Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

duklak2

Rozhodně to není komedie. Lehce se usmějete jen na začátku, ale po chvíli stejně zjistíte, že vám je toho pána, který se zamiloval do "gumy" líto a tím se film přehoupne do smutného drama. ()

Morholt

Nápad dobrý, citlivě natočené a výborný Gosling. Ale dohromady mi to nesedělo. Upřímně řečeno asi po hodině už mi ta panna lezla pekelně na nervy a to nemusela říct ani slovo. Podle mě měla být trochu více rozvinuta Larsova postava a uvítal bych i nějaký pokus o diagnózu. Gumová Andula co by látka je prostě na film málo. 55% ()

Coleator

Milý snímek s výborným Ryanem Goslingem v hlavní roli... Film je plný momentů, kdy se díky Goslingivě kouzelnému pojetí Larse upřímně zasmějete (nepamatuju si, kdy jsem se u filmu smál tolik a tak dlouho) a navíc po skončení filmu nemůžete mít snad jinou než naprosto pozitivní náladu... Minimálně pocitově nízkorozpočtový snímek se skvělým obsazením - pro tyhle filmy mám slabost... Nejde hodnotit jinak než plným počtem... ()

Kamca_

Na doporučení jsem se na tenhle film podívala. A jsem nadšená. Byla to celkem i sranda a to téma je vážně moc zajímavý. Nikdy bych neřekla, že Ryan Gosling bude schopen zahrát i tak vážnou roli jako byla právě tahle. Mile mě překvapil, že to je vážně pan herec. A další herecký výkony taky super. Takže ve finále dávám zasloužených 80%. ()

ScarPoul

Film, ktorý mi zvláštnym spôsobom vohnal slzy do očí. Mám slabosť pre pochybné individuá, alebo bláznov, alebo jednoducho ľudí, ktorý sa vymykajú normálu a je jedno či na poli literárnom, alebo filmovom. Preto ma tento film aj zaujal a s veľkými očakávaniami som si ho pozrel. Výsledok bol ešte lepší ako som čakal. Táto sonda do mysle človeka v podaní excelujúceho a fenomenálneho Goslinga, ktorý podáva výkon aký sa len tak nevidí, hľadajúc niekoho s kým by mu bolo dobre a vďaka jeho chorobe sa začne aktíven zapájať aj do normálneho života. Nezávislé filmíky tohoto typu jednoducho zbožňujem. Vedľajšie postavy sú krásne napísané a ich plynutie príbehom je plné úvah čo je správne a čo nie, a pritom ich to núti zamýšľať sa nad sebou. V tomto smere je to veľmi úsmevné, že musela prísť až silikónová panna, aby všetci mohli prehodnotiť svoj život a tiež postoj k určitým veciam. Nenájde sa jediná výčitka na tento film. V správnych miestach je dojemný a zase v iných vtipný, alebo aspoň roztomilo úsmevný. Bowlingová scéna je neskutočne dobrá. Ešte raz mi nedá spomenúť Goslinga, ktorý si zaslúžil aspoň nomináciu, pretože jeho poňatie dobrosrdečného Larsa bolo geniálne a myslím si že málokto by sa s látkou dokázal vysporiadať tak ako to spravil Gosling. Režisérovi patrí chvála za to, že po celý čas si uvedomoval čo točí, že ani jedna scéna nevyznieva smiešne aj keď je veľmi absurdná, a že vedel kedy má na pilu tlačiť a kedy naopak nie. ()

6thSun

Takovýhle filmy jsou hrozně vzácný! Při koukání na ně musíte být totiž uvnitř totálně zklidnění, jinak vás minou. ()

BoPo

Ak je človek hodný, slušný, dodržuje zákony, no zároveň má svoj osobitý pohľad na svet, tak bude jednoducho označený za Úchyla. Ten čo je sebavedomý, drzý, klame ľudí a pravidlá sú mu na smiech, tak ten bude označený za Podnikateľa/Človeka čo sa vyzná. Komu by ste radšej podali ruku? Myslel som si ... ()

Lacike

Pekný malý film o jednom exotovi, ktorý svoje psychické problémy rieši tým, že sa upne na gumenú babu pre chlapov. Skvelý výkon tu podáva Rayn Gosling ako ústredný exot a najviac ma bavili jeho rozhovory s doktorkou. Tie boli fakt pekné. Takisto sa mi páčilo, že celé mestečko hrá tú hru spolu s Larsom a predstierajú, že je tá žena skutočná. Je to síce už rozprávkovo neuveriteľné, ale pekné. Záver je tiež uspokojúci. Takže dávam silné 3*, ale na štvrtú mi tam niečo chýbalo. Možno nejaký konflikt vďaka ktorému by sa viac vyjasnili veci z minulosti. Neviem. 6/10. ()

bouncer

Zajímavá studie člověka (skvělý Ryan Gosling) trpícího deziluzí, že nafukovací panna je jeho živou přítelkyní a milého městečka, které s ním sdílí jeho nadšení. Bohužel dobrý nápad je docela utopen zpracováním a nudnými pasážemi, kdy se vyloženě nic neděje. ()

Martinibaby

Film sice plyne pomalounku a velmi 'nenásilně', ale i tak jsem celou dobu nepřestala být fascinovaná jeho tématikou a úchvatnou absurdností většiny scén. Celek ale působí moc mile a neotřele. Herci jsou prostě úžasní. ()

Terva

Je to spíš drama, ale jako komedie to moc nefunguje. Fandil jsem mu, ale někdy bal hodně nepřesvědčiví. ()

moviesfan

Někdo si řekně, že to bude trapná komedie už jen proto, že hlavní postava má něco s nafukovací pannou. Nesmysl. Postava Larse je zahrána velmi dobře, citlivě a uvěřitelně. Jde o to, že celý film je velmi zajímavý. Třeba jak si postupně lidi v okolí zvykají na jeho umělou přítelkyni. Ten moment, kdy se jí chce vzdát a ostatní to nepříjímají zrovna lehce, je moc hezky natočený. Larse a je ,,holku" jsem viděl dvakrát a ne naposled. Hodnocení: 75% ()

Gazy

Z trochu zvráceného úhlu pohledu je to velice hezký snímek o čisté lásce. Nevěřil bych, že podobný nápad může vystačit na celý film, ale ono to funguje a to víc než dobře. Ryan Gosling se pro role podobných podivínů náramně hodí a člověk mu plně věří, že k té plastové figuríně chová opravdu hluboké city. ()

JohnCZ

Typicky netypická indie dramedy. Nesmírně absurdní a přesto milá a dojímavá. A když diváka dokáže dojmout a skoro až přivést k slzám vztah podivína a jeho šukací panny, někde je něco hodně dobře (bez ironie). Je to především výborný scénář, režie a bezchybný Roslingův herecký výkon. Příběh je to sice maximálně utopický a každý by se v reálu hlavnímu hrdinovi s chutí vysmál, ale kdo by si nepřál v tak dobrosrdečné komunitě žít. Samotnému už tak od reality odtrženému filmu to nijak zvlášť neubližuje. Spíše naopak. Filmové pohlazení jak má být. Nehledě na to, že se snad každý v Larsovi tak trochu najde. Někdo jen více a někdo zas méně. ()

tomeš

Čtyřku tak blízkou pětce jsem snad nikdy nedal. PS: Jak může distributor psát tak debilní "oficiální texty distributora"? Ještě navrch s loserem se dvěma o, bože můj. ()

PauloZ

Ryan hraje perfektně a je velmi dobré vidět a vědět, že tenhle uhlazený hošík a lamač dívčích srdéček :) umí zahrát i pošahaného ňoumu s nevkusným knírkem. Strašně rád bych dal 4*, ale nemůžu. Ke konci mi to přijde celkem nereálné a okaté. Pochybuju, že by se celá vesnička takhle zapojila do jakési "hry" kvůli jednomu občanovi a všechno tak silně prožívala. Krásné 3,5*. Pro Ryana ale jasných 5*! Přitom námět je fakt dobrý. ()

pivo

Lars and the real girl je malý milý film. Nerieši nič svetoborné, ale dokáže zaujať, hoci sa človek musí najprv nastaviť na trochu pomalšie tempo, ale to vôbec nevadí. Ryan Gosling je vo svojej role presvedčivý, ale nielen on, všetci herci sú prirodzení, nikto z nich neprehráva, nikto sa nesnaží o nejaké veľké herectvo. A po takej hodinke človek začne aj tú "plastovú buchtu" vnímať ako reálnu postavu. Párkrát som sa pri filme usmial a aj keď si naňho možno po pár dňoch ani nespomeniem, predsalen na tých pár hodín počas a po filme som bol akýsi kľudnejší a spokojnejší. A presne o to mi išlo - oddýchnuť si. ()

FFilipCZ

Originální, poutavé, místy divné až neuvěřitelné. Ze začátku vtipné, se postupem času měnilo ve smutné až dojemné. Tento film ve vás vzbudí spoustu pocitů a já nelituji, že jsem ho viděl. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky