poster

Krvavý stát

 • USA

  Red State

Drama / Thriller / Akční / Horor

USA, 2011, 97 min (Director's cut: 85 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ****

  Tento film mohl být výjimečný v mnoha ohledech, ale utopil se ve zbytečné snaze o kontroverzi a nerozhodnosti, jaký žánr bude vlastně reprezentovat. Tři kamarádi ze školy objeví na netu inzerát, ve kterém zralá žena nabízí sex. Neváhají ani minutu, a protože dotyčná bydlí nedaleko, rozjedou se za ní, aby konečně smočili. Z přívěsu vyleze nevzhledná ženská s lahví piva v ruce, ale klukům se přesto líbí. Každý normální by se otočil a odešel by, ale oni něco málo vypijí piva s uspávadlem a po probuzení zjistí, že padli do spárů náboženských fanatiků, které vede šílený pastor nenávidějící tento zkažený svět a se svými přívrženci ho hodlá napravovat po svém. V prvé řadě, co mně na filmu vadilo, byly jeho sáhodlouhé a v podstatě dokola se opakující dialogy řešící jen v menších obměnách stále stejný problém, který divák už dávno pochopil, ale režisér pro jistotu dialogy nekrátil a několikrát zopakoval o co v příští scéně asi tak půjde. Zpočátku realistické vyznění dramatické situace, do které se kluci dostali, vezme za své od chvíle, kdy se do celé záležitosti vloží ozbrojená jednotka vládních agentů vedená Johnem Goodmanem. Film se i nadále snažil podsouvat, jak je syrově realistický, ale to už dávno neplatilo, ale přesto obléhání kaple bylo zvládnuto velmi dobře. Líbilo se mně, jak bylo nakládáno s hlavními postavami a nebylo možné odhadnout, v jaké chvíli zmizí ze scény. Naopak jednání některých postav, bylo místy krajně nelogické, a když se například jednomu z kluků podařilo utéct a dostat se ke zbrani, tak místo, aby šílence postřílel, dal se nepravděpodobně na útěk. Hororový příznivce příliš uspokojený nebude, protože scénám mučení není věnován velký prostor, ale zato se "fuckuje" v každé druhé větě, a stejně tak je zde únavná přehršle náboženských keců. Rovněž po herecké stránce bych nevznesl žádné námitky. Nejvíc ale překvapí, že tento film režíroval Kevin Smith a to není režisér pro tento druh filmu tak úplně ten pravý. Na výsledku je znát značná rozpolcenost díla, kdy vlastně ani nebylo záměrem natočit horor, ale spíše film, o kterém se bude delší dobu mluvit. A do jaké míry se to podařilo, to už si musí každý posoudit sám. Smith se za nic stydět nemusí, ale přesto film není snadné pro jeho kontroverzní přesah vstřebat, ale nakonec jsem ho vstřebal. 70%(30.10.2011)

 • Sobis87
  *****

  Nepředvídatelný, odvážný, inteligentní (a poctivě napsaný), výtečně zahraný, svěže natočený a hlavně zlý, zlý, ZLÝ FILM. Kevin Smith změnu žánru ustál se ctí, přičemž v případě tohoto filmu se jedná vlastně hned o dvojitou změnu - z jeho tradiční komedie na progresivní variaci na teenage horor, která se zase v polovině transformuje v akční film - v tomto případě taktéž neobvyklý. Velká spokojenost. P.S.: Michael Parks je boží.(7.11.2011)

 • petero
  ****

  Kombinácia horor + Kevin Smith sľubovala zaujímavý to počin, čím aj Red Stete je. Síce strašidelných scén a kadencii hlášok sa divák nedočká, no absurdných situácii si rozhodne užije dosť. A na nich ten film stojí aj padá.(15.10.2011)

 • J*A*S*M
  ****

  Red State má smůlu v tom, že dvě hlavní divácké skupiny, které se na něj budou chtít podívat, nemá velkou šanci zaujmout. Fanoušci Kevina Smithe mají jeho filmy rádi především kvůli humoru, nikoli kvůli ideologii. Smithovská kritičnost vůči všemu možnému je podle očekávání přítomna v míře vrchovaté, film nedělá kompromisy. Humor tu je ale jenom ve stopovém množství - například když se nad nějakou postavou pobaveně uchechtnete a řeknete si "heh, to je ale svině". No a hororoví konzumenti tu toho pro sebe taky moc nenajdou. Ale pokud dokážete ocenit vynikající technickou stránku, důmyslnou stavbu příběhu, střídání žánrů (nejpřesnější popis - nábožensko-politický dramatický thriller s akčními pasážemi a špetkou exploitačního hororu) atd., budete spokojeni. Red State sice nakonec není ve své výpovědi nikterak objevný či geniální, ale v době, kdy z filmů ideologie téměř zmizela, jsem rád i za to málo (přestože nemůžu říct, že bych se pod jeho kritické vyznění podepsal).(13.9.2011)

 • HAL
  ****

  Bezskrupulózně postřílených křesťanů není nikdy dost. A cynických, s nadhledem nad "základními lidskými právy" hláškujících agentů taky ne. Funny as hell. 8/10(27.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace