poster

Carrie

 • USA

  Carrie

Horor / Drama / Thriller

USA, 1976, 98 min

Režie:

Brian De Palma

Předloha:

Stephen King (kniha)

Scénář:

Lawrence D. Cohen

Kamera:

Mario Tosi

Hudba:

Pino Donaggio

Střih:

Paul Hirsch
(další profese)
 • Cervenak
  ***

  Formálne bez chyby (koho to u De Palmu prekvapuje, že?) a Sissy výborná, ale dej pred plesom je príliš skratkovitý a preto slabo vygradovaný. Akoby sa tvorcovia čo najskôr chceli presekať filmom k finále, na ktoré sa plne sústredili a je to vidieť, na svoju dobu je to kus výbornej filmárčiny.(28.12.2010)

 • Kaka
  ***

  Režijně naprosto bravurní. De Palmův styl je maximálně progresivní a účelný. Člověk si tak připadá chvílemi doslova jak na horské dráze. Začne to fenomenálně natočenou scénou ve sprchách, pokračuje to několika hluchými scénami (pouze hudba, obraz) a končí to rozdělením obrazu na několik sektorů a zrychlené hlasy jednotlivých herců. Ulítlé, ovšem nesmírně odvážné. Několik scénáristických kliček je těžko pochopitelných (jestli vůbec), nicméně děj jako takový je poměrně jednoduchý. Na jeho relativní plochosti a přímočarosti však o to více vyniknou režijní schopnosti hlavního tvůrce. Sissy Spacek není nikterak hrůzostrašná a ani závěrečná scéna mě nepřiměla zakrýt si oči - i když působivá je, to bez debat. Existuje však několik výrazně lepších adaptací Kingových knih, které jen lehce nadprůměrnou Carrie bez problémů zastiňují.(30.1.2007)

 • Anthony
  **

  Hororová klasika? Spíš velké zklamání. Nebál jsem se ani trochu (a chtěl jsem), Spaceková mě nezaujala a De Palma (kterého mám jinak dost rád) mě zklamal. Nuda nuda šeď šeď.(7.6.2003)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve scéně, kde se Sue (Amy Irving) baví s Tommym (William Katt) u zapnutého televizoru, v televizi právě začíná film Souboj u El Diablo (1966) s Jamesem Garnerem, jehož jména je možné zahlédnout v titulcích. (m.xFuck)

 • - Carrie obsahuje klíčová témata amerického hororu 70. let a zároveň předznamenala nástup několika pozdějších subžánrů - např. slasher a teenage hororů. (ClintEastwood)

 • - Jméno střední školy je Bates High, narážka na Normana Batese z filmu Psycho (1960) Alfreda Hitchcocka. (Halloween9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace