• slovenský

Pino Donaggio

Paul Hirsch

Kostýmy:

Rosanna Norton

Další důkaz toho, že na csfd mizí hodnocení ! Carrie jsem viděl ještě jako malej zmetek a do dneška mě z některých scén mrazí v zádech ... a pak, kdo by zapomněl na maturák, že jo. De Palmova Carrie je zasloužená kultovka, které remake nesahá ani po kuří oka !(12.2.2014)

V závěru docela drsný teenagersko-psychologický horor o zakřiknutý, šeredný a telekinezí nadaný zrzce, která je střídavě terorizována bláznivě pobožbou máti, a střídavě šikanována svýma slepičíma spolužačkama. Tak to jde první hodinu (nuda), pak ples, a posledních 15 minut se konečně rozpoutá celkem slušný horor, který ale už můj dojem stejně nezachránil. Natočeno je to na tehdejší poměry dobře, o tom žádná. Jen se prostě moc dlouho nic nedělo a hlavně (a je to možná povrchní) nemám rád koukat hodinu a půl hodiny na takovou sexuálně potlačenou hnusku... Bonus: Travolta tu rube prasata.(18.1.2011)

Vlastne prvá sfilmovaná Kingova novela. Knihu som čítal už dávnejšie ale tak sa mi zdá že ten film fungoval ešte lepšie. Super herci Sissy Spacek - Carrie, William Katt (House) - jej plesový partner, Nancy Allen (Robocop) - namyslená školská chick, John Travolta ako jej komplic a krásna Amy Irving.(5.5.2007)

„Modlím sa, aby ste našla Ježiša.“ Tam, kde sa Kingova knižná prvotina topila v mori pseudo dokumentárnej žurnalistiky (mňa strašne nudila, kebyže knižky hodnotím rovnakým spôsobom ako filmy, čo odmietam, dal by som Kingovmu knižnému debutu ledva 40%), tam perfekcionistický Brian De Palma víťazí brilantnou technickou stránkou (kamera, hudba, strih, efekty, jeho milované „rozdelenie plátna“), kvalitným hereckým obsadením (obidve Whiteové boli nominované na Oscara) a výborným budovaním napínavej atmosféry (do prasknutia nervov predlžovaná scéna „pohľad na vedro s prasačou krvou“), ktorá vrcholí totálnou deštrukciou. Z čajového stredoškolského príbehu dokázal režisér vyťažiť niekoľko pôsobivých, ale i vtipných a dojemných scén. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/955/(28.10.2007)

Tento film by pravděpodobně nevznikl nebýt ženy Stephena Kinga, Tabithy, která rukopis Carrie "zachránila" z odpadkového koše, kde se King rozhodl, že mu bude nejlépe. Nakonec v roce 1974 spatřila Carrie světlo světa a o dva roky poté natočil Brian De Palma tento film. Sissy Spacek skvěle padla do role tyranizované dívky s nadpřirozenými schopnostmi a Piper Laurie zase správně "šíleně" ztvárnila fanatickou matinku. Ale mám pocit, že dabéři se trošku spletli a neuvědomili si, že nedabují romantickou slátaninu ze střední školy, ale nýbrž kultovní drama podle předlohy mistra hororu. Carrie je jedna z mých filmových hrdinek. A řekla bych, že i pro spoustu holek, které si něco podobného samy kdysi zažily. Kolik dívek, které byly někdy ve škole za neoblíbené podivínky, samotářské, odstrčené outsiderky, jimž se ostatní vysmívali, ubližovali jim a ukazovali si na ně, by si přálo, aby se jim všem pomstili tak, jako Carrie. Pro mě Carrie byla, a možná vlastně stále je, ideálním snem o pomstě. Představa, jak se všichni zoufale snaží dostat pryč, zatímco já procházím mezi doutnajícími plameny, s nepřítomně upřeným zrakem, s velkou silou, která mě přerůstá, a s níž mohu zničit cokoliv jen budu chtít. Já jsem nyní vládkyní. Stvořila jsem peklo, do něhož mě oni sami zahnali...(16.1.2008)