Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

Eeve

Tak preflláknutý námet som teda už veľmi dávno nevidela. Ja osobne má vcelku rada upírsky žáner, tým nemyslím nejaké bezduché krváky, no to, ako upíry v tomto počine predstavili, ma poriadne ovalilo. Tak sú nesmrteľní, ale sa musia liečiť zo svojich poranení, nie je ich vidieť v zrkadle !!! (to použili z ktorej naivnej upírskej rozprávky - to si fakt mohli odpustiť), ich skon na slnku a lá plamene pekelné ma vôbec nedostal, a tá záverečná cákačka krvi alias vytapetujme načerveno...no každopádne som si to celé predstavovala úplne inak. Jediné svetlé, teda svetlejšie momenty filmu sú sexi upírske oči Ethana Hawkea a záverečná pointa/nepointa. Z postáv mi tam sedel jedine Hawke, pre ostatných nie veľmi šťastný výber, najmä Claudia Karvan je podľa mňa krok vedľa. Chcela som dať za dve, ale po opakovanom zhliadnutí zvyšujem na tri, nakoľko dve som dala oveľa väčším "šrotom" ako tento filmík :) ()

punco

Aj napriek slabšiemu hodnoteniu som sa rozhodol dať tomuto filmu šancu, a musím ho pokarhať, pretože pomerne dobrý nápad bol až príliš nevyužitý a poniektoré scény hraničili dokonca s céčkovým videofilmom na prehistorickom VTV !!! Nápad dobrý prevedenie slabé, film typu "raz a nikdy viac" ()

faktor_xx

konečne upírsky film o upíroch v súčasnej dobe bez vplyvu ságovosti a detskosti Twilight série....dobrá myšlienka, slušný začiatok, ale od 3/5 filmu to začalo byť tak povediac nudné, pôsobiace ako opustené dieťa v pieskovisku....scenár upadol do jednotvárnosti a klišé, tajomné postavy zrazu prešli na bezhlavého hnanie sa vpred s odkrytým štítom pred sebou, herecké podanie prestalo gradovať a stalo sa stereotypné....také zmiešané pocity, pretože zo začiatku máte pocit jednoduchého (ale originálneho) nápadu a prepracovanosti s perfektnými vizuálnymi efektami a kamerou, ale postupne sa udržia len tie efekty na tej istej úrovni...škoda, že tak dobrý a originálny nápad nezobral do rúk skúsenejší režisér...za námet, hudbu, efekty a zo začiatku i dobrú kameru a herecké podanie dávam 60% ()

racing666

Od začátku jsem to hltal až do úplnýho konce. Samozřejmě upíři, mutanti - klišé. Ale tady je úplně jinej příběh a je to opravdu dobrý. Nechápu jak tady lidi můžou psát, že je to nudný...? Já se tedy opravdu nenudil. ()

kolodej1

je to další upírský film, al opět trochu jinak pojatý než všechny předchozí a tím byl pro mě zajímavý. Nebyl to sice zrovna nějaký skvost, ani co se týče památných scén ani co se týče hereckých výkonů nebo scénáře. Ale jako nenáročná podívaná na sobotní večer to není špatné ()

Scaevola

Vypadá to jako další horror o upírech a přes nadějný začátek a záměrné přehodnocení populační síly obou stran to i je další horror o upírech. Nevím, jestli chtěli autoři upozornit na docházející zásoby pitné vody či na jiný problém zásobování rostoucí pozemské populace, leč mám obavu, že tak daleko nehleděli. Snímek si však získává body zálibou v digitálním krveprolití, což sice může mnohé odrazovat, ale osobně - byť také neholduji rudým potokům a bezmyšlenkovitému násilí - bych neváhal některé scény označit až adjektivem "barokní" (finální scéna rvoucích se vojáků). A zmiňovat žánrově hodnověrné herecké výkony ústřední trojice (Hawke, Dafoe, Neill) snad ani není potřeba. ()

Astonko

Predtým než napíšem komentár si ich tu pár vždy prečítam nech neopakujem už-povedané a teraz som narazil na komentár od KevSpa s prekvapivým zistením, že presne to som chcel napísať ja. Takže už k tomu nemám veľa čo dodať, prečítajte si jej komentár a ďakujem za uľahčenú "robotu". Ak sa mám v skratke vyjadriť ja, tak za mňa ide o béčkovy priemerný (a teda nie zlý) horor, ktorý mohol aj chcel byť áčkovým 5.5/10 ()

chozze008

Ja nevim proc to ma tak nizke hodnoceni. Dle me je to dost originalni, az ke konci to zacne trochu klesat do klise. Si rikam jestli ti autori nepatri do kategorie love it or hate it ( u me rozhodne love it, dam  od nich dalsi veci urcite). ()

Rudm

Námět sám o sobě špatný není, ale to jak je film zpracovaný mě nebylo schopné vtáhnout do děje, a tak se kolikrát stalo, že moje oči stočily pozornost na zcela jiné věci než byl film samotný.   Pár věcí, co mě zaujaly na filmu, byl denní režim vozidla, aby upíry nesežehlo sluníčko, a způsob jak proměnit upíra zpátky v člověka včetně pyramidového schématu. ()

dextrush

Toto je jeden z tých filmov, na ktorom bol najlepší trailer, žiaľ. Myšlienka? Bravúrna! Prevedenie? Slabé! Deficit ľudí a ľudskej krvi bol výborný, škoda, že sa to vo filme trochu stratilo. Chcelo by to trochu viac, trochu premyslenejších a lepšie prevedených bojových scén. Zakomponovať do toho trochu zmutovaných (vyhladovaných) upírov a trochu natiahnuť minutáž. Hneď to mohlo vyzerať o niečo lepšie. Takto zbehol film ako voda a človek zrazu nevedel, či vypil colu alebo tonic. Mimochodom, Dafoe je lepší antagonista ako protagonista. "Záporak" by mu sadol určite viac. Škoda premrhaného potenciálu. ()

RoyBatty444

Najprv pozitíva: zaujímavý nápad a snaživý počin. Teraz druhá strana raja: slabý výkon hercov napriek dobrému obsadeniu sa im zo slabého scenára nedarilo nič vymačkať. Repetitívna dejová a obrazová štylizácia (pohľady na stojany vysávajúce ľudí, potulujúci sa mutanti). K tomu, že sa Etahn Hawke nevidel v späťáku svojho auta už chýbal len cesnakový veniec okolo krku Wiliema Dafoea. Takže bratia Spierigoví majú za sebou zombíkov v UNDEAD a teraz upírov, ktorý nemŕtvy im učarujú ako ďaľší? Ešte majú z čoho vyberať (kostlivc, vlkolak, lich, múmie, Frankenstein, vysávač krvy: Revenant, duch) možno im to raz vyjde. ()

KakiBonham

Myslím, že v rámci svých známých mám na tento film ještě poměrně pozitivní názor - líbí se mi myšlenka, líbí se mi i zpracování, dokonce mne bavily i akční scény (což opravdu není moje parketa). Jenže co naděláte, když vás první třetina nadchne, ve druhé chytnete podezření a ve třetí se splní vaše nejhorší divácké obavy? Naděláte tři hvězdičky. ()

numan

Daybreakers by měli mít na plakátech velkým písmem "upírům nepřístupno". Tenhle film je musí, chudinky, strašně deprimovat. Jsem rád, že konečně někdo i v celovečerním filmu uchopil upírskou tématiku osobitým způsobem a nezpracoval jí jako jedno velké teenagerské klišé (viz. marketingová bublina jménem Stmívání). Pravda, určitě to celé šlo udělat líp, ale i tak tleskám. Dooost dobrý! ()

Allein4

Nemám námitek...mně se to prostě líbilo, je to (alespoň pro mne) úplně jiné a nové pojetí "upířství" :) Moc nechápu tady to hodnocení na pouhých 62%, zatímco třeba naprosto nudné a o ničem Up In The Air je v červených procentech... ()

joslin246

Byla jsem šokovaná. Film byl spíše něco jako politické tlachání, kdo je víc. Některé dialogy ve mě probouzely nulový zájem. Ethan Hawke mě nudil, nenadchl mě, i když mu záda kryl Willem Dafoe. Nedostatek akčních scén mě znechutilo, trailer sliboval trošku něco jiného. Reklama výborná, film mizerný. ()

Spidey.

Asi jsem od toho moc očekával, ale takové "béčko" fakt ne.. Chaotické, místama až hloupé.. Takový namět a takové zpracování :) ()

Fufak

Po vydarených traileroch som čakal viac, bohužiaľ nedostal som to... Hawke s Defoem boli príjemní a na Neilla som bol po celý čas konštantne nasratý, tak, ako by to malo byť pri každom záporákovi :) Aj spoločnosť upírov bola vykreslená dobre, ale celkovo mi tam chýbal nejaký moment, scéna, ktorá by ma odrovnala a pri ktorej by som si mohol povedať, že sa pozerám na niečo výnimočné... lepší priemer: 3,5 * ()

Gesicht

Film boduje hlavně atmosférou, na druhou stranu scénář jakékoli snažení tvůrců sráží do béčkové roviny. Vše ostatní je ale tak, jak má, herci bez připomínek, kamera občas překvapí nějakým tím zajímavým záběrem a zvláštní efekty nezapřou své novozélandské kořeny. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)