poster

Carrie

 • USA

  Carrie

 • slovenský

  Carrie

  (festivalový název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 1976, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ripo
  ***

  Cariie dvoch tvárí .... v scéene na plese pôsobí najpresvedčivejšie. Prvá polovica filmu je typicky Kingovsky pomalá a nazanačujúca dej ... a záver ? Ten tiež ....(8.1.2010)

 • H34D
  ****

  I takřka po čtyřech dekádách Carrie osloví svým moderním zpracováním, které umí pomocí promyšlené kamery, zpomalených záběrů i rozdělené obrazovky vytěžit z jednotlivých scén maximum. Ať už se jedná o první menstruaci, vrchol štěstí v podobě maturitního tance, tak umně gradovaného finále plesu. Nebudu zastírat, že samotný děj mě až tolik neoslovil, hororové prvky nejsou mnoho využity a jejich pozadí je ještě méně vysvětleno, nicméně stále platí, že síla Carrie spočívá ve vybraných scénách točících se kolem atmosféry střední školy. 7/10(4.9.2015)

 • Pumiiix
  ****

  S.Kinga mám jako autora moc rád a četl jsem i Carrie, proto jsem byl na film poměrně dost natěšený, navíc když režíroval B.De Palma. Hlavní linie příběhu je zachovaná, některé časti z knihy jsou vynechané, některé vcelku pozměněné. Akci po plesu jsem si představoval delší, bohužel mi přišla lehce „odfláknutá“. S.Spacek zahrála Carrie velice dobře i její démonická matka byla dobře obsazena, pobavil J.Travolta. Když srovnám Carrie s Časožrouty, které jsem viděl nedávno, nejedná se o tak podrobný přepis knihy na plátno. Z hlediska kvality vyhrává Carrie. 8+/10(1.8.2009)

 • Hitman_47
  *****

  Další důkaz toho, že na csfd mizí hodnocení ! Carrie jsem viděl ještě jako malej zmetek a do dneška mě z některých scén mrazí v zádech ... a pak, kdo by zapomněl na maturák, že jo. De Palmova Carrie je zasloužená kultovka, které remake nesahá ani po kuří oka !(12.2.2014)

 • Matty
  ****

  Problémy dospívání perspektivou Stephena Kinga aneb „Teď jsi žena“. Příběh nevelkého rozsahu a spíše povídkového charakteru vychází z knihy, kterou jsem (pochopitelně) nikdy nečetl a začíná se odvíjet od pozoruhodné situace. Voyerská kamera projíždí dívčími šatnami až ke sprchám, kde lačně spočine na obnaženém těle hlavní hrdinky – introvertní a proto nenáviděné Carrie Whiteové. Carrie Whiteová zrovna dostává první menstruaci a erotikou prodchnuté ovzduší jako břitva rozřízne její lehce psychopatický výstup. Je to první z nečekaných žánrových metamorfóz, v nichž si De Palma libuje. Nejdříve psychologické drama, sem tam nějaký náznak mystéria, pak rozverná momentka jako z high school komedie (drezúra neposlušných žaček) a v posledních dvaceti třiceti minutách brutální teror, z něhož mě málem obléval studený pot. S vykreslením charakterů si nikdo moc práce nedal, krom Carrie mi všichni přišli až moc dobře čitelní a pouze sloužící jistým účelům. Pošahaná matka, zlá spolužačka a její zlý kamarád, hodná spolužačka a její hodný kamarád, samaritánská učitelka… Hororová klasika. Jistě, mohli bychom polemizovat nad tím, do jaké míry je Carrie hororem a kde začíná seriózní „teen“ drama, jenže má to cenu, když vašim převládajícím pocitem po skončení bude stejně jenom zděšení? V průběhu filmu jsem měl tendenci odstřelovat jej pro jednoduchost, přímočarost a otravnost předvídatelných scénáristických postupů, ale konec mi vytřel zrak a z pusy sebral všechny rýpavé připomínky. De Palma u mne jako mistr budování napětí a neotřele komponovaných scén (nikoliv jako zdatný vypravěč) opět o pár příček stoupl. Od zhlédnutí Osvícení nepamatuji hororové scény srovnatelné kvality. Kéž bych ke Kubrickovu majstrštyku mohl přirovnat i zbytek filmu. 80% Zajímavé komentáře: kiddo, tron, choze, Trainspotter, Cimr, liuk(22.5.2009)

 • - Filmový debut Betty Buckleye. (Karlos80)

 • - Snímek získal nominace na dva Oscary (Herečka ve vedlejší roli - Piper Laurie, herečka v hlavní roli - Sissy Spacek). (Halloween9)

 • - Film Carrie je velmi provázán s prvními Hvězdnými válkami (1977). George Lucas málem režíroval Carrie a představitelé hlavních rolí z Sissy Spacek a William Katt měli hrát Leiu a Lukea ve Star Wars. (Elisebah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace