Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

djbarrel

Poměrně neotřelá upířina, která přišla s opravdu novým nápadem. Všechna čest. Akční i hororová stránka je poměrně na výši, přesto mi, ale ve filmu chybělo napětí a grády. Svět upírů, vyrovnávající se s nedostatkem zdrojů krve a mutacemi, byl ale ztvárněn naprosto bezchybně a být o něco lepší atmosféra, dal bych i 4 hvězdy. 60 % ()

Gand_alf odpad!

Kategoria: raz vidieť a čím skôr zabudnúť. Prečo sa natáčajú filmy ako je tento???? Filmový priemysel musí byť v riadnej žumpe! ()

m.xFuck

Zase po dlouhé době něco, kde jsou upíři upíři. Díky bohu za to, ale mohlo to být promakanější a mohlo to mít víc dílů. ()

gefr

Upíry mám rád a tak ani tímto snímkem nepohrdnu. Má to nápad, jednoduchý vizuál, ale pro mě příliš nevýrazné herce. Hawke nemá charisma ani um na utáhnutí celého filmu a Dafoe se objevuje jako přicmrndavač. Zbytek herců je jen na doplnění a celý film je zkrátka bez duše. ()

Facerr

No jasně, mohlo se to udělat líp, ale i tak je to dobrá podívaná, který trochu přidávám už i proto, že pouštět se do tohohle žánru moc mezi filmařema nefrčí. Rozhodně mě dostala vize krvavý budoucnosti, která měla svojí atmosféru. Samotný děj pak nemá moc hluchejch míst, takže proč ne za čtyři? ()

jkpj22

Upírskou tematiku nemusím, ale na tento film se rozhodně dalo dívat. Má svou specifickou atmosféru, která vás rychle vtáhne a přináší dost akce. ()

johnsnow

ja si myslím, že to bolo rozhodne vydarené dielko o upíroch. HERCI: Hawk výborný, Defoe ho však naplno prebíja, jeho brat celkom fajn, tá ženská nič moc a záporák v podaní Neila bol slabý. AKCIA: Zo začiatku super, či už bitka s tou potvorou alebo nahánačka s autami, potom na koniec, už slabota ale dalo sa. Koniec som nepochopil ale nejdem spoilovať. 5* si to zaslúži kedže sa to rozhodlo konkurovať sajrajt ságe. ()

blazma

Hele není to vůbec špatný. Celou dobu se to drží v průměrné rovině všech žánrů, které to obsahuje. Snad až na horor. To že tam je krev neznamená že to je horor, ale co už. Myšlenka kdy upíři už ovládli svět a teď trpí na nedostatek potravy, je poměrně zajímavý koncept, jelikož nic takového jsem ve filmech neviděl. Jen je trošku zvláštní, že se našel lék v podobě kontrolovaného vystavení na slunci, ale budiž :D.. Co je víc na hlavu, byl fakt že krev těch uzdravených z vás taky udělá člověk. To jakože na to nemohli přijít dřív než jen čistou náhodou? Zkrátka ten konec byl podivný. ()

Sintiroma

Jestli hledate film u ktereho se budete desit od zacatku do konce tak tohle je pro vas spravna volba.Docela aji dobre propracovane,ale vzdy neco SPECIAL chybelo,teda aspon me.A nakonec sem nevedel co vycist ze zaveru filmu.Ale 4 hvezdy si to zaslouzi. ()

spawnxp

Dobrej nápad, slušně udělaný - ovšem druhá půlka to srazila. A navíc: W.Dafoe zachraňuje svět proti upírům? To teda čumim... asi jako na Johna Malkoviche, když zachraňoval svět proti mutantům (The Mutant Chronicles) - asi tak tři minuty, než ho naštěstí sejmuli (Malkoviche) ()

Killik odpad!

No tohle je snad pokus o vtip... Tenhle film nazvat beckovym by byla naprosta urazka vsech beckovych filmu. Mozna deset, spis dvacet let zpatky by tenhle paskvil mohl nekoho nadchnout, ale dnes? Kdybych v kine nebyl s prateli, byl by to letos prvni, ze ktereho bych v polovine odesel... At se snazim sebevic, nenachazim nic, co bych pochvalil, snad ani hudbu ne... odpad! ()

MaxQ69

Aneb kterak to vypadá, když je člověk dychtící po věčné existenci ochoten vzdát se všeho - lidskosti. Nikdy více slunce, nikdy více normální jídlo, nikdy více svoboda. Zajímavá myšlenka, ale zpracování se již pohybuje v amatérských sférách. Nulové herecké výkony, silně podprůměrná kamera, nadměrné množství filmových chyb, děsivě kýčovitá hudba. Bratři Spierigové se usilovně snaží dostat na úroveň filmů, kde nalezneme např. Resident Evil, jenž se nese ve stejném duchu. K tomu musí ale ujít zatraceně dlouhou cestu, a kdo ví, jestli ona cesta vůbec bere konce. Čili pokud to mám srovnávat s jejich prvním sci-fi "Nemrtví", v něčem Spierigové pokročili. Rozhodně je to námět a snad i propracovanost některých efektů. Seznam upgradů však není dlouhý. Tak uvidíme, co si pro nás připraví příště. Snad to bude lepší než těchto pochybných a doslova bídných 50%. ()

Ruadek

Shrnu to s dostatečně velkým přesahem a celkově si to tento film schytá za všechny ostatní, rádoby upíří věci, co si hrály na velkou podívanou. Po nabuzujícím traileru a předzvěsti, že nás konečně čeká cosi, co by mohlo být protikladem k ubohému Stmívání, jsem film shlédl a těšil se. Matrixovské roubování s pěstitelstvím lidí jako " funkčními články " , ať už na krev nebo cokoli dalšího - proč ne. Upíří populace, která je na prahu vyhubení a do měsíce už nebude z čeho čerpat, pít. Představa totálního úpadku společnosti, měnící se na okřídlené zrůdičky a krvesaje ve stínu slunce. Pár odpadlíků z řad lidí, odpor, rezistance. _____ 1) Film okatě kopíruje snad ze všech souputníků, které šlo za posledních cca 10 let nakoukat - sám nepřináší ani za nehet vlastní invence 2) postavy jednají zcela iracionálně, až je to k smíchu 3) samotní upíři, o kterých to mělo být jsou spíše parodií na upíry. Ve tmě si musí posvítit aby vůbec něco viděli, jejich " společnost " by v této podobě nikdy nemohla vzniknout. Je směšné pozorovat, jak tvůrci pouze dali těm zástupům umělé zuby a rudé čočky do očí, protože jakákoli další změna oproti lidem už není. Ehm, pardon - jasně, ještě nás zabíjí slunce, takže se schováme pod stromem a hopsáme mezi paprsky, proplétajícími se korunou a pak máme k smrti rádi krev. Na obvyklé sání ovšem zapomeňte, tady se trhá ( aby to lépe vypadalo ) , jedí se vnitřnosti ( aby jsme získali lepší ratting a kouzlo nepřístupnosti ) a tekoucí krvi umíme odolat, když máme velké ego. Takže lítáme s kuší ( Blade Trinity ), nenosíme podprsenky ( aby si teenageři užili ), neradi asijské bojové sporty ( překvapení že se toto klišé vyhnulo zrovna tomuto snímku ) a rádi řev, co nevyděsí ale znudí. A nakonec 4) nulová akce ( až na pár kopů ) ***** Překvapení roku se tedy nekoná, film si na sebe a) vydělá díky Stmívací módě špičáků b) lidé prostě na brak v davech nepůjdou a film se možná sotva zaplatí . _____ Bladeovi bych upíry, co si posvítí na půdu a roztok z česneku odpustil - byl to koneckonců dobrej biják a co díl, to jiný zajímavý pohled odlišného tvůrce. Underworld měl spád, nápad, co uměl využít - ač to bylo čímdál větší béčko, co další díl. Vyjímkou je snad 30 Dní Dlouhá Noc, ač nádherně vykrádá Věc. Další " upířiny " včetně romantického odvaru True Blood nebudu ani zmiňovat ( přestože kvality True Blood jsou jasné, avšak někde jinde než v upírské tematice ) .Tomuto filmu neodpustím nic, krom základní myšlenky ( přesto nijak originální - Matrix + True Blood ), nemá skutečně co nabídnout. Zfilmován pěkně, omezen rozpočtem, podívaná vizuálně podobná prvnímu Bladeovi. Majstrštyky typu Interview S Upírem nebo samosebou oldskool Nosferatu od W. Murnaua se už prostě netočí. Jede se na feeling, na krev a na.... prd. * 1.2.2010 PS : Ano, velká škoda evolučního tématu, stále jen v půli cesty v této zajímavé myšlence ()

JoKKeR

Rozhodoval jsem se mezi 3 - 4 * nakonec dám o jednu víc ikdyž si to asi nezaslouží.Eathana mám rád už od doby Gattacy takže jsem to musel vidět stuj co stuj,určo jde o jeden s nej upířích filmů ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)