Krvavý stát

Red State

Drama / Thriller / Akční / Horor

USA, 2011, 97 min (Director's cut: 85 min)

Nepředvídatelný, odvážný, inteligentní (a poctivě napsaný), výtečně zahraný, svěže natočený a hlavně zlý, zlý, ZLÝ FILM. Kevin Smith změnu žánru ustál se ctí, přičemž v případě tohoto filmu se jedná vlastně hned o dvojitou změnu - z jeho tradiční komedie na progresivní variaci na teenage horor, která se zase v polovině transformuje v akční film - v tomto případě taktéž neobvyklý. Velká spokojenost. P.S.: Michael Parks je boží.(7.11.2011)

Bezskrupulózně postřílených křesťanů není nikdy dost. A cynických, s nadhledem nad "základními lidskými právy" hláškujících agentů taky ne. Funny as hell. 8/10(27.3.2012)

• Superpero

Půl filmu je nudná mše a druhá půlka velmi špatná přestřelka, kde dělá akční kousky John Goodman (!) a jdou po něm věřící důchodkyně s kalachama. Všechno je to podáváno s vážnym ksichtem a u mě osobně to zabila scéna, kdy se jakejsi špatně hrající hispánskej SWAT filosoficky hádá s Johnem Goodmanem, jestli maj všechny zabít. Nedokázalo to u mě vyvolat žádný emoce, snad kromě údivu, že se ty kluci fakt rozhodli vomrdat asi padesátiletou ženskou. Kdyby to natočil Uwe Boll, tak to imho všichni setřou jako největší píčovinu, ale Smith dostane pardon, jelikož experimentuje se změnou žánru.(25.12.2014)

• Chrustyn

Kultovní režisér přisprostlých komedií o sexu a Star Wars Kevin Smith se buď pokoušel natočit smrtelně vážně míněný akční horor ve stylu vyvraždovaček Roba Zombieho nebo se chtěl vysmát všem církevním hodnotám a pobožným bláznům, kteří se nechávají vést bohem. Každopádně vznikla krvavá podivnost, kterou budu ve Smithově filmografii rázně přeskakovat.(26.8.2012)

Smith toho zdánlivě chce říct moc, ale ve skutečnosti nepoví vůbec nic... Chytře se jen tvářící nudný exploitation.(4.9.2011)