Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

Caszidy

Daybreakers má vynikající myšlenku. Ostatně celý ten upíry ovládaný svět je krásně a vtipně propracovaný. Za to si zcela jistě zaslouží body k dobru. Druhá polovina filmu možná není tak silná a obzvláště závěrečné "požírání" a "přeměňování" mi moc nesedělo, avšak za propracovanou koncepci světa, Ethana Hawkea, démonického Sama Neilla a některé obzvláště působivé scény(pozorování vyprazdňujících se "kójí") si Daybreakers slabší 4* rozhodně zaslouží. ()

st.ranger

Zajímavý nápad a i celková originalita filmu, ale způsob, jak zvrátit proces z upíra na člověka mi přišel trochu nedomyšlený. ()

bouncer

Nemastné, neslané a přesto lákavé. Aneb jak se svézt na vlně obliby upírské tématiky, příjít se super nápadem, ale zazdit ho nudným zpracováním. Škoda, mohla to být pecka a ne jen slušný průměr. ()

Litsarch

Jsem rád za tento film, jelikož je z jiného světla než jiné filmy tohoto druhu... Ukazuje totiž člověka jako ohrožený druh, zatímco upíry jako vládnoucí rasu... Které ale dochází "potrava" a musí krizovou situaci řešit... Film má od začátku temnou, pochmurnou a hustou atmosféru, lehce vtáhne člověka do děje a má parádní efekty a masky... Chudokrevní byli skvěle namaskovaní, jejich chování a pohyby skvělé... Akční scény pro mne bombastické a celý děj, jeho podání a výsledek pro mne perfektní... Tento film je za "Låt den rätte komma in (2008)" druhý nej film o upírech jaký jsem viděl... ()

adamo_znk

Dějově naprosto stupidní upírský horor, který je i přes svůj relativně originální námět plný otřesných klišé a nesmyslů. Známí herci se taky moc nepředvedli, a tak jediným pozitivem je pro mě slušná porce krve. ()

rreal13

Miluji filmy s upíry, hromadou krve, zombie a dalšími podobnými zvěrstvy. Zpracování nebylo tak kvalitní jak bych čekal, ale 3* si určitě zaslouží. ()

Terva

Všechno spustil jediný netopýr. Nedostatek potravy je dán hranicemi naší Planety. Bratři Spieringové si k filmu, který režírují, udělali i scénář. Všechno však začíná a končí u krve - až moc překrvené. CITÁT - Toto je hlášení veřejné bezpečnosti, do úsvitu zbívá jedna hodina......... Mám v tom trochu zmatek - lidé, upíři a upíří mutanti a nějak se to podivně zvrtlo a mě to nějak nejde do palice. Hlavní hrdina filmu má počítačem řízený byt (óóó jaká vymoženost), ale stejně mu tam každý leze jak do chlíva. Myšlenka léčby je však velice povedená a film tak dostává trochu srozumitelnější a smysluplnější spád. CITÁT - Z popela povstane nový život........ Tak nějak je to neslané, nemastné a zbytečně moc krvavé. ()

Chermy

Ne že by mě to nějak urazilo, ani nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil. Ale byla to prostě blbost:-) ()

joehot

Beru tento film za béčko a jako takový je i koukatelný. Originální svět bratrů Spierigů není zase tak originální (Matrix, Blade 2 a Pravá krev v jednom balení), jak jsem předpokládal, přesto jsem se nenudil - za což vděčím docela vlídné stopáži. Rozjezd je na můj vkus trochu pomalý, ale co se dá dělat. Nelogičností je ve scénáři až hanba, ale pokud se prostě jen chcete podívat na film, u něhož nemusíte přemýšlet, doporučuji. P.S. Mohlo to být daleko lepší.. ()

Nick Tow

Silné "päťhviezdičkové" detaily, priemerný "trojhviezdičkový" pocit z celku. Ale musím dať aj štvrtú hviezdičku, aby som tvorcov aspoň trochu odškodnil za expertízy, ktoré som si tu prečítal od mnohých špecialistov na film (ktorí vedia vždy lepšie ako režisér, ako treba film zostrihať, prípadne, ako sa točia akčné scény a ako sa robí grading). Skromne sa domnievam, že Daybreakers sú sympatický pokus, ktorý neurobí dieru do sveta, ale dve dierky do krku premýšľavým divákom možno áno. Takému Rentonovi, Djkomovi, JASM-ovi, Nick Towovi a ďalším už urobil. ()

Bubble74

Musím si odvyknout tu přihlouplou potřebu chtít zhlídnout kompletní filmografie mých oblíbenců a přestat si myslet, že když tak neučiním, bůhvíco propásnu. Tak jsem se teď po x-tý přesvědčila, že nepropásnu zhola nic. Naopak, ušetřím drahocenný čas. Některé výtvory ani moji miláčci nezvládnou vytáhnout alespoň do výše snesitelnosti. Věděla jsem, že Daybreakers nebudou můj šálek kávy, a přesto jsem na to koukala. Dobře mi tak. ()

corpsy

Film u mňa počas sledovania pomaličky padal z geniálnej 5 * zábavy až po mierne nadpriemerný upíri snímok. Začiatok je naozaj vyšperkovaný, ale zároveň je jeho predčasným vrcholom a tak sa mu v priebehu stopáže nevyrovná nič, či už po vizuálnej stránke ( aj napriek nejakej tej nasledujúcej akcii ) a ani po hereckej či príbehovej. ()

liquido26

Zajímavá vize světa, který ovládli upíři a z lidí se stal ohrožený druh. Ze začátku jsem se spíš trochu nudil a místama měl chuť to vypnout, protože mi to přišlo jako pěkná kravina, ale pak se to docela slušně rozjelo a film mě začal bavit. Velkou zásluhu na tom má Willem Dafoe. ()

Crazer

Chov lidí ve velkém pro krevní buňky a hltání hektolitrů krve. Kdybyste ten film pustili od konce, dopadlo by to stejně. ()

PauloZ

Mohla to být skvěle promyšlená a zároveň parádně akční upíří jízda, která by dostála blockbusteru. Jenže to by nesměli páni u kormidla spát a flákat se. Takhle je to jenom velice průměrné béčko s naprosto promrhaným námětem a spackanou režií téměř bez akce, bez emocí a bez napětí. Nepamatuju si jediný dobrý moment filmu, ale potěšil mě Dafoe. ()

ledzepfan

Na čtyři stárs to asi není ale určitě to není něják moc blbý film..Ten nápad je dobrý,docela originální a zábavný..jediné mínus bych viděl v řemeslném zpracování celého filmu,kdy to všechno místy vypadá dost nízkorozpočtově a tváří se to naivně jako rádobyvelkofilm.........čekal jsem ultrasračku-dostal jsem prima zábavu na večer-takže vlastně podtrženo sečteno=účel to plní slušně........65% ()

Kryton

Film si nakousl více krků než dokáže vycucat. Pokud by se vše odehrávalo podle prvních 30 minut, pak je tu výborné atmosférické "áčkové béčko" o upírech a lidech co vymírají. Jenže se pak v půlce začne moc kecat. V té půlce se rozjíždí zase jiná rovina a to o hledání léků. Posledních cca 20 minut je pak jen akční béčko o likvidaci upírů. Tak tedka nevím, jak hodnotit, když se film na konci změní v něco jiného než byl na začátku. Naštestí to není tak dlouhé a atmosféru si to drží. Jen tolik otazníků jako na konci jsem nečekal. ()

baribal

Předvídatelné a ke konci čím dál více béčkové. A to byl začátek tak slibný i když celkově je to jedna z lepších "upířin". ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)