Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

bobin85

Pro me prijemny pohled z druhe strany vzdy sme byli ti co lovili tady sme loveni tak nejak originalni. prechod Ethana po jak bych to nazval znovuoziveni na slunce sem dychal do slova (do dechu) snim ()

P/\/EL

nápadité!!...docela dost promyšlenej upírskej komixovej svět, vizuál-bezva, akce....jenže....se to zvrtlo....závěr...ee...bé....škoda...a vůbec...nj...prostě žánr, 2. liga..poplatný...no... ()

Lvegas

Poměrně originální upíří svět, který stojí na prahu vyhynutí...Souboj lidé vs. upíři. Ethan Hawke, jakožto prototyp antiupíra, všechno rozlouskne a spásu najde v samotném jádru konfliktu. Platí známe přísloví "pod svícnem je tma" v tomhle případě možná svítání? Zdá se mi, že upíří tématika je stále více populárnější a bude se stále častěji objevovat na plátnech kinosálů. I když nejsem žádný velký fanda do filmů plných krvelačných bestií, tohle celkem ušlo, film průměrný, co se týče škatulky upířích filmů - lepší průměr. ()

Mickeyla

Jedna hvězda za W. Dafoe(ho) a druhá za scénu s navzájem se požírajícími vojáky. Škoda ... protože námět je výbornej, ale chybí akce, "uvěřitelné" triky, dějově rozvedené postavy a strašidelná atmosféra. Ještě, že je to tak krátký. ()

mskarabeus

Tak jsem si myslel že na upírské téma se nedá už nic vymyslet, ale po shlédnutí tohoto filmu jsem se mýlil, dobrý a originální film. ()

GizmoD

Tentokrat je to opacne. Nie upiry pohybujuci sa v tienoch snaziaci sa ovladnut svet, ale v mensine su ludia a ich krv, zvysok ludstva stoji takmer pred vyhubenim. Ani pre vladnucu skupinu upirov nieje prijatelna smrt vyhladovanim lebo nechcite vediet ako skonci upir bez pridelov ludskej krvi. A tak sa pracuje na nahrade krvi, ale ide len o zachranu alebo je to biznis ? Chce niekto najst aj liek ? Film nenudi ale ani nevycnieva, nie je zly ani herci, ale je tam viac veci, ktore sa dali natocit a urobit lepsie. V tomto smere mi to pripomina Surroates. Cisty priemer. ()

dogzila

Výborná atmosféra a trochu iný pohľad na vampírov môžem len odporučit. E.H. táto rola sadla ako r*ť na šerbel. Snímok natočený s obrovskou láskou k detailu a bez barličiek chudobných digivylepšení :))) 1*navyše za zaujímavú atmosféru a ponuré exteriery striedajúce záblesky tepla. ()

zdenka99

A mohol to byť taký skvelý film. Mal na to všetky predpoklady. Toľko mrazivých scén, ale ani jedna skutočne nemrazila:-( Naozaj škoda toho nevyužitého potenciálu. ()

jay.jay.13

Začátek mě fakt dostal - vizuálně působivé seznámení s opravdu hodně zajímavym světem budoucnosti obývaném převážně upíry, stejně tak zajímavá zápletka s docházející lidskou krví, dobrý herci (hlavně démonickej Sam Neill), výborná atmosféra... "Svítání" tak mělo od začátku našlápnuto na kultovku. Bohužel se to pak šeredně zvrtne. Předevšim scénáři velice brzy dojde dech a ještě před polovinou mi přišlo, že tvůrci tak trochu netuší kudy kam. Navíc měli evidentně k dispozici hodně nízký rozpočet - digitální efekty jsou vyloženě amatérský, čimž nejvíce trpěj akční scény, kterejch navíc říliš není... a to je v akčnim upírskym sci-fi velkej problém. Je to velká škoda, režiserské duo Michael a Peter Spierigovi jsou evidentně telentovaní filmaři a s větším rozpočtem a hlavně lepším scénářem to mohlo dopadnout hodně dobře. 5/10 ()

jakub.kuba

Chvílema si tam určitý věci naprosto protiřečili, například když Dafoovi pod stromem sahal na srdce tak ještě říkal že už mu netluče x let, ale když sám projde 'vyléčením', tak mu naskočí tep. To opravdu nedávalo smysl. Druhá polovina filmu byla nudná, a konec byl až nechutně strojený na pokračování. 30% ()

Anstoss

Prvnich 20 minut navnadi, zacina se vam honit spousta otazek v hlave, mozna dostanete i chut se podavat hloube do toho temneho sveta a pak... prestrélky, honicky a jatka. Politicky ci socialni pozadi s pocatku film jako by se nikdy nekonalo. Dej zacina byt cim dal vice predpovidatelnej a na hercich je postupem casu znat bezradnost s toho co hlastne maji hrat. Smutne je i to, ze film neobstoji ani v kategorii beckovich hororu nebo akcnich filmecku s dosti nizim rozpoctem. Pokud jste casual divakem a postite si nekdy Daybreakers na Nove az pobezi, mozna vas to docela i pobavi, ale jako Blockbuster proste nesplni ocekavani. 4/10 ()

JAzzeURo

Myslím si, že film přišel s jednoduchým a celkem zajímavým konceptem. Pohled na vampírysmus opět z jiné stránky. ()

Deacon59

Mě se to líbilo hodně, sice k dokonalosti tomu přeci jen něco chybí, ale jinak film se zajímavým dějem. Sam Neill byl ďábelský. ()

ghostwo

Takže budeme zase jednou chválit. Tomuto filmu říkám ano. Zajímavá myšlenka, zajímavý příběh a dobře vykreslená situace, ve které se svět v daný okamžik nachází. Jak už jsem tu několikrát říkal - když mě film baví nemám nutnost řešit kraviny a hledat na filmu mouchy.A tohle mě bavilo.Ethan Hawke opět nezklamal. ()

CrashHP

Upírska téma, ktorá vždy zaujme mnoho ľudí, skvelý herec Ethan Hawke v hlavnej úlohe, no čo si viac priať? Rozbeh bol trošku pomalší ako som čakal, no po chvíli to dostalo tú pravú "šťavu". Ťažko sa mi hľadá chyba v tomto veľmi dobrom filmovom snímku. Dej je skutočne dobrý a ani akcia nechýba, výborná hudba tiež dodáva filmu svoje čaro, no najviac ma brala tá desivá atmosféra počas celého filmu. Páčil sa mi aj koniec, ktorý sa skončil pomerne otvorene, však čo, tvorcovia si povedali: ,,Keby náhodou." Rozhodne jeden z tých lepších filmov, aké som mal možnosť vidieť a videl som ich už pomerne dosť. ()

Figuto

Určitě jeden z těch lepších a "chytřejších" upírských filmů. Nenudil jsem se ani neošíval u přihlouplých akčních scén, protože ty ve filmu nejsou. Dobrá hudba, chladný look, solidní atmosféra světa, kdy lidstvo je na pokraji vyhynutí a upíry sužuje hlad po krvi, hledání léku. Vidím to na lepší hodnocení, než těch současných 61%. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)