Agent CIA Osborne Cox (John Malkovich) se od nadřízených dozví,  že už s ním nepočítají. Kvůli problémům s pitím  má přejít na ministerstvo zahraničí. Je rozčarován a rozhodne se, že napíše memoáry. Doma to také nemá lehké. Paní Coxová ho totiž podvádí s bývalým osobním strážcem Harrym Pfarrerem (George Clooney) a je rozhodnuta rozvést se a Osborna oškubat. Jenže netuší, že má Harry milenek vícero. Včetně manželky… Paní Coxová se obrátí na rozvodového právníka. Slíbí, že zjistí stav Osbornova konta. Kdosi z jeho kanceláře stáhne obsah Osbornova počítače na CD. (Omylem včetně jeho rozepsaných memoárů.) Disk se ocitne ve skříňce v posilovně, kam chodí právníkova sekretářka cvičit. A co čert nechtěl – narazí na něj vykutálení pracovníci posilovny – mladíček Chad Feldheimer (Brad Pitt) a Linda Litzkeová (Frances McDormand). Zavětří, že by mohli přijít k velkým penězům. Jsou „špionážními kecy“, jak CD Chad nazývá, přímo očarováni a plánují je za tučné výkupné vrátit Osbornovi. Ten však vůbec netuší, že mu někdo ukradl memoáry, a tak Chada posílá k šípku. Linda je ale žena činu, která chce peníze na své vytoužené plastické operace. Proto Chada pošle na ruskou ambasádu, aby tu „špionážní kecy“ prodal. Rusové jsou z nich mírně řečeno v šoku a dávají si čas na rozmyšlenou. Mezitím se Chad rozhodne zjistit o Osbornovi více… (TV Prima)

Kosan

Pravděpodobně nechápu tento druh humoru, protože jsem se zasmál, jen když Brad Pitt přijel vydírat Malkoviche na kole. Jinak jsem si tenhle film musel rozložit na dvě části, abych ho zvládnul dokoukat. ()

mr.sulas

Bratři Coenové patří k mým oblíbencům a proto jsem se na tenhle snímek těšil.Ale musím říct,že přišlo zklamání,a tento film k mým oblíbeným řadit určitě nebudu.Přišlo mi,jako by se tonoucí stébla chytal,jako snaha o to zopakovat něco co už je dávno pryč,mrzí mě to,ale to se jim nepovedlo.Prostě je to ve mně a toho dojmu se nezbavím!Co se povedlo?Brad Pitt a jeho úžasný výkon!Něco něuvěřitelnýho! ()

oSiSko

Pre mňa jednoznačne stupidita prvej kategórie, nenašiel som v tomto filme nič, čo by ma aspoň trochu zaujalo. ()

Phersu

Clooney s Pittom boli fakt super som sa na nich bavil ako maly. Malkovichovo posledne vystupenie v trenyrkach je nezabudnutelne ale celkovo film priemer. A debilita niektorych postav bola neprekonatelna :-D ()

tombender

Zajíavý film, který se sice rozjíždí pomaleji, ale stojí za to si počkat na závěrečné rozuzlení. Paradoxně děj začíná nabírat na obrátkách až s odstraněním Brada Pitta, který mi do té doby přišel ze všech herců nejlepší. Příběh sám o sobě není nic extra, ale jak to u bratrů Coenů (téměř) vždy bývá, i tady vítězí forma nad obsahem. Kdo Coeny moc nezná nebo je nemusí, asi zrovna moc nadšený nebude, ale pro jejich fanoušky to bude příjemná hodinka a půl. ()

pierre9

Jednotlivé postavičky sú naozaj dobré, predovšetkým Malkovich a tiež Pitt, ktorému úlohy blbečkov sedia asi najviac. Bohužiaľ, ich spojenie do zaujímavého príbehu sa tentokrát nekoná a napriek tomu, že som sa párkrát zasmial, keď budem chcieť vidieť komédiu, siahnem po niečom inom. ()

Groower

Škoda,čekal jsem trochu víc,ale závěrečná scéna mě rozesmála tak ,že jsem skoro brečel. Brad si svého trenéra, prosťáčka výborně užívá a to samé se dá říct i o ostatních hercích. ()

Innos

Inteligencia je relatívna. Jednoznačne treba vidieť dva krát. Geniálny film, ktorý okrem mňa a kamošky v kine nikto nepochopil a vedúci kina mi povedal že horši film snáď este ani nevidel :-))) Že on je zvyknutý na iného B.Pitta, asi videl s nim dva filmy Troja a Mr and Mrs smith a podla toho sudi herca a ešte sa pozeral na mňa ako na kkta že tebe sa to naozaj páčilo?:-D ale dal mis aspon veľký plagát čo som rád:-). ()

mich4l.b

Herecká show ve správně ulítlé story. Vidět Clooneyho jako notorického erotomana, Pitta jako přihlouplého týpka z gymu a Malkoviche jako zpruzelého úředníčka je vskutku k pobavení. Po prvním zhlédnutí ústa dokořán, pak už jen úsměv nad tím, co nám bratři Coenové po oskarové kruťárně naservírovali za libůstku. ()

gu-staff

Jéžiš, já nevim, jestli není chyba ve mně, ale mně to kromě Pitta vůbec nepobavilo (Brad byl geniální, stejně jako nápad člověka co přeložil slovo "shit" jako "sranec"). Přišlo mi to hodně předvídatelný, jako by na každej vtip schválně připravovali diváka pár minut dopředu. Konec efektní, ale uspěchanej, najednou se to celý useklo, a zůstalo příliš mnoho otázek. Nebudu zatim hodnotit, protože doufám, že mne film zastihl jenom v nepříznivé duševní konstelaci, a příště se to zlepší... ()

EXwoody odpad!

Tento humor mi prostě nesedí, celkově se mi to vůbec nelíbí a to jsem se docela těšil, protože herecké obsazení je parádní, ale někdy i to nestačí ()

E.T.Martin

Tak to se vám kluci Coenovi zase povedlo. Opět jste stvořili plejádu ujetých postav, které jsou přitom zcela uvěřitelné, a jejich osudy jste zamotali tak, jak to snad umí jen sám život. Perfektní byly herecké výkony, zvláště Brada Pitta jsem si užil, dobří byli ale i ostatní včetně George Clooneyho, Tildy Swinton a mé oblíbené Francis McDormand. ()

Harrybo?

Djkoma vyjádřil všechno co bych o tom řekl já. Brad Pitt je jako tupec skvělý "You might be worried about the security of your shit" mě poslalo do kolem. Jinak nuda a to ponurá a zbytečná. 25% ()

Horác

Dávám plný kotel. Už jen pro fantastické scény s Bradem, kterého jinak nemusím. Naprosto okouzlen jsem byl jeho fundovaným rozborem objevených materiálů. I think that´s the shit, man:) ()

veverysiak

Precízne prepracovaný príbeh o ľudskej tuposti v rôznych podobách, na začiatku rafinovane načrtávajúci pozadie množstva zdanlivo nesúrodých postáv, ktorých osudy sa zrazu začínajú zlievať rýchlosťou tornáda, úžasné dialógy, hlavne tie u neviemakostupňového šéfa CIA mi svojou bravúrou pripomínali Josepha Hellera, perfektne zvládnuté herecké party, pri ktorých by bol hriech niekoho vyzdvihnúť, takže 85%. ()

SphAnel

Ten to film jsem viděl ve stejný den hned po filmu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem a dost mě pobavilo, že chudák Pitt skončil dvakrát v mém programu po ráně do hlavy :-) ... ...Pitt opět ukázal, že dokáže zahrát cokoliv a v této komedii tomu není jinak, co dodat, prostě 4hvězdičky pro pošuka z fitka. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (více)