do háje. ()

Nolanofil

A mohlo to byť oveľa lepšie, nebyť prázdnych kecov o ničom a pridať kecy o niečom. Málo strhujúce, s peknou prestrelkou a námetom z ktorého sa dalo vytlačiť omnoho viac .A iba mne sa zdalo akoby to malo 150 minút? Na International som sa tešil kvôli tematike, preto mňa veľké sklamanie. ()

crozet

Suše a krátce: žánrově zvládnuté špionážní krimi. Leckoho může kapku vyrušovat totální absence humoru, Salingerova hysterie a její tragický patos nebo prodavačka textilu v roli "manhattanské zástupkyně státního návladního"; v každém případě tyto domácké klevety jinak velice solidní filmový zážitek nepřebijí. Napínavé, strhující, autentická akce, spád.. - co víc si můžeme přát. ()

husokachna

Průměrná konspirační podívaná s pár zajímavými momenty, zbytečnou Naomi, přestřelkou přitaženou za vlasy, Clivem jedoucím na půl plynu a dobře vyhrabaným plakátem, jak se teď koukám. Clivea mám rád, takže mi to příjemně uteklo a jako výplň deštivého odpoledne, to není špatný. ()

^Rain^

Tak u tohoto inteligentniho konspiracniho thrilleru jsem se ani na chvilku nenudil. Scena v Guggenheimu byla vyborna. Vic takovych filmu 4.5* ()

KOZEL84

Ale tak jako celkem v poho.Akce byla i celkem svižná.Nenudil sem se.Příběh díru do světa asi neudělá,ale neva. ()

ashtangi

Skvělý režisér a skvělí herci, lokace perfektní, ale nic z toho film nezachrání, protože scénář nám docela dost pokulhává. ()

ivonca

Pekná prestrelka v múzeu, pekné scény v NY, pekné scény v Istanbule, charismatický Clive Owen, krásna Naomi Watts, aj keď si veľa nezahrala, tak toto všetko nám Tykwer ponúkol. International u mňa aj tak nezíska viac ako 60%, hoci som sa bavila takmer celé dve hodiny, ku koncu už film strácal svoje od začiatku skvele nasadené tempo. ()

trepka

Tykwer zřejmě nemá kladý vztah k americké architektuře padesátých let. Je to takové "Tykwerovo ultimátum" a přitom to vlastně není Tykwer. Ale nezklamalo mě to. Tolik. ()

blazenka

Já jsem se většinu filmu hrozně nudila, vše je strašně rozvleklé. Nelze nesrovnávat s dramatem Tlumočnice, které ale bylo mnohem kvalitněji zpracované. Pro International mluví pouze svižná akce v muzeu a jedinou zajímavou postavou na plátně je Armin Mueller-Stahl. Váhám mezi 2 a 3 hvězdičkami. U mě těsně pod polovinou - 45%. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)