poster

Carrie

 • USA

  Carrie

 • slovenský

  Carrie

  (festivalový název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 1976, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ripo
  ***

  Cariie dvoch tvárí .... v scéene na plese pôsobí najpresvedčivejšie. Prvá polovica filmu je typicky Kingovsky pomalá a nazanačujúca dej ... a záver ? Ten tiež ....(8.1.2010)

 • J*A*S*M
  *****

  První filmová Kingovka dopadla víc než dobře, ba přímo skvěle (což se bohužel o většině adaptací tohoto autora říct nedá, ale buďme rádi alespoň za těch pár povedených - když už se náhodou zadaří, vznikne z toho perla). Carrie se většinu času pohybuje spíš v dramatických než hororových vodách, ale přesto napětí prostupuje celým snímkem, divák je neustále v "nepříjemném" očekávání věcí příštích. Příběh je docela předvídatelný (a byl asi i v sedmndesátých letech), naštěstí hodně zachraňuje psychologie postav, zvlášť matička je povedená. PS: Minimálně jedna a půl hvězdičky jde na konto Sissy Spacek, ta se role zhostila vážně výtečně. Horror movie of the year(22.5.2008)

 • novoten
  ****

  King mě zmrazil tím, jak bez jakýchkoli náznaků citu nebo porozumění popoháněl Carrie vstříc velkolepému finále, do jejích myšlenek nakukoval jenom občas a všechno zabalil do téměř až dokumentární formy. De Palma s Cohenem na to jdou přesně opačně. Z Carrie se stává nadpozemská bytost, nepatřící do nelítostného a cynického světa kolem ní. Její pocity, ať už je to zloba, údiv nebo radost, jsou hlavním hybatelem příběhu, který díky brilantní formě povyšuje příběh téměř na poselství. Předloha i adaptace jsou tak nakonec dost rozdílné, přesto si moji oblibu získaly z přehledem. 85%(6.9.2008)

 • Shit
  *****

  No, čistokrevenej horor to neni, na tom se tady už shodlo víc lidí a já musim jen souhlasit, i když hororvý prvky se rozhodně najdou. Ovšem jinak je to po všech stránkách neskutečně sugestivní dílo, ať už se jedná o parádní hudbu a nebo to jak si Brian De Plama v podstatě dělá s divákem co chce, vodí si ho jak se mu zachce a vytváří potřebný emoce jakoby nic, což se promítně do závěrečný skvostný 20ti minutovky. Krom toho Sissy Spacek skvělá. 4,5*(25.2.2008)

 • zelvopyr
  ***

  Hrozná slabina filmu byl scénář, což je s tak silnou románovou předlohou (která ve světě literatury přinesla něco nového) tak nějak celkem katastrofa. Jakoby bylo osekané vše, co by nutilo k nějakému přemýšlení -- které bylo o Cariině mimoňství, vyřazení (se) z normálních vztahů, postupné předpřipravování na dějový zlom, napovídání, spoilerování v ději, abyste se těšili, tušili a byli napnuti... Co se týče hereckých výkonů -- špičková liga Sissy Spacek, mizerný okresní přebor ostatních. Smutné...(30.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace