poster

Krvavý stát

 • USA

  Red State

Drama / Thriller / Akční / Horor

USA, 2011, 97 min (Director's cut: 85 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • playboxguest
  ***

  Kevča Smith poprvé vynechal humor (teda né že by si ho tam úchyláci mého typu nenašli) a nasadil syrovou strunu v příběhu o pošahaných panbíčkářích, kteří mají v hlavě nasráno víc, než jejich oběti v gatích. A vzhledem k tomu, že do toho zasáhne i zajímavá linka s neúspěšným polišem, rodinka se chová skoro jak vývar z filmečků Roba Zombieho a má to celé jen osmdesát minut, nenudí. 70%(25.10.2012)

 • swamp
  ***

  Red state je divný film s poetikou Smithe, ale chybí tomu vtipná šťáva. Co bych dal za to, aby natočil Clerks 3. Tenhle film s "posláním" - jestli se to tak dá nazvat - není to pravé ořechové.. ale je přinejmenším lehce nekorektní, což je správně.(3.12.2011)

 • klerik
  ****

  Jeden z najzaujímavejších filmov poslednej doby! Označenie horor mu dosť škodí. Je to totiž originálny mix žánnrov, ktorý v celkovom vyznení pôsobí neuveriteľne poctivo. Pre mňa to bolo rovnako pôsobivé ako oscarové TÁTO ZEM NIE JE PRE STARÝCH. Prístup k téme sekty je takmer dokumentaristcký a skvelo funguje s hororvými i policajnými dejovými líniami. Priamočiare riešenia týkajúce sa už využitých postáv a nápadov je odvážne a vysoko funkčné. Obsadenie Michaela Parksa a Johna Goodmana bolo vyslovene geniálne... rovnako ako anjelske trúbenie...(19.10.2012)

 • anais
  ****

  Za málo peněz hodně muziky. Je to jiný Kevin Smith. Sešel z cesty :) A to je potřeba si uvědomit, a nečekat nic, na co jsme od něj zvyklí. Scénář se snaží stále překvapovat, a byla by škoda cokoliv vyzradit. Určitě se nejedná o Smithův nejlepší film, ale odvaha takhle radikálně odbočit ze zavedených kolejí, podle mě korunovaná úspěchem, stojí za pozornost.(24.7.2014)

 • H34D
  ***

  Tento, zcela nesmithovský, film začíná jako poměrně temný, ryze béčkový exploatační skoro-horror, přesně takový, které se Tarantino snažil pozdvihnout ve svém Grindhousu. Žánr se však záhy zlomí, atmosféra strachu kompletně vymizí a nastává akce - na první pohled naprosto nezajímavá akce, ale když už se zdá, že se z Red State stává šedivý propadák, začne na film doléhat citelný opar satiry, jenž trefně kritizuje fanatické náboženství, terorismus a způsob, jakým je policie nucena se s těmito problémy vypořádávat. Tento absurdní a skrytě zábavný rozměr filmu alespoň zčásti nahrazuje jinak obyčejný děj a nijaké postavy. Na této vlně Smith nakonec graduje až do Coenovského finále, takže řeknu budiž, ale příště radši Clerks 3, prosím... 5/10(13.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace