poster

Carrie

 • USA

  Carrie

 • slovenský

  Carrie

  (festivalový název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 1976, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  *****

  První filmová Kingovka dopadla víc než dobře, ba přímo skvěle (což se bohužel o většině adaptací tohoto autora říct nedá, ale buďme rádi alespoň za těch pár povedených - když už se náhodou zadaří, vznikne z toho perla). Carrie se většinu času pohybuje spíš v dramatických než hororových vodách, ale přesto napětí prostupuje celým snímkem, divák je neustále v "nepříjemném" očekávání věcí příštích. Příběh je docela předvídatelný (a byl asi i v sedmndesátých letech), naštěstí hodně zachraňuje psychologie postav, zvlášť matička je povedená. PS: Minimálně jedna a půl hvězdičky jde na konto Sissy Spacek, ta se role zhostila vážně výtečně. Horror movie of the year(22.5.2008)

 • Morien
  ***

  (1001) Hvězdičku přidávám za poslední scénu, protože při ní jsem se málem udusila žvýkačkou. Jinak mám s celým filmem problém hlavně proto, že si tak nějak nemůže vybrat, jestli té Carrie fandí nebo ne. Rovněž mi vadila přílišná béčkovost nebo jakási neumělost některých záběrů (hlavně z Whiteovic domácnosti) - rejžovi zkrátka jde lépe vyprávět zaslouženou šikanu na školním hřišti než dlouhodobý psychický teror pod taktovkou fanatické matky - každá taková scéna skončí přehlušujícím se řvaním a krkem už vám potom leze jak matka, tak dcera. Ale svatý Sebastian je se zářícíma očima proklatě sexy.(8.10.2008)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Tak Carrie si i přes svoje stáří dokáže udržet pozornost i dnes,narozdíl od svých konkurentů. Brian de Palma vyvolal ve mně při sledování pocit strachu a úzkosti. Performance od Sissy Spacek byl kouzelný a zaslouženě odměněný a závěrečné peklo na bále mělo štávu.Nic mě neiritovalo,nenutilo převracet oči,takže jsem spokojen. 70%(6.12.2013)

 • kitano
  *****

  [môže obsahovať spoilery] Carrie, to je dokonalá hra s divákom. Ponúka nám vžiť sa do kože výnimočného dievčaťa, ktoré sa snaží nájsť si miesto medzi svojmi rovesníkmi. Sme svedkami skutočne nádhernej romance a ikeď divák vie, že veci ani zďaleka niesú také ružové, vďaka lišiackemu režisérovmu prístupu je ilúzia dokonalá a divák je v pasci. Šok nastane v momente, keď sa situácia otočí o 180 stupňov. Divák, v ktorom ešte stále doznievajú sladké emócie je svedkom zvratu s priam apokalyptickými následkami. Moment je naviac de Palmovsky umocnený rozdelením obrazu na dve časti a divák tak môže prebiehajúcu katastrofu sledovať z viacerých uhlov. Behom pár sekúnd sa menia farby, dynamika a predovšetkým charakter hlavnej postavy. Dopad na diváka, a budem teraz hovoriť len za seba, je brutálny. A to som viac menej priblížil len zlomový okamih, po všetkých stránkach brilantného diela. Carrie sa u mňa radí medzi také filmy ako sú Exorcista, Vec, či Osvieťenie. PS.: Len mne ten záver pripomenul Lynchov Twin Peaks ? (10/10)(28.12.2008)

 • Mr.Apache
  *****

  Klasická perla nejen horrorového žánru, ale kinematografie jako takové. Brian De Palma natočil podle mě nejlepší adaptaci Kingovy knihy. A to beru v úvahu i takový Kubrickův Shining, Cronenbergovu Mrtvou zónu, Misery, Zelenou míli nebo Vykoupení z věznice Shawshank - všechno dobré až vynikající kousky, ale Carrie byla první a pro mě je pořád nej. [Tenhle film navíc zpětně hodně pomohl ke slávě i samotnému autorovi předlohy. King měl vůbec hned na začátku velké štěstí, že se jeho knih chopili mistři typu Kubricka a De Palmy, a udělali mu svými snímky tu nejlepší možnou reklamu.](23.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace